Lag, conectare greoaie si crash fara motiv!

  • Salutare comunitate Metin2ro!

    De ceva timp, de cand m-am reapucat de metin2ro, ma confrunt cu niste probleme, deseori farmand pentru cioburi, jocul da crash, sau ma scoate de pe joc, cand incerc sa ma reconectez, stau cate 1min-2 pana ma baga la selectarea caracterului, apoi uneori merge direct, alte ori sta cu mana ridicata pana in 2 minute. Am incercat sa reinstalez jocul, sa adaug exceptie in firewall, dar fara folos.Mi-am exprimat frustrarea pe striga si am aflat ca nu sunt singurul cu aceasta problema. Am testat si cu alt internet, acelasi rezultat, detin si laptop si calculator si problema este prezenta pe ambele.

    PC-ul si laptopul duc jocuri precum cs:go, lol, warframe, am jucat si warzone si mergea decent, viteza internetului este de 1000mbps pe contract si descarc de pe torrent cu 100mbps+, deci va rog fara comentarii cu (ai internet prin sarma, ai pc de lemn s.a.m.d). (Metin2Ro este singurul joc unde intampin probleme de lag)

    Are cineva o rezolvare reala, la aceasta problema? Pentru ca cei de la gameforge in tichete dau doar mesaje standard, fara rost, care nu ajuta la nimic...

    Multumesc anticipat!

  • sa astepti pana vor repara , in dimineata aceasta am incercat sa mi fac cioburile si am primit crash de 7 ori la rand ,pana mi am bagat picioarele pentru ca nu te poti juca

  • Au bagat atat de multe update-uri in ultima vreme in cat jocul a devenit plin de bug-uri, toti cred ca avem aceleasi probleme, sa speram ca se vor rezvolva in anii urmatori

  • Jocu ie virusat dal dracu de 10 mi se conecteaza nici macar 1 raspuns nu iti da nimeni ce se intampla il repara luni ca azi baga lumea banii ca lor numai bani le trebuie multi intampina aceas problema.

  • Mai merge jocu asta sau ne lasam de el ca in ultima vreme nu mai poti juca de cate ori te scoate din client si ramai cu mana in sus la conectare ?

  • Eu stiam ca mentenanta este menita sa repare jocul, nu sa l strice ,nu mai bagam de seama bug -ul cu incearca mai tarziu,asta e mic copil pe langa ce se intampla acum

  • Y202q1k(si asa ramane, pana isi aduce aminte ca ar trebuii sa ma bage pe joc...acum stau de 20 de min, nu cred ca mai intra) In mod normal, ceilalti ce au serverele ilegale de ii vaneaza gameforge ca pe interlopi, se preocupa de ce vor playerii si de eventualele probleme care apar, dar se pare ca cei ce detin jocul nu isi dau interesul, nu zic ca tuturor le merge greu, sunt multe persoane carora le merge bine, dar cred ca ar trebuii sa ne mearga tuturor bine, altfel va fi un val masiv de playeri care vor pleca, eu unul, daca nu se va rezolva nimic, voi parasi serverul...

    Mie unul mi se pare josnic sa ma rog de ei sa faca ceva in legatura cu lagul si crash-urile de tot le primesc, probabil au o echipa priceputa in spate, sa treaca la treaba zic...

  • Sunt aici dupa ce m-am chinuit 30 de minute, fara succes ca macar sa ma conectez pe TR... :))

    Poate intr-un final ne ajuta cineva cu un sfat sau vede cineva din staff si ia atitudine.

    Oare ma despagubeste cineva, pentru manusa site care se duce aiurea?

    Edited once, last by Crqwkom ().

  • Aceleasi probleme le intampin si eu,conectare greoaie la server,dureaza pana la 2 min pana se conecteaza iar uneori sunt nevoit sa dau anuleaza si sa aleg din nou severul ca sa se conecteze si la alegerea caracterului ramane cu mana sus si trebuie sa redeschid clientul ca sa pot sa ma bucur de joc,asta pana la prima teleportare cand se inchide clientul fara motiv si trebuie sa o iau de la capat

    In bazar imi e si frica sa intru sa mai adaug sau sa scot ceva de pe shop-ul offline ca ramane blocat si trebuie sa inchid din task manager clientul si sa reintru de cateva ori pana sa isi revina.

    Am vazut mai multi jucatori ca se plang de aceeasi probleme,inclusiv pe chat-ul jocului si sunt deja mai bine de 36h de cand au aparut erorile si nimeni nu ajuta jucatorii

    Multumin ca va faceti treaba staff metin2ro

  • Gata gameforge? Trageti cablul? I-a venit vremea? Sunt curios daca dupa ce ati jupuit oamenii de bani cu jocul asta cum ati putut mai bine, puneti mana sa angajati cativa sysadmini si programatori capabili care sa refaca jocul asta la o anumita stabilitate acceptabila.

  • Ca incasari trimestriale ati facut de pe jocul asta de cei mai multi jucatori pun pariu ca nu ar vrea sa va afle cifrele de afaceri.

    Pacat ca ei cauta sa bage doar la buzunar, nu si in joc, pana si forumul se incarca greu, zici ca-i sv d'ala facut cu virtual box pe hamachi.... :))))

  • mai eu chiar nu inteleg cum de nu reusiti sa va conectati , ce e drept ca ma conectez din italia dar tot la serveru romanesc ma conectez , tot pe tara romaneasca si nu am avut probleme niciodata, poate ceva de genu ca mai iese o data de doua ori pe saptamana , dar in rest nimic.

  • mai eu chiar nu inteleg cum de nu reusiti sa va conectati , ce e drept ca ma conectez din italia dar tot la serveru romanesc ma conectez , tot pe tara romaneasca si nu am avut probleme niciodata, poate ceva de genu ca mai iese o data de doua ori pe saptamana , dar in rest nimic.

    Tu esti unul dintre cazurile fericite, inainte si mie imi mergea bine, dar acum nici macar nu ma mai pot conecta....Dar si cand se conecteaza ma scoate imediat, eu nu pot face nimic, dar mobi ma ataca si se vad toate anunturile de pe striga

  • Tu esti unul dintre cazurile fericite, inainte si mie imi mergea bine, dar acum nici macar nu ma mai pot conecta....Dar si cand se conecteaza ma scoate imediat, eu nu pot face nimic, dar mobi ma ataca si se vad toate anunturile de pe striga

    mai cazuri fericite nu exista , daca e o problema cu clientul acea problema trebuie sa fie la toti participanti, ca doar toti descarca jocul din acelasi loc si se conecteaza la aceleasi servere, si totusi sunt sute de jucatori care sunt on non stop , la erori date de conectare sunt multe cauze , ceva blocheaza aplicatia sa se conecteze la internet , {eg. un antivirus , un virus , o conexiune de internet intermitenta cu serveru de metin , si aici nu ma refer ca nu ai tu net de net , dar la faptul ca providerul tau de internet are probleme la conexiunea cu serverul respectiv, chiar si aplicatii care le ai pe Pc care poti fi luate de catre CHEAT blocker ca fiind programe ce pot interveni cu jocul} etc .