Un mod sa ne facem auziti

  • Salut comunitate metin2!

    Se pare ca oricat am scrie aici, nu are niciun efect asupra implementarilor in joc. Oricat si oricati de nemultumiti am fi de proastele decizii ale mai marilor jocului, tot se implementeaza, netinand cont de parerea/rile noastra.


    Ati vrea sa ne facem auziti?


    Ce spuneti de un protest care cu siguranta va ajunge la “urechile” GF?


    Martie FARA DONATII !!


    Cat mai multi, pentru ca toti ar fi imposibil, sa nu bagam niciun ban in joc in toata luna Martie! Absolut nimic, ca semn de protest, pentru toate mizeriile din ziua de azi.

    Fi-ti constienti ca e singura modalitate prin care ii putem sanctiona.
    Distribuiti si promovati ideea, abtineti-va de la a cumpara MD-uri si asa o sa ne facem auziti!
    Altfel, vom fi tratati cu acelas dispret din nou si din nou si din nou..


    #manifest

    #Martiezerodonatii

  • #neverlucky

    Sigur va fi asa...in 2022 nu prea mai foloseste lumea forumul.Slabe sanse sa obtinem ceva in acest mod.Mai ales ca ceri acest lucru unor romani...stiu multi care sunt fericiti ca se pun bete in roate celor care fac Hydra si vand yangul obtinut.Poate 10% te vor asculta dar restul 90?....Scaderea aia a veniturilor din metin2 obtinute poate parea o mica fluctuatie care va fi corectata prin introducerea unor ore vesele de 50%....oferte de nerefuzat gen altar wayne de 30-60 zile in IS, nazar, set costum cu bonus 15 mobi, costume aura si lista poate continua.Multi care asteapta aceste oferte de 6-10 luni crezi ca vor fi deacord sa rateze?..

    #deja-vue

    Au fost initiative mult mai puternice pentru lucruri mult mai importante in metin ( banare fara motiv, bara rosie, implementare alchimie mitica, diminuarea unor evenimente, lipsa unor evenimente..) Acum sa faci ditamai protestul pentru reducerea nr de ch-uri de la 9 la 6 mi se pare fara rost.Sincer.

  • E vorba de decizii luate gresit ce nu ajuta comunitate, ci mai mult o revolta.

    Orice conteaza, iar daca nu vom fi uniti atunci va trebui sa inghitim la nesfarsit.

    Ai zis de forum in 2022. Aici se anunta evenimentele, deci lumea intra. Si poti face promovare.


    Ori alba, ori neagra, voi alegeti cum vreti sa jucati.

    Cu bocancul la jugulara sau nu.

    #desteptarea

    #MartieZeroDonatii

  • Ok, protestele din strada se muta in mediul online. In primul rand, cred ca ar trebui sa stie tot omul ca atunci cand platesti pentru un serviciu nu se numeste donatie. Cand platesti abonamentul pentru telefon, sala, etc nu faci o donatie, ci realizezi o plata pentru a beneficia de un lucru, fie el fizic sau nu( MD-urile). Refuz sa cred ca exista oameni care doneaza bani pentru aceasta companie fara a primi ceva in schimb. Folosire termenului "donatie" induce in eroare cititorul, din textul tau rezultand ca jucatorul de rand doneaza banii lui unei companii care nici macar nu il ia in seama, cum e vorba aia " Si f* si cu banii luati".

    In al doilea rand, consider ca orice opinie argumentata trebuie luata in considerare, si da, este trist ca pe langa hartile deja aglomerate se mai reduce si numarul de CH-uri, probabil cineva considera ca nu este rentabil dpdv financiar sa plateasca pentru atatea servere avand in vedere explozia de preturi din domeniul energiei pentru a tine in viata un joc neschimbat de la lansarea din 2004 ( Oopsie Daisy). Totodata, nu inteleg de ce consideri tu ca totul se rezuma la spatiul Carpato-Danubiano-Pontic si ca galagia surda a unui individ intr-un colt de forum poate schimba ceva prin luarea amsurii de a elimina "donatiile". Chiar sunt curios cat la suta din venitul companiei provine din acest joc si cat la suta din acel venit este realizat de romani(asta dand la o parte donatiile ). Eu joc metin din anul 2010 iar cu banii investiti in joc pana acum mi-as lua maxim o shaorma cu de toate si o sticla de suc.

  • Nu este posibil acest lucru sunt multi care nici nu stiu de forum de sistemul de tikete vor doar yang costume cufere lvl si vor baga md fara stres ca sa nu mai zic de jucatorii vechi care sunt dependenti de costume skynuri etc pe care o sa trebuiasca sa le prelungeasca apoi vin fabricile de woni si respectiv vanzatorii
    de woni care la fel vor da preturi exorbitante pe vouchere sau isi procura singuri md urile deci e cam greu sa impiedici acest lucru e chiar imposibil pentru ca tu ai partea ta de frustrare eu poate nu o privesc asa desi poate si eu am nemultumirile melele legate de joc insa asta nu ma face sa renunt la ce ma face multumit pe joc gen niste costume decente ceva runuri linistite etc imi vad de trb si de joc,Jucatorii sunt multi si caracterul lor variaza deci e greu sa pui stop o luna fara MD e ca si cum nu mai alimentezi masina ca e '''7 lei motorina--culcat:evilgrin:'''tot timpul or sa fie jucatori care baga cardul pe joc nu exista zi ora minut pot fi unele scaderi in functie de zile de salariu etc dar sa pui stop la MD nu cred ca e posibil deci degeaba incerci sa opresti asta pentru ca te lupti cu morile de vant practic.Indreapta ti gandurile spre altcv nu ti mai stoarce creerul aici!:beer:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • Aceleasi crashuri de atatia ani,aceleasi buguri de atatia ani,acelasi lag de atatia ani.Daca pana acum nu s-a rezolvat nimic,nici de acum n-o sa rezolve ceva.Nu o sa rezolvati nimic fara ajutorul unor influenceri care pot duce vorba mai departe,dar avand in vedere ca majoritatea sunt parteneri Gameforge acest lucru iese din discutie.Persoane care isi incarca contul zilnic sunt destule,comunitati sunt destule deci au cum sa mai profite de jocul asta mult timp.De ce i-ar interesa sa rezolve ceva :)) Sa fim seriosi.

  • Atunci, baietii mei, sa da nu mai dati din cioc in viitor cand se vor face update-uri de 2 bani.

    Luati-le pe nemestecate!

    OFF Topic pentru baiatu' ce a scris juma' de roman ca sa imi demonstreze de donatii nu este = plata.

    Era vorba de cumparare in sine a MD-urilor, care in randul jucatorilor se mai numeste donatie, plata, aruncat bani pe fereastra, spune-i cum vrei. Nimeni n-a donat nimic pentru GF, stai linistit.


    Va las cu mostenirea lui Brancusi, citez:

    “V-am lasat saraci si prosti, va gasesc si mai saraci si mai prosti”

    Rog T.C.!

  • se suferă fără decență. pe astia ce-si mai rotunjesc veniturile din joc îi inteleg cand vin si plang pe forum ca au schimbat cv la joc dar pe cei care joaca 4fun nu-i inteleg. pt a ajunge in game-end sau top 10 pvp de pe sv tre sa bagi cu cardul sau sa joci saptamanal 30-40 de ore cu cap, restul e cancan

  • GYLDA

    Closed the thread.