E cineva de acord cu reducerea numarului de ch-uri pe Romania, TR si Carph?

  • E cineva de acord cu reducerea numarului de ch-uri pe Romania, TR si Carph?


    Daca da, atunci dc? As vrea si eu sa stiu dc ar ajuta asta pe cineva. Parerea mea este ca abia avem loc si asa.

  • normal ca nu e nici un jucator de acord, dar crezi ca-i intereseaza parerea jucatorilor ?

    in tot acest timp am ajuns la concluzia ca nu.... costuri cat mai mici si banii sa iasa.

    Oricum cei dependenti care nu se pot rupe de joc ii vor alimente in continuare cu bani si uite asa cercul implementarilor proaste se va invarti in continuu.

  • NU, nu sunt de accord cu reducerea numarului de ch_uri.Joc Pe TR si ch1 e mereu plin, seara si ch 2 e plin iar celelalte sunt pe recomandat.Daca se reduc pe ch 1 si 2 o sa fie aproape imposibil sa te loghezi.Sunt jucatori destui, tichetele de mutat pe alt server au fost scoase asa ca toti au ramas aici.O sa se creeze un lag foarte mare si stai! ca nu e tot.Cum vor aparea eventuri cu carduri iar se va umple de booti,care vor amplifica lagul.Vor ajunge sa joace doar hackerii..Nu vad rostul reducerii ch-urilor pe serverele care au activitate .

  • Carpathians . La orice eveniment de drop ( cl / ok / rege etc ) sd3 v1 v2 e arhiplin pe 9 canale . Yohara e arhiplina in orice zi din saptamana fara sau cu evenimente bune. Au facut update-uri foarte multe ( armura sarpe / arma sarpe / regina sarpe / alastor etc. ) e normal ca lumea sa fie arhi activa pentru a farma pentru a fi la zi cu cele mai noi arme / armuri / coifuri / . Dupa updateul cu ninja toti au inceput sa vina yohara, iar ei sau hotarat sa reduca canalele ... Pai unde vedeti voi ca nu avem noi ce face pe 9 canale de le reduceti ?? nici macar map2 nu ai loc sa tragi o besina fara sa fie 3 4 de la blue la galbeni sa bata metine. E ilogic si consider ca e cea mai mare bataie de joc daca se merge mai departe si reduc numarul canalelor.

  • Carpathians . La orice eveniment de drop ( cl / ok / rege etc ) sd3 v1 v2 e arhiplin pe 9 canale . Yohara e arhiplina in orice zi din saptamana fara sau cu evenimente bune. Au facut update-uri foarte multe ( armura sarpe / arma sarpe / regina sarpe / alastor etc. ) e normal ca lumea sa fie arhi activa pentru a farma pentru a fi la zi cu cele mai noi arme / armuri / coifuri / . Dupa updateul cu ninja toti au inceput sa vina yohara, iar ei sau hotarat sa reduca canalele ... Pai unde vedeti voi ca nu avem noi ce face pe 9 canale de le reduceti ?? nici macar map2 nu ai loc sa tragi o besina fara sa fie 3 4 de la blue la galbeni sa bata metine. E ilogic si consider ca e cea mai mare bataie de joc daca se merge mai departe si reduc numarul canalel

    Esti bine, amice? Cum ai facut?:))) Pentru prima data esti si tu deacord cu persoana care face un topic? :)))) Pripasule :)) Aaaaa, da.... Stai poate nu intelegi cuvantul si poate crezi ca te jignesc asa ca te scutesc de un search:))

    PRIPÁS, pripasuri, s. n. 1. (Înv. și pop.) Pui de animal domestic. 2. (Pop.; în loc. adj.) De pripas = a) (despre animale domestice) care rătăcește de colo până colo, fără stăpân; p. ext. luat drept zălog, drept garanție (până la recuperarea pagubei produse în semănături străine); b) (despre copii) părăsit, abandonat; p. ext. nelegitim; c) (despre oameni) venit din altă parte; străin, venetic. 3. (Reg.) Despăgubire plătită pentru o vită care a produs stricăciuni în semănături străine. – Din sl. pripasŭ.

  • Esti bine, amice? Cum ai facut?:))) Pentru prima data esti si tu deacord cu persoana care face un topic? :)))) Pripasule :)) Aaaaa, da.... Stai poate nu intelegi cuvantul si poate crezi ca te jignesc asa ca te scutesc de un search:))

    PRIPÁS, pripasuri, s. n. 1. (Înv. și pop.) Pui de animal domestic. 2. (Pop.; în loc. adj.) De pripas = a) (despre animale domestice) care rătăcește de colo până colo, fără stăpân; p. ext. luat drept zălog, drept garanție (până la recuperarea pagubei produse în semănături străine); b) (despre copii) părăsit, abandonat; p. ext. nelegitim; c) (despre oameni) venit din altă parte; străin, venetic. 3. (Reg.) Despăgubire plătită pentru o vită care a produs stricăciuni în semănături străine. – Din sl. pripasŭ.

    :lol: eu il sustin pe legion desi are multe comenturi gen gica contra, are si argumente si nu mi se pare ca posteaza doar sa ii enerveze pe altii sincer .

    Totusi e si o ironie pe acolo, ca nu se inghesuie lumea la armele sarpe , mai sunt ani distanta pana acolo, iar ninja din ce vad nu e asa jucat yohara. Faptu ca s-au lasat de ninja din cauza la nor,hidra, si foarte probabil meley care il vor strica in viitor asta inteleg, adica oricum trebuie nerfat si meleyu ca nu se mai poate.

    Credeti ca au ajuns sa faca fuziune ca s-au trezit peste noapte ca sunt putini jucatori ? sigur nu, nu le pasa ca nici pana acum, e vorba de costurile reduse pt servere de aia le fuzioneaza, iar pe restul reduc nr de ch, ce e asa greu

  • Romania,la orice event cl incep sa se ocupe camerele in sd3 si cu 24h inainte,iar cu 2-3-4h inainte numai prinzi camerea libera pe 9 ch-uri,daca e event drop rege sau ok mai gasesti cv liber dupa ora 1 noaptea sa faci ceva,ch1 e ocupat de vreo 2 luni incoace aproape la orice ora din joc,ori ca e dimineata devreme ori seara,iar dupa-masa din 9 ch cel putin 4-5 ch apar ca si recomandate

    Loc la ciob in templu sau in dt rar gasesti,in catacomba pe fiecare ch sunt cel putin 3-4 playeri la ciob

    In padurea fermecata daca te duci sa faci misiunea pt cheia driadelor trebuie sa schimbi de 3-4 ori ch-ul sa prinzi 5 metine,iar la cele de 120 sunt cel putin 7-8 playeri pe fiecare ch,iar la event drop schimba,adauga,orison nu prindeai metin decat daca erai langa el la respam in conditia in care avem 9 ch,daca se reduc la 6 vom ajunge sa mai lasam cativa de acest joc pt ca nu avem loc de farmat

    Yohara cei care stau la capetenie adapost nord abia o prind pe 9 ch,e mai cautata decat era ork sef acum 12 ani la inceput de servere noi

    Avem 9 ch si sunt zile cand nu avem loc,cu 6 ch daca GF spera ca bagam 2-3000 euro sa echipam conturi pvp se inseala,mai repede ne lasam decat sa le umplem buzunarele lor

  • normal ca nu e nici un jucator de acord, dar crezi ca-i intereseaza parerea jucatorilor ?

    in tot acest timp am ajuns la concluzia ca nu.... costuri cat mai mici si banii sa iasa.

    Oricum cei dependenti care nu se pot rupe de joc ii vor alimente in continuare cu bani si uite asa cercul implementarilor proaste se va invarti in continuu.

    Nu ii intereseaza

  • Nu o sa faca nimic, si oricum ei gasesc solutii la orice vrem noi...


    Amintitiva cu alchimia mitica desi noi nu am vrut asta, am facut o mica''greva'' au gasit solutia ne-au taiat macaroana de la sv BETA si acum au influenceri, ambasadori...de ce sa ne dam noi cu parerea nu?


    Ei se gandesc ca oameni acum la 6 CH se vor blinda din IS la evenimente si ei vor face vanzari...( regula generala ''cel mai tare supravietuieste'' )

  • Cel mai sigur vor deschide un server nou asemanator Carpathians sau Tiger Ghost cu un eveniment permanent ceva mai bun ( probabil au ajuns la concluzia ca ce au deschis pana acum este un esec total). Avand in vedere ca doar ei stiu acest lucru au gandit ca se vor mai elibera de playeri serverele respective.Majoritatea se vor duce pe noul server.Acesta ar fi un motiv clar pentru reducerea nr de ch-uri.

    Sau poate vor sa baneze jumatatea din playeri pe motiv de cb sau alte minunatii---aberez si eu.


    Daca se va deschide un server nou as fi deacord cu reducerea de ch-uri deoarece serverele respective isi vor pierde din playeri. Doar sa fie un server bun care sa atraga playerii....altfel va fi trist doar.

  • Toate modificarile facute la joc mai ales in ultimi ani sunt facute stric pentru buzunarul lor nici decum pentru jucatori,toate sunt gandinte sa depinzi de costume, amulete ,siteuri rezistenta element etc , nu o sa ii intereze niciodata ca se lasa n si y pur si simplu mai fac ei o unire pana o sa ajunga un singur server si cand nu o sa mai fie profitabil vand licenta si cam aia este ,storc si ei cat pot jucatori de bani , egal cu o ce spunem noi aici pe forum politica lor este "iti place bine ,nu iti place la revedere ,jocul este gratis" .

  • Toate modificarile facute la joc mai ales in ultimi ani sunt facute stric pentru buzunarul lor nici decum pentru jucatori,toate sunt gandinte sa depinzi de costume, amulete ,siteuri rezistenta element etc , nu o sa ii intereze niciodata ca se lasa n si y pur si simplu mai fac ei o unire pana o sa ajunga un singur server si cand nu o sa mai fie profitabil vand licenta si cam aia este ,storc si ei cat pot jucatori de bani , egal cu o ce spunem noi aici pe forum politica lor este "iti place bine ,nu iti place la revedere ,jocul este gratis" .

    Servere speciale au tot fost deschise dupa fuziuni nu neaparat pentru ca anterioarele erau prost gandite, ci pentru ca au fost foarte profitabile pentru ei. Sa ne amintim ca la fiecare deschidere a fost o frenezie maxima, toti se mutau sau se apucau pe acele servere, majoritatea youtuberilor creau hype, si ce crezi? Oamenii achizitionau MD-uri. :lol:

    Cel mai sigur vor deschide un server nou asemanator Carpathians sau Tiger Ghost cu un eveniment permanent ceva mai bun ( probabil au ajuns la concluzia ca ce au deschis pana acum este un esec total). Avand in vedere ca doar ei stiu acest lucru au gandit ca se vor mai elibera de playeri serverele respective.Majoritatea se vor duce pe noul server.Acesta ar fi un motiv clar pentru reducerea nr de ch-uri.

    Sau poate vor sa baneze jumatatea din playeri pe motiv de cb sau alte minunatii---aberez si eu.


    Daca se va deschide un server nou as fi deacord cu reducerea de ch-uri deoarece serverele respective isi vor pierde din playeri. Doar sa fie un server bun care sa atraga playerii....altfel va fi trist doar.

    Jocul este in momentul de fata gratis, intr-adevar. Fa comparatia cu perioada de dinainte de vouchere in IS. In momentul de fata iti poti achizitiona orice item ( joc sau IS) cu moneda din joc. Jocul trebuie sa evolueze si asta se si intampla. Sau tu vrei sa faca run-uri pentru jucatorii de map 2? Sa dropeze ce anume?

    Este perfect normal ca modificarile sa se faca pentru jucatorii de lvl mare, pentru a te motiva sa cresti :)


    Ca sa fiu ON-TOPIC: NU, Nu sunt de acord cu scaderea numarului de ch-uri, cu toate ca nu cred ca va interesa pe cineva. Intr-adevar, scaderea numarului de ch-uri nu afecteaza cu nimic run-urile, pentru ca sunt facute pe instante diferite , dar pentru cine va dori sa farmeze atat la evenimente , cat si in mod curent, va fi o problema. Plus ca va creste considerabil si pretul alchimiei, asa ca stay tuned!:dash:

    :/