Posts by BMW520

    Mă baieti, voi nu v-ati saturat de atata protest 😅😅 nu va mai stresati ca nici ei nu se streseaza. Probabil nici n-au ce face cred..

    Cand s.a implementat mitica daca era sa se ia dupa feedbacku vostru nu se băga.

    Daca era sa fie luat feedbacku de la serverul rubinum acum era marit dropu..si asa mai departe(cufar bijuterii) știți voi mai bine ...

    Ideea e ca daca vor sa introduca ceva in joc o fac..e proprietatea lor..vor 1000 md la 500 euro o fac si gata..ca nu e etic..ca nu e ok pt managementul jocului..ca nu e etc., aia e alta problema..ei raspund.

    Sunteti(suntem) consumatori/clienti..ei pun muzica noi dansam 😅👍

    Deci folositi si voi forumul strict pt anunturile domnului half pt info referitoare la evenimentele viitoare si eventual graffix pt item shop.

    Numa' bine ca viata e scurta si vin acușica sfintele sarbatori americane cu dovlecei si vrajitoare.. 👻☠💀👽

    Am primit răspuns la un tichet în care am întrebat dacă in viitor va mai fi posibila conectarea prin metin2client din folderul cu metin. Raspuns:Nu, noua conectare este cea din clientul gameforge. Ce sa înțeleg ca ne va obliga pe toți sa asociem conturile la gf fie ca ne convine sau nu.

    Bosule obisnuiestete cu ,,democratia"
    In armata aveau o vorba ăia:
    ,,Nu stii? -iti aratam
    Nu poti? - te ajutam
    Nu VREI? - TE OBLIGAM "
    Asa ca profitati de clientul vechi cat se mai poate care nu v-ati asociat ✌

    Numai feeback-uri pozitive Doamne ajuta la cati playeri au mai ramas pe Rubinum de la noul update sper sa nu se lase si fieraru si negustoreasa..macar licori sa avem de unde sa luam

    Lag cam pe la toata lumea .. DAR VEDEȚI SI PARTEA BUNA ..presimt mentenanta de urgenta,adica mentenanta aia sfanta de dupa fiecare mare update si..... atentie și... sambataa 100 %EXP..doamnee abia astept weekendu ✌✌

    O data sincronizate conturi cu noul client de metin2. Nu o sa va mai puteti conecta cu clientele vechi :)

    ms hdu..ai fost mai explicit ca si GF...noroc ca nu mi.am bagat contul acolo..zic hai sa dau un ochi pe forum inainte ✌

    Hunter aia e problema..ca nu mai avem cui le vinde..sau macar schimba..sa mergi iar pe serverele vechi..toata lumea se plange de plictiseala ..pe astea noi e cum e..nu stii ce sa faci..tocmai facusem setu de v4 full diavol si fulger(2-2,5kk nush cat vine in lei).. sa.mi mai cresc vre.o 4-5conturi la 90.. la setu de vant iar stau ok..pvp n.am facut nimic inca..dar asa parca sunt indecis...mi-e ca se lasa lumea masiv si nu mai avem piata de desfacere...


    Adevarul e ca: sa incepi pe RUBINUM acum..daca stai asa cateva minute pe server sa vezi care e treaba..nu te prea impinge sa incepi..mult mai rentabil e ROMANIA la ora actuala pt.incepatori..drop ft bun..uriel pt EXP..bosi peste tot ..map 2 si vale orci..ceea ce a dus si la scaderea hackerilor ft mult..singurul minus ..nu are autoatac..tocmai de aceea credeam ca noul server e ceva mai..o treapta mai sus..din nou imi asum gresala .. am interpretat gresit propaganda noului server ,,ca la Turci".
    Asteptam pana in iulie 2020..se deschide altu nou plin de surprize ..un server peste turcia..o senzatie✌✌
    Pana atunci mai avem prezidentialele si parlamentarele...poate se fac alegeri si la GF ..cn stie ✌✌✌

    Bighunter ai dreptate fratele meu in cazul meu sunt dezamagit de mine ca ,,am pus botu" la noul server SPECIAL-FANTASTIC-SEMIPRIVAT DAR TOTUSI OFICIAL RUBINUM.
    Probabil la fel ca mine si altii,si tu ti.ai facut niste iluzii auzind propaganda facută la noul server. Nu am investit enorm..undeva la 300-400 €.. am lasat conturi mari pe Romania.. si Orion in speranta ca ma voi FOCUSA pe noul server început de la 0 pt toata lumea..imi imaginam ca va fi fulll de playeri de pe orion romania etc.
    Event OKEY permanent, evenimente zilnice la care sa.ti cada ceva totusi..nu sa faci eveniment zilnic si sa bagi drop minus - 200%..atunci poti baga piatra magica la metine ca e egal cu 0..imi fine..Asta credeam..din nou GRESALA MEA..nu a lor..ei au spus server nou si plin de evnimente..au avut dreptate ai 2 evenimente zilnic.. la cutia 179 m.am lecuit saptamana trecuta dupa vre.o 800 md aiurea pt o acadea de 3 zile asta e.. parca nici n.as abandona rubinum..ca am deja iteme cat de cat..level..munca de 1 luna jumate..dar nici n.as mai sta..nu stiu tot astept ceva..nu stiu ce ..dar ..probabil urmatorul server v.a fi ceva gen turcia..okey drop si comunitate mai mare ..pana atunci ..mai pierdem timpul aiurea..
    ✌✌✌ pace voua✌✌✌

    • Imi fine ..nu contest ca nu este asa..a fost parerea mea..legat de drop..probabil aveam eu prea multe asteptari de la serveru asta nou...legat de item shop..nu ma deranjat neaparat la șansa ..oi fi eu mai ghinionist..ci la faptul ca 3 saptamani inainte au pus nazar la 150 md...deci 100% 7 zile pe 150..convenabil..si BAM..marketing 179MD inmultit cu, cat de norocos esti total vre.o 800 md in cazul meu

    Ca si administrare sincer m-as implica si eu..dar nu prea stiu cum..nu judec pe nimeni in momentul de fata..dar trebuie facut ceva.. Neaparat..se fac lucruri si se iau decizii HAOTIC..parerea mea


    DROP: Face-ți ceva cu dropul pe Rubinum frații mei..nu vreau drop ca si pe private..dar este execrabil..am cont de 95..cont de 61 cont de 45..la fiecare nivel pot compara dropul..dar e frustrant cand ajungi sa bati prin beta sau padure pt un set de mantii 10 metine. A-ti inchis un privat de unde ati luat numele ..ca sa ce..sa faceti un oficial ca si ,,privatele''..ehh nu v-a prea IEȘIT.(nu joc private deloc si NU le recomand tocmai pt ca nu ai siguranta..chiar daca unele ca si management intrec oficialu' din pacate)


    ITEM-SHOP: Cu administrarea item shop m-am linistit... e un joc de șansă in special ruleta si cuferele..a fost cand am luat khan din 3 cufere a fost cand am prins din 52..am riscat ca am avut posibilitatea.asta e risti si castigi
    Miercurea trecuta in loc de nazar s.au bagat cufere bijuterie..o idee ft buna sa-ti stochezi amulete la nevoie(asa parea in primă fază)..ce sa vezi cad licori 100 exp din ele sau eroilor de 24 ore..sau acadea 3 zile in cel mai fericit caz..DECI nu dai aiurea 179 MD ..am luat 5 cufere si din primele 3 am luat lic Exp si un eroilor de 24 ore.


    In concluzie ce e de facut? Legat de item.shop si Drop..lucrurile care ma dor..ma afecteaza in mod direct.
    Stiu nu pot face eu nimic..probabil nici staful din romania..dar niste sugestii unde le putem face la aia MARI?..sau nu stiu ce sa zic..am ramas fara idei .....

    In sfarsit..credeam ca sunt paranoic..Am 4 subcaractere pt cioburi la contul principal pe Rubinum.. drop: minus minus 100% ...Nu va apucati la coruri, e nenorocire deocamdata..Fac alchimie constant de 2 ani nu sunt la inceput...Stiu ce inseamna drop mai ales in templu..aici in 10 ore nu le termini in templu..unde pe Romania le fac 50 cioburi in 4 minute( pe ceas)/caracter..acolo am in plus doar 20%drop pe bratara si cercei...dar nu as crede ca bonusul ala de 20% de pe accesorii sa conteze asa de mult. Imi fine bine ca au mai observat si alti playeri treaba..si sper sa se rezolve