Posts by HalfOp

    Dragi jucatori,


    speram ca acest sfarsit de an sa va gaseasca sanatosi atat pe voi cat si pe cei dragi voua. Suntem in preajma sarbatorilor de iarna si cine ar fi crezut ca mai sunt atat de putine zile pana la Craciun si, cu inca un pas, 2024!

    A fost inca un an bun pentru Metin2, cu bune si cu rele! Am inceput anul prin schimbari in calitatea vietii de pe Metin2 astfel, ca urmare a cererii voastre, o mare parte din obiectele de pe joc au putut fi stivuite sau vandute la NPC!

    NPC-urile pentru evenimente au fost adaugate si in Yohara iar Semintele de flori nu mai sunt acum un chin, putand fi schimbate in cantitati mari!

    Pastele a adus un boost enorm pentru itemele Sfinte, facand ca in acest an totul sa fie mult mai usor iar timpurile Demonice din vara au adus pe Placa de Surf a 7a piatra de alchimie!

    Manusile, totodata, sunt acum mult mai puternice, datorita bonusului 6&7 ce a fost adaugat in aceasta versiune!

    Versiunea din toamna a adus cu ea nenumarate rezolvari ale bugurilor dar si Insula comorilor! Iarna este plina de nenumarate evenimente ca de obicei si speram ca sfarsitul de an sa va indeplineasca toate dorintele pe care vi le-ati adresat catre Fierarul din map1 🙂

    Va dorim un 2024 plin de realizari si impliniri!


    Si, pentru a termina anul asa cum trebuie, avem doua mici pachetele sa trimitem catre doi jucatori norocosi! Pentru a intra in posesia lor, trebuie sa:

    1. sa fi intrat pe serverul de discord al comunitatii Metin2 oficial de cel putin 30 de zile.
    2. sa aveti un cont de joc pe unul dintre servere din regiunea de Est de cel putin 30 de zile vechime.
    3. daca veti fi castigatorii giveaway-urilor, sa puteti furniza adresa de domiciliu pentru a putea intra in posesia premiului.

    Tineti cont ca la acest giveaway sunt aplicati urmatorii Termeni si Conditii: https://agbserver.gameforge.co…ON-Gameforge-4D-GmbH.html In cazul in care castigatorul nu indeplineste una dintre conditiile enumerate, vom extrage un altul.

    Extragerea va avea loc pe discord, in jurul orei 13:00, 22.12.2023!


    Toate cele bune,

    Echipa Metin2 🙂

    Contents [Hide]

    FAQ Fuziune Server

    Iată tot ce trebuie să știți despre fuziunea serverului.

    General

    Care servere se vor uni?

    Următoarele servere vor fuziona:

    • Hyperia + Europa → Europa (Grupare Europa de Vest)
    • Luna + România → România (Grupare Europa de Est)
    • Ege + Bahar → Arkadaşlar (Grupare Turcia)
    • Türkiye + Marmara → Marmara (Grupare Turcia)

    Yang-ul, Won sau Gaya vor fi resetate la zero?

    Nu, vei putea păstra întreaga suma.

    Pe cine pot contacta în cazul în care am probleme?

    Ia legătura cu echipa de Suport la https://metin2.support.gameforge.com/index.php?fld=ro.

    Obiecte/Inventar

    Ce se va întâmpla cu echipamentul meu?

    Va fi transferat în totalitate pe noul server. Obiectele de echipament, însoțitorii și mounții pot fi găsiți în depozitul magazinului de obiecte după fuzionare.

    Ce se întâmplă dacă am câte cinci caractere cu inventarele pline pe toate serverele afectate?

    Niciunul dintre caracterele tale și nici inventarele tale nu vor fi pierdute. Toate caracterele din contul tău vor fi grupate și disponibile în ecranul de selectare a caracterelor din joc. După aceea, vei putea să creezi caractere noi doar dacă ai mai puțin de cinci. Toate obiectele vor fi transferate în totalitate în depozitul magazinului de obiecte.

    Valabilitatea obiectelor cu durată limitată din magazinul de obiecte va continua să scadă pe parcursul unirii?

    Da, din păcate acest lucru nu poate fi oprit. Dar vom încerca să scurtam cât de mult putem timpul de mentenanță al serverelor.

    Ce se întâmplă dacă doresc să șterg un caracter care are în inventar obiecte care nu pot fi transferate? Voi pierde obiectele?

    Da, obiectele vor fi șterse de asemenea.

    Ce se întâmplă cu Alchimia Piatră Dragon în timpul fuziunii?

    Alchimia va fi eliminată din inventarul SPD și va fi trimisă în depozitul magazinului de obiecte. Pietrele Dragon echipate vor fi trimise tot acolo. După ce fuzionarea este completă, poți aplica Pietrele Dragon oricăror caractere din contul tău după cum dorești.

    Pot elimina Pietrele Dragon de la fiecare caracter?

    Da, poți elimina Pietrele Dragon de la fiecare caracter de pe contul tău.

    Pot să vând sau să negociez Pietrele Dragon după fuzionare?

    Nu. Pietrele care au fost echipate NU pot fi negociate sau vândute după fuzionare. Asigură-te că elimini pietrele numai de pe caracterul pe care dorești să-l echipezi cu acestea mai târziu. Pietrele care nu au fost echipate înainte de unire nu sunt afectate de această limitare. În acest caz, se aplică restricțiile standard de joc.

    Ce se întâmplă dacă las echipamentul unui NPC pentru a adăuga bonusul 6 sau 7?

    Dacă ești în procesul de a adăuga bonusul al 6lea sau al 7lea la echipamentul tău de către un NPC, vei primi orice echipament și materiale pe care le-ai lăsat în depozitul magazinului de obiecte. Dacă ai utilizat aditivi, veți primi înapoi un număr de Aditivi Mici echivalent cu valoarea procentuală.

    Caractere

    Ce se întamplă dacă mai multe caractere de pe noul server au același nume?

    Caracterele multiple de pe un singur server nu pot avea același nume. Doar unuia dintre jucători i se va permite să își păstreze numele, în timp ce ceilalți își schimbă numele. Având în vedere complexitatea modului în care funcționează unirea, nu putem spune în prealabil ce caractere vor fi nevoite să își schimbe numele. Dacă unul dintre caracterele tale este afectat, vei primi o notificare pop-up prin care ți se cere să alegi un nume nou la prima conectare după unire.

    Trebuie totuși să îmi redenumesc caracterul chiar dacă celălalt caracter are nivel mai mare și este banat permanent?

    Da, din păcate nu se poate verifica în timpul procesului de unire dacă un cont este sau nu banat.

    Ce se va întâmpla cu setările de pradă?

    În cazul în care caracterul tău va trebui redenumit în timpul fuziunii, orice setare la Filtru Pradă va fi resetată. Va trebui să alegi din nou setările preferate.

    Am mai multe caractere pe serverele ce urmează să se unească. Le pot muta pe toate pe noul server?

    Niciun caracter nu va fi șters, toate vor fi transferate pe noul server. Toate caracterele din contul tău vor fi grupate și disponibile în ecranul de selectare a caracterelor din joc. După aceea, vei putea să creezi caractere noi doar dacă ai mai puțin de cinci.

    Deoarece am avut caractere în diferite regate, am fost repartizat la întâmplare după fuziune. Există vreo posibilitate să îmi schimb regatul?

    Ești nemulțumit de noua locație? Nicio problemă! Evenimentul Schimbă Regat va fi activ după unire. Timp de 30 de zile îl poți găsi pe NPC Heuk-Young în apropierea primului oraș. Vorbește cu el și obține un transfer gratuit per cont către un alt regat.

    Breaslă

    Ce se va întâmpla cu breasla mea?

    În cazul în care caracterul tău se află pe serverul țintă pentru fuzionare, breasla ta va rămâne neschimbată ca înainte. Cu toate acestea, teritoriile breselelor pentru toate breslele vor fi resetate și redistribuite, pentru a ne asigura că toată lumea are aceleași oportunități după fuzionare. În cazul în care caracterul tău este pe un server care va fi migrat la altul, toți membrii breslei, cu excepția liderului, vor fi eliminați din breaslă în timpul fuzionării. Ei se pot reîntoarce în breaslă atâta timp cât aparțin aceluiași regat.

    Care servere sunt cele țintă?

    Următoarele servere sunt enumerate tehnic ca servere țintă:

    • Europa (Grupare Europa de Vest)
    • România (Grupare Europa de Est)
    • Bagjanamu (Grupare Turcia)
    • Arkadaşlar (Grupare Turcia)
    • Marmara (Grupare Turcia)

    Breasla mea se află pe un server care este migrat la altul în timpul fuzionării. Ca lider al breslei, ce trebuie să fac pentru a mă asigura că nu o pierd?

    Pentru a păstra breasla trebuie să ai în vedere urmatoarele:

    • Trebuie să fii în același regat pe serverul fuzionat cu breasla ta.
    • Breasla ta trebuie să aibă cel puțin 3 membri.
    • Ca lider, trebuie să te fii logat cel puțin o dată în 30 de zile înainte de unirea serverelor.

    Exemplu: Conturile tale XY au urmatoarele caractere pe servere diferite: Caracter 1: Regatul galben, lider de breaslă Caracter 2: Regatul albastru, fără breaslă Dacă ai două caractere pe diferite servere din diferite regate, se va decide în mod aleatoriu în timpul unirii în care regat vor fi transferate ambele caractere pe noul server. Dacă ești transferat în regatul albastru, breasla ta din regatul galben va fi ștearsă în cazul în care ești lider de breaslă. Dacă nu vrei ca totul să fie la întâmplare, poți să te pregătești înainte de fuzionare, obține Tinctura Regatelor pentru a schimba regatul celui de-al doilea caracter cu cel al breslei tale. Alternativ, poti șterge caracterele care nu se află în regatul potrivit. Aceste lucruri te vor asigura că vei fi transferat în regatul corect în timpul procesului de unire.

    Ristribuirea teritoriului breslei

    Toate teritoriile breslelor vor fi redistribuite după fuziune. Pentru a vă asigura că toată lumea are șanse corecte de a licita pentru cele mai bune locații, nu veți putea obține teritorii de breaslă până la 24 ianuarie 2024 – deci, acționează rapid și obține locația preferată!

    Liderul breslei va primi vreo recompensă în schimbul pământului pierdut?

    Da, liderul breslei va fi recompensat în Yang pentru pământ, alchimist, fierar, bancă de breaslă, orice steaguri și templu, dacă există, sub forma unui Mănunchi de Yang plasat în depozitul magazinului de obiecte.

    Vor fi afectate breslele cu mai mult de 70 de membri dacă Altarul Puterii va fi șters împreună cu teritoriul breslei?

    Toți membrii breslelor vor fi eliminați în timpul fuzionării serverului. În urma fuzionării, breslele vor putea să adauge noi membri de îndată ce au teren și au construit un altar.

    Ar fi posibil să faceți un server specific teritoriilor de breaslă? În acest fel toate breslele și-ar păstra terenurile.

    Nu, nu este posibil.

    Dupa unire, logo-ul breslei mele nu va mai fi afișat. Este un bug?

    Nu, nu este un bug. Reîncarcă logo-ul breslei după ce are loc fuziunea.

    Sunt liderul unei bresle și am o bancă de breaslă. Ce ar trebui să știu?

    Din moment ce vom curăța teritoriul breslei, va trebui să închidem și depozitul breslei. Din acest motiv, te rugăm să colectezi toate obiectele din depozitul breslei tale înainte de fuziunea serverului. Orice obiecte rămase în depozitul breslei în momentul fuzionării serverului vor fi transferate la depozitul magazinului de obiecte al liderului.

    Depozit/Depozit Magazin Obiecte

    Ce se va întâmpla cu depozitul meu?

    Toate obiectele caracterelor vor fi transferate în totalitate în depozitul magazinului de obiecte. Niciunul dintre obiectele tale nu va fi pierdut!

    Va exista un depozit mai mare?

    Nu, spațiul de depozitare va rămâne la fel. Numai prima pagină a magazinului va fi mutată. Dacă ai extins anterior spațiul de depozitare, obiectele stocate acolo vor fi, de asemenea, transferate în depozitul magazinului de obiecte.

    Depozitele mele de pe câteva servere au parole diferite. Care parola va fi salvată?

    Sistemul va selecta random una dintre parolele tale. Trebuie doar sa-ti incerci toate parolele posibile pe noul server. Alternativ, pe site poti cere ca parola ta de la depozit sa fie trimisa pe email.

    Altele

    Ce trebuie să știu despre însoțitorii avansați?

    Dacă însoțitorul are o durată de viață limitată și poate să moară, îți recomandăm să îl hrănești înainte de fuziune. Dacă nu dorești să riști, pune însoțitorul într-o Cutie de Transport din magazinul de obiecte, astfel încât însoțitorul tău să nu îmbătrânească. După fuziune îl vei găsi în depozitul magazinului de obiecte.

    Va avea fuzionarea un efect asupra căsniciei mele în joc?

    Toate căsătoriile vor fi anulate. Inelul de Logodnă și Yang-ul vor fi rambursate.

    Ce se va întâmpla cu lista mea de prieteni?

    Lista ta de prieteni va fi ștearsă. Spre deosebire de lista de familie, nu putem actualiza automat numele în lista de prieteni. Discută cu prietenii înainte de fuzionare, pentru a vă putea găsi din nou pe serverul fuzionat.

    Cum pot găsi prietenii care și-au schimbat numele caracterelor?

    Cea mai bună cale este să vorbești cu ei înainte de fuzionare, ca să vă puteți găsi din nou după aceea.

    Dacă am mai multe conturi pe serverele care fuzionează, va trebui să selectez cinci caractere cu care vreau să continui să joc?

    Nu, conturile tale nu vor fi unite sau șterse.

    Va fi posibil să se creeze un cont nou pe serverul fuzionat sau va fi prevenit acest lucru, astfel încât să ne putem alătura doar cei ce aparținem serverelor "vechi"?

    Pentru moment, toate serverele vor fi deschise pentru conturi noi după fuzionare.

    Pot alege pe care server fuzionat să-mi fie transferat caracterul?

    Nu, nu poți alege. De exemplu, dacă serverele 1-5 sunt fuzionate, toți jucătorii vor fi transferați automat la noul server creat.

    Exemplu: Am un caracter în regatul roșu pe sever 1 și un caracter în regatul galben pe server 2. Când serverele 1 și 2 se vor uni, trebuie să aleg un singur regat?

    În ce regat vor fi transferate caracterele voastre, se va decide în mod aleatoriu în timpul fuzionării. După fuzionare, vom activa NPC Heuk-Young pentru o anumită perioadă de timp, care vă oferă posibilitatea de a schimba regatele.

    Ce se va întâmpla cu cardurile monstru? Vor fi afectate?

    Cardurile monstru vor fi mutate în întregime. Nu vor lipsi carduri! Dacă ai jucat pe servere diferite, vom îmbina realizările tale într-un nou set de rezultate pe serverul de destinație.

    După unire, clientul îmi arată același caracter de mai multe ori în ecranul de selectare a caracterelor. Este un bug?

    Este o eroare vizuală ce poate apărea la început, dar ar trebui rezolvată după prima conectare.

    Ce se întâmplă cu o cutie poștală cu sau fără atașamente?

    Toate mesajele din căsuța poștală care conțin doar text, citit sau necitit, vor fi șterse iremediabil în timpul îmbinării serverului. Obiecte, Yang sau Won care sunt atașate la mesaje vor fi trimise în mailuri GM după fuzionare. După aceasta, ai 30 zile la dispoziție să colectezi atașamentele. Apoi, toate emailurile GM vor fi șterse.

    Ce se va întâmpla dacă am un Magazin Premium Personal?

    Din păcate nu putem transfera un Magazin Premium Personal. În timpul unirii, acesta va fi închis și toate obiectele vor fi plasate în depozitul magazinului de obiecte. Yang și Won îți vor fi trimise prin email-ul GM.

    Dragă Comunitate,


    announcement_metin2_pt_fd16f32d5c20299ef7da95c829cfd541.jpg


    În curând vom fuziona anumite servere, aducând din nou jucătorii Metin2 mai aproape. Întâlnești noi aliați, explorezi lumea ca un erou și înfrunți adversari puternici!

    Fuziunea serverelor va avea loc pe 30 ianuarie 2024.

    Unire Servere

    Următoarele servere vor fuziona:

    • Hyperia + Europa → Europa (Grupare Europa de Vest)
    • Luna + România → România (Grupare Europa de Est)
    • Ege + Bahar → Arkadaşlar (Grupare Turcia)
    • Türkiye + Marmara → Marmara (Grupare Turcia)

    Modificări la Servere

    Serverele fuzionate vor adopta setările și evenimentele de la serverul țintă în care sunt unite. Numărul de canale rămâne neschimbat.

    Schimbări la Tichete Globetrotter

    Tichetele Globetrotter pe serverele Türkiye și Ege nu vor mai fi disponibile după fuziune.

    Recompense Eveniment

    Te rugăm să reții că progresul pentru unele evenimente de pe serverele afectate nu va fi salvat și, prin urmare, recompensele nu vor fi disponibile.

    Înregistrări Noi

    Înregistrările noi și creările de caractere vor fi închise pe toate serverele fuzionate înainte de unire, până când unirea este finalizată.

    Descoperă mai mult

    Te rugăm să citești FAQ în prealabil pentru a te pregăti corespunzător pentru fuzionare.

    Distracţie plăcută pe noul tău server! Echipa Metin2

    Durata mentenantei nu este stiuta, de aceea nici nu poate fi anuntata.

    Atunci cand este facuta intr-o alta zi, aceasta este anuntata conform T&C1.3.

    Daca nu este anuntata, aceasta are loc Miercuri, incepand cu ora 10 si poate dura pana la 4h. Daca dureaza mai mult de 4h, atunci este anuntat acest aspect.

    Terminarea mentenantei este, deasemenea, anuntata.

    Informatii si chat live poti gasi pe https://discord.gg/metin2


    Nu vad rostul unei 'dezbateri'


    Numai bine,

    HalfOp

    Dragi jucători,

    Tichetele de transfer server (Globetrotter) vor fi scoase temporar din ItemShop pe 13.12.2023, deci nu vor mai fi posibile achiziții de transferuri după această dată.

    Ne cerem scuze pentru neplăcerile cauzate si vă multumim pentru înțelegere.

    Echipa Metin2

    announcement_metin2_pt_60d208c7e8330b548a37cfa4e75c2356.jpg


    Pe măsură ce cortina se lasă treptat pe un alt an de succes din Metin2, nu mai este timp să devenim nostalgici și sentimentali în fața șemineului. În schimb, am pregătit un alt decembrie plin de acțiune, cu o serie de evenimente și tone de pradă uimitoare de obținut. Bucură-te de petrecere!

    Calendar de Advent Metin2

    Conectează-te în joc în fiecare zi și vizitează magazinul de obiecte pentru a debloca surprizele din Calendarul de Advent. În spatele fiecărei uși vei găsi un Cufăr Advent ce conține un obiect aleatoriu care te va ajuta în aventurile tale!

    Calendarul poate fi deschis de către jucătorii care au finalizat misiunea ‘Cercetarea Biologului (Dinte de Ork)’ care necesită nivelul 30.

    • Start eveniment: 1 decembrie 2023, la miezul nopții (CET)
    • Sfârșit eveniment: 24 decembrie 2023 la 11:59 PM (CET)

    Evenimente de Crăciun

    Cineva a furat ciorapii lui Moș Crăciun! De fapt, acesta plănuia să-și ascundă cadourile în interiorul lor. Ajută-l să găsească cât mai multe șosete! Ajută-l să salveze Crăciunul și vei fi recompensat pe măsură.

    Vei rămâne uimit de bradul de Crăciun decorat extraordinar, mai mare și mai frumos ca niciodată, deoarece își arată splendoarea festivă chiar în marea piață.

    • Start eveniment: 1 decembrie 2023, la miezul nopții (CET)
    • Sfârșit eveniment: 11 ianuarie 2024 la 11:59 PM (CET)

    Eveniment Fulg de Nea

    Acesta este un alt eveniment plin de bucurie. Obține bonusul Vrajă Fulg de Nea și obține Cutia Masivă Fulg de Nea plină cu recompense prețioase!

    • Start eveniment: 1 decembrie 2023, la miezul nopții (CET)
    • Sfârșit eveniment: 11 ianuarie 2024 la 11:59 PM (CET)
    • Pentru jucătorii de la nivel 60

    Vrajă Fulg de Nea

    Există trei moduri pentru a activa Vraja Fulg de Nea:

    1. Învinge monștri între nivelurile 1 și 4. Aceștia îți vor oferi 4 ajutoare diferite și astfel vei declanșa Vraja Fulg de Nea imediat ce le vei avea pe toate.
    2. Vorbește cu Moș Crăciun în perioada Evenimentului de Crăciun și obține misiunea de a-i aduce 5 Șosete. Ajută-l să activeze Vraja Fulg de Nea.
    3. Vorbește cu Moș Crăciun în perioada Evenimentului de Crăciun și obține misiunea de a-i aduce 6 pahare de Vin Fiert. Ajută-l să activeze Vraja Fulg de Nea.

    Baghetă Fulg de Nea

    Cu Vraja Fulg de Nea activă, poți primi următoarele obiecte (5x la fiecare 24 de ore): 12 Bulgări de Zăpadă și 12 Crenguțe Om de Zăpadă. Schimbă 12 Bulgări sau 12 Crenguțe pentru 1 Baghetă Fulg de Nea.

    Această baghetă poate fi folosită pentru a transforma monștrii din aria ta de nivel în Oameni de Zăpadă. Învinge un Om de Zăpadă pentru a avea șansa de a obține o Cutie Masivă Fulg de Nea. Reține că bagheta are un timp de calmare de 30 de minute și nu poți transforma șefii sau pietrele Metin. De asemenea, nu poți transforma monștri în anumite temnițe și pe hărți de evenimente.

    Bagheta poate fi schimbată și pentru companioni loiali prin interfața de UI a evenimentului. Schimbă 15 Baghete Fulg de Nea pentru un mount sau un însoțitor.

    • Mountul Comet Fulg de Nea: +1,500 PV, putere împotriva monștrilor +15%, 2 zile
    • Însoțitorul Bambi Fulg de Nea: +5% șansa la lovitură critică, +5% lovitură pătrunzătoare, 2 zile

    Ambii îmsoțitori oferă un bonus de set de +50% EXP și putere împotriva Pietrelor Metin +3%.

    Cutie Masivă Fulg de Nea

    Cu cât monștrii pe care îi transformi în Oameni de Zăpadă sunt de nivel mai mare, cu atât mai mari sunt șansele de a obține o Cutie Masivă Fulg de Nea. În interior poți găsi următoarele recompense:

    • Permis de Pradă
    • Mănunchi Piatra Spiritului
    • Fasole Dragon Verde
    • Îmbunătățirea Obiectului
    • Vrăjește Obiectul
    • Orison Mic
    • Ajutoare și licori

    Eveniment Festiv Okey

    La începutul lui decembrie vom scoate la iveală jocul popular de cărți okey în ediția extinsă de Crăciun. Vânează monștri, adună cardurile okey de la aceștia și punându-le împreună obține un set!

    • Start eveniment: 1 decembrie 2023, la miezul nopții (CET)
    • Sfârșit drop: 24 decembrie 2023 la 11:59 PM (CET)
    • Sfârșit eveniment: 25 decembrie 2023 la 00:00 (CET)

    Decorațiuni de Crăciun

    Vizitează satele celor trei regate în perioada Crăciunului. Locuitorii acestora au pus decorațiuni festive și bannere de Crăciun.

    • Start eveniment: 1 decembrie 2023, la miezul nopții (CET)
    • Sfârșit eveniment: 11 ianuarie 2024 la 11:59 PM (CET)

    Dragi jucatori,


    odata cu serverele de iarna, vom activa si urmatoarele evenimente pe toate celelalte servere, exceptie facand serverele Emerald, Ruby cat si serverele de iarna, ele avand deja evenimente zilnice programate):


    Data Event 1 (16:00-20:00 CET) Event 2 (20:00-24:00 CET)
    Vineri, Decembrie 1, 2023 Elixirul Soarelui (M) (la metine si bosi) Elixirul Lunii (M) (la metine si bosi)
    Sambata, Decembrie 2, 2023 Cufăr Carte Însoțitor (la metine si bosi) Extindere Inventar (la metine si bosi)
    Duminica, Decembrie 3, 2023 Pescuit Jigsaw Cutie Visinie de Ebonita (la metine si bosi)
    Luni, Decembrie 4, 2023 Citit Concentrat (la metine si bosi)
    Elixirul Explorarii (la metine si bosi)
    Marti, Decembrie 5, 2023 Cor Draconis (Brut) (la metine si bosi)
    Pergamentul Exorcizării (la metine si bosi)
    Miercuri, Decembrie 6, 2023 Cadou (violet) (la metine si bosi) Cadou (violet) (la metine si bosi)
    Joi, Decembrie 7, 2023 Nugget (verde) (la metine si bosi) Cor Draconis (Brut) (la metine si bosi)
    Vineri, Decembrie 8, 2023 Permis de Trecere (la metine si bosi)
    Orison Mic (la metine si bosi)
    Sambata, Decembrie 9, 2023 Cufăr Carte Însoțitor (la metine si bosi) Marmură Binecuvântată (la metine si bosi)
    Duminica, Decembrie 10, 2023 Extindere Inventar (la metine si bosi) Vrăjește Obiectul (b) (la metine si bosi)
    Luni, Decembrie 11, 2023 Elixirul Soarelui (M) (la metine si bosi) Elixirul Lunii (M) (la metine si bosi)
    Marti, Decembrie 12, 2023 SuperMetin
    Nugget (verde) (la metine si bosi)
    Miercuri, Decembrie 13, 2023 Citit Concentrat (la metine si bosi) Cor Draconis (Brut) (la metine si bosi)
    Joi, Decembrie 14, 2023 Muffin (la metine si bosi) Pergamentul Exorcizării (la metine si bosi)
    Vineri, Decembrie 15, 2023 Panza Fina (la metine si bosi) Orison Mic (la metine si bosi)
    Sambata, Decembrie 16, 2023 Cutie Visinie de Ebonita (la metine si bosi) Pescuit Jigsaw
    Duminica, Decembrie 17, 2023 Cor Draconis (Brut) (la metine si bosi) Fasole Dragon Verde (la metine si bosi)
    Luni, Decembrie 18, 2023 Elixirul Soarelui (M) (la metine si bosi) Elixirul Lunii (M) (la metine si bosi)
    Marti, Decembrie 19, 2023 SuperMetin Nugget (verde) (la metine si bosi)
    Miercuri, Decembrie 20, 2023 Citit Concentrat (la metine si bosi)
    Cor Draconis (Brut) (la metine si bosi)
    Joi, Decembrie 21, 2023 Muffin (la metine si bosi) Pergamentul Exorcizării (la metine si bosi)
    Vineri, Decembrie 22, 2023 Panza Fina (la metine si bosi) Orison Mic (la metine si bosi)
    Sambata, Decembrie 23, 2023 Vrăjește Obiectul (b) (la metine si bosi) Îmbunăt. Obiectului (b) (la metine si bosi)
    Duminica, Decembrie 24, 2023 Pescuit Jigsaw
    Comet (la metine si bosi)
    Luni, Decembrie 25, 2023 Cufere lumina lunii
    Flacăra Dragonului (B) (la metine si bosi)
    Marti, Decembrie 26, 2023 Cadou (violet) (la metine si bosi) Cufere lumina lunii
    Miercuri, Decembrie 27, 2023 Permis de Trecere (la metine si bosi)
    Cor Draconis (Brut) (la metine si bosi)
    Joi, Decembrie 28, 2023 Elixirul Explorarii (la metine si bosi) SuperMetin
    Vineri, Decembrie 29, 2023 Cor Draconis (Brut) (la metine si bosi)
    Orison Mic (la metine si bosi)
    Sambata, Decembrie 30, 2023 Îmbunăt. Obiectului (b) (la metine si bosi)
    Vrăjește Obiectul (b) (la metine si bosi)
    Duminica, Decembrie 31, 2023 Inel Teleportare (la metine si bosi) Pescuit Jigsaw
    Luni, Ianuarie 1, 2024 Marmură Binecuvântată (la metine si bosi) Cufere lumina lunii
    Marti, Ianuarie 2, 2024 Permis de trecere (la metine si bosi) Nugget (verde) (la metine si bosi)
    Miercuri, Ianuarie 3, 2024 Citit Concentrat (la metine si bosi) Cor Draconis (Brut) (la metine si bosi)
    Joi, Ianuarie 4, 2024 Muffin (la metine si bosi) Pergamentul Exorcizării (la metine si bosi)
    Vineri, Ianuarie 5, 2024 SuperMetin Orison Mic (la metine si bosi)
    Sambata, Ianuarie 6, 2024 Cufăr Carte Însoțitor (la metine si bosi) Inel Teleportare (la metine si bosi)
    Duminica, Ianuarie 7, 2024 Extindere Inventar (la metine si bosi) Vrăjește Obiectul (b) (la metine si bosi)



    Tineti cont ca toate celelalte evenimente vor fi suspendate pe perioada iernii! Ele vor fi reluate pe 08 Ianuarie 2024!


    Toate cele bune,

    Echipa Metin2

    Dragi jucatori,


    in urma feedback-ului primit, vom reduce cerința Cercetarile Biologului pentru a debloca a doua etapă de transfer de la Cercetarile Biologului 5 (nivel 70) la Cercetarile Biologului 3 (nivel 50) pentru a reduce timpul necesar pentru a finaliza cerința. Nu există încă o dată fixă pentru modificare, dar vă vom informa odată ce aceasta este finalizată.


    Toate cele bune,

    Echipa Metin2

    Orele din tabel sunt CET.

    Deasemenea, 24/24 este drop la Puterea Tigrului la metine si bosi pe serverele normale! Daca le veti activa acolo, ele vor avea efect pe serverul de iarna!

    Ziua 0:00 - 11:59
    12:00 - 15:59 16:00 - 19:59 20:00 - 23:59
    Luni Fasole Dragon Verde (la metine si bosi)

    Pescuit Jigsaw
    Vrăjește Obiectul (b) (la metine si bosi)

    Binecuvantarea Dragon (la metine si bosi)
    Citit Concentrat (la metine si bosi)

    Licoarea Înțelepciunii (3h) (la metine si bosi)
    Atacul Zeului Dragon (la metine si bosi)

    Apărarea Zeului Dragon (la metine si bosi)
    Marti Fasole Dragon Verde (la metine si bosi)

    Licoarea Înțelepciunii (3h) (la metine si bosi)
    Îmbunăt. Obiectului (b) (la metine si bosi)

    Binecuvantarea Dragon (la metine si bosi)
    Citit Concentrat (la metine si bosi)

    Pergamentul Exorcizării) (la metine si bosi)) (la metine si bosi)
    Atacul Zeului Dragon (la metine si bosi)

    Cartea Abilității (la metine si bosi)
    Miercuri Fasole Dragon Verde (la metine si bosi)

    Pescuit Jigsaw
    Vrăjește Obiectul (b) (la metine si bosi)

    Binecuvantarea Dragon (la metine si bosi)
    Citit Concentrat (la metine si bosi)

    Licoarea Înțelepciunii (3h) (la metine si bosi)
    Atacul Zeului Dragon (la metine si bosi)

    Apărarea Zeului Dragon (la metine si bosi)
    Joi Fasole Dragon Verde (la metine si bosi)

    Licoarea Înțelepciunii (3h) (la metine si bosi)
    Îmbunăt. Obiectului (b) (la metine si bosi)

    Binecuvantarea Dragon (la metine si bosi)
    Citit Concentrat (la metine si bosi)

    Pergamentul Exorcizării) (la metine si bosi)) (la metine si bosi)
    Atacul Zeului Dragon (la metine si bosi)

    Cartea Abilității (la metine si bosi)
    Vineri Fasole Dragon Verde (la metine si bosi)

    Pescuit Jigsaw
    Vrăjește Obiectul (b) (la metine si bosi)

    Binecuvantarea Dragon (la metine si bosi)
    Citit Concentrat (la metine si bosi)

    Licoarea Înțelepciunii (3h) (la metine si bosi)
    Atacul Zeului Dragon (la metine si bosi)

    Cartea Abilității (la metine si bosi)
    Sambata Fasole Dragon Verde (la metine si bosi)

    Licoarea Înțelepciunii (3h) (la metine si bosi)
    Îmbunăt. Obiectului (b) (la metine si bosi)

    Binecuvantarea Dragon (la metine si bosi)
    Citit Concentrat (la metine si bosi)

    Pergamentul Exorcizării) (la metine si bosi)) (la metine si bosi)
    Elixir Dragon Alb (S) (la metine si bosi)

    Cufere Lumina Lunii
    Duminica Fasole Dragon Verde (la metine si bosi)

    Licoarea Înțelepciunii (3h) (la metine si bosi)
    Vrăjește Obiectul (b) (la metine si bosi)

    Binecuvantarea Dragon (la metine si bosi)
    Citit Concentrat (la metine si bosi)

    Licoarea Înțelepciunii (3h) (la metine si bosi)
    Elixir Dragon Alb (S) (la metine si bosi)

    Cufere Lumina Lunii

    announcement_metin2_pt_2f486f5389abb52b012cc8c0d6e6f461.jpg


    Server de Ajutor în Yohara – Detalii și FAQ Fii pregătit, serverele de Ajutor în Yohara se lansează curând! Astăzi îți oferim mai multe detalii plus FAQ.

    Pe serverele de Ajutor în Yohara poți pregăti un nou caracter pentru provocările din Yohara. Obține Nivel Campion 1 mai repede decât oricând și profită de obiecte puternice, ajutor și o mare varietate de evenimente și beneficii.

    Obține recompense valoroase precum transfer de caractere, Voucher Accesoriu Armă+, Ajutor Premium Sung Ma, timp de până la 45 de zile, Piatră Fermecată și multe altele!

    Citește pentru a afla mai mult!

    Lansare Server & Durată

    Pregătește-te pentru deschiderea serverului la ora 10 AM CET pe 24 noiembrie 2023! Deschidem un singur server temporar pentru fiecare regiune, deci câte un server pentru Europa de Vest, Europa de Est și Turcia.

    • Europa de Vest: Tempest
    • Europa de Est: Sol
    • Turcia: Cumhuriyet

    Transfer de Caractere După ce serverul de Ajutor în Yohara se termină, poți transfera până la 2 caractere pe serverele obișnuite.

    • Serverele de Ajutor în Yohara vor rămâne deschise până pe 26 februarie 2024, ora 10 AM CET, cu înregistrările de transfer deschise în aceeași zi.
    • Înregistrările pentru transferuri sunt deschise în perioada 26 februarie - 4 martie (2 PM CET).
    • Caracterele vor fi transferate în timpul întreținerii serverului între 28 februarie și 6 martie 2024.

    Pregătit pentru Yohara

    announcement_metin2_pt_0dbeb68410cd1144480f114ccf335bf0.png

    Pe serverele de Ajutor în Yohara, va exista în joc o fereastră de tip pop-up care va afișa misiunile disponibile. Finalizează etapele de nivel și misiunile săptămânale pentru a fi recompensat cu echipamente și alte obiecte, permițându-ți să crești în nivel mai rapid!

    Cu echipamentul și Pergamentul Gheții pe care le vei câștiga, poți înfrunta și învinge Hydra slăbită de puteri și poți ajunge la Nivel Campion 1!

    Te rugăm reține că nu va fi posibil să ajungi în Yohara și să redai conținutul de acolo pe serverele de Ajutor în Yohara. Totuși, poți acest lucru pe serverele obișnuite după ce ai transferat caracterele de pe serverele de Ajutor în Yohara.

    Evenimente Active

    Următoarele evenimente vor fi active pe serverele Ajutor în Yohara:

    • Rata de drop a obiectelor de bază a serverului este dublată.
    • Monștrii și șefii au cu 40% mai puține puncte de viață și fac cu 40% mai puține daune.
    • Ajutor EXP: Mergi la NPC Uriel și primești între 50% și 200% mai mult EXP pentru caracterele peste nivelul 40 timp de 8 ore.
    • Puterea Tigrului: Bucură-te de +40% daune PvE pe serverele de Ajutor în Yohara. Poți obține obiectul necesar pe serverele obișnuite (excluzând serverele RUBY și EMERALD).
    • Mai multe Pietre Super în fiecare Luni și Vineri
    • Arme pentru Eroi Tineri va fi activat.
    • Diverse evenimente suplimentare cu drop de la șefi și pietre Metin (de ex. Fasole Dragon Verde, Atacul Zeului Dragon, Vrăjește Obiectul (b) și multe altele)
    • Cufere de Ucenici de diferite niveluri pot fi primite pentru terminarea misiunilor.
    • Toate evenimentele care sunt lansate pe serverele obișnuite în acest timp vor fi activate și pe serverele de Ajutor în Yohara.

    Misiuni

    Poți găsi o prezentare generală a misiunilor disponibile în fereastra pop-up de pe site.

    • Misiunile care necesită să atingi un anumit nivel pot fi finalizate o dată pe cont.
    • Misiunile ‘Distruge 100 de Pietre Metin’ și ‘Omoară 50 de Șefi’ pot fi finalizate o dată pe săptămână și se resetează în fiecare luni dimineață.
    • Misiunea ‘Șefi Temniță Nivel 100’ poate fi finalizată o dată pe zi și se resetează la miezul nopții.
    • Transfer de caractere nivel I și II pot fi deblocate o dată pe cont pentru un caracter.
    • Transfer nivel II poate fi achiziționat alternativ.
    • Un al doilea transfer de caractere pot fi, de asemenea, achiziționat.
    • Detalii despre misiuni și recompense pot fi găsite la sfârșitul acestei postări.

    Ranguri Nivel Caracter

    Va exista o listă de ranguri la nivel de caracter pe durata serverelor de Ajutor în Yohara. Cele 10 caractere cu cel mai înalt nivel din fiecare regat vor fi recompensate la final după cum urmează:

    • Locul 1: Leonidas Alb (60 Zile), Permis de Pradă (4x 15 Zile), Amuleta Gardienilor (60 Zile), Eșarfă Roială (nobilă)
    • Locurile 2-5: Leonidas Alb (30 Zile), Permis de Pradă (2x 15 Zile), Amuleta Gardienilor (30 Zile), Eșarfă Suveran (nobilă)
    • Locurile 6-10: Leonidas Alb (15 Zile), Permis de Pradă (1x 15 Zile), Amuleta Gardienilor (15 Zile), Eșarfă Maestru (nobilă)

    Recompensele vor fi adăugate la final în depozitul de obiecte din magazin. Dacă mai mulți jucători obțin același nivel maxim, atunci egalitățile vor fi determinate de următoarele:

      1. Nivel Campion
      1. Nivel
      1. EXP
      1. Nivelul de timp atins (cu cât mai repede, cu atât mai bine)

    Transfer de Caractere

    Poți debloca transfer nivel I și II pentru caracterul tău prin intermediul misiunilor din fereastra pop-up. (Transfer nivel II poate fi achiziționat alternativ. Un al doilea transfer de caractere pot fi, de asemenea, achiziționat.)

    Transferurile sunt împărțite în două nivele:

    • Nivel I: Cu acesta îți poți transfera caracterul , Gaya și echipamentul pe care îl porți, plus conținutul depozitului magazinului de obiecte.
    • Nivel II: Cu acesta poți transfera costume echipate și obiecte de alchimie, prima pagină a inventarului și Inventar Curea.
    • Reține că depozitul magazinului de obiecte va fi transferat cu primul caracter.

    Reține următoarele cerințe pentru transferul caracterelor:

    • Poți să transferi doar pe serverele unde ai permisiunea de a juca în prezent.
    • Dacă ești de pe Tigerghost, poți transfera doar pe acest server.
    • Nu este posibil să transferi pe unul dintre cele 3 servere EMERALD.
    • Transferurile către serverele RUBY sunt posibile dacă ai deja acces.
    • Nu este posibil să transferi pe Turcia sau Marmara.

    Date Transfer Caracter

    • Înregistrările pentru transferuri sunt deschise în perioada 26 februarie - 4 martie (2 PM CET).
    • Caracterele vor fi transferate în timpul întreținerii serverului între 28 februarie și 6 martie 2024.

    Obiecte Netransferabile Următoarele obiecte (din inventar sau inventar curea) sunt excluse de la transfer:

    • Puterea Tigrului
    • Pergamentul Gheții
    • Cufăr Zodiac Aur
    • Comoară Astrală
    • Cutie Vernil de Ebonită
    • Cutie Vișinie de Ebonită
    • Armură Dragon (Armură Dragon Astral, Armură Dragon Furios, Armură Dragon Negru, Armură Dragon Vrăjit, Armură Dragon Înfocat).
    • Coif Dragon (Coif Dragon Astral, Coif Dragon Furios, Coif Dragon Negru, Coif Dragon Vrăjit, Coif Dragon Înfocat).

    Misiuni și Recompense

    Aceasta este lista cu toate misiunile și recompensele acestora.

    Bun venit, Aventurierule!

    • Se poate finaliza o dată pe cont
    • Finalizare automată de la început
    • Recompensă: 1x Cufăr Ucenic I, 1x Elixirul Soarelui (M), 1x Elixirul Lunii (M)

    Atinge Nivelul 10

    • Se poate finaliza o dată pe cont
    • Recompensă: 1x Cufăr Ucenic II, 1x Pantera Neagră (3h), 5x Cutie Vernil de Ebonită, 5x Cutie Vișinie de Ebonită, 2x Carte de Abilități

    Atinge Nivelul 30

    • Se poate finaliza o dată pe cont
    • Recompensă: 1x Cufăr Expert I, 1x Muffin (Maro, 3h), 1x Nivel 41 Coif+8, 1x Nivel 54 Armură+8, 1x Nivel 69 Armură+8, 10x Carte de Abilități

    Atinge Nivelul 60

    • Se poate finaliza o dată pe cont
    • Recompensă: 1x Cufăr Master I, Nivel 69 Armură+8, 10x Cutie Vernil de Ebonită, 10x Cutie Vișinie de Ebonită, 1x Cufăr Însoțitor, 5x Carte de Abilități

    Atinge Nivelul 90

    • Se poate finaliza o dată pe cont
    • Recompensă: 1x Cufăr Mare Maestru, 1x Leul Alb (40h), 1x Cufăr Zodiac Aur, Nivel 96 Armură+12, Nivel 96 Coif+12, 5x Pergamentul Gheții

    Atinge Nivelul 110

    • Se poate finaliza o dată pe cont
    • Recompensă: 10x Carte de Abilități, 3x Cufăr Zodiac Aur, 1x Comoară Astrală, 1x Cufăr de Bijuterii, 5x Pergamentul Gheții

    Ucide 50 Șefi

    • Se poate finaliza o dată pe săptămână
    • Recompensă: 1x Cufăr Zodiac Aur, 3x Pergamentul Gheții

    Distruge 100 Pietre Metin

    • Se poate finaliza o dată pe săptămână
    • Recompensă: 1x Cufăr Zodiac Aur, 1x Cufăr Însoțitor

    Șef Temniță Nivel 100

    • Se poate finaliza o dată pe zi
    • Recompensă: 2x Cufăr Redux, 1x Cutie Vernil de Ebonita, 1x Cutie Vișinie de Ebonită

    Deblochează Transfer Nivel I

    • Se poate finaliza o dată pe cont
    • Recompensă: 1x Transfer Caracter Nivel I, 1x Pachet Începător Yohara, 1x Leul Alb (40h), 1x Cufăr de Bijuterii, 1x Piatră Magică

    Deblochează Transfer Nivel II

    • Se poate finaliza o dată pe cont
    • Recompensă: 1x Transfer Caracter Nivel II, 1x Pachet Maestru Yohara, 1x Cufăr de Bijuterii, 1x Piatră Fermecată

    Pachete Yohara

    Odată ce ai deblocat transfer nivelul I sau II, diverse obiecte îți vor fi disponibile pentru caracterul tău (ca recompensă pentru finalizarea misiunii). Vei primi, de asemenea,un pachet care îți va fi trimis pe serverul obișnuit după transfer: Pentru Transfer Nivel I: Pachet Începător Yohara

    • 1x Talisman Gheață+10
    • 1x Cufăr de Bijuterii
    • 1x Păun Albastru Regal (7 Zile)
    • 1x Vis Urât (3 Zile)
    • 1x Ajutor Premium Sung Ma (15 Zile)
    • 1x Pachet Spirit
    • 5x Inel Teleportare
    • 5x Inel Hydran
    • 5x Elixir: Voință Sung Ma (STR)
    • 5x Elixir: Voință Sung Ma (VIT)
    • 5x Elixir: Voință Sung Ma (RES)
    • 5x Elixir: Voință Sung Ma (INT)
    • 1x Voință Nouă (STR)
    • 1x Voință Nouă (VIT)
    • 1x Voință Nouă (RES)
    • 1x Voință Nouă (INT)

    Pentru Transfer Nivel II: Pachet Maestru Yohara

    • 1x Voucher Accesoriu Armă+
    • 1x Manny (7 Zile)
    • 1x Leonidas Alb (Pradă, 3 Zile)
    • 1x Cufăr de Bijuterii
    • 1x Ajutor Premium Sung Ma (30 Zile)
    • 5x Inel Teleportare
    • 5x Inel Hydran
    • 5x Elixir: Voință Sung Ma (STR)
    • 5x Elixir: Voință Sung Ma (VIT)
    • 5x Elixir: Voință Sung Ma (RES)
    • 5x Elixir: Voință Sung Ma (INT)
    • 1x Voință Nouă (STR)
    • 1x Voință Nouă (VIT)
    • 1x Voință Nouă (RES)
    • 1x Voință Nouă (INT)

    FAQ

    Pachetele Yohara sunt disponibile o singură dată?

    • Pachetele Yohara trebuie mai întâi activate prin deblocarea transferurilor nivel I și II.
    • Apoi poți transfera până la 2 caractere. (Al doilea transfer de caractere trebuie achiziționat.) Apoi, vei primi pachetele Yohara pentru nivelurile I și II cu ambele caractere.

    Pot juca pe serverele de Ajutor în Yohara cu mai multe caractere?

    • Poți crea mai multe caractere, dar reține că poți transfera doar maximum două caractere pe serverele obișnuite la sfârșit.
    • În funcție de tip, misiunile pot fi finalizate doar o dată sau o dată pe săptămână/zi per cont.
    • Fiecare misiune este deblocată pentru caracterul care atinge primul reper necesar.
    • De îndată ce recompensele sunt deblocate, le poți colecta cu orice caracter de pe acest server/cont.

    Vreau să cumpăr un transfer de nivel II sau un al doilea transfer de caractere din magazin. Ce trebuie să știu?

    • Înainte de a cumpăra, trebuie să ai deblocat nivelul de transfer I.
    • Când ai atins nivelul campion 1 cu un caracter, poți achiziționa unul sau ambele dintre următoarele:
    • Deblochează Transfer Nivel II:
    • Deblochează transfer nivel II pentru primul caracter.
    • Acest nivel poate fi deblocat și prin joc. Ține minte că achizițiile finalizate nu pot fi rambursate, chiar dacă mai târziu deblochezi nivelul prin joc.
    • Al Doilea Transfer de Caracter
    • Achiziționarea unui al doilea transfer de caracter deblochează automat transfer nivel I și II pentru un al doilea caracter.
    • Acesta poate fi, de asemenea, achiziționat chiar dacă primul caracter are doar deblocat transfer nivel I.
    • Achiziția nu are impact asupra nivelului de transfer al primului caracter.

    Există limitări cu privire la caracterul pe care îl pot transfera?

    • Când te înregistrezi pentru a transfera un caracter la sfârșitul serverelor de Ajutor în Yohara, ești liber să alegi ce caracter vrei să transferi și pe ce server.
    • Îți recomandăm, desigur, să transferi noul caracter nivel campion 1, dar alegerea este în întregime la latitudinea ta.
    • Te rugăm reține că depozitul magazinului de obiecte va fi transferat cu primul tău caracter.

    Cum pot colecta obiectele mele recompensă?

    • Recompensele misiunii sunt livrate prin e-mail GM (excluzând recompensele virtuale, cum ar fi nivelurile de transfer și recompensele asociate).
    • Pachetele Yohara vor fi livrate la depozitul tău de obiecte din magazin după transferul caracterului tău.
    • Transferurile achiziționate nu sunt livrate, dar nivelurile respective vor fi activate pe pagina de înregistrare a transferurilor.
    • Recompensele pentru rangurile de nivel caractere vor fi trimise la depozitul de obiecte din magazin după finalizarea rangului.

    Echipamentul din misiunile de nivel nu se potrivește cu clasa mea.

    • Pictogramele pentru diferite obiecte de echipamente sunt aceleași pentru toată lumea.
    • Când colectezi recompensa, vei primi o armura sau un coif care se potrivește cu clasa caracterului selectat.
    • Treci cu mouse-ul peste pictogramă pentru a vedea o listă completă a tuturor obiectelor care pot fi livrate.

    announcement_metin2_pt_7e809d7414ba1f12538e18647c6aff3c.jpg


    Vine iarna, aducând cu ea un alt Permis de Luptă! Noul sezon vine cu o mulțime de provocări interesante și o serie întreagă de recompense grozave de colectat – inclusiv noul Cor Daemonis, Pietre Fermecate, Leonidas Alb (Pradă, 7 Zile), Cușcă Porkie Polar (30 Zile), Flacăra Dragonului și multe altele.

    Încă o dată, toate serverele se pot bucura de beneficiile celui de-al treilea sezon Permis de Luptă! Dacă joci pe un server EMERALD, poți beneficia gratuit de Permis de Luptă Premium; pur și simplu colectează-l din magazin cu caracterul tău pe serverul EMERALD.

    Află despre noile misiuni și vezi progresul tău direct în joc!

    Vedere Generală Sezon

    • Recompensele, provocările și ofertele din magazin încep la ora10 AM (CET) pe 20 noiembrie 2023
    • Provocările se vor încheia la ora 11:59 PM (CET) pe 14 ianuarie 2024.
    • Ofertele din magazin se termină la ora 11:59 PM (CET) pe 16 ianuarie 2024, până atunci trebuie colectate recompensele.

    Cum Funcționează

    • Finalizează o varietate de provocări săptămânale și unice pentru a câștiga XP Permis de Luptă.
    • Deblochează recompense grozave care pot fi colectate după ce sunt câștigate, de la 100 Permis de Luptă XP până la 3,500 Permis de Luptă XP.
    • Dacă vrei să câștigi și mai multe obiecte, poți obține Permis de Luptă Premium și aduni de mult mai multe recompense fantastice! Permis de Luptă Premium este gratuit pentru jucătorii de pe serverele EMERALD! Trebuie doar să folosești caracterul tău pe serverul EMERALD pentru a deschide magazinul și îl vei colecta gratuit acolo.

    Important

    • Progresul tău Permis de Luptă (provocări și recompense) dar și achizițiile din magazin (Permis de Luptă Premium și Permis de Luptă XP) sunt alocate serverului pe care joci cu acest Permis de Luptă. Dacă vei schimba serverele vei avea, prin urmare, un alt Permis de Luptă.
    • Lista completă a provocărilor și recompenselor poate fi găsită pe site-ul Permisul de Luptă din cadrul jocului.
    • Obiectele pe care nu le-ai colectat până pe 16 ianuarie 2024 nu vor fi trimise automat, în acest caz asigură-te că ai colectat toate recompensele până la data anunțată.
    • Provocările săptămânale sunt resetate în fiecare duminică la 11:59 PM (CET). Finalizarea provocărilor și progresul sunt actualizate la fiecare câteva ore.

    announcement_metin2_en_4f8762f4ff8938ba6fcfa7ce98787f60.jpg


    Iarna vine în Metin2, aducând cu ea o mulțime de acțiune și emoție. În curând se vor lansa noile servere de Ajutor în Yohara, unde poți echipa un nou erou pentru provocările din Yohara! Obține Nivel Campion 1 mai repede decât oricând și profită de obiecte puternice, ajutor și diverse evenimente și beneficii.

    Start: 24 noiembrie 2023 Sfârșit: 26 februarie 2024

    Ce Te Așteaptă

    • Noile servere temporare de Ajutor în Yohara se vor lansa în curând!
    • Urcă rapid un nou caracter până la Nivel Campion 1 cu echipamente puternice și ajutor.
    • Când serverele de Ajutor în Yohara se termină, vei primi un transfer gratuit pentru noul tău caracter la Nivel Campion 1, permițându-ți să joci în Yohara pe serverele obișnuite.
    • Va exista un server pe regiune (Europa de Vest, Europa de Est, Turcia). Jucătorii Tigerghost pot juca pe server pentru Europa de Vest.

    Rămâi pe fază, în curând vom publica mai multe detalii și FAQ! Echipa Metin2

    announcement_metin2_en_8887cf1d80b894847b810e63013ec47d.jpg


    Pregătește-te să explorezi Insula Comorilor! Mergi într-o aventură grozavă plină de comori și provocări și obține câteva recompense uimitoare!

    • Start eveniment: 9 noiembrie 2023, la miezul nopții (CET)
    • Sfârșit eveniment: 30 noiembrie 2023, la ora 11:59 PM (CET)

    Evenimentul este disponibil pentru caracterele de nivel 70+ pe toate serverele.

    Obține Misterioasele Tichete Comoară

    În timpul evenimentului, ai șansa să găsești un Tichet Comoară valoros în următoarele cufere:

    • Cufăr Argintiu Comori, Cufăr Argintiu Comori+
    • Cufăr Auriu Comori, Cufăr Auriu Comori+
    • Cufăr Comori Platină
    • Cufăr Kelpie
    • Cufere Brățări, Cercei, Colier, Talisman Perfect
    • Cufăr Comori Nam Gwang, Yilad, Dong Gwang și Seo Gwang
    • Cufărul Condamnaților, Cufărul Condamnaților+

    Colectează Dubloni Prețioși

    Imediat ce ai obținut un Tichet Comoară, este timpul să mergi pe Insula Comorilor! Folosește tichetul pentru a ajunge pe insula unde te așteaptă un Spiriduș Comori. Vorbește cu el și cheltuiește ceva Yang pentru a-i oferi următoarele beneficii:

    • Îi crești PV cu 20%
    • Îi crești apărarea cu 50
    • Îi crești viteza de mișcare cu 100
    • Îi oferi imunitate la otravă

    După ce i-ai oferit suport, escortează-l în încercarea lui de a recupera cuferele de comori. Ai o limită de 30 de minute pentru a finaliza această misiune.

    • Pe drum poți găsi până la trei cufere cu comori, dar doar unul dintre ele va fi adevărata comoară!
    • Este în atribuția ta să protejezi spiridușul de monștrii care îl vor ataca în acest timp. Vei fi recompensat cu 1 Dublon pentru fiecare monstru pe care îl învingi.
    • Dacă tu sau Spiridușul Comorilor moare pe drum, misiunea eșuează.
    • De îndată ce spiridușul a descoperit adevăratul cufăr de comori, misiunea este finalizată și primești 100 de Dubloni.
    • Te rugăm reține că poți transporta doar maximum 999 de Dubloni.

    Cheile Goblin

    Pentru a schimba Dublonii câștigați din greu cu recompense interesante, vei avea nevoie de Chei Goblin. Acestea pot fi obținute în două moduri diferite:

    • Escortarea spiridușului de comori la cufărul corect de 5 ori.
    • Schimb de recompense.

    Recompense pentru Dubloni & Chei Goblin

    Deschide meniul de recompense ale evenimentului prin bannerul evenimentului.

    • Cheltuiește 30 de Dubloni pentru a umple terenul de joc cu recompense.
    • Vei avea nevoie de o Cheie Goblin per recompensă.
    • Prima recompensă este întotdeauna gratuită și nu are nevoie de cheie!
    • Recompensele sunt împărțite în mai multe niveluri diferite. Cu cât colectezi mai multe recompense, cu atât scorul va fi mai mare. După colectarea a 9 recompense succesive, scorul tău va crește cu 1 punct.
    • Noi niveluri de recompensă sunt deblocate odată ce scorul tău ajunge la 3, 5 și 10.

    Recompense de bază

    • Cheie Goblin
    • Cor Daemonis (Brut), Cor Draconis (Normal), Cor Draconis (Nobil)
    • Inel Teleportare, Spirală Timp (30%), Gustare Delicioasă+
    • Atacul Zeului Dragon, Apărarea Zeului Dragon, Viaţa Zeului Dragon
    • Cufăr Carte Însoțitor, Îmbunătățirea Obiectului (b), Vrăjește Obiectul (b)
    • ... si multe altele!

    Recompense suplimentare De fiecare dată când scorul crește, poți debloca recompense suplimentare.

    • Primii 100 de jucători care își măresc scorul la 6 vor primi un suport special care crește șansa următoarei rafinări cu 10%.
    • Primii 50 de jucători care își măresc scorul la 9 vor primi un suport care le permite să rafineze un obiect fără materialele necesare.

    Alte bonusuri suplimentare includ:

    • 5x Binecuvântarea Dragonului, 10x Binecuvântarea Vieții, 10x Lovitură Critică, 10x Lovitură Pătrunzătoare
    • 20x Cor Daemonis (Brut), 1x Cor Draconis (Mistic), 2x Flacăra Dragonului
    • Cartea Vânătorului, Phoenix de Foc (Pradă, 30 zile)
    • ... si multe altele!

    Ranguri Server

    Primii 10 jucători cu cele mai mari scoruri pe server vor primi recompense suplimentare la sfârșitul evenimentului, în funcție de rangul lor:

    • Rang 1: 1x Clești de Dragon+
    • Rang 2: 5x Cor Draconis (Legendar)
    • Rang 3: 3x Cor Draconis (Legendar)
    • Rang 4-10: 1x Cor Draconis (Legendar)

    Notă Toți Dublonii și Cheile Goblin vor fi eliminate din joc la sfârșitul evenimentului.

    Mult succes la Vânătoarea de Comori! Echipa Metin2

    announcement_metin2_en_ad3fe14eca5a34677b1e64d282747fe3.jpg


    Pregătește-te pentru o provocare incredibilă, care îți va pune sângele în mișcare! Misiuni captivante, inamici misterioși și recompense fantastice te așteaptă în Lumea de Dincolo!

    Înfruntă întunericul și pune stăpânire pe misiuni!

    • Start eveniment: 1 noiembrie 2023, la miezul nopții (CET)
    • Sfârșit eveniment: 8 noiembrie 2023 la ora 11:59 PM (CET)

    Site-ul web pentru portalul de aventură cu noile misiuni va rămâne deschis încă o zi după eveniment (până la ora 11:59 PM CET pe 9 noiembrie).

    Portalul Misiunilor

    Există în joc o pagină web pentru misiuni (similară cu cea pentru Permis de Luptă). Acolo vei putea avea o vedere generală asupra progresului tău, inclusiv detalii complete despre misiunile și recompensele tale.

    Remarci despre Misiuni

    Termină misiuni pentru a obține recompense! Progresul va fi actualizat la fiecare câteva ore, asta înseamnă că poate dura puțin timp. Te rugăm reține că misiunile pot fi încă afișate ca fiind deschise în acest timp, chiar dacă le-ai finalizat deja. Misiunile repetabile vor fi resetate numai după ce ai colectat recompensa, așa că nu uita să colectezi în mod regulat.

    • Misiunile zilnice sunt resetate la 11:59 PM CET.
    • Misiunile săptămânale sunt resetate în fiecare duminică la 11:59 PM CET.
    • Misiunile lunare sunt resetate în ultima zi din lună la 11:59 PM CET. Deoarece aceste misiuni sunt repetabile, poți continua să primești recompense de la acestea!
    • Misiunile unice pot fi terminate o singură dată.
    • Unele misiuni sunt disponibile doar de la un anumit nivel sau nivel de campion.
    • După deblocare, clic pe recompensă pentru a o colecta. Recompensa va fi trimisă în Cutia Poştală a caracterului activ.

    Misiuni în Lumea de Dincolo

    Există șase misiuni diferite disponibile pentru Călătoria în Lumea de Dincolo, fie zilnic, o dată per eveniment sau unice. Drept recompensă, poți primi obiecte precum Cheia Condamnaților+, Cor Draconis (Antic) și multe altele!

    Eveniment: Călătorie în Lumea de Dincolo

    Coboară în Lumea de Dincolo și înfruntă patru încercări diavolești: confruntă-i pe cei patru emisari din Lumea de Dincolo și câștigă-ți dreptul la confruntarea supremă împotriva Stăpânului Condamnaților.

    Pe parcursul Călătoriei în Lumea de Dincolo, poți câștiga materiale prețioase pentru Phoenix Liber sau puternicul Scut Condamnare! Evenimentul se desfășoară în două etape:

    Prima Fază

    • Start: 1 noiembrie 2023 la miezul nopții (CET)
    • Sfârșit: 5 noiembrie 2023 la ora 11:00 PM (CET)

    În prima fază a evenimentului, în care granițele către Lumea de Dincolo slăbesc, poți juca pentru obiectele de care vei avea nevoie în a doua fază învingând monștri și adunând Flăcările Morții. Acestea pot fi schimbate pentru Chei Asmodeus, Scrisori Negre, Apa Vieții și Suflete Pierdute. La sfârșitul acestei faze, Portalul Lumea de Dincolo devine disponibil și poți călători pe cealaltă lume.

    Faza a Doua

    • Start: 6 noiembrie 2023 la miezul nopții (CET)
    • Sfârșit: 8 noiembrie 2023 la ora 11:59 PM (CET)

    În a doua fază, trebuie să lupți în Lumea de Dincolo. Aici va trebui să apelezi la obiectele pe care le-ai adunat în prima fază. Înfruntă patru emisari pentru dreptul de a-l înfrunta pe Asmodeus. În aceste lupte vei avea deja șansa de a aduna niște recompense grozave. Dacă ai succes și reușești să-l învingi pe puternicul Asmodeus, poți intra în camera divină a Salvării, unde te așteaptă recompensele tale.

    Intră în Temniță
    • Lumea de Dincolo este un loc infernal pe care trebuie să-l traversezi înainte de a te confrunta cu Asmodeus, Regele Lumii de Dincolo. Poți ajunge în Lumea de Dincolo călătorind prin portalul din Peninsula Dragon de Foc. Trecerea prin portal necesită 3 Scrisori Negre. Lumea de Dincolo este formată din patru camere. În fiecare cameră trebuie să te confrunți cu emisarul său în luptă.
    • Condamnarea este locul judecății – aici îl vei înfrunta pe ultimul tău adversar, Asmodeus. Folosește Suflete Pierdute pentru a-l slăbi pe Asmodeus. De asemenea, poți obține un avantaj semnificativ în lupta împotriva lui, purtând setul Condamnare. Talismanul Lume de Dincolo oferă ajutor și împotriva artelor întunecate ale lui Asmodeus. Ca și conducător în Lumea de Dincolo, Asmodeus nu poate fi niciodată învins acolo cu adevărat; el se va întoarce din morți la scurt timp după ce l-ai învins, permițându-ți să-l înfrunți din nou. Cu cât reușești să-l învingi mai des, cu atât răsplata ta este mai mare.
    Obiecte din Eveniment
    • Scrisoarea Neagră: îți permite să intri în Lumea de Dincolo. Poate fi obținută de la 1 Flacăra Morții (80% șanse).
    • Apa Vieții: poate fi folosită pentru a te revigora în Lumea de Dincolo. Poate fi obținută de la 5 Flăcările Morții (80% șanse).
    • Suflet Pierdut: poate fi folosit pentru a-i scădea lui Asmodeus maximul de PV. Poate fi obținut de la 10 Flăcările Morții (80% șanse).
    • Cheia Asmodeus îți permite să intri direct la Condamnare și să îl confrunți pe Asmodeus. O poți folosi pentru a sări peste cele patru încercări și fără a fi nevoie să-i învingi pe emisarii lor.

    Draga comunitate,


    a fost anuntat de catre Google ca va sterge conturile inactive, drept urmare, pentru a evita problemele privind adresele de email, dorim sa va avertizam si pe voi ca in cazul in care detineti un cont de GMail pe care nu l-ati accesat in ultima vreme, acesta VA FI STERS! Pentru a evita acest lucru, logati-va pe contul de google pana cel tarziu in Decembrie 2023, altfel veti ramane fara cont.


    Sursa oficiala: aici


    Toate cele bune,
    Echipa Metin2

    Dragi jucatori,


    Luni, 23.10.2023 vom realiza mentenanta la retea, incepand cu ora 05:30. Nu stim exact cat va dura, dar estimam undeva intre orele 10:00 si 11:00.

    Aceasta mentenanta NU o va inlocui pe cea normala.

    La aceasta mentenanta NU vor avea loc schimbari de nume/transferuri intre servere/probleme ce sunt rezolvate in mod normal la mentenanta normala.


    Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate,

    Echipa Metin2





    Dragi jucatori,


    din cauza unor probleme tehnice, suntem nevoiti sa facem o mentenanta extraordinara astazi, 13.10., incepand cu ora 14:00!


    Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate,


    Echipa Metin2

    announcement_metin2_pt_7cddedc67f1aae3c70bca0b1b8a988d1.jpg


    Zilele sunt din ce în ce mai scurte, nopțile ne cuprind... Halloween vine peste noi! În aceste nopți stranii ale terorii, locuitorii celor trei regate se îmbracă în costume spectaculos de înfiorătoare, își iau însoțitorii înfricoșători la paradă și câștigă premii fabuloase în cadrul evenimentului Yut Nori din 12 octombrie!

    Obiecte de Halloween în Magazin

    Pentru a te asigura că ești bine pregătit pentru această ocazie, poți alege obiecte noi de Halloween din magazin:

    • Costume: Vrăjitor Demon (Roșu/Verde)
    • Pălării: Coroană Vrăjitor Demon (Roșu/Verde)
    • Însoțitori: Tiki Terror Îndrăzneț, Tiki Terror Nesăbuit
    • Mounți: Mătură Blestemată, Mătură Fermecată

    Combinând costume, coafuri, însoțitori, mounți și o Acadea Poznașă sau Acadea Magică, poți beneficia de câteva bonusuri fantastice de set:

    • EXP +150%
    • Putere împotriva monștrilor +7%
    • Putere împotriva Metine +5%
    • Rată Drop Obiecte +5%

    Eveniment: Yut Nori

    Vânează monștri pentru a aduna Bețe de Mesteacăn, combină 28 dintre acestea într-o Placă Yut Nori și lasă distracția să înceapă!

    • Start: 12 octombrie la miezul nopții (CEST)
    • Sfârșit drop Bețe de Measteacăn și oferte magazin: 31 octombrie la 11:59 PM (CET)
    • Sfârșit eveniment: 1 noiembrie la 11:59 PM (CET)

    Cum se Joacă

    Poți juca jocul imediat ce ai o placă Yut Nori:

    1. Joci împotriva calculatorului.
    2. Fiecare jucător are două bucăți. Jucătorul care aduce primul ambele piese acasă este câștigătorul.
    3. În loc de zaruri, jocul folosește Bețe Yut. Numărul de spații pe care le poți muta este determinat de numărul de bețe care aterizează cu fața plată orientată în sus.
    4. Prima aruncare determină jucătorul care începe. Începe jucătorul cu scorul mai mic.
    5. Apasă pe 'Aruncă'. Mutările tale sunt afișate dedesubt. Selectează piesa pe care dorești să o muți.
    6. Dacă aterizezi direct pe un spațiu cu o săgeată, poți folosi o scurtătură.

    De asemenea, poți schimba Placa Yut Nori cu Secretul Yut Nori, care îți mărește cu 20% EXP, 5% drop obiecte și 10% putere împotriva monștrilor timp de 30 de minute.

    Aruncări și Mutări

    Do (o parte plată în sus): Mută înainte 1 spațiu Gae (două părți plate în sus): Mută înainte 2 spații Geol (trei părți plate în sus): Mută înainte 3 spații Yut (patru părți plate în sus): Mută înainte 4 spații Mo (patru laturi rotunjite în sus): Mută înainte 5 spații Înapoi Do (doar bețele marcate cu partea plată în sus): Mută înapoi 1 spațiu. Dacă nu ai un token pe tablă trebuie să aștepți o tură.

    Job-gi: Aterizezi direct pe un spațiu ocupat de tokenul calculatorului înlăturându-l de pe tablă și primești 10 puncte. Up-gi: Dacă ambele piese termină tura pe același spațiu, le muți pe ambele începând cu următoarea rundă. Aruncă din nou: Dacă înscrii un Yut sau Mo, mai ai o tură.

    Poți să îți crești șansele de a primi o aruncare sigură. Selectează din meniul specific.

    Puncte

    1. Aruncă Bețe Yut: -10
    2. Prinde piesele calculatorului: +10
    3. Calculatorul prinde piesele tale: -10
    4. Ajungi cu piesa acasă: +10
    5. Calculatorul ajunge cu piesa acasă: -10

    Notă

    Dacă abandonezi jocul sau părăsești harta pe care joci, nu vei primi nicio recompensă.

    Informații Suplimentare

    • Bețele de Mesteacăn și Tablele Yut Nori se contorizează în UI a evenimentului.
    • Folosirea Bețelor de Mesteacăn și a Tablelor Yut Nori se adaugă în UI a evenimentului.
    • Cutiile/cuferele de eveniment pot fi folosite doar pe parcursul evenimentului.

    Vă dorim distracție plăcută! Echipa Metin2

    Actualizare 23.3


    weapon.jpg


    CARACTERISTICI NOI

    • Sistemul de energie crește acum și bonusurile talismanelor și mănușilor.
    • Performanță îmbunătățită a jocului atunci când vizitezi magazinele jucătorilor.
    • Noi moduri de animație. Două butoane noi pentru animații au fost adăugate la opțiunile de joc:
    • [Normal]: aceasta este opțiunea implicită, fără nicio modificare.
    • [Performanță]: alegerea acestei opțiuni crește performanța jocului atunci când pe ecran apar o mulțime de monștri simultan.
    • Diverse arme au fost regândite și au acum un aspect îmbunătățit.

    REPARAȚII BUGURI

    • Mai multe tipuri de obiecte contează pentru misiunea zilnică ‘Îmbunătățește un obiect’.
    • Acum este afișat un mesaj dacă un caracter își pierde experiența.
    • Pictogramele pentru abilitățile cailor afișează acum timpul de calmare corect.
    • Când folosești un mănunchi, mesajul respectiv nu mai este afișat de două ori.
    • S-a remediat o eroare grafică cu Masca de Față pentru caracterele feminine.
    • S-a remediat o eroare grafică vizibilă pentru ceilalți jucători atunci când vizualizează coafurile femeilor Șaman.
    • S-a remediat o eroare grafică ce apărea atunci când femeile Ninja purtau anumite tipuri de armuri și coafuri.
    • S-a remediat o eroare grafică ce apărea atunci era purtată o Coadă de cal împreună cu un Costum Dragon Tânăr, Costum de Criminal, Costum Vânt Negru, Haină Dragon Albastru sau Armură Hwang Roşie.
    • Farmecele elementare sunt acum plasate corect atunci când sunt aplicate pe diferite arme.
    • Abilitățile Spiritul Flăcării, Protecție Întunecată, Tăiș Vrăjit și Sufletul Lupului Roșu sunt acum afișate și executate corect.
    • Debuff-ul Hydra funcționează acum în temnița Apărare Navă.
    • Decorațiunile evenimentelor apar din nou în locațiile corecte.
    • Debuff-urile (otravă, sângerare etc.) nu mai rămân pe monștri atunci când jucătorul dispare (de exemplu, la schimbarea hărților).
    • Mesajul de eroare greșit nu mai este afișat dacă un jucător încearcă să pescuiască în timp ce este pe mount.
    • Când plasezi Pietrele Dragonului într-un magazin privat, dacă te răzgândești și dorești să anulezi, pietrele rămâne blocate în inventarul tău. Această eroare a fost acum rezolvată.
    • Însoțitorii pot fi hrăniți acum folosind taste rapide.
    • Culoarea corectă (roșu) este acum afișată atunci când încerci să personalizezi Placă de Surf Turbo.
    • S-a remediat o eroare cu texturile capului ce lipseau la femeile Ninja după echiparea Costumului de Iepuraș.
    • Erorile de sistem nu mai sunt afișate atunci când jucătorul efectuează acțiuni precum Lovitură, Sărut sau Sărut Franțuzesc asupra altui jucător.
    • Erorile de sistem nu mai sunt afișate la teleportare în Zona de Luptă Breaslă sau Catacomba Diavolului.
    • Abilitățile cu efecte de teleportare, cum ar fi Atac Fulger și Săritura Lupului, funcționează acum corect împotriva lui Alastor.
    • S-a remediat eroarea în care caracterele invizibile rămâneau invizibile după ce au fost ucise.
    • S-a remediat o eroare care făcea ca abilitățile să rămână active pe un caracter chiar și după ce acesta era ucis în Zona de Război.
    • Erorile de sistem nu mai sunt afișate la trecerea prin portal în Trecătoarea Yilad.
    • S-a remediat misiunea ‘Planta Lordului Maimuţă’, astfel încât să nu mai poată fi finalizată cu șeful greșit și mai slab.
    • Erorile de sistem nu mai sunt afișate atunci când bărbații Ninja folosesc atacuri cu arcul cu sunetul activat.
    • S-a remediat textul buffurilor achiziționate, astfel încât acestea să nu mai fie tăiate, ci să se potrivească cu dimensiunea ferestrei.
    • Modul Spectator pentru Războaiele Breslei și Antrenament funcționează din nou.
    • S-a remediat eroarea care făcea ca un obiect trimis într-un mesaj anterior să fie în continuare prezent în locul pentru obiecte atunci când compuneai un mesaj nou din Cutia Poștală.
    • S-a remediat eroarea care făcea ca bonusul liderului de grup să fie recalculat în cazul în care un membru al grupului se afla în afara ariei de grup.
    • Buff-urile Ajutorul Dragonului și Atac Forțat au fost remediate astfel încât să nu mai fie poziționate greșit atunci când porți Veșmântul Dragostei, Veşmântul Soarelui, Veșmântul Cerului sau Veșmânt Roz, atunci când sunt văzute de un alt jucător.
    • S-a remediat fundalul lipsă atunci când Pandantivul Mirinei este în inventarul tău.
    • S-a remediat eroarea cu numărul de obiecte necesare pentru misiuni care lipsea din misiunea biologului Cristale Metin.
    • S-a remediat eroarea în care jocul nu verifica dacă jucătorul avea spațiu în inventar înainte de a arunca un obiect în Evenimentul de Crăciun.
    • S-a remediat o eroare grafică vizibilă pentru alți jucători atunci când o femeie Șaman poartă Veșmântul Cerului.
    • S-a remediat o eroare grafică vizibilă pentru alți jucători pe picioarele femeilor Ninja după ce acestea își îndepărtau armura.
    • S-au remediat erori în texturile grafice ale capului pentru caracterele feminine cu anumite coafuri.
    • S-au remediat diverse erori cu harta Apărare Navă.