Serverele Românești uitate..

  • Bună ziua, observ si în joc chiar și pe YouTube la cei ce fac live-uri și sunt pe Tiger ghost, carpathias etc.. Au parte de evenimente aproape zilnice, dacă nu măcar săptămânale, acest event de paste pentru mine este unul banal, serverele România și Tara Românească nu prea mai au parte de nici un fel de event nici măcar exp da pai ox sau mai știu eu ce.. De ce se întâmplă asta? De ce nu se mai organizează și nu se mai ocupa nimeni de aceste sv?..:(

  • Buna ziua joc pe Romania iar 200 de cufere CL costa 5 woni dc nu bagati si aici macar odata la 2 luni un event de asta , Va bucurati cand cumparam de pe ithem shop toate nimicurile scumpe pentru a ne dezvolta , la fel si noi ne bucuram de Event-uri ne spalati ochii cu autorizati in rest numa la Paste si la Craciun bagati un event mai frumos , nu neaparat trebuie sa castigam si sa ne dezvoltam e si placerea de a juca si a farma la un eveniment , pentru ca deaia ne jucam de placere !

  • Pentru ca fiecare server a fost conceput sub un design specific, cine isi doreste evenimente zilnice si alte beneficii, se muta pe unul dintre serverele noi, fizic prin globetrotter(cand e posibil) sau prin schimburi intre servere. Deasemenea, serverele vechi au avantaje la nivel economic, preturi reduse, multitudinea itemelor. Nu sunt evenimente dar economia jocului este echilibrata. Totodata, poti observa ca cei mai buni jucatori se afla pe serverele vechi, mai ales la nivel de Pvp.

  • Și munca mea de câțiva ani de zile, o las în urma ca ma duc sa o iau de la început pe un alt server? Crede ma nu îmi convine, prefer sa stau aici sa ma chinui sa cresc, sa fac yang de iteme și asa mai departe.. Am cheltuit 80w pentru echipament fulger, termin cu fulgerul trebuie altul, pentru mapele beta, măcar de ar fii un drop bun în mape, dar nu prea este.. Asa ca plăcerea mea de joc unde este? Când vad ca interesul pentru aceste sv este redus și plăcerea mea și a multora, se duce..

  • Andrei are dreptate , iar raspunsul care l a dar Domnul ArchAngel Rubinum este total deviat de la acest subiect . Ia spune Domnule ArchAngel Rubinum la ce spui tu acolo clar ca daca nu ne convine sa ne vedem de treaba noastra , asta se intelege din raspunsul ala. Putin respect fata de oameni . Daca aveti sapte ani de acasa , numai bani va intereseaza , iar mentenanta de astazi uite sa ca facut de 6 ore . Frumos din partea voastra . Rusine

    :bere:(...)

  • Este metoda prin care GameForge doreste sa va impuna trecerea la alt server nou, insemnand donatii noi, alti bani alta distractie. Le-ar fi fost extrem de simplu sa implementeze pe toate serverele aceleasi evenimente, creand totodata o comunitate mare, nu o comunitate per server.

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="748278" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by Jassin ().

  • eu m-am mutat de pe orion pe România(carpathians) pentru ca era un sv mai special. Am lasat conturile si aia e. Cei care insista cu evenimente pe Tr vor si pe jos si in masina in acelas timp.


    Sa nu se inteleaga gresit, n-am nimic impotriva. Oricum o sa se ajunga sa fie toate sv cu ev zilnice, eu asa vad pe viitor.

  • Salutare,


    Asa cum spune ArchAngel Rubinum serverele au fost proiectate cu anumite setari si functioneaza in acest fel inca din prima zi.Faptul ca intre timp au aparut servere cu setari diferite nu afecteaza in nici un fel performanta ta de X ani, pur si simplu ai vazut ceva mai bun si vrei si tu. Exista pvm easy si pvm hard, sunt jucatori de moda veche si jucatori noi. Nu poti efectiv sa dai la o parte toata investitia si munca celor care au jucat de la inceput acolo iar acum sa oferi moca add/schimba/concentrate etc.

    Exista un echilibru care trebuie pastrat. Nu uita ca sunt persoane pe serverele de evenimente care vor sa se intoarca pe serverele vechi, chiar daca schimbul de iteme/yang nu este incurajat, nu este nici ilegal si poti ajunge la rezultatul dorit.

  • Salut tuturor.Am sa incep prin a spune ca indiferent daca se implementeaza un servar nou cu evenimente si indiferent de modul de gandire a servarului nu are nicio treaba cu ce se intampla pe servarele vechi din punctul meu de vedere deoarece cand se face update la joc se face pentru toate servarele (nu vorbim de evenimente vorbim de mape iteme temnite etc upgrade).Faptul ca pe servarele vechi e bine din punctul unora de vedere e putin deplasata treaba pentru ca nu stiu cati ati prins perioada de inceput a jocului si cate evenimente se faceau de erau servarele pline deasta am avut si atatea servare romanesti dar de la o vreme aceste evenimente au fost diminuate sau exculse total fapt pentru care rand pe rand oamenii s-au lasat si s-au reapucat cand aceste servare de evenimente au inceput sa apara primul fiind Romania (Carpathians) servar pe care s-au mutat destui poate ca mai si joaca acum acolo datorita faptului ca au evenimente altfel ajungeau sa nu mai joace.Spuneti voi cati din cei care sunt buni pvp pvm pe servarele vechi au reusit sa termine turnul sau in valea serpilor runu de la regina sarpe si cati de pe servarele noi unde ai de toate au reusit?Cati?.Sunt iteme pe servarele vechi exista piata etc etc dar cine mai cumpara sau cine mai joaca la fel ca inainte ? se joaca dar se joaca in deriva din punctul meu de vedere.Ai mape noi yohara mape unde fara fuluri esti 0 daca nu esti sura arme :)) sau daca ai o alchimie + itemele facute bineinteles ca unora le convine sa tina fulu pe tasta 1 cand stii ca mai ai 3 4 pagini de fuluri sau cand vrei sa ti dai + la un item nu te gandesti de 10 ori ai zeuri ai manuale din pescuit te tine sa incepi sa + dar ceilalti de pe servarele vechi ?Au si ei manuale zeuri dar trebuie sa astepte evenimentele de unde poti sa le iei sau sa le ia cu bani reali lucru fiersc de altfe pentru asta a fost conceput jocul si nu e singurul asa sunt toate..problema e de ce atat de rare evenimentele?Minerit nu. pescuit de 2 ori pe an 3 cl la fel (dar temnitele grele raman acolo) stiu ca in templu ai instantele de la npc dar alea sunt valabile doar acolo iar noi avem nevoie de ele peste tot ca si voi de pe servarele cu evenimente.Ox indiferent ca e sau nu criticat de lume trebuie facut Uriel spune acolo de OX pai eu ca jucator nou ma intreb ce e ala ox?metine ploaie de metine cv nimic nimic doar evenimente la general okey prinde regele paste craciun si cateva side event in lunile de iarna in rest.. pace.Nu doresc evenimente zilnice side event ca pe celelalte servare speciale dorim sa nu mai fim atat de discriminati (nu vorbesc aici de staff ul RO).Un ox o ploaie de metine si tanaka fiind prin map 1 tot mai agita putin spiritele.. un minerit pe bune 60 minute oamenii se strang mai fac o caterinca ceva acolo dai unui ''orb'' o para spunandu i ca e mar poate te crede sau poate isi aminteste o gluma despre un mar ii faci ziua mai buna :).Scuze pentru cat am scris sunt convins ca multi sunt cu si mai multe ganduri de asternut aici,sper totusi ca ceva sa se intample pentru ca nu de alta dar ma tem ca o noua fuziune e aproape :):beer:si ca o mica paranteza pentru cei care criticati de ce se cer evenimente ceva mai des pe servarele vechi trebuie a intelegeti ca si noi bagam bani ca si voi si noi investim timp ca si voi nu mai fiti rautaciosi unii incercati sa v0a puneti in locul celorlalti pret de 5 minute si apoi vedeti.Spor la joc!

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

    Edited 3 times, last by OldCrooW ().

  • De fapt Cristy daca imi amintesc eu bine cand ai prins ocazia ai fugit cu caracterul pe Romania(actualul Carpathians). Poti sa ne explici de ce ai facut-o ? Doar erai printre cei mai buni de pe toate serverele. Am vazut ca datorita faptului ca ai migrat acolo ti- ai imbunatatit acel caracter plus ca ai beneficiat de un joc de calitate. Asta vrem si noi pe serverele vechi. Din moment ce absolut acum toate celelalte servere dispun de side - eventuri, au fost fuzionate servere diferite ca structura ,deci se poate. Scuza aia penibila vezi doamne ca asa au fost concepute cred ca nu - si mai are rostul. Si noi avem nevoie ca si voi de cl, de cufere peste sunt consumabile necesare pentru joc si nu le avem . Spunea cineva de economia infloritoare ,poate o inflatie infloritoare. Preturile sunt astronomice, ca un jucator nou sa vina la noi e descurajat din start. Dat fiind faptul ca suntem servere suta la suta romanesti nu ne prea avantajeaza,efectiv nu prezentam interes se pare pentru nimeni. Si nu e corect sa nu ne bucuram si noi de experienta de joc de pe celelalte servere atat timp cat si noi suntem jucatori de metin

  • Ca player pe serverul charpathians, serverul special nu mai este server special, sunt deja mult prea multe, asa ca deschideti portile la evenimente pe pentru TR si Romania, nu isi mai are rostu sa ii tineri izolati sau sa le oferiti sansa sa se mute la noi pe server + auto atac pe charpathians :hail:

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

  • Multe servere au fost concepute intr-un anume fel, iar cu timpul au adoptat alte setari (ex: Amicicia). Polyphemos e server cu spirite, spirite pe care le mai gasesti doar in IS, de luni bune nu mai sunt prezente la side-event. Multitudinea de evenimente pe serverele speciale au si partea lor negativa, va asigur. In plus de asta, la side-event, dupa cum se poate observa, avem drop si la o multitudine de nimicuri, care sunt prezente saptamanal, in timp ce spiritele pe Polyphemos lipsesc cu desavarsire. Nu se poate sa fie implementate side-event pe serverle vechi in aceeasi masura ca pe serverle speciale, unde au avut ani de zile timp jucatorii sa isi pregateasca contul cum au vrut, iar cele speciale au vechime 2-3 ani. Daca e sa se introduca ceva evenimente suplimentare pe serverele vechi, as fi PRO, dar intr-o anumita masura, nu la fel ca pe serverele speciale.

  • Îmi pare bine ca acest topic va atrage atenția și este foarte bine, poate atrage și atenția celor din staff. Noi nu vrem evenimente ca pe sv speciale, cei de acolo au "tot ce și ar putea dorii", părerea mea noi cei de pe sv vechi am rămas aici pentru plăcerea jocului, ma uit la mine sunt sura AM aștept un event exp pentru a face 95 de o groaza de timp, nu s a făcut. M am enervat și am început normal (țin sa precizez ca încă nu am terminat într o săptămână am făcut abea 82-91), inel site, inele joc și niște yabby, care vreau sa precizez este foarte scump, nu vorbesc de echipamente, a trebuit sa cumpăr yang pentru a îmi lua echipament suficient de acceptabil pentru a putea rezista pe auto, pentru ca nu am timpul necesar sa stau sa cresc eu însămi, dar ma gândesc și la alții poate nu au posibilitatea sa cumpere yang sau sa bage bani pentru, inel, auton, mănușă și alte mici chestii care sunt VITALE. De aceea avem nevoie de evenimente sa ne putem dezvolta și noi într o oarecare măsură mai ușor și sa ne mai dați și noua pofta de joc ce era cândva.

  • Îmi pare bine ca acest topic va atrage atenția și este foarte bine, poate atrage și atenția celor din staff. Noi nu vrem evenimente ca pe sv speciale, cei de acolo au "tot ce și ar putea dorii", părerea mea noi cei de pe sv vechi am rămas aici pentru plăcerea jocului, ma uit la mine sunt sura AM aștept un event exp pentru a face 95 de o groaza de timp, nu s a făcut. M am enervat și am început normal (țin sa precizez ca încă nu am terminat într o săptămână am făcut abea 82-91), inel site, inele joc și niște yabby, care vreau sa precizez este foarte scump, nu vorbesc de echipamente, a trebuit sa cumpăr yang pentru a îmi lua echipament suficient de acceptabil pentru a putea rezista pe auto, pentru ca nu am timpul necesar sa stau sa cresc eu însămi, dar ma gândesc și la alții poate nu au posibilitatea sa cumpere yang sau sa bage bani pentru, inel, auton, mănușă și alte mici chestii care sunt VITALE. De aceea avem nevoie de evenimente sa ne putem dezvolta și noi într o oarecare măsură mai ușor și sa ne mai dați și noua pofta de joc ce era cândva.

    cumparatul de yang nu cred ca ar trebui sa o spui aici :))) poate poate te vor urmari si vine banul...

    in decembrie a fost event exp si a tinut mult,faptul ca cresti greu cu inele yabby si restul inseamna ca nu bati unde trebuie si/sau cum ai zis si tu echipament slab=bati mobii incet=primesti exp si mai incet.

    in beta am facut lvl 91 si 92 doar din metine SURA AM

    pune pe tine 70 fulger si 80-100 diavoli dute in camera de sub dragon ia toata camera si dai de la 93-95 merge mai greu dar merge si merge fara exp

    sura am practic e cel mai pvm si daca tu te plangi ca nu se poate creste cu el clar ca la tine e problema