Bug atac magic 6/7

  • Vreau sa aduc acest bug in discutie deoarece recent aflasem ca atacul magic de pe 6/7 este buguit si nu functioneaza(am testat si eu , diferenta fiind 0 chiar si cu 100 atac magic din iteme) ... din pacate am aflat prea tarziu dupa ce am cumparat 3 iteme pvp cu atac magic inalt 40+ cu un pret piperat.


    Cand o sa fie acest bug rezolvat?

  • nu e bug iti da exact valoarea aia , daca ai 50 atac magic atat iti da la daunele de pe skill, se adauga la skill nu la hit. daca dai maxim 5000 pe un skill de exemplu cu 50 atac magic o sa dai 5050

  • nu e bug iti da exact valoarea aia , daca ai 50 atac magic atat iti da la daunele de pe skill, se adauga la skill nu la hit. daca dai maxim 5000 pe un skill de exemplu cu 50 atac magic o sa dai 5050

    Nu ma lua cu chestii de genul ca am dat hit ca nu sunt idiot.


    Am BM cu str exc si iteme de peste 700w si tu vi sa-mi spui asta , pe orice skill am testat cu 100+ atac magic din 6/7 a fost diferenta 0 (asta facand media cu 50 de skilluri , 0 patr , fara esarfa ca sa evit variata de dmg).


    Comparativ cu atacul magic de la esarfa care schimba valorile de atac de la skilluri magice , atacul magic 6/7 de pe iteme face 0 diferenta si schimba valoarea doar in fereastra de caracter asa ca te rog sa nu vi cu informatii false ca bonusul respectiv nu functioneaza.


    Pe lovitura intunecata media de dmg mi-a iesit la 5433 si cu itemele care au atac magic a iesit la 5429 (toate astea fara esarfa , fara arma , fara patrundere).


    Nu e o problema majora pentru ca BM ul si samanii(in acelas timp daca ar functiona acest bonus poate ar avea sens sa dai skilluri cu conturile de nivel mare desi la cat de prost e balanced jocul cand poti ajunge la 100 rez pc asa ca o sa vorbesc doar de nivelel mici unde nu ai cum sa faci asa ceva) si asa sunt prea tari la nivelele mici dar practic acest bonus face fix 0 si e in joc degeaba , sa nu zic de faptul ca am dat o suma prea mare ca pe urma sa aflu ca bonusul respectiv e useless.