An unknown error has occurred sau A intervenit o eroare necunoscuta

• Buna,

Mi-am facut si eu cont nou de gameforge, am instalat aplicatia, mi-am bagat contul toate bune.

In momentul in care dau descarca jocul, intampin o eroare cu rosu cu textul din titlu, imi apare o banda rosie cu titlul A intervenit o eroare necunoscuta si nu pot instala jocul.

Tin sa mentionez ca PC-ul este nou, proaspat instalat windows etc.

Am trimis si ticket la suport dar nu primesc absolut niciun raspuns de 24 de ore.

As dori sa stiu care este problema si cum pot rezolva.

Multumesc

• Salut,

incearca sa schimbi partitia pe care instalezi jocul. Daca incerci sa-l instalezi pe partitia (C:), este posibil sa dea eroare din cauza lipsei unor permisiuni. In cazul in care vrei sa instalezi jocul in acea partitie (de exemplu, daca nu dispui de o a doua partitie), incearca sa deschizi clientul Gameforge ca Administrator.

:cu:

• Am wind pe SSD in rest toate aplicatiile pe care le-am instalat ulterior le am separat, am incercat sa reinstalez dar nimic, aceeasi eroare.

• Nu stiu ce inseamna "separat", dar Windows Defender (sau orice alt antivirus/firewall ai instalat) da vreo alerta? Incearca sa dezactivezi temporar antivirusul cat timp dai instalare. Desi nu ar trebui, rare ori mai apare cate-un caz de fals-pozitiv.

:cu: