Posts by mafiotualx

Salutare,

Deschid acest Topic pentru a discuta despre nou anunțata fuziune intre cele doua servere si totodată încep prin a felicita staff-ul pentru aceasta decizie.

Voi ce parere aveti?

Salut! Pai nu va fuzioneaza de drag, va fuzioneaza pentru ca nu mai sunt jucatori care sa cotizeze mult. Asa ca va aduna sa nu mai consume resurse cu voi.

Spam sau nu.. exista o cale prin care CoMa poate sa fie schimbat? Ca oricum nu se lupta deloc pentru interesele jucatorilor(am observat ca e o boala comuna la ei), isi bate joc de jucatori, ii ignora. Dar bani tot de la jucatori ia.

aldariel*avertisment acordat pentru incalcarea repetata a regulamentului in diferite sectiuni. Continuturile, linkurile, nume de membrii etc. cu unicul obiectiv de a deranja sau insulta alti membrii ai forumului sunt interzise in aceasta comunitate. Acelasi lucru se aplica si in postarile/mesajele care au ca obiectiv sa aprinda ceilalti membrii pentru a deranja si/sau insulta.

Pana la alchimia mitica cand toata comunitatea metin de pe toate sv au facut greva, si ne-au taiat macaroana la BETA acum au INFLUENCERI, nu era asa...Intrebarea este atatia ani au lucrat fara sa scoata nimic? no profit? si acum ne jupoaie de vii?

Adica nimeni nu zice sa nu faca profit ( e logic sa scoata si ei munca depusa) dar asta e jecmaneala pe fata ( si imi scz expresia).

Adica totul e redus la minim absolut, m-am uitat la clipuri mai vechi rata de reusita, de drop, de tot nu se compara cu ce este acum...

Aceste rate au fost scazute in mod vadit, cu siguranta. Acum te bucuri si daca iti pica o licoare, asa ca exemplu. HOTI. Luati exemplu serverelor unde lumea s-a saturat si sunt mereu Normale, sau ceva de genul. Nu vezi Recomandat sau chiar Plin, pe ele la status server. Vreti sa se schimbe lucruri, sa fiti respectati, sa nu mai luati bann-uri fara sa folositi mai stiu eu ce hack(si din ce am auzit acele softuri costa, deci cum sa fii asa prost sa iti sabotezi munca? Dar pentru Gameforge si un windows fara licenta e soft extern. Nu mai vorbesc de Bandicam sau alte programe de filmat) in timp ce aia cu softuri ilegale se joaca linistiti si vand yang pe bani reali, sa fie un drop de 30-40%(eu am jucat mult metin ro, si cu manusi, deci site si joc, si fara. Dropul fara manusa e execrabil. Si nu mai amintesc de elemente, acum iti trebuie 120% element pe iteme(exagerand putin) sa poti bate in v3 sau 4, fermecata, sau ce mape or mai fi bagat ei. Acum nu mai conteaza sa ai coif+9, de exemplu(il faci degeaba, ca apararea e 0 pe langa element). Iar de alchimie.. no comment. Sa consideram ca am fost privilegiati cand am fost lasati sa intram pe serverul Beta. Jucatorii sunt consumabile pentru aceasta companie. Cand nu iti mai convine ceva iti inchide gura scapand de tine, prin metodele lor "corecte".

Dar ei au facut jocul in asa fel inacat sa nu-l poti juca fara IS ( costume ,pet, acadele, etc) ca nu poti sa te duci in redux sau yohara, taramul elementelor, etc fara aceste itm, si de aici cei care au bani (si isi permit) doneaza la greu ca sa poata juca in acele harti...JOACA GRATIS numai exista ca chiar daca nu donezi tu trebuie sa o faca altul ptr tine altfel nu ai sanse (ma refer la vouchere) numai e GRATIS de mult e o AFACERE...

GRATIS inseamna cand poti juca jocul fara sa depinzi de IS - nu sa bage altul bani ptr tine, ca tu sa cumperi voucere si sa cumperi una -alta din IS...

Eu una asa vad lucrurile !!!!

E normal sa scoala si publisherul si developerul profit, e munca lor. Dar ceea ce face GameForge e total santaj, as putea spune.

HalfOp, salut! Ai de gand sa raspunzi oamenilor astora care si-au luat din timpul lor pentru a-ti adresa tie niste intrebari pertinente, sau ramai lafel de indiferent? As avea si eu o intrebare, dar stiu ca o-sa va deranjeze, pe toti care va ocupati cu atata profesionalism de acest joc.

Ce se intampla de sunteti asa indiferenti si lipsiti de simt civic? De ce nu vreti sa ne dati explicatii si sa rezolvati problemele, si cautati mereu sa le adanciti? Realizeaza oare cei de la GameForge ca fara jocul asta ei ar fi 0? Pentru ca voi nu va comparati cu jocuri precum CS, LOL, WOW, si asa mai departe. Acest joc este tot ceea ce aveti voi. Norocul de a-l publica(ghinionul nostru e ca voi il gestionati si publicati). Poate o-sa ma intrebi atunci de ce tin atat de mult la jocul asta. Asta pentru ca, in ciuda rea vointei voastre(ca foarte incompetenti nu sunteti, in voi e rautate pura), jocul asta a fost facut de niste oameni care au avut idee ce au facut, si l-au facut bine, atractiv de la un anumit punct.

Părerea mea e ca deși e taxa, nu asta ar fi problema. Aia e plătim și gata nu avem ce face. Dar faci update mare reclama mailuri peste mailuri ca Shop offline ca nu știu ce. Și nu ai Shop offline mereu nici măcar în item Shop? Pai dacă nu pot sa cumpăr de ce mai zici ca bagi Shop offline? Eu unul n am fost la licitații, oricum la 400 md cumpărăm decât dacă era permanent...

Ei vor baga acest item pentru magazinul online, dar nu acum, Dupa ce vor mai scoate ceva bani dupa fundul vostru. Apoi o-sa il bage, si "dragul" nostru HalfOp, din Kongochistandenburg, o-sa spuna ca vezi Doamne, am introdus acel item care iti permite sa faci magazin online pentru ca ne pasa atat de mult de parerea jucatorilor. Le pasa pe naiba, NICIODATA nu le-a pasat.:cursing:

*Bebe.Strumph: Avertisment pentru postare dubla. Ai optiunea de edit. Te rog sa o folosesti.

Ati vrut shop offline, iata ca-l aveti :) Absolut niciun update nu a fost in favoarea jucatorilor. A fost si va fi in favoarea lor mereu. Taxa pt breasla, taxa pt negoturi, la urmatorul update probabil taxa pt logare :)) Cei care investiti bani in acest joc, NU aveti dreptul sa va plangeti!

Exact, zici bine. Cei ce investesc bani cu caruta nu au de ce se plange. Specimene ca ei au adus jocul in HALUL asta. De aici si nesimtirea pe care o afiseaza fiecare CoMa si staff, precum cei de la Gameforge. Atat timp cat specimenele vor baga bani pe joc cu ochii inchisi, ca asa vad ei la barthegreat sau luigi sau mai stiu eu ce spalat pe creier care are contract cu GameForge si e instare sa le manance si din ...d, sa nu va mai mire de ce merge asa jocul si de ce sunt staff-urile pline de incompetenti care te trateaza ca pe o carpa.

*Bebe.Strumph: Poate a fi cazul sa gasesti un mod mai civilizat sa iti exprimi opinia. Avertisment pentru insulta.

Cu totii suntem suparati pe acest update pentru ca tot jocul se bazeaza pe vanzare-cumparare.

Daca sunteti cu adevarat suparati ,va provoc sa le platim cu aceeasi moneda....haideti sa nu intram cu totii pe joc timp de o saptamana, ca si cum numai exista sau numai bagati 1 MD timp de ò luna si jucati cu ce aveti in joc sau nu va mai puneti shop in harta noua deloc ca sa fie goala si sa vedem cum este si pentru ei. Nu merita nici macar 1MD.

Daca topicul acesta cu nemultumiri este tot ce facem, mai bine numai scriem deloc ca oricum nimic nu se va schimba. Eu numai intru pe joc pana nu scoate taxa.

NOI PUTEM TRAI FARA VOI DAR VOI FARA NOI, NU!

Buna! Acest lucru nu se va intampla. Oamenii acestia care gestioneaza jocul, incepand de la "dragele" noastre echipe pana la directorul de productie sunt constienti ca pentru multi(90% din jucatori) acest joc este precum un drog. Ar fi foarte bine sa nu mai bage bani DELOC in el, macar asta ar trage un adevarat semnal de alarma si poate s-ar rezolva problemele de orice fel. Sa nu uitam ca Gameforge e 0 fara Metin. Dar ei se pare ca au uitat, noi ar trebui sa le amintim. Sau mai bine zis voi, cei care inca jucati si stiti totusi cat de lipsiti de bun simt, lipsiti de orice simt de raspundere, efectiv echipa asta Gameforge e in contradictie cu ce inseamna originea germana. Astia sunt ORICE, dar nu nemti. Deci dragi jucatori de metin, care jucati de mult timp si iubiti jocul(si aici nu ma refer la youtuberii care au devenit niste adevarate .. scursuri), incercati sa NU mai cumparati Monede Dragon o perioada, si sa intrati mai rar pe joc, spre deloc, sa vorbiti cu oameni din celelalte comunitati(ati fi surprinsi sa vedeti cat de implicati si deschisi sunt cei din Turcia, spre exemplu, sa vedeti cu ce probleme se confrunta ei pe comunitatea lor, sa vedeti ca nici CoMa al lor nu e vreun sfant) si sa incercam sa schimbam felul cum suntem tratati de catre Gameforge. Pana la urma avem niste drepturi care nu ne sunt respectate mai deloc. Uitati-va doar cum alte companii isi prezinta update-urile, si cum face Gameforge. Si ar trebui sa fie un criteriu sau criterii mai diferite fata de cele de acum, de selectie al oamenilor din staff. Ca cei de acum sunt.. nu mai zic. Lipsa de simt civic si bun simt. Nu vreti sa stiti cum se transforma un om dupa ce intra in staff-ul lor.. aproape ca nu il mai cunosti. Zici ca e spalat pe creier. Acum mult timp insemna enorm sa fii GM pe Metin2Ro. Acum.. ii injuram, le uram comportamentul, si ei se intreaba de ce. Pai de asta.. ca asa sunt ei. Oglinda companiei. Arata lipsa de respect, lipsa de raspundere si lipsa de bun simt fata de jucatori(ei la randul lor fiind si ei actuali sau fosti jucatori).

Am patit astazi de cateva ori dupa ce am schimbat caracterul sa intre pe alt caracter decat cel selectat si in acelasi timp sa il teleporteze in map1(restart oras) chiar daca aceasta se afla, in unul din cazuri, in

map 2.

Bugurile sunt inevitabile. Acum sa vedeti in cat timp le vor rezolva. Asta poate sa insemne luni sau ani, doar e vorba despre Gameforge si Webzen.