Posts by EvRRa

    Eu cred ca acel tărâm necunoscut pana acum , va fi un Master Hydra , după ce învingi Master Hydra se va deschide instant un NPC gen fierar de arme , armuri coifuri sau bijuterii și un NPC Magazin General .

    Iar de aici depinde de noroc ce fierar pică , cu o șansa de 70% sa fc o arma sau depinde ce fierar va fi , dar sa ai o singura șansa , iar NPC Magazin General sa dispară instant ,si invers sa alegi Magazin General și sa dispară instant Fierarul , iar in Magazin General sa conțină obiecte din IS pt 3 ore , depinde ce fel de obiecte.

    Sper ca prezicerea mea sa fie cât mai aproape de adevăr ! 😊

    Salut roanthony97

    Te anunț ca aceasta mentenanța este una de urgentă , datorită problemelor apărute ieri după mentenanța și nou update

    Au apărut anumite buguri in

    Map1

    Map2

    Iteme cu rezistente :

    Orici

    Diavol

    Vampiri .etc

    Pentru a rezolva problemele, jocul trebui oprit și îmbunătățit

    Trebui sa avem răbdare pentru a rezolva problemele echipa GF


    Toate cele bune !

    Salut Kraisf

    Am menționat mai sus de unde extrag informații noi despre mentenanța și update

    Nu am parteneriat cu jocul metin2 ro

    Nu cred ca trebui neaparat sa ai un parteneriat cu jocul

    Ești bine venit și tu la rândul tău ca și jucător de metin2 ro sa menționezi anumite informații pe care uni dintre jucatori nu le pot găsi datorită faptului ca nu știu unde sa caute noi informații despre joc

    Repet , nu am parteneriat cu jocul
    Îmi face plăcerea de a informa pe majoritatea jucătorilor anumite informații !
    Mulțumesc pentru înțelege !

    Toate cele bune !

    Salut LionKing

    Nu fac parte din echipa metin 2 ro

    Referitor de unde am cunoștințe de informare , verific pagina web de pe forum și acolo găsesc totul despre noile informații

    Te sfătuiesc și pe tine și pe alți jucatori sa verificați cu atenție forumul

    Toate cele bune !


    aldariel*avertisment acordat pentru postare dubla. deasemenea, am rugamintea sa specifici de unde detii informatiile in momentul in care postezi, adaugand eventual un link.

    Salut la toți cei care ați deschis acest toping 😊

    In primul rând vreau sa spun ca nu sunt nici CONTRA și nici PRO

    Sunt și eu jucător ca și voi , și cei drept tin sa Menționez ca mulți dintre noi nu cunosc unele probleme care apar pe parcursul unor mentenanțe sau unor update noi implementate

    Un update nou nu se face in 1-2 ore , el poate dura între 10-24 ore

    Iar o mentenanța între 1-3 ore asta dacă nu apar probleme ( erori ) Nu poți da star unui joc imediat ce ai făcut un update nou , trebui sa verifici de 1/2 ori sa fi sigur ca o perioada nu vor apărea probleme

    Se fac verificări la fiecare mapa mob in parte

    Exemplu : dacă tu farmar pana sa se facă update nou puteai sa intri in pădurea roșie și după update nu mai poți intra , ce faci in cazul asta ? Logic raportezi problema

    Ei normal trebui sa se asigure sa nu apăra acest gen de problema , nu ?
    Acum vreau sa revin la partea cu costume și alte accesorii achiziționate din IS

    Și aici mă adresez către toți jucătorii care sau revoltat sa se oprească timpul pe costume și etc accesoriu din IS

    Poi ce facem când ne punem sa dormim ? 😳
    Sau uni dintre noi nu dorm ? 😳
    In cazul acesta trebui făcut o modalitate de a opri timpul la costum și etc item care are durata de expirare ori de câte ori ne delogam de pe platforma , nu ?
    Nu o spun ironic și nici nu critic , vreau doar sa înțeleagă uni dintre noi ca sunt unele lucruri pe care nu le pot pune in practica compania GF, și am sa încerc sa și explic dc nu se poate face asta

    Ei dacă vor face oprirea timpului pe costume și alte accesorii , imaginează-ți cât timp te va tine un costum 😊sunt sigur ca mulți dintre voi aveți mounturi cu o perioada de peste 1 an și nu ati reușit sa îl Terminați

    De asta nici nu bagă in IS mereu acele mounturi

    Asta înseamnă faliment la companie , pt ca nu au de unde sa întrețină jocul

    Sper sa înțelegeți mesajul si nu va mai grăbiți sa aruncați cu hate și argumente negative , și nu mă refer doar pe partea jocului , mă refer pe partea reala din viața de zi cu zi 😉😊

    Înainte de toate nu uitați de viața reala !
    Toate cele bune !

    Alpinasro , eu nu sunt de-acord cu propunerea ta , nu vreau sa critic pe nimeni și nu mă lua in nume de rău ce vreau sa spun , nu cred ca ai înțeles ideea și scopul la costume fratior , sunt foarte eficiente , dar pe durata lunga nu pe o durata scurta cum spui tu sa rămână la 7 zile , și îți pot da un exemplu dece sunt contra la ce ai spus tu ,exp: COSTUM DE 7 zile cu bns :

    50 atac

    15% Foc

    1K pv

    COIF

    15% foc

    5% otrava

    30% pv

    ARMA

    10% critica

    12% int

    1k pv

    Acum eu te întreb pe tine cum poți tu sa intreti acele bonusuri la fiecare 7 zile ?
    Ești obligat forțat sa cumperi acele costume și transfera bns de fiecare data la 7 zile , corect ?
    Daca tu pleci in concediu timp de 2 săptămâni ce faci in cazul ăla ?
    Iti spun eu , pierzi acele costume cu tot cu bns , și tu te-ai chinuit sa le întreții timp de 2-3 luni , poi ți-e îți convine treaba asta ?
    Frate costumul nu consta doar in frumusețe consta și in durata zilelelor și in bns

    Crezi ca toți sunt ca tine care face Jotunul ?
    Majoritatea sunt concentrați pe Meley , de acolo vine cel mai mult yang

    Sper sa mă fi înțeles ce am vrut sa spun , repet nu critic pe nimeni doar încerc sa ajut întrun fel sau altul cu un sfat sau o propunere !

    Succes tuturor ! 😊

    Îți mulțumim Cristi ca și tu ești de-acord cu noi la aceasta problema , apreciem gestul tău și chiar nu mă așteptăm sa vezi acest toping

    Am vrut sa îți las mesaj in privat , dar am preferat sa deschid acest toping sa am mai multă susținere din partea mai multor jucatori 😊

    Nu sunt chiar împotriva acestor skynuri , doar ca sa ajuns puțin prea departe cu ele , vorba unui jucător de mai sus , ce farmec mai are acea lama cianit +9 dacă o mascheze cu o arma skyn acadea ?😳

    Înțeleg ideea ca ai mai multe avantaje , dar cel puțin lasă o rata de 15 sau 30 zile la costume permanent

    Iar o alta problema referitor la un event King server după care poate continua pe toată comunitatea RO , și pot da și un exemplu ,, primul loc după serverelul Nemesis merge și lupta cu locul 1 după Orion , ai pierdut cu cel de pe Orion mergi acasă și ești primul loc la tine pe server , cel care a câștigat după Orion merge și lupta cu cel de pe Phoenix “

    Pe scurt un turneu ,, cel mai bun dintre cei mai buni “

    Ar fi ceva wow sa vezi un turneu așa mare

    Cei care conduc acest joc pot face un anunț cu 6-8 luni înainte de acest event king 1 vs 1 și king breasla , atunci sa vezi cum zboară banii din carduri și ai sa vezi câta activitate va fi 😊

    Dar sa fie un premiu pe măsura , și sunt multe multe obiecte pe care ei le pot oferi câștigătorilor 😊

    Îți mulțumim Cristi încă odată ca ești printre noi la unele probleme și speram cel puțin sa te ia pe tine și pe celor care mai au parteneriat dacă pe noi nu ne bagă in seama 😔

    Succes tuturor !!!😊

    Ideea costumelor nu consta doar in PVM , hai sa punem puțin accent și pe partea de PVP , poi dacă ei au scăzut de la 30 la 15 iar acum la 7 zile nu îți mai permiți sa intreti un cont care necesita set de PVP +PVM

    Acum este greu sa intreti un costum cu bns bune de PVM , dar cel de PVP? pauza lipsa gaura .
    Despre asta vreau sa spun ca acest joc are și PVP

    Poftiți ce se oferă la primi 20 câștigători de la noul event , voucher de 1000 de 500 și așa mai departe , poi nu puteau ei sa facă treaba asta cu premiile pe serverele vechi in loc sa deschidă serverul ăla de Rușine ca altfel nu am cum sa ii spun decât Rușine .

    Frate fă-i ceva sa bucuri acei jucatori care au investit 5-6-7-8 ani + cardurile personale , bagă un event de lupta 1 vs 1 , așa motivezi pe toți sa tragă cât mai tare sa ajungă cunoscut pe comunitate , altfel îl atragi sa investească timp și bani , și bagă un event 1 vs 1 pe categorii ca toată lumea sa fie mulțumită , sau cel puțin poți sa pui reguli de la un anumit L-V sa poți participa cu nu știu ce misiune de biolog terminată , așa cum este regula aplicată la tombola de Crăciun , cine are misiunea de la biolog cu dinții de ORC terminată poate sa participe la tombola , cine nu o are deja terminată se uita la tombola .

    Hai totuși sa venim cu idei noi fraților ca de asta este jocul asta conceput sa ne distram nu sa îl ștergem din Pc-uri .

    Totuși este un joc destul de atractiv de început dar pe parcurs devine monotonie dacă nu vi cu ceva nou care sa te atragă

    Mă tot uit la Barthegreate , tot timpul îl vezi ca face un item 1 vs 1 și spune asta ,, gata l-am făcut și pe asta , asta pentru un event KING eventual “

    Poi de doi ani tot face iteme și spune asta !

    Oameni buni dați-ne ceva de pvp in echipe dați-ne ceva eventuri in echipa care te pot atrage sa participi pt premiul ăla , nu servere noi care nu plătești nu Primești 😔

    Succes tuturor !!!😊

    Înțeleg ce ai vrut sa spui Vamptra ca noi ne alegem la ce nivel vrem sa jucam , doar ca jocul asta are și PVP nu doar PVM.

    Sa stai doi ani și jumate doar la nivelul 61 te cam saturi sa tot farmezi , vrei sa ai parte de dueluri cu cei mari de aste este L-V 120 nu ?

    Și sa ai L-V de 120 fără costume cu 3 bns nu știu dava vei face fata la cei care investesc sume mari , eu nu văd unde este egalitatea in jocul asta
    Cum am mai spus nu vrei sa joci de performanța ? Degeaba îl joci asta este părea mea

    Totul se limitează la bani și iar bani

    Dece a dispărut acel eveniment King ?
    Pt ce luptam și tragem tare pe joc sa strângem yang Woni sa ne facem iteme PVP ? Doar pt o bătaie generală de 8-9 jucatori ? Pt asta ?
    Serios ?
    Faci server sa bage lumea bani in loc sa le oferi un event King . Poi atunci la ce ne mai jucam pe serverele vechi dacă tu fc un server nou ?
    Eu consider ca nu vor sa ia in considerare sfaturile noastre și se gândesc doar la ei , cum sa facă cat se poate de mulți saci cu bani 😔

    Mă bucur ca ai observat tot jocul shop site , acum sa văd câți observatori mai sunt 😉

    Câți sunt ca X și Y care au cumpărat de sume uriașe MD ?
    nu are rost sa dau nume ca ii știți cei care au cumpărat fără număr sperând ca vor deveni cei mai buni , lăsam teoria asta deoparte și spunem de cei care nu își permit sa cumpere lunar MD , ei oare la ce nivel vor ceda sa mai joace un joc care te obliga vrei nu vrei sa cumperi MD

    Sa nu mai spunem de serverelul Transilvania 😔offf câta dezamagire ,și cu toate astea tot nu au luat nici o măsura de a opri acel server care este special sa cumperi MD

    Mă uit pe Orion și văd acolo jucatori de L-V 120 care se bat , dar nu mai văd unul de 99-100-105 , oare dc ?
    Sa înțeleg ca cei de 120 sunt spuma serverelul pe care îl întreține și cei sub 120 sunt jucatori de rând ?
    Gen vii cu vii și morții cu morții 😂nu ?

    Salut la toți jucătorii de metin2 ro

    Permiteți-mi sa încep acest articol sa spun așa sub forma de întrebări și înainte de a începe va rog totuși nu dați cu pietre prima data cititi cu atenție ce vreau sa spun , după puteți trage o concluzie dacă spun greșit sau am dreptate

    Prima întrebare este de gen , dece nu mai sunt cutiile verzi de sărbătoare in shop site ?
    Va întrebați dece pun aceasta întrebare unii dintre voi , poi sa aflam ce bunuri luam din cutiile verzi de sărbătoare exemplu: coif de Crăciun 30 zile

    Costum de Crăciun 30 zile + alte obiecte metale magice etc

    Câți dintre voi ați observat ca nu mai sunt de ceva vreme buna acele cufere verzi de sărbătoare ?
    Câți dintre voi ați observat ca nu mai sunt costume de 30 zile in shop site ?
    Cu ceva vreme in urma se băgau in shop site costume arme și coifuri de 30 zile + acel obiect transfera bns , asta sa îți poți transfera bns după costumele vechi pe cele noi sa nu pierzi bns bune ca exemplu 3x15 , corect pana aici ?
    Bun , după ceva vreme au trecut la costume de 15 zile + acel transfera bns , corect și pana aici ? Bun, acum au trecut la doar 7 zile 😳

    Poi stai puțin sa lămurim o problema și sa facem și o socoteala la toată mancarica asta ,

    Deci costum 30 zile = 139 MD dacă nu mă Înșeală memoria +coif 139+arma 99MD + transfera bns 98 MD , total 475 MD lunar , corect ?
    Bun , acum sunt de 7 zile 39 MD costumul +39 coif+59 arma +98 transfera bns , corect ?
    Și vom face o socoteala cât ne costa in 28 zile un set + transfera bns , ca de dacă nu dorești sa pierzi acele costume cu 3x15 bns trebui sa cumperi nu ?

    Deci pe 7 zile te va costa nici mai mult nici mai puțin de 235 MD

    Acum calculam pe 28 zile și ne va costa 940

    Deci sa dublat suma din calculul care l-am făcut eu .

    Acum va rog sa faceți și voi o socoteala cât te costa 940 MD in bani reali sa poți sa îți întreti acele obiecte

    Știu nu suntem obligați sa cumpărăm MD , dar la un nivel mare ori cât ai spune ca nu ești obligat uite ca te obliga sa cumperi sa poți evolua .