Posts by myalin12

    Cred că Sayabuse a punctat bine. Comunitatea turceasca e cea care ține jocul în picioare si nu cred că ar tolera o astfel de implementare. In plus , mi se pare deplasata propunerea. E un joc , nu un mod de viață, mâine poimâine va veni cineva cu propunerea că vrea o mapa specială unde sa se poată face sex. Hai sa jucam jocul că atare, așa cum a fost creat , căsătoria a fost implementată doar pentru a beneficia de anumite avantaje nu că sa va consumați voi fanteziile sexuale. Pentru asta , aveți anumite site-uri

    Poți face bani frumoși din fragme20 kknte de energie, nu mai știu exact lvl , cam 30 -35. Îți strangi niste bănuți ,ți-au dat colegii mei niste idei,cam 10 km din care cumperi cuțite mușcătura de pisic , le duci la alchimist și ți le transforma in fragmente de energie. Pentru 200 bucăți cheltuiești cam 1,5 - 2kk depinde cat eșuează și le vinzi cu 4, 5 kk câteodată ,5 kk depinde cate sunt pe piata deci ieși pe plus cam dublu. Te uiți să vezi cu cat se vând în ziua respectivă. Avantajul e că stai in map 1 pe loc și produci bani. Ce câștigi inițial , nu ii cheltui, ci îi refolosești că sa produci mai multa marfa. Am un prieten care când s -a reapucat de joc ,așa și -utilat caracterul din cap până în picioare. A cumpărat cu bănuții câștigați iteme full bonusate . De asemeni , urmărește când e event de pescuit , fa cufere și vinde-le. De asemeni vei câștiga bani frumosi

    Cred că nu realizezi ce spui,am prieteni care nu au prins decât 10 oua pe săptămână , pentru că da , e plin de farmeri și chiar dacă găsești metine de multe ori nu au oua magice. Și tu te plângi practic de 135 de oua. E un vis numărul asta pentru alți jucători. Doar in templul Ochao și în Pădurea Fermecata mai găsești dar alea nu sunt de nasul tuturor. Deci , când vii aici și te plângi de drop , probabil citesc și cei din staff și probabil se enervează. Asa că de ce vă mirați că reduc numărul de oua magice.

    Pai mai fraților voi când vorbiți aici de 3 inventare de oua , la ce vă așteptați? Deja din punctul lor de vedere e mult. Unul mai sus se laudă că a luat în mai puțin de o săptămână lejer 152 de oua. Deci au scăzut dropul. Iar cei care nu au posibilitatea să farmeze decât la ore de vârf nu vor mai lua nimic. Măcar cei care farmati mai mult tăceți naibii din gura, nu mai veniți să vă lăudați aici, ganditi-va că sunt jucători care vad 1 -2 oua pe zi , asta daca au noroc

    Sincer , eu nu m-am omorât foarte tare . Oricâte metine ou ar fi eu sunt convins că tot nu ar fi de-ajuns.Lacomia unora întrece orice imaginație.Poate ar fi suficient totuși un respawn ,eu știu, sa zicem la 15 minute , poate așa ar avea acces la ele și jucătorii care au serviciu și nu dorm pe Metin . In schimb nu mă așteptam sincer sa nu fie side -eventuri ,tombola sau cadourile alea zilnice ,ne mai dezmorteam . E totuși al doilea eveniment mare al anului așteptat de toată lumea

    Stai , că nu înțeleg. Ce legătură are Hydra cu numele topicului? Credeam că vreți să discutați despre fuziune și nu despre coldownul de la hydra. Referitor la asta mi se pare că unii jucători sunt de o nesimțire fantastica. Daca era coldawn la 24 de ore poate va satura, macar să aveți de ce să plângeți. Și acum referitor la fuziune, mi se pare o idee buna sa fuzioneze cele doua servere decât să se restrângă numărul de ch-uri. Eu de exemplu , am prieteni pe Țară Românească dar și aici pe România, deci din punctul meu de vedere ar fi minunat. Am întrebat colegii mei de joc, și ei ar fi incantati de o eventuală fuziune. Au zis că nu i-ar deranja să-și testeze forțele cu celălalt server😀. Mai mult pwp , mai multă distracție!!!

    ,

    Problema majora la acest event că recompensele au rămas aceleași deși jocul a evoluat mult. Ar fi fost un event frumos daca și motivația data de recompense ar fi fost pe măsură.

    Cand cheatblockerul a banat atunci in masa, brusc au disparut din piata toate conturile care vindeau yabby ,pesti rari etc si m -am gandit atunci la toti aia care urlau ca li s-au banat shopurile si ce nevinovati erau. Dupa marea debanarea cand li s-a inapoiat totul intact ,au reaparut in piata ca niste floricele. Si acum ce sa vezi,invazie de bobisti pe toate serverele noastre ,pai din moment ce s-a anuntat ca nu mai exista protectie, a fost ca o invitatie hai baieti la treaba. Nu inteleg de ce nu se iau masuri , ca sunt frate la vedere,ne-am dori ca jucatori sa vedem mai multa implicare din partea staffului. Sincer, as prefera sa activeze din nou cheatblockerul, pentru ca eu personal nu cred ca a dat erori

    Nu as merge atat de departe cu presupunerile, dar pare un server a nimanui lasat la bunul plac al hackerilor. Ceea te izbeste neplacut este faptul ca ai impresia ca nimanui nu -i pasa, ca acest server a fost creat nu ca sa vina in intampinarea dorintei unor jucatori care vor un nou inceput ci pur si simplu la misto. Presupun ca sa creezi un server e totusi o investitie, si atunci de ce bataia asta de joc? Unde a disparut staff ul , ca totusi nu e nici o reactie din partea lor. Ceea te izbeste cel mai tare nu sunt hackerii care au pus stapanire pe fiecare cm de map, ci lipsa cu desavarsire a reactiei din partea staff ului . Poate totusi ne explica si noua cineva autorizat ce se intampla

    Eu zic ca daca iti place jocul in sine, il joci, nu trebuie sa te iei dupa unul sau altul, e alegerea ta. Daca crezi ca e incitant ( si eu cred ca e), il joci ,daca nu ,renunti si asta e. Dar nu poti incepe un joc pe baza opiniilor altora, pentru ca indiferent de pareri, negative sau pozitive cei care le exprima,joaca. Deci poti juca si tu ,si vei decide daca te coafeaza sau nu

    Ma gandesc ca te referi la Amicicia fuzionat in Corundum cu celalalt server. Tin sa precizez ca Amicicia a murit foarte rapid si era ca TR+Ro. Vechimea nu era aceeasi deci si'o permis sa faca asta. Pe TR si Ro sunt iteme de cand era Orion, Virgo si celelalte servere nu compara serverele intre ele ca nu are nici un rost. TR si Romania is facute sa fie cat mai clasice. Si daca e cum zici tu "nu facem si noi parte din comunitate?" atunci nu primeati nici un update... Plus eventele globale care sunt pe toate serverele.

    Cred ca nu ai inteles ideea. Ma refeream la faptul ca s -au fuzionat servere structurate diferit. Noi nu vrem sa fim fuzionati, ci doar sa avem si noi evenimente cu cl etc ,ca de consumabile avem nevoie cu toti fie vechi fie noi. Crede-ma ca piata la noi nu e chiar asa abundenta cum crezi ,itemele bune sunt pastrate de jucatori sau vandute la preturi astronomice pe care nu si le pot permite decat putini jucatori. Si nu uita ca inainte aveam si noi diverse side eventuri care acum au disparut complet.

    De fapt Cristy daca imi amintesc eu bine cand ai prins ocazia ai fugit cu caracterul pe Romania(actualul Carpathians). Poti sa ne explici de ce ai facut-o ? Doar erai printre cei mai buni de pe toate serverele. Am vazut ca datorita faptului ca ai migrat acolo ti- ai imbunatatit acel caracter plus ca ai beneficiat de un joc de calitate. Asta vrem si noi pe serverele vechi. Din moment ce absolut acum toate celelalte servere dispun de side - eventuri, au fost fuzionate servere diferite ca structura ,deci se poate. Scuza aia penibila vezi doamne ca asa au fost concepute cred ca nu - si mai are rostul. Si noi avem nevoie ca si voi de cl, de cufere peste sunt consumabile necesare pentru joc si nu le avem . Spunea cineva de economia infloritoare ,poate o inflatie infloritoare. Preturile sunt astronomice, ca un jucator nou sa vina la noi e descurajat din start. Dat fiind faptul ca suntem servere suta la suta romanesti nu ne prea avantajeaza,efectiv nu prezentam interes se pare pentru nimeni. Si nu e corect sa nu ne bucuram si noi de experienta de joc de pe celelalte servere atat timp cat si noi suntem jucatori de metin

    Da ,noi chiar am fost uitati ,ma refer la ambele servere. In timp ce pe celelalte e o abundenta de evenimente noi ne uitam si ne intrebam oare nu facem si noi parte din comunitate? ,Si sa nu se spuna celelate au fost gandite asa ca nu s- a tinut cont de asta cand au fuzionat servere fara evenimente cu cele cu evenimente. Nu cred ca e un capat de tara daca am avea si noi side eventuri la fel ca toti , la urma urmei si noi jucam pe oficial si nu trebuie sa fim marginalizati

    Eu inca nu am atins nivelul campion, dar mi se pare de bun simt ca un hartile noi sa.poti sa farmezi si la evenimente. Ce ar fi fost daca mergand pe premisa ta blacklegion ,cand s-a implementat mapeke beta nu ai fi avut drop la evenimente, ci ai fi ramas sa bati doar in padurea rosie. Eu cred ca nici macar nu ai citit ce a propus colegul nostru. Si da ,si taxa pe terenul de breasla e exagerata. Un won pe zi ,pe bune ? Dar ce alearga pe metin caini cu wonii in coada? Deci pro ,la ambele propuneri. Si inca ceva ,rugam colegii sa-si exprime opinia cu argumente logice ,ca suntem satui de cei care posteaza doar ca sa se umfle in pene ce mirobolanti si descurcareti sunt ei.

    Nu stiu de ce ,dar de obicei cei care vad totul in roz,lor le merge nemaipomenit din toate punctele de vedere cred ca sunt de obicei detinatorii de boti. Nu muncesc deloc si le convine sa fie rau ca doar asa prospera ei. Si apar ca arsi pe forum sa spuna ca totul e minunat si noi suntem lenesi si nepriceputi in ale metinului. Doar nu vreti sa se remedieze ceva nu ? Ca atunci mor de foame

    Intra-adevar noile taxe sp preturi nu sunt ok ,dar de vina suntem noi jucatorii. Cand s-au pus magazinele online la licitatie ,daca nu cumpara nimeni ,ar fi priceput ca pretul e prea mare ,dar bineinteles ca unii disperati au cumparat ,la fel si cu costumele si frezele ,se vand doar in cufere mai nou. Platesti sansa de a avea unul si au grija ca sansa sa fie destul de mica.De ce ? Pentru ca s -au cumparat.Sunt acei jucatori ,nu vreau sa-i jignesc, care arunca cu banii in stanga si dreapta crezand in acest fel ca sunt deasupra tuturor,si contribuie in acest fel la declinul jocului. Treptat ,ne vom lasa toti cei care cheltuim sume modice ,si vor ramane grandomanii si hackerii . Hackerii sunt destui, grandomani mai putini. Le urez sa sustina jocul in continuare financiar, fara noi fraierii. Spor la joaca in continuare si pregatiti-va buzunarele ca vin sarbatorile in curand cu multe cufere in itemshop si mai nimic pe joc

    Costurile de intretinere pentru un caeacter sunt destul de mari , dificultatea jocului a crescut destul de mult,si multi deja au abandonat jocul nu ca nu ar fi.frumos si interesant ci din lipsa de timp si frustrati ca munca lor se risipeste pe nimic. Daca muncesti ,primesti recompensa salariu la job , aici muncesti si ramai cu mana goala de multe ori. La inceput ,cand a aparut alchimia faceam coruri doar pe un caracter si imi ieseau doua ,trei antice pe saptamana. Acum fac pe 5 si fac cam tot asa sau deloc. Nu e ok totusi ,nu putem farma nonstop, si cand vezi botii cum se desfasoara in map 2 la cioburi nestingheriti iti dai seama ca te lupti cu morile de vant . Apoi apar ca niste floricele pe forum si declara ca noi suntem nemultumiti dar jocul e ok asa cum e. Normal ca e ok dar pentru ei, nu pentru noi si au tot interesul sa ramana asa

    Pe patru cinci conturi , sau pe patru cinci caractere ? Presupunand ca fiecare cont are 5 caractere asra ar insemna cam 1000 de coruri pe saptamana . E f putin 10 woni daca ne gandim ca un excelent costa cam 400 -500.Asta nu mai e deconectare ,e munca de rob ,si e totusi un joc nu un job

    Si mai FerkanReborn ti se pare normal sa fie asa ?Adica vrei sa spui ca tie iti convine sa-ti esueze. E o problema a tuturor. ,nu numai a lui ,si daca se plange in speranta ca se mai umbla putin la rata ,ne face tuturor un serviciu. Pana la urma nu toata.lumea farmeaza nonstop, si e frustrant sa vezi ca ai muncit pe nimic. Deja nu mai e distractie ,suntem ca niste robotei ,dar probabil cei care au boti la farmat le convine, nu muncesc ei asa ca de ce s-ar plange ,nu ?