Servere temporare ! Discutii / pareri !

  • Salutare oameni buni am ales sa deschid acest topic pentru a ne varsa aici frustrarea intr-un mod civilizat asupra serverelor noi temporare deschise din data de 26.11.2021 /28.02.2022


    Din ce am citit de la postul lui HalfOp provocare 1 este realizabila din punctul meu de vedere.

    Provocarea 2 insa vazuta din partea mea de jucator cu ceva experienta de yohara in 3 luni poti ajunge sa bati acolo doar daca investesti minim 2 3 mii de euro, iar recompensele sunt unele jalnice .

    Va rog sa va adresati intr-un mod civilizat pentru a pastra topicul activ si a lasa toti colegii nemultumiti sa isi spuna parerea.:beer:

  • BlackLegion

    Changed the title of the thread from “Servere temporare ! Discutii / pareri , bataie de joc sau hotie pe fata ?” to “Servere temporare ! Discutii / pareri !”.
  • se cunoaste deja situatia groaznica care a fost data trecuta pe Alnitak , si acest nou server va fi cam aiurea fara side eventuri doar sa intre lumea sa faca putere tigru si sa faca 90 pentru conturi de meley dar in rest nu vad asa mare atragere , trebuie regandite recompensele mai ales cele 5 blesuri la provocare 2 care sunt o mare bataie de joc . O regandire totala la recompense si la felul in care se va deschide serverul cred ca este necesara daca intradevar vor sa atraga cat mai multi jucatori pe server.

    :rocketlauncher: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

  • O parere nu prea buna.

    Nu mi se pare chiar cel mai frumos eveniment.E cam dificil sa poti bate in Yohara in doar 3 luni.Acolo ai nevoie de diferite seturi de iteme pe care le vei pierde deoarece tu vei purta doar unul.Pur si simplu sa bag bani in iteme si sa le arunc?Recompensele sunt cel putin ciudate in raport cu efortul depus.Avem doar 2 canale ( este foarte greu sa faci p-uri destul de repede fara sa bagi cateva mii de md-uri).Fara arme tineri eroi....asta pune capac la toate.Se va creste destul de greu...


    Exista o sansa de 1% ca evenimentele sa fie destul de generoase, prada aia de la metine sa ajute destul de bine si ma rog sa fie graduala- in functie de nivelul metinului/boss-ului.Eu asa sper.Ar salva destul de mult din acest event.Eu asa sper.Dar in aproape 10 ani de metin vad ca este din ce in ce mai rau.Nu stiu ce strategie au cei care iau decizii dar clar nu stau bine la capitolul marketing.



    OFF: Ma....care iei decizii la GF....cum sa-mi dai tu premiu 5 bless pentru ca-ti termin jocul in 3 luni cumparandu-ti md-uri si prin asta platindu-ti locul de munca.Serios? Chiar la nivelul asta este gandirea ta?

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="751304" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by fantasy88 ().

  • Voi nu ati inteles strategia lor de marketing nici dupa 10 ani. Ei nu vor sa evolueze nimic aici, doar mulg vaca pana moare.De ce credeti ca nu exista metin 3? De ce nu se investeste in rezolvarea problemelor reale- a botilor si bug-urilor, ci doar update preturi si item shop? Gameforge nu vor sa ofere o experienta de joc, vor doar sa adune cat mai multi bani cu cea mai mica investitie.

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="751305" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by Jassin ().

  • Provocare server temporar: NU VA APUCATI.


    Poate daca ne-am uni si nu s-ar mai apuca niciunul dintre noi pe serverul temporar, efectiv sa fie gol, sa fie fantoma, sa aduca 0 euro in buzunarul celor de la GF poate poate s-ar trezi si si-ar da interesul pentru actualele servere care sunt bombardate de hackeri, 2FA care e useless la hackeri, bara rosie si alte 1000 de bug-uri.


    Serverele actuale mor incet, incet, iar ei.. deschid server temporar.. :) cred ca putem face o paralela intre gandirea celor de la GF si binecunoscutul nostru "GIGI BECALI", e exact the same sh*t.

  • Mai pe scurt,efortul care trebuie depus de jucatori este prea mare in raport cu recompensele puse la bataie.Efort mai ales financiar,pt ca yohara nu-i chiar asa simpla.

    Dar degeaba intram aici si ne vaitam,"vai ce naspa o sa fie serverul temporar",daca la start fugim toti acolo gandindu-ne ca ceilalti au renuntat la idee.

    Cel mai simplu raspuns ar fi sa gaseasca pe serverele temporare doar hackerii care sunt nelipsiti de ceva vreme.Fac pariu ca ei se vor descurca excelent si fara arme ucenic.

    Spor la treaba tuturor!

  • Pe zi ce trece RECOMPENSELE sunt mai jalnice...unde sunt acele recompense GENEROASE de pe Lyncirium? Pe an ce trece Recompense tot mai mici, preturi in IS tot mai mari, bug-uri din abundenta, de bara rosie ce sa mai zic...Daca noi continuam sa jucam si sa donam la greu ei nu vor face NIMIC. Sunt o firma cu o afacere - vine BANUL restul nu conteaza :( . Cand se vor deschide sv si o sa bata vantul pe ele poate o sa ne asculte si pe noi, alfel nu avem sanse.


    Inflenceri au cam disparut ( nu am nimic cu ei ) si 2FA o prostie, imi cere acest lucru pe conturile cu care donez in breasla si buf :P conturi vechi de ani de zile, iar cei cu hack fac conturi pe banda rulanta, frumos gandit !!!

  • Provocare server temporar: NU VA APUCATI.


    Poate daca ne-am unii si nu s-ar mai apuca niciunul dintre noi pe serverul temporar, efectiv sa fie gol, sa fie fantoma, sa aduca 0 euro in buzunarul celor de la GF poate poate s-ar trezi si si-ar da interesul pentru actualele servere care sunt bombardate de hackeri, 2FA care e useless la hackeri, bara rosie si alte 1000 de bug-uri.


    Serverele actuale mor incet, incet, iar ei.. deschid server temporar.. :) cred ca putem face o paralela intre gandirea celor de la GF si binecunoscutul nostru "GIGI BECALI", e exact the same sh*t.

    Bine zis , daca comunitatea metin2 ar face boycott pentru toate update urile proaste si ignorarea de bug uri peste bug uri poate am misca ceva la Gameforge HQ dar avand in vedere ca multi din jucatori abia de stiu cum sa foloseasca un telefon concepte de genul nici n-au aparaut in capul lor.


    Jocul asta a ajuns in halul asta din cauza incompetentilor care joaca si e simplul adevar.

  • E conceput prost din start fara arma eroi si fara ch uri, deja.. e clar cam cat de multi jucatori doresc ei sa intre pe aceste servare :).la noi ca la noi dar pe turcia tot 2 ch :)))).In loc sa dea buna dispozitie si o energie pozitiva jucatorilor ii impovareaza cu nervi si frustrare ,nu i place nimanui sa stea blocat la misiuni pentru ca is f multi sau sa creasca ptr ca la fel sunt foarte multi inteleg ideea de competitivitate dar este exagerat!o sa vedem ce va fi..multe sanse nu i dau..poate o sa fie cativa jucatori care merg pana spre yohara desi nu vad rostul ptr ca premiile sunt f mici nu e nimic motivant multi care baga bani au premiile alea in distribuie de la Roata,asa ca doar sa iti doresti sa joci de la 0 sa nu ai cont si sa zici ba hai ca incep pe servaru asta ca ai parte de exp mai mult.in rest.. cred ca e cam degeaba.:beer::lol:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • spuneti doar ca sunteti niste jucatori casual si nu va tine buzunaru sa jucati pe noul server, atat vrajeala ca nu stiu ce recompense de parca o sa ajungeti voi top 3 sa luati alea 5 blessuri.

  • Nici eu nu o sa ma apuc, am jucat doar pe primul server temporar (de acum 3 ani, parca), unde am luam foarte multe premii, asta de acum mi se pare jalnic... Și nu vad rostul sa pierd timpul cu el. În momentul de fata am luat o pauza de la metin și asta ar fi fost un prilej sa ma reapuc, dar fiind atât de jalnic mai bine zic pas.


    Cât despre armele de la lv, le cam înțeleg alegerea din moment ce o sa fie și recompense PvP, fără acele arme o sa fie mai echilibrat PvP-ul decât cu ele, pentru ca dmg-ul dat cu ele e mult mai mare fata de ce are jocul la acel nivel, și un cont echipat de PvP v-a rupe tot.


    Sper sa se regândească toate serverele astea (deși nu știu de ce mai am speranțe din partea celor de la GF când în mai bine de 10 ani de când ma joc jocul asta, nu au dat doi bani pe ceea ce vrem și ne dorim noi...).


    Singurul server temporar care s-a meritat a fost Noel, ce a urmat după a fost doar mulsul vacilor. Spor la joc, se pare ca eu tot în pauza o sa rămân.

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Este jale....nu imi pot scoate din cap alea 5 pergamente binecuvantate....Daca ar fi fost pergamente cu sansa de reusita 100% zici ca s-ar merita.Dar...2.5kk un premiu ca ai terminat jocul...


    Acum daca ar face ca acest server sa fie permanent cu event okey/trio/prinde regele/ permanent si tot ce au zis ei ar merge de minune.Dar vise frumoase.


    Oare este cineva de parere ca este un server eveniment bun? Sunt sigur ca Half a trimis parerea noastra.De ce nu se ia in seama?...

  • Personal am vazut aceste servere temporare ca pe un cadou oferit jucatorilor vechi si ca pe o invitatie pentru jucatorii noi, un loc unde poti avea parte de o experienta noua, un loc unde poti farma sau obtine iteme fara sa sa investesti o suma mare. Din pacate in ultimii ani acest concept a disparut total, premii tot mai mici si mai putine, evenimente mai putine si dificultatea serverelor a crescut in fiecare an. Setarile serverului de anul acesta sunt cel putin ciudate si ingrijoratoare mai ales ca impreuna cu ceilalti parteneri am adus un feedback complet despre cum ar trebui sa arate un server ideal in care ambele parti pot fi multumite.

    Pot sa va asigur ca atat eu cat si ceilalti colegi ai mei am refuzat sa promovam acest server si ca facem tot posibilul sa schimbam setarile si cerintele actuale. Sa speram ca o sa fim ascultati si o sa ni se ofere o experienta cat mai placuta.

  • Nu stiu despre ce colegi vorbesti tu, dar luigi deja a promovat serverele.Cat despre intentiile gameforge, ramaneti doar cu sperantele. Ma repet, daca aveau interes sa ofere un gameplay placut si sa ofere calitate in schimbul banilor, ar fi existat cu sigurata Metin3 - avand in vedere incasarile pe care le are acest joc worldwide.

    Gameforge - un developer toxic, nu au nici un joc pe care sa nu il managerieze in acelasi mod ca pe metin.Preturi uriase, calitate 0, interes doar in item-shop.

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="751367" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by Jassin ().

  • Eu nu sunt sigur ca intelegi ce inseamna promovare.Luigi a facut o prezentare a noului server eveniment.Poate cu ajutorul partenerilor de imagine GF se poate schimba ceva.Prea a devenit pay to win.Pana acum era voalat dar cu acest server este evident.Poti sa-ti faci un caracter de Yohara pe joc in 3 luni daca joci 50 ore pe zi, fara sa cumperi cu bani reali iteme din IS.

    Cine ia aceste decizii?....Ce stiu oamenii respectivi despre modul de joc?....Mi se par cel putin hilare deciziile luate. 2 ch-uri in conditiile in care nu au reusit sa puna la punct hack-erii. Fara arme tineri eroi avand in vedere nivelul incercarii 2.Recompensele primite in raport cu investitia de timp si bani ( sa faci 50 ore intr-o zi e ceva - va dati voi seama cat de posibil este).


    Deschizi server eveniment temporar ( este server eveniment de Craciun) mai dificil decat alte servere permanente.Asta spune tot.


    In acelasi timp desi observ pe live-uri youtube ca toti se plang, aici pe forum sunt foarte putini care isi spun parerea.Ne meritam soarta.

  • Cand un influencer posteaza informatii cu privire la noile update-uri nu inseamna promovare? Tu cred ca confuzi promovarea cu reclama agresiva. Luigi a promovat acel server fiind influencer - a postat toate detaliile privind noutatile gameforge catre un numar tinta de consumatori. Know ur facts.

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="751373" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by Jassin ().