Posts by BigHunter

    Care este saptamana viitoare??

    pai din cauza asta nu se schimba nimic. aia stiu deja ca facem scandal aici dar dupa 2-3h, mai bagam cv md, mai luam 2-3-5 cufere si tot asa. " cainii latra dar nu musca" :rofl2:

    Nu am bagat eu bani din buzunarul meu. A avut cineva datorie si mi-a bagat , in prima faza nu am vrut sa iau , dar au zis astia pe breasla ca "as avea nevoie de licoare cresterii" si chiar aia mi-a dat-o... bataie de joc oricum . E ultima data cand am deschis acest cufar. Pana nu se baga amuleta sau inel pe site fara cufere , atunci o sa imi iau pana atunci , facem alchimie si batem cu spirite pe unde putem.

    @HalfOp Vrem si de la tine o parere ... vreau sa stiu , chiar daca am zis ca nu cumpar cufarul acela tot am dat 500 md-uri si am luat-o la ...Chiar de inelul cresterii si de ciocolata amuleta aveam nevoie ... la lvl 101 chiar vream sa cresc , nu sa fac si eu un boss sa pot sa termin cu roata aia la alchimie . Serios , te rog eu frumos , spune-ne si noua mai are rost sa jucam jocul asta din privinta ta , daca ai fi jucator ?

    Bighunter ai dreptate fratele meu in cazul meu sunt dezamagit de mine ca ,,am pus botu" la noul server SPECIAL-FANTASTIC-SEMIPRIVAT DAR TOTUSI OFICIAL RUBINUM.
    Probabil la fel ca mine si altii,si tu ti.ai facut niste iluzii auzind propaganda facută la noul server. Nu am investit enorm..undeva la 300-400 €.. am lasat conturi mari pe Romania.. si Orion in speranta ca ma voi FOCUSA pe noul server început de la 0 pt toata lumea..imi imaginam ca va fi fulll de playeri de pe orion romania etc.
    Event OKEY permanent, evenimente zilnice la care sa.ti cada ceva totusi..nu sa faci eveniment zilnic si sa bagi drop minus - 200%..atunci poti baga piatra magica la metine ca e egal cu 0..imi fine..Asta credeam..din nou GRESALA MEA..nu a lor..ei au spus server nou si plin de evnimente..au avut dreptate ai 2 evenimente zilnic.. la cutia 179 m.am lecuit saptamana trecuta dupa vre.o 800 md aiurea pt o acadea de 3 zile asta e.. parca nici n.as abandona rubinum..ca am deja iteme cat de cat..level..munca de 1 luna jumate..dar nici n.as mai sta..nu stiu tot astept ceva..nu stiu ce ..dar ..probabil urmatorul server v.a fi ceva gen turcia..okey drop si comunitate mai mare ..pana atunci ..mai pierdem timpul aiurea..
    ✌✌✌ pace voua✌✌✌

    A MURIT RUBINUM! Sunt 30 de shopuri in map1 si 20-30 de playeri activi ! E MORT! cui vand eu ce am pe shop ? Am farmat 2 saptamani cu manusa site, dublu drop , de toate... am curele dure , nu se dau la 20kk bucata ! Am iteme frumoase zic eu , cine mi le cumpara? Ma gandesc foarte serios sa vand tot si sa ma mut pe alt server , sau sa donez tot ce am si aia e ... sa isi bata altii capu cu acest joc , sa vedem daca le convine sa bage bani incontinuu.

    Suntem si noi un grup de oarecum oameni cu "nevoi speciale" (adica mai vrem si noi sa mancam , sa ne imbracam sa iesim undeva in weekend , sa mergem intr-o vacanta *NU SA BAG TOT IN METIN2*) care joaca acest joc , suntem in numar de 25-30 constant pe conferinta breslei si ne intrebam toti de 2 zile daca mai are rost sa jucam pe acest server si pe aceasta comunitate sau sa ne mutam pe Turcia , unde este cat de cat ok . Si acuma vin intrebarile :


    1. De ce imi ceri tu 179 MD pe un cufar din care am "SANSA" de a pica acea amuleta nazar ? Si nu o primim ca inainte la 159 md sau ATENTIE cufar de 35md ? (sa inteleg ca acest cufara a devenit 179 md-uri ? )


    2. Aceste server Rubinum , de la care se avea foarte multe asteptari , chiar ma asteptam la ceva frumos , eventuri la fel ca pe Romania , 700-1000 de shopuri in map1 , sa am si eu ce sa cumpar , ce sa vand ... Dupa numa 3 luni de la deschidere a-ti reusit sa il trageti pe linie moarta , serverul RUBINUM in maxim 2 luni o sa aiba maxim 50 de playeri activi ... iar acei playeri activi suntem noi prostii care au bagat destul de multi bani in acest server si am avut asteptati . Ce este de facut in aceasta privinta ?


    3. Eventul nou cu sangele vietii - Cui i se adreseaza acest event ? Eu am bagat de 4-5 ori cate 48 md-uri insa am vazut ca imi pica cartea comandant+ si numai balarii , am zis mai bine nu mai bag deloc .


    4. Se vrea ca acest joc sa dispara ? Adica vreau sa stiu si eu sa nu umplu buzunarele la altii si dupaia sa inchida serverele , pentru ca , cam asta e directia in care mergem. Host la serverul Rubinum = VARZA ! (lag mai tot timpul , sticla te scoate din joc din cauza lagului , foarte multe buguri , care sunt cunoscute si se stie de ele de 2-3 ani si nu s-au facut nimic)


    5. Este posibil ca din 2700 md-uri sa fac o esarfa de 15% , una de 10% si una de 1%?
    6. Este posibil sa bag 44 de schimba pe un titan+9 si sa nu prind si eu odata imun ?
    7. Este posibil sa cumpar licoare cu 39md-uri de pe site inainte sa expire cea de 9 md-uri sa o bag si sa nu imi adune spiritele ?





    In concluzie , acesti prosti care isi dau cu pararea despre acest joc (noi fiind astia ) REFUZAM sa mai fim calcati in picioare , si drept rasplata NU va cumpara nimeni acest cufar de 179 de md-uri si NU se va mai cumpara deloc pe serverul Rubinum acest cufar. S-a discutat si pe Marketul de pe Skype acest lucru ... daca voi ne taxati , va taxam si noi .

    Chiar asa de dependenti de aceste md-uri a devenit acest joc ? Chiar am o intrebare la adresa Gameforge daca nimeni nu mai cumpara nimic timp de 1 luna de zile dati faliment ? Acum serios , pentru un event care ar ajuta jucatorii , de ce bagi pe itemshop ceva sa avantajeze doar pe cei care doneaza, sa cumperi sa faci mai mult la un event ? Dupa ce ca suntem dependenti de costume , amuleta , dublu drop si alchimie , mai bagi si un event in care pentru a fi si tu cat de cat ok , trebuie sa investesti cate 39 md-uri pe zi ... 390 md-uri 10 zile , 780md pentru 20 zile x cel putin 4000-5000 de jucatori ? aproximativ 3kk md-uri , 3kk md-uri = imi da cu virgula cati bani se castiga in 20 de zile cu event .