Servere temporare ! Discutii / pareri !

  • Situatia cu boberii exista de luni bune, se stie de mult timp ca interesul GF este -1 in acest sens, deci intrebarea mea pentru tine si pentru restul ca tine este: DE CE MAI DATI CU CARDUL, STIIND SITUATIA? Toti care bagati bani sunteti constienti ca nu veti putea juca din cauza codatilor, dar totusi bagati bagi si dupa va plangeti ca nu aveti loc de farmat. DE CE? Poate ca 250 de euro nu sunt foarte multi bani, dar daca TOTI care baga lunar mii de euro/lire/lei etc nu ar mai plati decat 50 de lei, pentru manusa, de exemplu, GF s-ar da cu capul de pereti si ar face ceva in sensul asta, pentru ca nu ar rezista fara veniturile facute din item shop.

    daca ai avut/ sau avea curiozitatea sa vezi cate downloaduri are bobul lunar si ai inmulti cu 10 euro sau cat e, ai vedea de unde au bani ce de la gf :))

  • 250 euro investiti sa poti bate sd3 / padure rosie si ma trezesc in incapacitatea de bate ceva de hackeri. Am atatea cuvinte de ocara supra echipei incat imi vine sa plang de frustrare, investim bani adevarati, munciti cu sudoarea fruntii departe de familie 8 /10 ore pe zi ca sa ne retragem in timpul liber cateva ore pe un joc unde suntem luati drept prosti, tampiti care inca sustin jocul asta in viata dupa atata timp.

    Rusine draga echipa !

    Din cauza celor ca tine s-a dus jocul de rapa. Esti constient ca GF nu da 2 bani pe parerea jucatorilor si totusi le sustii financiar afacerea. Apoi vii si te plangi pe forum ca ai investit bani castigati cu "sudoarea fruntii" :) Pai iti meriti soarta. Tu si toti cei care investiti in joc. Una e sa joci for fun, alta e patologia.

  • Din cauza celor ca tine s-a dus jocul de rapa. Esti constient ca GF nu da 2 bani pe parerea jucatorilor si totusi le sustii financiar afacerea. Apoi vii si te plangi pe forum ca ai investit bani castigati cu "sudoarea fruntii" :) Pai iti meriti soarta. Tu si toti cei care investiti in joc. Una e sa joci for fun, alta e patologia.

    Din cauza ca investesc sa dus jocul de rapa ? pai am 6 conturi pe care jucam/ farmam daca imaprti al 6 nu e mult 50 euro lunar. Am cativa prieteni si jucam impreuna iar faptul ca scriu ceva aici e un cumul de feedback negativ adunat de la toti sau din breasla. O sa te rog sa nu ataci personal pentru ca nu este un astfel de topic. Strict nemultumirea fata de sv nou si atat. Daca consideri sa ma intrebi ceva sau te intereseaza de ce investesc imi poti da mesaj privat. Multumesc !

  • Din cauza ca investesc sa dus jocul de rapa ? pai am 6 conturi pe care jucam/ farmam daca imaprti al 6 nu e mult 50 euro lunar. Am cativa prieteni si jucam impreuna iar faptul ca scriu ceva aici e un cumul de feedback negativ adunat de la toti sau din breasla. O sa te rog sa nu ataci personal pentru ca nu este un astfel de topic. Strict nemultumirea fata de sv nou si atat. Daca consideri sa ma intrebi ceva sau te intereseaza de ce investesc imi poti da mesaj privat. Multumesc !

    Nu a fost un atac la persoana. Am vorbit in genere. M-am referit la toti care investesc destul de mult in acest joc. Ti-ai exprimat opinia/nemultumirea public, pe forum, mi-am expus punctul de vedere la fel, public. Ideea era ca daca nu s-ar mai investi bani reali in acest joc, ca doar e free to play, poate ar fi luat in considerare si feedback-ul tau si al sutelor de jucatori nemultumiti.

  • ``Din cauza celor ca tine s-a dus jocul de rapa. ``

    Asta e atac la persoana nu ai vorbit in general. Ai inclus toti cei care investesc ne-ai pus intr-un colt si ai inceput sa arati cu degetul. Inceteaza te rog cu aceste ``quote `` de dragul de a face postari. Multumesc !

  • Din pacate jucatorii acestui joc au permis prea mult pentru acest publisher..


    Pacat ca nu exista un influencer mare sa prezinte aceste probleme comunitatii per total si cumva sa aibe o voce in partea de sus la gameforge.


    Un joc foarte frumos cu potential , singurul pe piata de acest tip deci inlocuire nu are , dar cu interes foarte mic pentru sanatatea jocului :(


    E un haos complet pe toate serverele la nivele mici/medii (ba chiar si v3 vezi acesti hackeri...).


    Evenimentele acestea mai mult trag jocul in jos (okey , profet , etc) pentru ca un jucator de nivel mic nu are cum sa-si ridice caracterul din lipsa spatiilor de farmat/crescut care sunt ocupate de hackeri 24/7.


    Sa speram ca de anul urmator o sa fie schimbata treaba.

  • Comunitatea stie prea bine cu ce se confrunta si are o parte de vina, intrucat chiar daca initial jucatorii se plang si nu sunt de acord cu update-ul/setarile X, in timp accepta si merg mai departe. Inainte sa criticam ceva ar trebui sa ne gandim daca nu cumva chiar noi suntem parte din problema. Schimbarea pleaca in primul rand de la tine.

    Feedback a existat tot timpul din partea influencerilor atat inainte cat si dupa, dar noi nu putem garanta schimbarea pentru ca nu avem factor de decizie, in final ei sunt cei care decid daca ia in considerare sau nu propunerile noastre. Incercam sa facem tot ce tine de noi, chiar am fost solidari cu voi si am refuzat sa promovam aceste servere, mai departe avem nevoie de ajutorul comunitatii.

  • Pe langa cele enumerate adaug si suportul pe server care se pare ca vine doar din partea membrilor polonezi, ce mi se pare nu doar ciudat ci si de prost gust este faptul ca scrie in limba lui natala desii ar trebui sa scrie in limba engleza ( serverul fiind unul international ). Am facut un tichet pe acest amanunt insa desii sa spus ca se va rezolva observ ca au fost doar vorbe in vant.

    Files

  • In loc sa fie si ei buni sa uneasca topicurile, mi l-au inchis ca vezi doamne mai e o discutie. Asa ca ma repet aici


    Postarea a fost e 14 Dec 2021, dar nu s-au schimbat prea multe din opinia mea):

    --------------Update 21 Jan 2021------

    Tombola: pe bune? Nu cred ca am vazut una cu drop mai prost: manunchi piatra spirit (serios?), tichet donatie mediu si bless (1!, nici macar 10) si scoici. Perle 0, talismane? nu, n-am vazut (decat daca spargi cate 100 - 150 md-uri), 6 md-uri pentru schimbare, nu 5 (sa dam vina pe inflatie), sa nu mai spun de premiul zilei: in 13 ani l-am vazut o singura data, in prima tombola, atat. Si cu cata lume am comunicat pe toata perioada asta, nici ei nu se pot lauda cu ceva mai mult, unii nici nu au luat. Presupun ca e o rata gen cum e la euromilion sau, mai rau, razatori. Iar faptul ca dai mai multe jd-uri pe masura ce cumperi mai multe tichete nu-ti creste cu nimic sansa (atat timp cat tichetele in sine nu ofera o sansa mai mare de jackpot, atunci e doar jocul mintii care te minte: daca dau de mai multe ori sigur castig) un adevar: numarul de incercari trecute pentru a atinge ceva nu creste probablitatea ca acest lucru sa se intample in viitor (sofismul jucatorului de noroc/monte carlo).


    -----------------------------------------------------------


    Feedback pentru serverul Jerakeen: pe scurt, fail total. Ceva de genul: hai sa oferim nostalgia metinului pre-arme eroi tineri si cufar ucenic in combinatie cu cine baga cardul nelimitat poate-poate ajunge in Yohara.

    Nu stiu care e statistica pentru serverele temporare precedente, dar nu e de mirare daca GF e pe minus cu serverul asta. Probabil in incercarea de a delimita jucatorii care, vezi Doamne, ar indrazni sa profite (nesimtitii) de oportunitatile care au fost in anii precedenti, au ajuns sa faca o evolutie mai complicata decat un server obisnuit.


    Colac peste pupaza, ati pus aceleasi eventuri pe TOATE serverele. Mai spuneti-mi o data de ce m-as desface in 4 pe server temporar cand pot merge linistit la Jigsaw pe server obisnuit si, șotânc-șotânc, sa iau undita carbon si sa bat la CL-uri cu itemi (!) foc.


    GF nu tinde sa inteleaga ca acolo unde pune si el umarul, o sa primeasca inzecit (chit ca poate ma insel, altfel nu ar fi avut ideea grandioasa sa combine metinul pentru nostalgici cu evolutia in ritm alert pentru caracter de Yohara). Poate e mai eficient sa primeasca X euro de la 2-3 jucatori hardcore decat X+n de la mai multi jucatori care sunt motivati, cu ajutorul eventurilor, arma eroi tineri sa nu irosesti adauga/schimba blessuri intr-o arma obosita de lvl 30.


    Personal, asteptam cu nerabdare serverele temporare de anul acesta: eventuri la greu, satisfactia de a da upgrade, dropul imbunatatit, alchimie, un caracter nou sa-l adaug la set, sa joc in echipa noua, ambitii noi, misiunile, goana dupa top. Era un moment sa primesc un boost de satisfactie (a se citi explozie de dopamina in creier), pentru care eram dispus sa dau drumul la investitii in MD-uri mai presus decat cheltuiala limitata pe care o faceam pe parcursul anului.


    Dar in clipa in care un server temporar unde am -0 faciliati este = cu server obisnuit, unde am elementar arma pentru eroi tineri, boti la minim si o piata decenta, nu vad ce motivatie peste 60 misiuni + lvl 90 in ritm lejer cu investitii minime de MD-uri as avea. Posibil astea sunt imbunatatiri eficiente, dar e curios cum de la an la an, aceleasi eventuri sunt mai slabe si mai slabe.


    Ar mai fi multe de spus, dar astept anuntul cand metinul nu mai e un joc profitabil (probabil ultima fuziune), momentul se apropie (dupa mine), mai ales dupa fiasco-ul asta.

    Rant over.:shit:

  • Este cel mai ciudat server temporar de evenimente.Sincer nu cred ca se va inchide acest joc asa repede....urmeaza un al update destul de interesant....asta inseamna ca evolueaza.Cel mai sigur, asa sper eu, se va lasa cu unele demisii din partea celor care iau aceste decizii care sunt total in dauna profitului lor.Sper din tot sufletul ca la butoanele jocului sa vina cineva cu experienta jocului de astazi si nu cel de acum 14 ani.