Posts by xambetv3

    Buna ziua


    Pentru cei care nu sunt in tema, ieri, youtuberul bine-cunoscut Kraze Worgen a organizat un battle royale pe Transilvania, in care am fost vreo 20-30 ninja arc de pe fiecare regat, am crescut impreuna, pana la lv 25 apoi ne-am batut in Valea Orcilor pentru puncte, intrucat este o reducere foarte profitabila la schimbari, achizitionate cu monede tigru.


    Toate bune si frumoase, ne-am distrat cateva ore bune, au fost mici incidente cu playerii "blindati", dar au fost cateva persoane dragute precum Kraze si NoMercy care s-au asigurat ca teatrul de razboi e alcatuit doar din ninja de 25, fara musafiri nepoftiti.


    Dupa miezul noptii a aparut si clasamentul, cu totii fericiti ca scoatem 5-10-15 schimbari de pe urma catorva ore de bataie generala.


    Totusi, astazi cand m-am uitat la pranz in clasament..surpriza: mai toti jucatorii de ieri au disparut din clasament. Am fost descalificati? Daca da, pe ce fundament? Nu am abuzat de nimic, eram toti playeri individuali, nu ne-am facut conturi de 25 "sa le farmam", drept dovada, toti arcasii au puncte, si killuri, nu e doar unul plin de puncte si restul doar sa fi stat sa moara.


    Dar daca printr-o "scormoneala" ingenioasa a staff-ului am luat cu totii ban (am fost descalificati, nu banati), ce mai cauta in clasament persoane precum Invoker, care a facut de abuz ce acest event bine-intentionat de Kraze si ne-a omorat in cotinuu?


    Discuss..

    Buna ziua, colegi.
    Joc pe un ninja in acest moment, arc si incerc sa farmez in diferite locuri folosind arcul pe auto.
    Problema este ca, in 5-10 minute de auto, clientul ajunge in stadiul de ~black screen~ sau da crash, nu este foarte placut.
    Mai pateste cineva acest lucru ? Sunt metode cunoscute de a preveni ?

    Si eu am patit asta prima data ieri cand cresteam v4 pe auto si sincer nu eram sigur daca mai bate, sau daca s-a oprit de mult si ecranul e pe freeze.


    Insa, cand am apasat CTRL+ALT+DEL sa deschid task managerul ca sa inchid procesul, si-a revenit subit..am patit asta deja de 2-3 ori. Pana se gaseste o rezolvare reala la aceasta problema, incearca si tu asta..poate merge si la tine (:

    Sunt de parere ca GF exagereaza putin cu "stoarcerea" asta de profit. Unde sunt costumele de 30z?


    Am lvl 85 pe Rubinum, bat in camera 17 din v4 (cred a a doua cea mai buna, dupa 13), 90 fulger, 82 diavol, granat mitic, 250 exp pe mine non-stop.


    M-a prins intr-o pasa proasta cu yang-ul si ghiciti ce, iar va trebui sa bag 100 lei (3 costume site, 3 transfer bonus costum)


    "Dar nu te obliga nimeni bla bla" - Adevarat, dar la lvl 85 esti intr-un "void" intermediar in care banii ii faci majoritar v4, iar crescutul tot v4, alte solutii nu prea mai ai, trebuie sa te agăţi cat mai repede de lvl 90 ca sa faci un popas. Mie astazi imi expira costumele, eu daca nu donez sa mi le reinnoiesc tot AZI, ca sa continui "aventura" mea in v4 pana la lvl 90 unde se mai schimba lucrurile, va trebui sa ma apuc de batut in padure vreo....Dumnezeu stie cat pana strang toti banii pt 3 costume NOI (de 15z) cu bonusuri bune de v4.


    Deci da..nimeni nu te obliga sa bagi bani..dar nimeni nu te obliga nici sa joci, de asemenea :) Deja e de bun simţ că replica asta a lor cu care se apara a cam "ruginit" si orice jucator lvl 75-80+ îsi cam da seama ca fara sa doneze pe acest joc, are șanse infime sa realizeze ceva notabil pe joc, sau efectiv, sa se simta bine jucand si sa nu înnebuneasca farmand 30 zile ce fac eu intr-o zi, donand.

    Nu ai deschis tu cumva a doua roata?

    Foarte buna intrebarea, asta nu verificasem, insa sunt mai mult ca sigur ca raspunsul este nu.


    Eu deschid alchimia doar cand ajung unde vreau sa bat, apoi inchid fereastra si o mai deschid doar la final cand termin.


    Iar in momentul bugului, eu bateam linistit cand deoadata am murit, nu aveam cand sa fi deschis alchimia si sa mutat pe cealalta roata din greseala.

    Buna ziua!


    As dori sa raportez un bug care mi-a facut sa stea inima in loc pentru cateva clipe astazi in v4.


    Bateam linistit v4, in 17, am in jur de 90 fulger 82 diavol, deci nu am probleme foarte mari, cand deodata vad ca mor aproape instant. Otrava nu luasem, nu imi expirase vreo "aparare site" sau ceva de genul (nici nu bagasem, nu era cazul). Un moment de inspiratie m-a facut sa deschid alchimia si sa observ ca granatul mitic echipat disparuse. Am zis ca nu vad bine. Am mai batut 2-3 grupe..era real. Pierdusem 6% rez fulger, 6% putere fulger. Am inceput sa ma panichez, am crezut ca undeva in noaptea mintii mele l-am dezechipat inconstient si acum s-o ascunde vreun ciob prin inventar. Neadevarat. Verificasem si asta.


    In panica mea am inceput sa dau mesaje unor tovarasi, sa vad care ar fi cea mai rapida metoda de rezolvare (tichet, mirc, etc..). In tot acest timp, caracterul meu mort si-a dat respawn oras, iar atunci granatul a reaparut in roata si ochii mi s-au mai luminat..


    Chiar imi pare rau ca in vacarmul ala emotional nu am apucat sa fac poze, sa am niste dovezi concrete...dar credeti-ma ca nu e de joaca cu ce s-a intamplat. Daca in acel moment as fi echipat "la misto" un alt granat praf, oare ce s-ar fi intamplat cu miticul meu..?


    Solicit o investigatie minutioasa in acest caz, pana nu se vor mai ivi si alte cazuri, Doamne fereste mai grave.


    Va multumesc anticipat!


    Toate cele bune

    Files

    • 12.png

      (570.22 kB, downloaded 1 times, last: )

    Pro!


    Desi pe mine personal ma avantajeaza acest 100% exp, ma gandesc si la restul jucatorilor pentru care poate acest mini-event este inutil.


    Ar fi dragut din partea lor sa ne dea un eveniment de pe urma caruia sa poata beneficia oricine. Poate un OX este mult prea mult, dar o ploaie de metine, un CL sau un +50%/+100% drop pentru o zi ar fi bine-venite!


    Prin acest mod si-ar putea arata respectul si recunostinta fata de noi, jucatorii, de pe urma carora isi scot minunatul profit.