Posts by qNorax

    Mai bine te lasi de acum decat sa mai pierzi vremea, Kirin si Luna sunt servere moarte si tot nefuzionate sunt. Luna probabil o sa fie fuzionat cu Polyphemos(gunoiul regiuni) dar Kirin si Aurion sunt prea diferite sa fie fuzionate cu vreun server existent mai ales ca una din ele cu acces platit permanent si celalalt e cu subscriptie care ar fi nedrept pentru cei ce platesc pe mai multe conturi spre exemplu sa fuzioneze cu un server normal fara plata.


    Daca vrei experienta Metin2 SSF(solo self found) atunci te joci pe Kirin/Aurion.


    Emerald/Ruby sunt jucate pe vest si turcia nu europa de est.

    Ziceai tu ca va fi fuzionat Luna, ai avut dreptate doar ca-l fuzioneaza cu Romania. Acum ramane sa vedem ce se intampla cu serverul de Ruby Kirin si cel de Emerald.

    Un GM ceva? Am facut Ticket de 3 zile pentru o problema serioasa si nu primesc NICI MACAR UN UPDATE al situatiei. Ce e lipsa asta de respect pentru playeri? Cei 6 GM de pe forum, Asolf, Lerety, Lynneth, Prann, Siydel, Wanet, unde va pot gasi, ca am vazut problema asta pe forum din 2011! Dar de SUPER GAME MASTER Mehila care cica imi administreaza Ticketul, un raspuns? Trebuie sa va contactez special printr-un e-mail pentru a primi o solutie la un Bug care NU ESTE PROBLEMA MEA, ESTE PROBLEMA JOCULUI?

    • Nickname-ul caracterului pe care s-a intamplat bugul: Amnon
    • Serverul si canalul pe care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul:Carpathians CH6 (chiar daca nu are importanta canalul, fiindca am incercat pe toate celelalte canale)
    • Data la care s-a intamplat acest bug: 08.12.2023 si persista
    • Ora la care s-a intamplat acest bug: 21:14
    • Regatul in care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul: Rosii
    • Zona in care va aflati atunci cand s-a intamplat bugul (ce parte a hartii ex: maimute, v2, dt): Map 1
    • Descrierea bugului: In cadrul misiunii "In grota", am strans toate itemele necesare pentru a fi preschimbate in Lacrimile lui Baljin-E (item necesar pentru a continua misiunea in padurea rosie, de unde trebuie sa fac rost de "strop de sange"), iar cand dau click pe misiunea la NPC (Seon-Hae), imi spune "poftim lacrimile", dar nu primesc noul item si nici nu imi dispar din inventar Lacrimile fosilizate.
    • De cate ori vi s-a intamplat acest bug (cate incercari ai facut): cel putin 50 de ori, pe toate canalele, pe toate regatele.
    • Bugul s-a intamplat de fiecare data cand ati incercat sau doar odata: Am facut misiunea in trecut, bug-ul a aparut ieri.
    • Descrie cat mai detaliat pasii pe care i-ai urmat sau felul in care se manifesta bugul: aveam in inventar deja toate itemele necesare pentru urmatorul pas al misiunii, dar nu primesc de la NPC itemul mentionat mai sus pentru a continua (VAZA).

    Buna,


    Nu am jucat niciodata pe serverele temporare si nu stiu exact cum functioneaza acestea, astfel chiar daca am citit in intregime descrierea serverului temporar de ajutor Yohara nu stiu daca merita jucat pe acesta. De asemenea, nu stiu daca trebuie cumparat accesul pe acesta sau este la liber? Se deblocheaza transferarea nivel I doar dupa ce atingi level Campion? Daca nu atingi level campion poti cumpara transferul level I sau nu? Pe ce server ar merita transferat un caracter de pe serverul termporar de ajutor Yohara, daca eu joc in principiu pe Carpathians dar nu sunt multumit de drop si evenimente?


    Va multumesc!

    Primim si noi o explicatie de la staff? Kanith? Cineva care are de gand sa se implice in situatiile astea si sa ne ofere explicatii, dupa ce ca bagam timp si bani in jocul pe care il administreaza? Daca nu sunt singura care a observat diferenta de drop inseamna ca se fac modificari asupra jocului si nu suntem anuntati. Zic doar ca nu mi se pare corect sa ademenesti playeri pe un server cu o sansa de drop si dupa sa o scoateti. DE CE MAI E CHARPATIANS SPECIAL DACA NU MAI PICA ITEME LA EVENT? E PLIN DE HAKERI SI NU FACETI NIMIC!

    Buna.


    Am observat ca in ultimul timp dropul la evenimentul prada de pe Charpatians este foarte slab. Nu inteleg ce s-a intamplat, acum 2 ani cand am inceput sa joc pe server dropul era in regula, nu picau lucruri la fiecare piatra, dar acum cand farmez la unele evenimente, trec si doua ore fara nici un rezultat. Nu s-a anuntat nici o scadere a dropului pe forum, iar asta mi se pare o problema. Serverul e special datorita evenimentelor zilnice, dar daca acestea nu au nici un rezultat dupa ore de farm, isi pierde tot scopul.

    Pai hai sa discutam despre cum misiunea asta zilnica de care zici tu ca se scot imens de multi bani si despre care cred ca v-ati plans suficient de tare incat sa le dati idei GM-ilor sa scada sansa de reusita, nu mai e profitabila. Lucrezi o saptamana jumatate pentru 45-50 de coruri din care GHICI CE! ITI ESUEAZA TOATE!

    Normal ca sunt unii care fac 20 de conturi, fiindca ori va laudati pe forumuri ca faceti 10000 de woni dintr-o tura de alchimie, ori va plangeti atat de mult ca se ajunge sa scada sansa de reusita pana nu iti ies din 180 de coruri nici 10 woni.

    Mai lasati si voi, va rog frumos, curtea vecinului si uitati-va ca stricati jocul pentru altii cu plansul vostru neincetat.

    Hai sa vorbim si despre preturile imense la absolut tot, inainte sa ne plangem de singurul lucru profitabil din tot jocul asta, adica alchimia. Deja sunt sigura ca ati reusit sa provocati o scadere de sansa foarte mare, ca anul trecut pe vremea asta, din 180 de coruri nu-mi ieseau 3 antice, imi ieseau 10 (indiferent de ce tip de piatra dragon vorbim). Preturile pe piata le faceti si le invartiti tot cum vreti voi, si propuneti pe forum idei din astea trasnite.

    Am mai sesizat un lucru la problema aceasta cu serverele. Daca te da afara din joc, practic iti ramane campionul online, iar daca ai manusa din joc (fie cea de la pietre, fie cea de la cutiile de campion) ti se consuma. Am patit si eu si mai multi sa avem manusi de o ora sau mai mult pe care sa le consume fara sa fim fizic online pe joc, doar din cauza ca eroarea la servere iti inchide jocul, dar nu te deconecteaza.


    In legatura cu asta ce facem? Chiar nu se poate dupa 3 zile sa avem un raspuns concret din partea staff-ului, macar ca se lucreaza la problema? Pierdem din itemele consumabile, din event si din timp fara sa avem dreptul macar sa fim tinuti la curent de cei care sunt responsabili de joc?

    Buna, de pe la ora 19:00 astazi a inceput sa fie lag pe server, ma scoate constant din joc, se blocheaza, ma teleporteaza inapoi oriunde as vrea sa merg. Am crezut ca se rezolva problema in cateva minute dar persista. Problema este la toti playerii, nu doar la mine.

    Avand in vedere ca este un eveniment in curs care expira, m-am gandit sa comunic problema poate se rezolva si nu suntem penalizati cu o zi in minus la eveniment ca n-am putut sa ne jucam mai devreme.


    Multumesc anticipat.

    Propun și eu ceva, că e pvp doar pe map 1 la pietre cu playeri boostati care nu te lasă să farmazi. Cum se presupune că se distrează un player nou pe joc daca din 6 canale, 6 sunt invadate de albaștrii boostati de LV 10 care mă omoară din 2 hit-uri, iar compatrioții mei stau la taclale pe ch 1 și zic "n-avem ce sa le facem". Dar dacă mă duc eu sa farmez pe map 1 la galbeni imediat vine unul de 100 și ceva sa mă liniștească. Cum sa fac bani sa ajung și eu la Lv mare sa vad cum arată hydra și ce bossi fancy mai pomeniți voi pe acolo, când la ora 5 fix nu mai sunt pietre nicăieri pe map 1 și 2. La seyroung și sohara nu pot spera nici după ora 2 dimineața... Fain, așa se pierd playeri. Închideți portalele la eventele zilnice, sa ne batem macar între noi. Dar la roșii rar vad sa farmeze roșii, sunt albaștrii peste tot. Fain tare.

    Buna, am și eu exact aceiași problema cu prietenul meu, am făcut la fel. Am dezinstalare tot și am reinstalat clientul, iar acum îmi arată pagina albastra la Metin și nu pot accesa jocul nici să îl descarc.

    Am făcut deja tichet dar nu sper la vreo rezolvare.

    Nu mă pot conecta la cont. Am făcut tichet și la Metin 2 și la gameforge. Nu îmi răspunde nimeni, nu știu ce să fac... Nu primesc cod de schimbare parola, îmi spune că am datele contului invalide (chiar daca m-am logat anterior cu fix aceleași date). A mai pățit cineva asta? V-ați putut loga după ceva timp? V-a raspuns cineva la tichet?

    Nu știu de voi, dar eu sunt jucător nou și va zic câteva chestii: preturile sunt imense la armuri și accesorii, absolut imposibil de accesat de noii jucători. Locurile de farmat pentru cl de exemplu sunt arhipline deja cu playeri vechi. Locurile de crescut (ex bo), din nou, arhipline cu jucători vechi care își cresc 100 de campioni până la 40 că să facă armurile de 18-26 și 34 absolut imposibil de cumpărat (hai sa ne amintim de fms +9 care se vinde cu 75 de woni). Deja pentru mine, de când nu mai e niciun event de pescuit, nu a picat în 22 de zile niciun cufăr cupidon la ce 50000 de pietre bătute, nu am loc în map 2 de jucători +9 până în dinți care sparg pietre 24 din 24, nici pe muntele sohan nu găsesc o piatra amarata de 55 pentru boabe... Eu nu pot, cu 4-5 ore zilnic in joc, să îmi permit să fac ceva la ce preturi sunt. Micșorăm numărul de canale? Vor fi preturi și mai mari (zicea cineva de preturi de căcat, nu știu despre ce vorbește sincer, că sunt mai ieftine armurile de LV 42 decât cele de LV 18 +9), mai puține locuri unde sa farmam la alea foarte rare deja evenimente cu cufere... Ce sa zic, foarte încurajator pentru playerii noi. Mai ales când bati liniștit la bo și vine cate unu (războinic, că doar aura sabiei la putere) și bate peste tine până pleci. De ce pe charpatians sunt eventuri zilnice, cl macar o data pe săptămână și etc? La noi de când cu eventul de Dragobete (fain drop, poțiuni M pt lv 52) nu se mai întâmplă nimic. Cum sa ajung pâna la bossi tip hydra sa fac și eu "abuz", că jucător nou, când mă blochez la LV 52 că nu rezist in v2 sau v3 că nu îmi permit un fms normal la cap sau o armura +9 sa sper că îi dau și eu bonusuri din ce pica la cuferele cl sau cele de pescuit???????