LegendaGRI - Războinic Corp - Carpathians

• Salutare!

După cum zice și titlul, am reînceput aventura pe metin2. De data aceasta am ales serverul Carpathians și un caracter de războinic, având abilitățile corporale. Povestea a început pentru mine prin 2009, încă de la început, metin2 fiind și printre primele jocuri pe care le-am jucat. Din lipsă de timp, probleme personale sau altele, parcursul meu nu a fost unul continuu... Au fost perioade și perioade când mă apucam, mă lăsam, iar mă apucat și tot așa.

Am decis ca de data aceasta totul să fie diferit! Tocmai, din această cauză am decis să realizez și acest topic pentru a vedea, în primul rând eu, parcursul caracterului/contului. Data la care a fost creat caracterul: 26 iulie 2022.

Informații caracter

• Nivel: 12
    • Experianță: 18%
    • Puncte de grad: 190 (Neutru)
    • VIT: 26
    • INT: 3
    • STR: 17
    • DEX: 3

Echipament

• Momentan nu dispun de un echipament super wow... încă mă chinui cu cele de început.

Yang/Won/Gaya

• Yang: 319k
    • Won: 0
    • Gaya: 0

Momentan atât, o să revin zilnic sau la 2 zile cu actualizări. Până atunci aștept sugestii, propuneri și sfaturi.

Mulțumesc mult,

LegendaGRI <3

image.png

Edited 4 times, last by Kanort ().

• Iti sugerez sa te muti pe mental si sa faci corp m te ajuta mult apararea pana la 30 dupa te poti muta.

• UPDATE 1

Un prim update destul de mare. Am reușit să avansez cu 10 nivele față de ieri și cu o balanță destul de ridicată.

Aș vrea să-i mulțumesc lui Shamax pentru Oul de Maimuță oferit cadou. Aștept idei de nume pentru acesta în acest topic. :love:

Informații caracter

• Nivel: 22
    • Puncte de grad: 857 (Neutru)
    • VIT: 48
    • STR: 28

Echipament

Momentan nu dispun de un echipament super wow... Am plusat toate obiectele de pe mine până la +6 și cam atât. (Încă lucrez la partea asta)

Yang/Won/Gaya

• Yang: 2,9 kk

O variantă foarte bună, ce a funcționat pentru mine, a fost de a aduna toate obiectele ”nefolositoare” pentru alții. Astfel că, din câteva cărți basic vândute cu 150k sau 300k bucata și din alte obiecte vândute la Mag. General, am reușit să mă ridic în 3kk.

Abilități

Am luat decizia de a plusa/evolua doar 2 abilități până la nivelul 35, respectiv Aura și Iureșul.

Iti sugerez sa te muti pe mental si sa faci corp m te ajuta mult apararea pana la 30 dupa te poti muta.

Mulțumesc mult pentru sugestie, dar am decis să rămân pe corp deoarece am stat destul de mult la farmat și aveam nevoie de puțin DMG de la aura sabiei + am deja nivel 22, aproape 23, și nu mai are rost să fac schimbul acum.

În altă ordine de idei, am folosit deprecierea abilităților de la Femeia Bătrână de 2 ori pentru a realiza din 17 puncte Aura Sabiei. Undeva la 110k s-au consumat doar pentru asta...

Legat de abilități:

• Aura Sabiei: M1 (0 cărți reușite / 0 cărți eșuate)
    • Iureș: 4 puncte
    • Vârtejul Sabiei: 0 puncte
    • Izbitură: 0 puncte
    • Incizie Triplă: 0 puncte
    • Puterea Vieții: 0 puncte

Având în vedere că Limbi Shinsoo și Chunjo se găsesc foarte ușor prin Map1 am început să citesc câte o carte/zi din fiecare limbă.

• Limbi Shinsoo: 0 (0 cărți reușite / 1 carte eșuată)
    • Limbi Chunjo: 1 (1 carte reușită / 0 cărți reușite)

Momentan atât, o să revin cu actualizări. Până atunci aștept sugestii, propuneri și sfaturi.

Mulțumesc mult,

LegendaGRI <3

image.png

• UPDATE 2

Un update destul de mic. Am fost destul de ocupat astăzi și nu am reușit să avansez foarte mult față de ieri.

Am denumit maimuțica Miguel și am reușit s-o fac nivel 18, iar legat de statusuri nu sunt foarte wow, dar pentru început sunt okay.

Informații caracter

• Nivel: 24 (+2 nivele față de ieri)
    • Puncte de grad: 1001 (Prietenos)
    • VIT: 50
    • STR: 29

Yang/Won/Gaya

• Yang: 4,8 kk (+2kk față de ieri)

Am continuat vânzarea de cărți și de pietre +0/+3.

Status Limbi Shinsoo și Chunjo:

• Limbi Shinsoo: 1 (1 carte reușită / 1 carte eșuată)
    • Limbi Chunjo: 1 (1 carte reușită / 1 carte eșuată)

Momentan atât, revin cu update-uri. dar, până atunci aștept sugestii, propuneri și sfaturi.

Mulțumesc mult,

LegendaGRI <3

image.png

• UPDATE 3

O actualizare destul de mare. Am reușit să avansez 6 nivele față de ieri și să-mi triplez balanța.

Am fost sfătuit de mulți jucători să avansez până la nivel 30 pentru a putea participa la evenimentul ”Duelul Profeților” și automat pentru a putea realiza ceva bani din vânzarea cuferelor.

Tot de ieri până azi am reușit să fac misiunea pentru cal, respectiv să-l avansez un nivel.

În altă ordine de idei, am fost sfătuit să-mi realizez un alt cont/caracter pentru shop, din motive de economisire a timpului/spațiului în inventar. De astăzi avem un ”nou membru în familie” iar numele lui este ShopGRI (foarte inspirat :D). Nu voi face o prezentare pentru el! Începând cu această actualizare, la secțiunea Yang/Won/Gaya va fi dispusă o statistică cu yang-ul/monedele won de pe acest cont.

Această actualizare nu ar fi venit așa de repede fără ajutorul lui thinkangels care mi-a oferit un inel de experiență, al lui Gabita69 de la care am primit o Undiță+4 și alte obiecte de upgrade, dar mai ales Styrixx, care a fost foarte darnic și mi-a dăruit:

• 41 MEDALII
    • 200 MANTII
    • 2 AURE
    • 3 TĂIȘ
    • 1 SIGILIU TIGRU REGAL

Informații caracter

• Nivel: 30 (+6 nivele față de ieri)
      • Cel mai probabil voi rămâne la nivel 30 o bună perioadă de timp pentru a strânge ceva bani din minerit, pescuit sau evenimente. Estimez undeva la 12 zile, poate chiar mai mult/puțin, practic până la finalizarea evenimentului.
      • Aș vrea să-i mulțumesc lui qGBR pentru invitația în breaslă. Voi dona aici toată experiența acumulată.
    • Puncte de grad: 2045 (Prietenos)
    • VIT: 64
    • STR: 35
    • DEX: 11 (8 de la cercei)

Legat de abilitățile principale:

• Aura Sabiei: M1 (0 cărți reușite / 1 carte eșuată)
    • Iureș: 12 puncte
    • Vârtejul Sabiei: 0 puncte
    • Izbitură: 0 puncte
    • Incizie Triplă: 0 puncte
    • Puterea Vieții: 0 puncte

Yang/Won/Gaya

• LegendaGRI
      • Yang: 19,3 kk (+14,5 kk față de ieri)
    • ShopGRI
      • Yang: 720 k (+720 k față de ieri)

Status abilități secundare:

• Limbi Shinsoo: 1 (1 carte reușită / 2 cărți eșuate)
    • Limbi Chunjo: 1 (1 carte reușită / 2 cărți eșuate)
    • Chemare cal: 1 (1 carte reușită / 0 cărți eșuate)
      • Având în vedere că de ieri dețin un cal, am decis să investesc și-n chemarea lui.
    • Călărit: 2 (2 medalii de cal investite)

Momentan atât, o să revin cu actualizări. Până atunci, aștept sugestii, propuneri și sfaturi.

Mulțumesc mult,

LegendaGRI <3

image.png