Restricții joc pe Steam impuse de GF

  • Salutare, am o problemă cu contul de Steam, și anume după 2-3 schimbări de CH pe contul asociat Steam-ului îmi apare ”Eroare la conectare la server. Te rog contactează surpotul”. Am contactat support-ul și în cele din urmă mi s-a spus că ”Există restricții puse de GF pe conturile Steam (pe care noi nu le cunoaștem). Încercați după câteva ore ar trebui să își revină”.

    Cea mai bună rezolvarea ce să zic... adică nu schimbă situația; eu tot nu pot juca - doar o dată pe zi gen.. și asta 3 CH-uri maxim... deci nici vorbă de ”farm” cum trebuie la eventul Paște sau mai știu eu ce...


    Întrebarea mea este: ce pot face să scot restricțiile astea?! Că nu am hack, nu folosesc VPN, nu am anti-virus, firewall dezactivat, iar în urmă cu 5 luni jucam de pe contul ăsta pe Steam fără nicio problemă. Deci ce s-a întâmplat în câteva luni și ce pot face să scot restricțiile și să joc și eu în voie fără erori?!:cursing:


    Și să nu aud ”contactează supportul”, că deja l-am contactat și mi-a făcut mai mulți nervi pentru că nu am primit vreo rezolvare reală la problemă, ci doar niște aberații! Doar niște propoziții vagi precum ”reinstalează jocul” și ”Run as administrator”, sau alte formule d-astea magice,

  • nu poti face absolut nimic , half postate pe discord acu ceva saptamani un raspuns primit de la superiori sai pe aceeasi problema in care se spune si citez :
    ''Due to a technical issue the login via steam is currently only possible with restrictions. However, the responsible departament is already working on a solution and we hope to provide it shortly.''
    in alte cuvinte se lucreaza la o rezolvare , cand anume va fi disponibila nu se stie nu depinde de stafful de pe forum sau discord ci doar de Gf si departamentele responsabile.

  • Intra normal de pe platforma gameforge.

    Problema e că eu aș vrea să joc pe contul de ninja de pe Steam... pe contul ăsta am deja G aproape..și nu vreau să stau să fac iar G.. că durează o grămadă.

    Ce altceva pot face cu contul pe care am probleme? Pot face ceva să joc oare pe el?

  • Problema e că eu aș vrea să joc pe contul de ninja de pe Steam... pe contul ăsta am deja G aproape..și nu vreau să stau să fac iar G.. că durează o grămadă.

    Ce altceva pot face cu contul pe care am probleme? Pot face ceva să joc oare pe el?

    Poti sa folosesti acelasi cont, doar ca intrii pe gameforge pe platforma

  • Degeaba, poti intra unde vrei tu ca eroarea asta o primesti tot timpul.. asa este si la mine.. de exemplu merg la drop de fms, schimb o data toate ch urile apoi nu mai pot intra .. am facut tichet am facut de toate dar nu te ajuta nimeni.. i-am explicat care e problema si de ce am problema, ca schimb ch urile iar el mi-a dat un raspuns.. tot ce i am scris eu mi-a scris si el, ca problema se intampla cand schimb ch-urile dar nici o rezolvare.. acum o problema noua nu pot crea caracter nou.. am facut o platforma noua, am creat o samanca pentru buff si am vrut si un war.. ce war sa mai fac ca nu mai pot crea cont.. A aparut o eroare, asa imi scrie dar nu si care este problema.. jocul asta se duce rau de tot in jos, vin sa ma joc asa cu chef si placere si inchid pc-ul cu nervi si injuraturi