Posts by Tiggy

Am citit tot si nu pot decat sa fiu de acord, acest server este un esec dar din cauza cui?

GAMEFORGE, la ce va-ti asteptat de la iei? minune de server..serios? Treziti-va mai dragii mosului :) Pai iei numai baga inseama jucatorii si comunitatile de anii de zile.. sa fim seriosi :)

Pai voi chiar credeati ca o sa va mai dea un alt Noel, nu o sa mai vedem asa ceva cum nici Trio-Monstru nu o sa mai vedem in veci, vecilor cu Amin sa fie :)

Ce au facut cu acest server Transivania aka PvP, a fost decat sa isi scoata si ei niste euroi de holidays, cum mai dau iei prime din banii cui? A jucatorilor de pe toate comunitatile si jocurile care le au in publicare si develop.

Inca astept bomba aia de Update care ne tot ameninta marele boss de develop si marketing Dennis.

Pana atunci imi intretin contul vechii cu moderare spre mai deloc ..

Sarbatorii Fericite tuturor alturi de cei dragii voua !!:beer::thumbsup:

Cum faci monede tigru ?

Omorand ceilalti jucatori din regate diferite in zonele declarate pvp.

### Deschiderea Lumii PvP

Ridicați-vă armele și pregătiți-vă să folosiți săbiile - următoarele zone ale serverului de evenimente vor fi transformate în zone PvP. Doar jucătorii din raza respectivă de nivel vor putea câștiga puncte de rang acolo. În plus, nu este posibil să câștigați puncte pentru uciderea jucătorilor din propriul regat.

* Zona 1, Map2 2 (Nivel 25-45)

* Valea Seungryong

* Zona 2 (Nivel 46-65)

* Muntele Sohan

* Zona 3 (Nivel 66-79)

* Lungsam

* Zona 4 (Nivel 80-89)

* Pădurea Roșie

* Zona 5 (Nivel 90-120)

* Stâncile Gautama

Trebuie sa mai ti cont de nivelul fiecarui zone pvp, dupa ce treci de nivelul zonei in lvl nu vei mai face puncte pe jucatorii mai mici decat tine.

Noroi nu se arunca sau cel putin degeaba,ideea e ca am iteme in care vreau sa dau + insa nu vreau sa bag bani reali, nu gasesc manuale de cumparat cu yang,nu gasesc clar de luna la pret decent,deci stau BLOCAT!Si ma uit cum trece vremea pe langa mine pe langa noi ca sigur suntem mai multi in situatia mea.Deci cu ce ma incalzeste un sv nou?Nici pe Noel de anul trecut nu m-am inregistrat sunt tipul de persoana care imi place sa continui in a progresa in munca pe care am depus o de 10 ani pe contul meu nu in cv nou nu intr un cont nou deci nu intr-un servar nou.Ar trebui luat in calcul si tipul acesta de jucatori,evident pro si contra o sa existe,dar ce o sa facem cand ''CONTRA O SA-I DEA DREPTATE LUI PRO?''Imi permit o mica gluma de genul dar o gluma care tinde spre adevar.NU VREAU SA DESCURAJEZ PE NIMENI HOTARAT SA INCERCE O NOUA EXPERIENTA PE ABSOLUT TOATE SERVARE NOI CARE VIN DIN CONTRA LE DORESC SUCCES SI RABDARE!!Insa ce facem cu acei jucatori FIDELI METIN2RO?:beer:

In cei 10 ani de cand sunt pe comunitatea asta am inceput sa vad ce le poate mintea celor de GF.

Vor face exact cum spun cei care aduc acel feedback ''bun''... ''da' ce domne' daca iti convine joci daca nu stai acolo si stagneaza, ca oricum nu ne intereseaza cat de fidel esti tu pentru acest joc, trateaza-l ca atare daca nu pa si pusy'' daca intelegi ce spun.

In aceeasi situatie sunt si eu ca si tine pe serverul Nemesis, vreau sa dau in arma zodiac de la +6 la +7+8+9.. fara sa dau 79md pe piatra fierarului ca sa imi fac un Manual, dar cu cine sa te intelegi cand HalfOp da din umeri si GF iti da in cap cu un nou server si ala PVP... serios? Doar atat.. stai ca presimt ca vor mai fii astfel de ''surprize item-shop'' la greu, doar comfy sa stam pe scaun si vom vedea, ca asta tot fac de ceva anii, ca deh caracterul zace lv.105 de cativa ani.. n-are domne' nimic... ce evolutie joaca free-to-play Metin2.ro

@Bryony , la cât de rar au început sa fie evenimentele astea pe serverele uitate (Phoenix, Orion, Nemesis)de Gameforge și Echipa, normal ca numai știm unde se țin și sa ne dați și noua mai detaliat info-urile despre ele.

Stie cineva daca se pot sterge conturile asociate la gf? ma refer la stergere definitiva nu la deasociere

Urmezi pașii următorii in Gameforge Client :
    1. Selectezi contul ex: xsulescu
    2. Selectezi Settings si de aici te direcționează către site unde ai opțiunile contului.
    De acolo te descurci singurel ce anume sa faci.
    Spor

Aveti aici niste detalii, este tradus de pe Forumul Polonez, ca deh la noi sunt in pauza publicitara Adminii mai mari ai Metin2.ro.

Totul se pare ca se numeste Gameforge Master Account.

FAQ - Gameforge Master Account

Subiectul va fi actualizat regulat.

Cum descarc noua platformă de conectare?
    Tot ce trebuie să faceți este să actualizați clientul jocului. Fișierul lansare metin2 .exe lansează platforma Gameforge.

Am nevoie de un cont suplimentar pentru a reda prin noua platformă?
    Da, trebuie să creați un cont Gameforge folosind adresa de e-mail și parola.

Cum pot crea un cont Gameforge?
    Puteți crea un cont Gameforge după cum urmează:

Pot schimba parola pentru contul meu Gameforge?
    Da, pe noua platformă și pe http://www.gameforge.com

Cum să conectați contul de joc la contul Gameforge?
    Folosiți opțiunea: adăugați cont.

Pot avea mai multe conturi de joc conectate la un cont Gameforge?
    Deci

Dacă greșesc conturile mele sau atașez un cont de prieten / frate în contul meu Gameforge, este posibil să îl deconectez?
    Acest lucru nu este posibil.

Pot rula mai multe conturi de joc dintr-un cont Gameforge în același timp?
    Da, poți.

Pot rula mai multe conturi de jocuri din conturi Gameforge diferite în același timp?
    Da, dacă clientul de joc GF 1 este activat, puteți să vă deconectați din acest cont și să vă autentificați în contul GF 2 și să alegeți un personaj diferit din acest cont.

Poate fi conectat un cont de joc la două conturi Gameforge diferite?
    Acest lucru nu este posibil.

Dacă va aduceți aminte cei care sunteți vechii pe aici, au mai încercat o varianta de genul dacă nu ma înșel se numea Gameforge Live și a fost un eșec nu înțeleg de ce se încăpățânează sa tot faca greșelii și nu vor a învața din greșeli... in fine eu voi sta pe clientul vechii pana îl vor interzice pe acesta.

Dragi jucatori,

Sambata, 07.09. de la ora 20:00, evenimentul SuperMetin va fi activat pe serverele Phoenix, Orion si Nemesis, pana la ora 00
    Duminica, 08.09. de la ora 20:00 la ora 21:00, va fi activat evenimentul de Minerit, pe serverele Phoenix, Orion si Nemesis.

Toate cele bune,
    Echipa Metin2

Așa da, parca ne mai revenim pe un drum.
    Mulțumim @HalfOp

Încă sunteți mulți care se pare ca nu ați înțeles strategia de marketing a Gameforge-ului.
    Sunt pe aceasta comunitate din 2009, și am văzut tot felul de lucruri atât bune cât și rele, dar se pare ca in ultimii ani jocul o ia in jos iar Gameforge doar menține jocul in plutire doar din faptul ca este jocul care ia lansat in lumea online cu mmorpg-uri “free-to-play”.
    Strategia cu serverele vechii cât și cele noi este cam așa din punctul meu de vedere, sa ma corectați dacă greșesc.
    1. Serverele vechii,nu sunt altceva decât pentru a alimenta Nostalgia(aici ma includ și eu care joc pe Nemesis) celor care joaca de mult timp pe acesta comunitate. De aici și treaba ca nu avem parte de side-events și avem doar cele globale și naționale, pentru ca dacă ții Nostalgia automat vei menține contul și ce faci atunci? Apelezi la item-shop, simplu pana aici nu?
    2. Serverele noi, sunt ca și ofertele alea de sfârșit de luna cu n-mii de oferte de reducere și când te uiți pe eticheta ce sa vezi din 50% doar 1 leu este scăzut sau ceva de genu’ aceste servere nu sunt altceva decât sa ne ia fata noua ca și jucătorii ca “uite domne’ comunitatea cere și se tot vrea” dar când colo doar ne stoarce de banii ca sa mențină echipa tehnica pe scaune ( ca oricum își bat joc de de acest joc) și sa țină jocul pe site-ul de portofoliu cu textul de “Massive free-to-play Metin2”.
    Jocul nu va avea o soarta buna in următorii ani și eu voi fii tot aici sa ma amuz de Ambiția lor ca jocul “nu moare de la an la an “ :thumbup:
    Spor la joc tuturor!

Ps: Scuze de roman dar din când in când mai postez și eu. :thumbsup:

Personal mie unul mi-a placut acest event cu bune si cu rele ale lui, oricum se pare ca nu o sa il mai avem in acest format sau cine stie, din ce a postat HalfOp,in cel mai apropiat viitor sau daca va mai fii adaugat nu vom mai vedea noi butonul ''Indicatie''.
    Scopul evenimentului a fost de strategie de marketing ne-au dat Magice ''chinezesti'' ca sa urce cumparaturile din item-shop si sa scada inflatia de yang de pe servere.

GG Gameforge, n-ati dat cu o mana ne luati cu 2 ca intotdeauna.

Spor la joc tuturor!

Si la mine este aceeasi problema, las caracterele pe auto in v2 si deseori dupa nici o 1 ora imi inchide clientul sau mai rau imi baga un lag de toata frumusetea de il omoara si ma trezesc cu el restartat in oras.
    Mai nou si cand faceam un Set de carduri trio-monstru mi-a ramas bugat in asa fel ca nu am putut face nimic decat sa imi dea un bronz aiurea.

Haideti GAMEFORGE/WEBZEN , puteti sa il stricati si mai rau jocul asta, ce naiba, vorba` lui Kraze ''haidaaaaa'' :dash::dash:

Tocmai ce Didi a spus pe Live-ul sau ca ia picat runa de gheata in v4 pe noul server.
    Probabil ca pe cele vechi pică mai greu ca nu avem sansa de drop obiecte 100% ca pe Rubinum, trebuie sa insistam mai tare din câte se părere cele vechi.

Nu este vorba ca nu vreau dar pentru a face un videoclip de genul iti trebuie aprobare,pe care odata cu implementarea de azi sper sa o obtin.

Nu vreau sa fiu răutăcios @cristy1, dar are dreptate @JustCata11, nu prea mai vedem interes așa mare din partea voastră colaboratori Gameforge pe comunitatea Românească..
    Cam ar trebui noi colaboratori ca voi 2 deja aveți prea multe pe cap sa puteți face fata din câte se pare. Dar bineînțeles nu este de noi treaba asta ci de @HalfOp