Propunere World Boss pe Carpathians permanent.

  • Salut, dupa cum ati vazut jucatorii pe unele servere au scazut, tin sa precizez ca ma joc pe carpathians de aproape 2 ani si cred ca e prima oara cand vad numai intermediari si farmeri pe acest server, pvp ul pe acest server nu exista, tin sa cred ca scopul e si ala de a te distra nu doar de a farma.

    As propune sa se adauge si pe acest server world bossul permanent pentru a mai diversifica putin, pentru a avea mai multa activitate si in pvp, nu doar pvm.

    Sau sa fie adaugate evenimente pvp sau razboaie de breasla cu premii in fiecare luna.(Premii nu ma refer md uri sau chestii, dar gen in joc medalii deasupra capului pentru o luna )

  • Contra. Ai sv poly unde e activ permanent. SV Carpathians are un status de sv fără uto attack, fără spirite sau WB. Se cere din nou schimbarea sv de dragul unor jucători. Pvp exista, doar ca nu e în map1 map2, vino mapele yohara / sd3 la evenimente / grota la crescut șamd.

  • Nu stiu unde vezi tu bataie yohara si grota , am level campion pe carpathians si nu vad ce zici tu, sd3 la clar de luna mi se pare normal sa fie pe camere, dar in afara de aia nu exista ceea ce spui tu, nu am cerut sa fie bagat auto attack si spirite, adica noi care suntem pe carpathians nu avem dreptul la WB din faptul ca exista pe poly? sau esti unu care farmeaza zi noapte pentru a vinde yang?

  • Ce nume ai pe joc. Sa îți arat pvp in yohara. ❤️😂


    Cien// Avertisment pentru off-topic.

    Daca vrei sa iei legatura cu cineva, poti sa o faci printr-un PM, nu in topic.

    Edited once, last by Cien ().

  • Pro....desi sunt sanse minime ca WB sa fie implementat pe Carpathians...Ar atrage si mai multi playeri pe acest server.Consider ca World Boss ar trebui implementat pe toate serverele GF.Este o idee buna.

  • Pro, chiar ii un event chiar foarte bun, mai un orison, mai un voucher arma, jocul e cam monoton momentan

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

  • Desi joc pe Polyphemos sunt pro, mi se pare ca ar trebuii sa fie permanent pe toate serverele. Pe poly poate sa ramana cate 4 wb pe zi, iar pe celelalte sa fie cate 1 seara.

    Doar BlackLegion are parte de pvp pe carpathians in rest toti playeri spun ca nu exista pvp, oricum el ar trebuii sa mearga sa creasca in v5 manual nu sa stea pe forum sau la pvp.

  • Desi joc pe Polyphemos sunt pro, mi se pare ca ar trebuii sa fie permanent pe toate serverele. Pe poly poate sa ramana cate 4 wb pe zi, iar pe celelalte sa fie cate 1 seara.

    Doar BlackLegion are parte de pvp pe carpathians in rest toti playeri spun ca nu exista pvp, oricum el ar trebuii sa mearga sa creasca in v5 manual nu sa stea pe forum sau la pvp.

    Dacă joci pe poly ar trebui sa te abții la comentarii care nu aparțin de sv pe care joci. Nu știu ce înțelegi tu prin pvp și nu țin sa aflu, sa știi ca chiar cresc manual în v5 și îmi place asta, e unul din punctele pentru care m-am apucat de acest server, nu poți cere WB atâta timp cât inclusiv jucători de lvl mare au folosit hack pentru punctaj maxim de dmg la el ca să nu specific de toți jucători de lvl 40, 50 care au ieșit pe primul loc în numerar rânduri. Hai sa nu deschidem "răni vechi" despre hack și bobari și sa înțelegem cu toții ca un sv special are anumite condiții pentru a rămâne la fel. Un WB nu atrage neapărat pvp ul... Trebuie regândit situația jucătorilor care doar farmeaza meley și hydre și vând yangul pe euro șamd. Banii aia care nu circula, aia trebuiesc investiți în pvp nu adunați și vânduți mai departe.

    Jocul este monoton pentru ca toți nu puteți decat sa faceți meley și hydra, mai ieșiți din map1.

    Serverul Carpathians are evenimente zilnice, WB trebuie adăugat pe sv sărace. De asta sunt mereu contra sugestiilor prost gândite.

  • Desi joc pe Polyphemos sunt pro, mi se pare ca ar trebuii sa fie permanent pe toate serverele. Pe poly poate sa ramana cate 4 wb pe zi, iar pe celelalte sa fie cate 1 seara.

    Doar BlackLegion are parte de pvp pe carpathians in rest toti playeri spun ca nu exista pvp, oricum el ar trebuii sa mearga sa creasca in v5 manual nu sa stea pe forum sau la pvp.

    Nu te mai lua dupa BlackLegion ca omul este gica-contra la toate propunerile noastre, una la mana are niste argumente foarte stupide, omul este foarte frustrat pe evolutia altor playeri, traieste in lumea lui pe joc, si daca stau sa ma gandesc posibil sa fie ala care se bate cu pumnul in piept ca face pvp dar el nu bate un player cu opaca. Se incearca pe tot posibilul sa aducem ceva nou pe serverul pe care jucam, dar se pare ca degeaba iti bati capul

    WorldBoss este bine venit pe server charpathians indiferent de ce zice BlackLegion, deci nu ezita sa crezi ca o sa avem acest eveniment si noi. Succes :thumbsup:

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

    Edited once, last by alpinasro ().

  • Dacă joci pe poly ar trebui sa te abții la comentarii care nu aparțin de sv pe care joci. Nu știu ce înțelegi tu prin pvp și nu țin sa aflu, sa știi ca chiar cresc manual în v5 și îmi place asta, e unul din punctele pentru care m-am apucat de acest server, nu poți cere WB atâta timp cât inclusiv jucători de lvl mare au folosit hack pentru punctaj maxim de dmg la el ca să nu specific de toți jucători de lvl 40, 50 care au ieșit pe primul loc în numerar rânduri. Hai sa nu deschidem "răni vechi" despre hack și bobari și sa înțelegem cu toții ca un sv special are anumite condiții pentru a rămâne la fel. Un WB nu atrage neapărat pvp ul... Trebuie regândit situația jucătorilor care doar farmeaza meley și hydre și vând yangul pe euro șamd. Banii aia care nu circula, aia trebuiesc investiți în pvp nu adunați și vânduți mai departe.

    Jocul este monoton pentru ca toți nu puteți decat sa faceți meley și hydra, mai ieșiți din map1.

    Serverul Carpathians are evenimente zilnice, WB trebuie adăugat pe sv sărace. De asta sunt mereu contra sugestiilor prost gândite.

    Deci am inteles nu esti in stare sa iei top la un world boss si de aceea nu vrei sa il bage. Pe Poly nu sunt codati la wb cand au fost am vorbit cu gm si au venit. Un player care trage la clasament nu o sa foloseasca hack-ul, ca intra 2 boaberi in top si primesc ban la 5 minute nu ii o problema asa mare. La world boss chiar se face pvp, nomal ca nu o sa faca pvp toti farmeri dar din cei care vor sa faca pvp o sa mai ramana cativa.

    Topicul este despre world boss dar tu vorbesti despre meley si vandut yang, normal ca este o problema dar daca vrei o rezolvare vii si faci o sugestie pe forum. Dar tu in loc sa propui ceva tu tot spui ca esti contra la orice sugestie si vii cu explicatii idioate, daca eram doar eu care sa iti spuna asta era ok dar toti de pe forum iti spun ca bati campii.

  • Deci am inteles nu esti in stare sa iei top la un world boss si de aceea nu vrei sa il bage. Pe Poly nu sunt codati la wb cand au fost am vorbit cu gm si au venit. Un player care trage la clasament nu o sa foloseasca hack-ul, ca intra 2 boaberi in top si primesc ban la 5 minute nu ii o problema asa mare. La world boss chiar se face pvp, nomal ca nu o sa faca pvp toti farmeri dar din cei care vor sa faca pvp o sa mai ramana cativa.

    Topicul este despre world boss dar tu vorbesti despre meley si vandut yang, normal ca este o problema dar daca vrei o rezolvare vii si faci o sugestie pe forum. Dar tu in loc sa propui ceva tu tot spui ca esti contra la orice sugestie si vii cu explicatii idioate, daca eram doar eu care sa iti spuna asta era ok dar toti de pe forum iti spun ca bati campii.

    Deviezi de la subiect , ei 2x propoziti iesite din context si imi ataci postarea pentru ca sunt impotriva unui lucru . Asta e democratia , iti da posibilitatea sa fi pro sau contra asupra unui lucru si sa iti expui punctul de vedere. Daca tu sau alpina nu sunteti de acord e parerea voastra si v-o respect , insa atat. Tin sa te anunt ca am iesit pe locul 8 la fostul WB si a fost amuzant , insa nu vad de ce incercati voi sa schimbari parametri unui ``server special`` pentru ca aduceti anumite argumente ca ar fii bine , ca ar aduce , samd. Sper sa inchida cineva din staff acest topic fara rost , si sa incercati sa respectati parearea colegilor de pe forum pe viitor fie ca va place sau nu. Multumesc !

  • Dupa aproape un an revin cu un UP, pe server nu sa schimbat absolut nimic, nici cei care administreaza serverul nu au avut de gand sa faca nimic cu acest server, nu exista pvp, nu avem nici macar world boss in care cred eu ca ar mai ridica putin pvp ul pe acest server MORT.

    Pe acest server exista doar vinderea de yang si pierderea itemelor la barbut in rest nimic altceva, faceti ceva cu acest server, nimeni nu se mai apuca aici, cei care vor sa se apuce ori merg pe poly ori pe tiger, in schimb carpathiansul moare incet incet.

    Nu vreti sa bagati si aici world boss? atunci fuzionati serverul cu alt server.

    Nu vreti sa fuzionati? Adaugati world bossul pe acest server.

    Nu vreti sa faceti niciuna din cele 2 optiuni? Apai cred ca pana in iarna serverul ramane fara playeri, ori se lasa din ei, ori schimba serverul din pacate.

    Veniti cu un update la acest server ca la galben cel putin zici ca a dat Rusia cu bomba, la rosii din 10 playeri 7 sunt afk in cerc, la albastrii stim deja cum sta treaba, din 20 playeri 15 joaca barbut si asa mai departe.

    Hai cu un up poate vede cineva , poate schimbam ceva!

    PS: BlackLegion abtine-te ca tu esti incuiat care stai la cioabe doar, nu vrei sa avansezi;) de aia nu vrei wb si nici pvp.




    GYLDA//Avertisment pentru insulta.Daca nu esti de acord cu parerea altui jucator,nu inseamna ca ai voie sa jignesti.

    Edited 2 times, last by GYLDA ().

  • PRO.

    Consider că acest lucru ar crește activitatea pe server, playerii cred că s-au săturat de aceeași rutină zilnică (alchimie/dungeon-uri), acest lucru ar crește competivitatea între jucători și bresle, ținând cont că serverul este unul de evenimente nu ar strica cu nimic gameplay-ul.