Ce ai dori sa vezi in 2023 din partea echipei Metin2?

• Am vazut acest tip de thread la mai multe jocuri si am zis ca ar fi interesant ceva asemanator in comunitatea Metin2 sa avem un loc comun fiecare cu ce ar dori sa vada facut din partea developerilor Metin2 pe parcursul anului 2023.

Fiecare are voie un reply!

Eu as dori sa vad un rework al sistemului de bresle incat sa avem din nou hartile ocupate de diferite bresle si eventual un guild shop precum in Lost Ark unde poti cumpara diferite materiale si tichete de intrari folosind valuta breslei (medaliile vitejiei in cazul metinului)

• Eu as dori sa vad toate erorile jocului care se mentin de 20 de ani reparate.Sunt 20 de ani de logout,lipire de zid,stanci,copaci,clientu nu poate fi deschis,blocare ecran in timpul jocului,etc...,dar..din pacate vom vedea doar noutati in ItemShop

• Eu as dori inbunatatirea modului de a juca acest joc ceva pietre metine in + si pe mapele normale , scoaterea acelui joc ,, dice'' ce a adus saracia pe servare , adaugarea upurilor lipsa sau posibilitatea de a le putea dropa , un drop decent , marirea ratelor de experienta , ratelor de + si nu daor a ESUARI fara numar alchimie / iteme , rezolvarea bugurilor si ceva PREMII DECENTE LA ,, TOMBOLA & MOS CRACIUN / CALENDAR DE EVENIMENT '' ceva premi decente ca nu mai premii ridicole : 15 minereu , licoare rosi sau albastra , mos craciun 10 /50k eventaul piatra stafiei..... un staf ce se face preznet in joc pe mape nu doar aroganti pe forum . si lista poate continua ....

• Expansion pack nu doar servere noi identice cu cele vechi prin expansion pack-uri se înțelege achiziționarea expansiunii o singura data ce cuprinde mobi noi, iteme noi, hărți noi, misiuni noi NPC-uri noi.

Aceste expansiuni pot fi și paralele hărților deja existente.