Auto-atac & bonus uriel pe serverul Carpathians

  • Deja a deventi frustrant sa tot cerem asta, insa v-ati batut joc de carpathians, la inceput s-a spus ca pe server urielul o sa fie permanent, insa s-a scos, n-avem auto-atac si majoritatea muncind cum sa ne crestem conturile daca n-avem timp. De exemplu pentru o breasla de meley ar trebui sa stai sa bati cel putin 3-4 luni si asta la jucat cat de cat constant. Pentru serverele vechi, la care s-a spus in repetate randuri ca nu o sa fie side-uri, acesta fiind si motivul pentru care s-a creat carpathains la inceput, s-a spus ca o sa fie cel mai tare server cu drop modificat din server, cu evenimente zilnice asa cum pe alte servere nu erau, acum ce e asa special la serverul asta, cand nici macar nu mai pica mantii la fiecare metin in padure :DDDD ? Deci, in concluzie nu e absolut nimic special la carpa , stam sa ne chioram sa facem lv in v4 de nu mai stim de capul nostru, de crescut la level campion nici nu mai vine vorba. Acum pe serverele vechi sunt side evenimente. Bagati-ne si noua atac-automat macar, multi suntem in situatia in care nu putem face run-uri pentru ca n-avem conturi de plus si nici n-avem timp sa crestem conturi!

  • Sunt de acord cu bagarea auto-atacului,nu vad de ce ar fi o problema pana la urma au de castigat si cei de la GF cat si playerii.

    Sau macar daca nu vor sa bage auto atacul macar sa bage eventul flower power sa putem sa facem si noi ceva carti comandant cu + sa putem creste conturile mai usor. Deci se pot gasi variante sa ajunga si Carpa la un nivel cu celelalte servere speciale.

    Si daca cineva spune ca avem noi cei de pe Carpa setarea de a avea drop mai buna, mie mi se pare ca nu mai e nici dropul ce a fost odata. PACE!

  • Pro, bineînțeles! Când s-a deschis România, s-a anunțat a fi un server "special", mai ușor decât celelalte. În timp, au dispărut treptat beneficiile. Bonusul XP a fost scos de la Uriel, fără ca măcar să fim anunțați, dropul a început să scadă semnificativ (din 50-60 metine abia am văzut o fasole, uneori nici mănușă nu pică la metine, dar mantii), nici cu side-events nu mai e un server "special", din moment ce s-au introdus și pe serverele vechi.. Atacul automat ar fi binevenit, la fel eventul Flower power, diferența dintre Carpathians și Polyphemos putând fi evenimentul Worldboss și spiritele.

    :cu:

  • PRO, dureaza mult prea mult timp sa cresti conturi fara atac automat din punctul meu de vedere, timp de care multi nu dispunem. Fara conturile pe care vrem sa le crestem ne este foarte greu sa progresam, desi multi am dori in timpul ala putin liber pe care il avem sa facem asta

  • Repet :


    Contra. Atacul automat ar inmulti si mai mult conturile de farm care doar asta fac. Practic in momentul de fata sunt zeci de jucatori care fac doar meley si hydra iar in rest vand yang si stau la frecat de palmier in bazar. Trebuie adusa o noutate pentru a scoate jcuatorii din bazar iar atacul automat nu e unul din ele. Nu vad unde e jocul daca tu lasi caracterul sa joace pentru tine cat esti plecat la munca. Cei care ati vrut server cu atac automat de ce aveti cont pe carpathians stiind ca nu are aceasta functie ? Pentru ca are evenimente multe ? Pai asta e farmecul un sv special cu evenimente fara farmeri lasati cate 14 de pe un pc singuri. Parerea mea este ca sv Carpathians are nevoie de multe dar atacul automat e ultimul din ele.

    Si stiu ca imi dati dreptate,desii nu vreti.

  • Toate serverele beneficiaza acum de evenimente in plus, toate au atac automat, Carpathians nu se diferentiaza cu nimic de celelalte servere, pe langa faptul ca unele din ele au si experienta la Uriel, ceea ce aici s-a scos. Atacul automat ar creste numarul de playeri la lvl mare, sa treaca mai usor de V4, ar fi mult mai multi playeri in beta, fermecata, doar pentru ca ar fi mai usor pentru majoritatea crescutul cu atacul automat. Consider ca fiecare are dreptatea lui, fie ca iti convine sau nu!

  • Pro. Am rămas singurul server fără attack-auto. Pana la urma din cel mai bun server a ajuns cel mai neglijat, asa cum erau în trecut cele vechi. Nu m-am lăsat de Tara Românească acum 3 ani cu conturi de lv 110+ sa ma apuc pe Charpa, ca acuma sa ma las de tot de joc, ca a fost lăsat la o parte cum au fost serverele vechi în trecut. Am înțeles ca nu a fost auto ca era exp la Uriel, acum nici ala nu mai e și alte servere totuși îl au, deci nu exista bug la exp cum se spunea în trecut.


    Cum exp la Uriel a fost o trăsătură speciala a serverului Charpatiens și a fost luata, asa se poate face și o excepție și cu auto și sa fie băgat.


    Asta e o întrebare pt staff:

    Se pot face excepții doar când e vorba de scos caracteristici fundamentale ale unui server special, dar nu și excepții pentru implementarea altora??


    Sper ca citești asta Half și o sa trimiți mai sus superiorilor.


    O zi buna! :thumbsup:

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Pro pentru atac automat si flower power. Pentru alti care zic ca de ce nu ne lasam de carpa pentru alte servere e din cauza ca am jucat de la deschiderea serverului aici, multi nu-s deacord cu incepere pe un nou server si donand de la inceput 100,200+ euro doar ca serverul x are anumite lucruri si cel pe care jucam nu.

    PRO ATAC AUTOMAT SI FLOWER POWER!

  • Nu mai spuneti de uriel, ca o sa ne bage urielul ca sa ne inchida gura cu atacul automat :)). Sunt convins ca daca s-ar face o statistica 90% din playeri ar vrea atac automat pe carpathians. Pana si eu, cu breasla de meley cu toate conturile de plus la alastor tot as vrea atac automat. Asa ajung playerii sa se lase, joaca ceva timp pe un serv. deschideti alt serv. joaca o luna si acolo, si se lasa de tot. In loc sa se axeze gameforce pentru a tine playeri pe serv. pe ei ii intereseaza cifra lunara ce intra in cont. Care cu siguranta e in scadere, pentru ca de asta vedem serv. peste serv. Intelegem inflatia si stim ca asta ati spus mereu ca se v-a intampla daca bagati auto atac. Mie personal nu mi se pare nici o diferenta la drop intre: Carpathians, TigerGhost si Poly. Si vad oameni ce au sute de stack-uri pentru ca folosesc auto atac si pet prada pe Tiger si Poly si nu se ia nici o masura. Atacul automat ar ajuta playeri sa ajunga mult mai repede in yohara, pentru ca despre asta este vorba, acolo e *the big game*. Nu sunt copii pe acest joc, sa aibe 10-12 ore de joaca pe zi. Sunt oameni ce muncesc, altii au familie copii nu au atat de mult timp disponibil pentru a sta zeci de ore in v4. Despre world boss sau flower power nici sa nu mai punem problema... Va rog eu frumos ascultati mai mult de comunitate pentru ca am inghitit prea multe de-a lungul anilor si la un moment dat o sa ajungeti sa bagati ora vesela in fiecare zi.

  • Contra....si celelalte servere si-ar dori dropul de pe Carpathians!

    Daca ai fi jucat acuma cativa ani pe Carpa si sa joci la ora actuala ai sa vezi ca nu mai e dropul ce a fost odata. Asa ca cei care spuneti ca sunteti contra si nici macar nu jucati pe Carpa nu o mai dati pe asta cu dropul ca nu pica iteme fara sa batem ca inecatii sau crezi ca daca faci cioburile cu 1-2 minute mai repede decat celelalte servere inseamna ca ii un drop exagerat. Sa iti dau un singur exeplu de drop, eu personal am pe un cont full drop , maxim din maxim si pica o fasole la metine din an in paste, si sunt atat de multe exemple de dat despre acest drop fantastic care cred unii ca il avem pe Carpa. Pace

  • Repet :


    Contra. Atacul automat ar inmulti si mai mult conturile de farm care doar asta fac. Practic in momentul de fata sunt zeci de jucatori care fac doar meley si hydra iar in rest vand yang si stau la frecat de palmier in bazar. Trebuie adusa o noutate pentru a scoate jcuatorii din bazar iar atacul automat nu e unul din ele. Nu vad unde e jocul daca tu lasi caracterul sa joace pentru tine cat esti plecat la munca. Cei care ati vrut server cu atac automat de ce aveti cont pe carpathians stiind ca nu are aceasta functie ? Pentru ca are evenimente multe ? Pai asta e farmecul un sv special cu evenimente fara farmeri lasati cate 14 de pe un pc singuri. Parerea mea este ca sv Carpathians are nevoie de multe dar atacul automat e ultimul din ele.

    Si stiu ca imi dati dreptate,desii nu vret.

    Mai, tu nu ai nici o treaba cu ce se discuta aici esti pe langa total. Adica asa ai fost tot timpul "' un primas"'!

  • Fiecare server are/nu are farmecul sau.Din cate vad GF a luat la cunostinta de preferintele diferitelor grupuri de jucatori de metin2. Au deschis servere cu diferite aspecte unice.Fiecare alege pe ce server sa joace.Daca se va face cum spune/propune cine a facut acest topic serverul Carpathians va deveni pur si simplu arhiplin iar pe celelalte va bate vantul.Cand venim cu o sugestie trebuie sa avem in vedere si aspectele care nu ne convin sau nu le convin celorlalti.Pentru jucatorii de pe Carpathians ar fi foarte benefic...mai ales pentru o anumita categorie---mai multi clienti...Prin urmare imi mentin parerea de Contra.