Problema actualizare platforma GF

  • GYLDA

    Approved the thread.
  • Salut, in primul rand imi poti oferi urmatoarele informatii

    Windows

    Antivirus

    Am windows 7 - 64 , Antivirus nu am...fisierele nu sunt read only si Win Firewall e dezactivat si totusi imi apare aceasta eroare...

    Eroarea apare la fisierele gfclient.exe, gfHelper.exe, gfservice.exe se pare ca nu se pot suprascrie si nu inteleg de ce?

  • Ok pare o problema de supra scriere, fisierele gfclient.exe, gfHelper.exe, gfservice.exe sunt deschise in procese cel mai probabil. Deci cand efectuezi un update la gameforge incearca sa inchizi aceste 3 procese din task manager. Daca nu este de la asta am sa te rog sa face un clean install la gameforge. Incearca sa il instalezi in alt disk nu in C unde este sistemul de operare.

    Canal Youtube Oficial : www.youtube.com/c/xSpYeR
    Dacă va place ceea ce fac nu uitați să dați like ✌ & subscribe ✔

  • Ok pare o problema de supra scriere, fisierele gfclient.exe, gfHelper.exe, gfservice.exe sunt deschise in procese cel mai probabil. Deci cand efectuezi un update la gameforge incearca sa inchizi aceste 3 procese din task manager. Daca nu este de la asta am sa te rog sa face un clean install la gameforge. Incearca sa il instalezi in alt disk nu in C unde este sistemul de operare.

    In primul rand multumesc de raspuns,

    Am inchis procesele, am dat chiar si restart si problema persista...cat despre alt disk nu se poate - am un laptop cu un ssd de 128 nu avea sens sa il patitionez

    Pe desktop am Metinul tot in C: si acelasi windows si nu am aceasta erroare...chiar nu stiu ce sa-i mai fac...ramane la fiecare update sa steg folderul unde se afla clientul si sa fac o instalare noua, atlfel nu vad ce sa-i mai fac...(Am incercat sa schimb locatia clientului din C:\P.Files\GameforgeClient in C:\GameforgeClient si nu am rezolvat :( .

  • In primul rand multumesc de raspuns,

    Am inchis procesele, am dat chiar si restart si problema persista...cat despre alt disk nu se poate - am un laptop cu un ssd de 128 nu avea sens sa il patitionez

    Pe desktop am Metinul tot in C: si acelasi windows si nu am aceasta erroare...chiar nu stiu ce sa-i mai fac...ramane la fiecare update sa steg folderul unde se afla clientul si sa fac o instalare noua, atlfel nu vad ce sa-i mai fac...(Am incercat sa schimb locatia clientului din C:\P.Files\GameforgeClient in C:\GameforgeClient si nu am rezolvat :( .

    Ok, incearca un clean install : https://gameforge.com/ro-RO/ , am mai vazut pe cineva care dupa clean install nu mai avea probleme cu jocul. Poate functioneaza si la tine.

    Canal Youtube Oficial : www.youtube.com/c/xSpYeR
    Dacă va place ceea ce fac nu uitați să dați like ✌ & subscribe ✔