Posts by Meduza29

    Sa mai discutat undeva (nu gasesc sa iti arat postul) dar nu se intampla nimic in afara ca iti expira consumabilele (manusa,costume,pet,etc) contul ramane la fel si cand reinoiesti abonamentul poti juca in continuare !!!

    Explica si mie cum farmezi tu la HYDRA sau Yohara fara minidall sau costume amulete???? sunt curioasa ce la ce lvl joci tu...si da ii dau cu familia si restul ca am incercat si nu merge vr exemple LUIGI, BARTH, CROCO, KRAZE, etc. asa ca is mai cunoscuti, si mai e si cazul in care parterul pateste ceva si ce faci stai dupa el si nu faci nimic platesti abonament? ex: Bastian (scz baieti sunteti cele mai bune exemple :) ) ce faci stai 2 luni platesti abonament ca nu poti juca cu partenerul ... nu merge si iti pot da o gramada de yt care au incercat si nu a mers, da nu are rost. De aia joaca lumea singura farmeaza cand poate si are timp si nu trebuie sa stea dupa nimeni si nimeni la randul lui nu tre sa stea dupa tine, da bafta cu 5 E pe noul sv fara IS (si aproppo MD alea care le cumperi de pe joc cineva doneaza ptr ele , daca nu ar fi el nu ai farma cineva tot baga bani ori tu ori altul ) cautama dupa 3 luni si spune unde ai ajuns pe noul sv, eu ti-am zis din experienta mea si e destul de mare si a altora am dat si cateva exemple mai cunoscute da sunt o gramada, da aia e cine nu intelege o sa se convinga pe pielea lui. Si cu asta am terminat pana la urma fiecare face ce vrea da asta e jocul si cei care joaca de 12-13 ani stiu despre ce vb eu aici.

    Nu e nimeni contra jocului in grup da voi nu intelegeti ca oameni nu mai au timp sa stea atat pe joc si prefera sa faca totul singuri, am incercat sa joc in breasla si echipa, si nu merge ptr ca fiecare cum am zis avem familii joburi alte prioritati, cand intra unul nu poate celalalt si tot asa, uitate cati yt joaca impreuna? sau influenceri care promoceaza jocul cati joaca in echipa? de ce? pai toti ei o spun ..nu au timp. Peronal am 24 de conturi cu P -uri si fac meley -hydra am cont de yohara si nu spun asta sa ma laud si spun asta ptr cas am jucat si stiu cum e sa evoluezi pe joc, daca tu crezi ca o sa joci cu 5 e pe acel sv bafta tie, da eu sunt de alta parere(si nu numai eu) . pe langa bani pe care ii dai lunar si cum spuneam nu sunt 5 euro ca nu stai cu un cont map 1 sau 2 mai trebuie costume, minidall, amulete , manusi sau mai stiu eu ce...Si inca o data chestaia asta cu breslele nu merge si jocul in echipa a fost odata demult...mul;ti au incercat si au disparut demult oameni nu au timp da unii nu inteleg asta.

    Nu stii ce vb aici :)) nu e vb de 5 euro ca nu joci cu un singur cont...iti trebuie buff mai 5 E vrei nemere ai nevoie de 3 conturi, jhotun 5 conturi, meley 4 cel putin, breasla de elemente??? deci cat te costa ??? ca 5 E e pe cont a confirmat HalfOP , si sa nu ma iei cu jocul in grup si alte prostii, lumea nu mai are timp majoritatea sunt maturi cu slujbe ,familie ,etc nu poti sa cumperi amulete, costume, etc din IS ( pe langa bani de 5 E :))) ) si sa nu poti face nimic ca tre sa stai dupa oameni care din diverse motive nu pot intra pe joc odata cu tine, sau tu nu ai timp in o zi sau alta. Si daca nu ai in o luna sa platesti ce faci? iti expira tot...costume, manusa, amuleta, pet :P (Am incercat sa joc in breasla da nu mai merge, da GF se pare ca nu intelege asta din pacate).

    Daca era 5 E pe client (adresa de mail) mai ziceai, da asa nu va merge prea multa investitie tinanand cont ca mai tre sa cumperi si din IS .

    Am si eu o problema. Am jucat metin in urma cu 14-15 ani, inainte de fuziune si am vrut sa reintru in joc . Problema este ca nu imi mai stiu id-ul si parola la unul din conturi. Se poate recupera cumva? Si cum anume?

    Metinul in RO sa lansat pe 11 Ianuarie 2009 nu aveai cum sa joci cu 14 ani inainte de fuziune, daca ai jucat pe RO poti sa faci un tiket in care sa explici problema si poate te ajuta stafful sa rezolvi !! (Dar nu stiu ce valoare mai are contul acela si itm ca sa iti bati capul).

    Contra, Folosirea VPN de mai muti utilizatori in acelasi timp face sa nu se mai poata identifica un utilizator, adica daca 10 folosesc acelasi VPN adresa de IP si unul joaca cu hack pe cine baneaza GF??? La fel si tranzacti, negoturi, itm furate, etc ar fi foarte greu de indentificat.


    Si de fapt nu se introduce VPN din cauza IS ca asa toti ar folosi un IP din turcia si al lua MD la jumatate de pret !!!!

    Update bun !!! Din pacate tot ce pica din CL cum spuneau si baietii de mai sus tot nu se pot stivui. In plus am observat ca acum daca esti transformat nu mai poti pune mantie si inel, Daca nu ai itm. personalizate si iesi de la run si te bate cineva ala esti :( . Adica nu inteleg de ce nu mai poti echipa nimic acum cand esti transformat???

    Dezinstaleaza jocul si clientul sterge folderul unde ai jocul si reinstaleaza clientul si jocul din nou. Pune jocul in C:\Metin2 .Am patit si eu asta a fost singura rezolvare !!!! (mai exista o varianta sa stergi folderul cu .epk si sa dai reparare joc )

    Am inteles si stiu cum e cu statusul, ceea ce nu intelegi tu ca odata ce cresti in Yohara iti da puncte de status la fiecare bila, lvl...si daca le atribui acolo la orice nu se pun da punctele nu le mai ai, despre asta e vorba....Adica pe scurt daca cresti de la lvl 1 campion la lvl 2 iti da 4 puncte status ptr lvl campion care daca le atribui de ex Voință SungMa (VIT) punctele le-a luat da statusul a ramas acelasi.

    fiecare mapa are cerintele ei de status yohara , daca nu il ai ti se taie din pv aparare rezistente etc

    https://ro-wiki.metin2.gamefor….php/Status#Nivel_Campion

    Mutumesc de raspuns, da asta stiu si eu ceea ce nu stiu e ca am primit puncte de status si le-am pus pe VIT punctele le-a luat da statusul e acelasi...

    Ma refer la punctele care ti-le da cand ai status normal si le pui la dex,str,etc... Deci am facut lvl si am primit puncte care pur si simplu cand le-am atribuit pe VIT au disparut si VIT e acelasi :(

    Salut , mie mi-au disparut caracterele dupa fuzionare . Salut vin din trecut , n-am mai jucat de cativa ani si dupa fuziune se pare ca si cum caracterele mele ar fii fost sterse sau nu stiu si nu inteleg , am 4 sloturi de conturi nuj cum vine asta dar am verificat caci contul pe care-l aveam e pe aceeasi email , si problema aceasta am observat intalnita sever la nenumarati playeri si s-au spus sa faca ticket , si eu am facut ticket doar ca nu mi s-au indrumat pasi pentru rezolvare ci doar un banal raspuns ca n-are logica ce spun , eh uite ca nici pentru mine si as vrea sa mi se rezolve problema pentru ca nu gasesc logica sa mi se stearga characterele asa dupa ce eu am investit ceva in acest joc deci .. fuziune nefuziune eu imi vreau caracterul inapoi , si daca mi se raspunde iar sa fac ticket si in ticket iar mi se raspunde ca n-are logica si ca sa nu-mi uit datele contului , ce logica are sa vin dupa cativa ani cu problema aceasata care o au mai multi nu numai eu , si ce rost mai are acest forum . mersi anticipat.

    In 2016 (daca imi aduc aminte bine) la fuziune sa anuntat ca daca nu se distribuie caracterele acestea se vor sterge automat, asta ptr a elibera serverele si a evita lagul. Am cautat unde a fost anuntat da nu am gasit, dar stiu sigur ca asa a fost, daca nu ai intrat de atunci numai ai ce face din pacate...

    Nu o sa faca nimic, si oricum ei gasesc solutii la orice vrem noi...


    Amintitiva cu alchimia mitica desi noi nu am vrut asta, am facut o mica''greva'' au gasit solutia ne-au taiat macaroana de la sv BETA si acum au influenceri, ambasadori...de ce sa ne dam noi cu parerea nu?


    Ei se gandesc ca oameni acum la 6 CH se vor blinda din IS la evenimente si ei vor face vanzari...( regula generala ''cel mai tare supravietuieste'' )

    Top 3 locuri pentru drop cufere clar luna? Exceptie SD3/SD2, e insuportabila agitatia de pe acolo.

    La maimute (greu), templu - de preferat sus, broaste, chiar si grota daca ai cont de 75 cu manusa joc 7 zile, padurea rosie ( dar nu e wow).

    Eu acolo am incercat de mai multe ori, la maimute e dropul cel mai bun...daca joci pe sv de evenimente poti alege oricare varianta.

    eu nu intelg cum pot sa minta atata pe fata de la staff si pana la GF, ca acest 2FA impiedica accesul celor cu hack iar serverul e full boti-hackari...mda cel putin macar au demonstrat ca obligativitatea 2FA este doar pentru profitul lor personal...




    P:S:Schimbare la Login

    Da o mare prostie, mie imi cere 2FA pe conturile de saman si cu care donam in breasla :))) conturi vechi de 5 ani ( ei zic ca au verificat conturile vechi nu?) si restul fac conturi ptr hack si cu 2FA . Bara Rosie -Joc indisponibil -BAN-uri aceeasi poveste ca si cu shieldul, si apoi vin dupa 2 ani - ne cerem scze bla,bla,bla..

    O companie ca GF sa nu poata face un soft anti hack dupa atatia ani eu nu cred asa ceva !!!

    Ma uitam la cineva pe LIVE il tot scoate si apare erroare ca trebuie sa se autentifice, trebuie sa stea cu telefonul dupa el :( :( :(