De ce nu fuzioneaza Romania cu Tara Romaneasca?

  • Cred ca fuziunea asta o astepta toata lumea...si ghici ce, doar o sa ne fie reduse din ch. De ce nu se mai face fuziunea intre cele doua servere? Pe ambele servere piata e "moarta", orice itm pus pe piata abia se vinde si la preturi de nimic. Poate ca a crescut numarul de pleyeri pe server, nu pentru ca s-au apucat alti jucatori noi, ci pentru ca s-a bagat cooldown la hydra si acum toata lumea isi face cate 5-8-16 conturi pentru a face alti bossi solo precum jotun, meley, alastor. Nu vad rostul reducerii nuramului de ch-uri, nu o sa schimbe piata cu nimic...

  • cu ce va deranjeaza ?nu mai detineti monopol la hydra?pai voi ati vazut ce preturi puneti ?zici ca vindeti nave spatiale dracu,nu e hydra e jotun nu e jotun e altceva cum intra alti peste voi cum plangeti pe forum adaptativa la ce e mai lasati plansul

  • Timpul in care se putea face hydra chiar daca a scazut nu e de ajuns , jucatorii fac acelasi numar de hydre in 3 x conturi ( tot ale lor ) de ce ? pentru ca profitul optinut idn hydrele anterioare le-a permis sa echipeze mai multe conturi si daca faceau simultan , ajutati de altii hydre de 3x ori acum fac hydre odata cu 3 conturi. Lumea deja e satula de metin2 si de samsarii care nu fac altceva decat sa produca yang si sa vanda mai departe ( 700lei -100w din cate se pare ). Era si normal sa reduca numarul canalelor pentru a indemna lumea sa participe la dueluri pvp pentru a putea bate in hartile normale la evenimente ( vorbind aici de sv speciale ) si sa mai stopeze din abuzul asupra hydrei.

    E ciudat sa vezi insa conturi cu 40 + caractere datorita fuziunilor si conturi care incearca sa joace metin2 , prin map2 cu sabiuta in mana farmand de dragul de a farma ceva , orice. Nu mai exista jucatori noi de metin2 , exista cei ce au luat o pauza si tot incearca sa redescopere magia , insa nu exista magie cand conducerea o vinde cu bani grei. Am spus-o si o mai spun : Metin2 e mort , Gameforge-ul doar stoarce ultimele lacrimi de la vaduva deja secata de ofertele din itemshop.

  • Stai , că nu înțeleg. Ce legătură are Hydra cu numele topicului? Credeam că vreți să discutați despre fuziune și nu despre coldownul de la hydra. Referitor la asta mi se pare că unii jucători sunt de o nesimțire fantastica. Daca era coldawn la 24 de ore poate va satura, macar să aveți de ce să plângeți. Și acum referitor la fuziune, mi se pare o idee buna sa fuzioneze cele doua servere decât să se restrângă numărul de ch-uri. Eu de exemplu , am prieteni pe Țară Românească dar și aici pe România, deci din punctul meu de vedere ar fi minunat. Am întrebat colegii mei de joc, și ei ar fi incantati de o eventuală fuziune. Au zis că nu i-ar deranja să-și testeze forțele cu celălalt server😀. Mai mult pwp , mai multă distracție!!!

    ,

  • Nu știu de voi, dar eu sunt jucător nou și va zic câteva chestii: preturile sunt imense la armuri și accesorii, absolut imposibil de accesat de noii jucători. Locurile de farmat pentru cl de exemplu sunt arhipline deja cu playeri vechi. Locurile de crescut (ex bo), din nou, arhipline cu jucători vechi care își cresc 100 de campioni până la 40 că să facă armurile de 18-26 și 34 absolut imposibil de cumpărat (hai sa ne amintim de fms +9 care se vinde cu 75 de woni). Deja pentru mine, de când nu mai e niciun event de pescuit, nu a picat în 22 de zile niciun cufăr cupidon la ce 50000 de pietre bătute, nu am loc în map 2 de jucători +9 până în dinți care sparg pietre 24 din 24, nici pe muntele sohan nu găsesc o piatra amarata de 55 pentru boabe... Eu nu pot, cu 4-5 ore zilnic in joc, să îmi permit să fac ceva la ce preturi sunt. Micșorăm numărul de canale? Vor fi preturi și mai mari (zicea cineva de preturi de căcat, nu știu despre ce vorbește sincer, că sunt mai ieftine armurile de LV 42 decât cele de LV 18 +9), mai puține locuri unde sa farmam la alea foarte rare deja evenimente cu cufere... Ce sa zic, foarte încurajator pentru playerii noi. Mai ales când bati liniștit la bo și vine cate unu (războinic, că doar aura sabiei la putere) și bate peste tine până pleci. De ce pe charpatians sunt eventuri zilnice, cl macar o data pe săptămână și etc? La noi de când cu eventul de Dragobete (fain drop, poțiuni M pt lv 52) nu se mai întâmplă nimic. Cum sa ajung pâna la bossi tip hydra sa fac și eu "abuz", că jucător nou, când mă blochez la LV 52 că nu rezist in v2 sau v3 că nu îmi permit un fms normal la cap sau o armura +9 sa sper că îi dau și eu bonusuri din ce pica la cuferele cl sau cele de pescuit???????