Dublu standard vest vs est, Azrael vs Polyphemus

  • Pe serverul Azrael de pe regiunea de vest in data de 12, 26 aprilie este drop la pergamente spirit. Pe serverul similar de pe regiunea de est Polyphemus nu este drop la pergamente spirite. Luna trecuta a fost aceeasi treaba.

    De ce noi nu avem?

  • Știu ca suna urat din partea mea dar va rog sa încetați cu topicuri de genul de ce ei au și nou nu avem. Fiecare server, fiecare regiune are câte ceva special fie ca are evenimente mai multe, fie ca are atacul mobilor mai puternic șamd asta îl face un server unic... Indiferent de regiune. Nu îți mai place serverul tău apucate de alt server. Punct.

  • Propun implementarea din nou a spiritelor, cel putin o data pe luna, deoarece Polyphemos este un server cu spirite. Nu mi se pare normal sa ai acces la ele doar din IS.

  • Știu ca suna urat din partea mea dar va rog sa încetați cu topicuri de genul de ce ei au și nou nu avem. Fiecare server, fiecare regiune are câte ceva special fie ca are evenimente mai multe, fie ca are atacul mobilor mai puternic șamd asta îl face un server unic... Indiferent de regiune. Nu îți mai place serverul tău apucate de alt server. Punct.

    Sunt de acord aici. Fiecare server e special in felul lui, de ce trebuie sa fiti asa nesatui si sa cereti tot ce vedeti la altii? Hai atunci sa se implementeze spirite si pe Carphatians si pe Romania ce zici ? E mai bine ?

    Nu vreau sa fiu rau da cam exagerati cu chestiile de genul asta, cersiti prea mult.

  • Ce va mai place sa comentati unde nu este cazul, este fix acelasi server doar ca unul ii pe vest si unu est. Ambele servere au aceleasi setari, avem eveniment cu spirite si noi doar ca noi trebuie sa cumparam de pe site pergamente pe Azrael pica la metine.

    Acum cateva luni picau si la noi dar le-au scos de la side-events.


    Asa ca inainte sa postati ca cersim incercati sa va documentati, nu scrieti doar sa nu faceti altceva.

  • Ce e drept, pe serverul Polyphemos/fost Corundum, candva Rubinum, erau eventuri cu Pergamente Spirit si Citit Concentrat in fiecare luna. Pot sa inteleg de ce au scos Cititele, dar Pergamentele Spirit trebuiau sa fie valabile macar odata pe luna. Nu a mai fost un event de genul de peste 4 luni.

  • da, asa e. de fiecare data cand era vorba de ceva asemanator, din staf se raspundea ca tot ce-i in IS se poate face si in joc. aparent nu-i chiar asa. si cu shopul offline au zis ca o sa fie drop la diverse eventuri, a fost doar la un event. acum doar in IS si la tombolă.

  • Motivul imi pare destul de simplu, daca o implementare lipseste in mod gratuit insa se afla in IS, clar acel server nu a dat randament din punct de vedere financiar.


    Indiferent de textul oferit de Gameforge sau cei din staff, acest joc este un business si parerea noastra conteaza atunci cand este aliniata cu interesele GF = target pe vanzari / profit, trebuie sa acoperim prin achizitionarea MD costurile de intretinere a serverelor, salariilor, publicitatii, dezvoltarii, etc.


    Ca sa rezum, in vest se cumpara suficiente MD iar pe cel din est e nevoie de un incentive, un stimul.

  • Se poate da tc.

    De luna viitoare o sa avem pergamente la side-events, asta asa pentru hateri care au comentat pentru ca nu aveau ce sa faca.


    Sper ca pergamentele sa fie luna de luna, altfel o sa postez iara 😂!

    Pacat ca nu am avut parte de parerea a unui membru din staff.

    Edited once, last by 1939 ().

  • GYLDA

    Closed the thread.