Posts by sfvalentin710

    Si totusi, de de s-a scos acea 60 viteza miscare....? Nu de alta dar eu am achizitionat montii din item shop, si nu unul, ci vreo 5. Atunci, am stiut pe ce dau banii: pe un mount de 30 de zile, 15% contra monstrii, 1500 pv si 60 viteza de miscare. Acum...se schimba, de ce? In plus, explicatia ta imi suna ceva de genul: "cumpar o pereche de adidasi (sireturi incluse), noaptea, vanzatorul imi ia sireturile inapoi, dar daca voi cumpara alta pereche de sireturi o sa am iarasi adidasi full (sireturi incluse)".

    Pe bune? Mai bine de 2 luni si nici o rectificare? E cumva frustrant sa vezi ca unora dintre playeri le pasa mai mult de buna functionare a joculului asta decat unor moderatori...Trist!

    In legatura cu ItemShop-ul pentru acest eveniment ...
    Pe canalul de yt la Cristi ( barth ) am vazut prezentarea event-ului de paste din acest an , si erau 2 mount-uri ( camila sau ce era aia si muffin albastru ) care nu au aparut in IS
    Stie careva , vor mai fii bagate sau nu .. ??

    Salut. Cred ca e vorba de o neintelegere. Camila si celelate lucruri din IS vin o data cu Versiunea 17.1, nicidecum cu extravagantul event de paste...Ca fapt divers poti vedea aici: [ItemShop] oferte de Paste. obiectele disponibile in perioada eventului.

    Salut. Probabil ca tu ai un noroc fenomenal ca din fiecare deschidere sa primesti perla, vrajeste, adauga etc. Personal de cand a inceput eventul am deschis peste 200 de oua magice (600+ deschideri). Rezultatul: 31 de albe, 25 albastre, 20 rosii, 5 adauga, 5 schimba, 3 piatra flacara rosie, 3 fasole albastra, 6 citit concentrat, 8 transfer bonus costum, cateva carti pentru evoluare pet, mult yang si bineinteles, injuraturile aferente. ^^


    1:00, ce eventuri de Paste se faceau inainte....pana s-au hotarat sa schimbe asa cum e acum. La fel ca si pe cel de Craciun etc. Sa le schimbe clar in rau, nu in bine. Ca doar ne imbogateam pe spatele GF...
    P.S. HalfOp, asta era jucator de metin adevarat, nu barthegreat care cumpara yang pe bani reali si "io sono Luigi" care nu stie unde este situata Grota Exilului....Just sayin'.

    Blocare corporala e binevenita pt mobii pitici care ies din metin, dau dmg sanatos, e bine sa da-ti miss la ei asadar papuci quilini + masca de 60 sunt extrem de binevenite si utile.

    Salut. Nu stiu de unde ti-a venit ideea ca Blocarea Corporala ofera acel "MISS". MISS-ul este oferit numai si numai de piatra eschivei pe care o ai pe armura. Blocarea Corporala, reduce doar damage-ul corporal (de apropiere - close combat) - ex: ai 10% pe coif, vei primi 10% reductie pe hit. On topic: Rezsitenta Vant functioneaza in Templu, nu in Padure. In afara de asta, in Templul Ochao cat si in Padurea Fermecata, ai nevoie cam de aceleasi bonusuri de care ai nevoie in Grota. Rezistenta si Evitarea Sageti merge la fel de bine la toti mobii care arunca cu proiectile magice...despre bonusul "Magie"...hm....nu stiu ce sa zic. Nu stiu cat de mult ajuta. Eu bat fara buff, atat in Templu cat si in Padure doar in 35% magie.

    Vom trai si vom vedea ce surprize ne-au pregatit iar la sfarsit vom veni cu feedback-ul . Sper ca acele fanioane sa nu aiba dropul cardurilor okey de Craciun :) ,iar Monedele aniversare sa nu fie ca si cutiile de Craciun :D .

    Continutul cutiilor de Craciun era clar mai bun decat cel din cutiile "aniversare"(Licoare Rosie (L),Licoare Albastra (L)
    Licoare Verde (L). Am vazut ca sunt doua tipuri de pet Bonsai. Cel ordinar - gratis si unul cu "+", bineinteles in Item Shop. Alt event Item Shop marca Game Forge.

    "S-a îmbunătățit căderea ierburilor de la monștrii Suveran En-Tai și Jotun Thrym."
    Asta mi se pare o gluma proasta. Am mai spus-o si o repet: DROPUL ESTE PENIBIL la Distrugatori si in Temnita Erebus - la Bagajanamu si Jotun. Drop ca: Piatra Lunii, Agate, Dioxid de Titan, Design Armura, Curele Dure sunt puse doar pe foaie. Mi se pare o mare teapa si inselatorie, sincer. Si nu spun asta dupa 5 Distrugatori si un Jotun batut. Dar e totusi ok....o sa avem parte de mai multe ierburi.

    pare ca o samanca si un war au un copil, cine stie, poate e vorba de un copil al unor caractere care sunt casatorite care habar n-am ce rol o sa aiba.. ceva gen pet, sau poate un fel de caracter

    De fapt "samanca" aia este razboinica, daca te uiti la armura. Samanca are "BETA" pana la calcaie. Eu vad un "10" pe fundal, deci are legatura cu eventul de zece ani. Mai vad o esarfa noua si copilul dintre cuplul de razboinici, ceea ce ma duce cu gandul la un nou sistem. Time will tell.

    Salut. Daca iti trebuie pentru nivel 75, poti folosi cu incredere o maimuta cu PV cat mai mare si zile cat mai multe, dat fiind faptul ca e cea mai ieftina. Daca vrei pentru 81, clar un razador - are cea mai mare valoare la doua skilluri care ajuta extrem de mult in pvm: berserker si antrenament. Nu iti recomand un dragonette - este rar, deci scump, singura diferenta dintre el si un razador fiind pur vizuala.

    "Alti jucători pot recunoaște dacă un obiect din echipamentul meu a fost transformat?
    Nu, oponenții tăi vor vedea doar forma acestuia după transformare. Vor observa doar atunci
    când ii vei ataca că arma face mai multe daune saucă echipamentul oferă mai multă protecție."
    Sa inteleg ca aceste transformari care le faci din cardurile de animale iti adus bonusuri de atac/aparare etc la arma/armura etc respectiva ( Din ce am vazut e destul de costisitoare transformarea)


    :stick: Tu esti pe bune? Macar ai aruncat o singura privire pe postul referitor la noul update pe care Half s-a chinuit sa il traduca, ca sa inteleaga tot romanul sau doar iti place sa trollezi?