Posts by Mobilus

    Cate fructe trebuie sa duci sa primesti sigiliul calului nobil pt 60 de zile ?

    Poti duce si 1 dar cu cat duci mai multe cu atat timpu de pe sigiliu este mai lung. Eu am dus 36 de fructe si am primit 60 de zile pe el. Timpul nu scade ca la autorizatii in timp ce esti offline ci doar atunci cand il calaresti (ca si mistretu).


    Ok nu stiu cum sa iti impart postarea ta pe care am citat-o mai sus in intrebari dar o sa incerc sa iti explic cate ceva din experienta mea pe jocuri online (si crede-ma ca sunt multe jocuri online pe care le-am jucat si tip browser si MMO)


    Ai zis ca jocu evolueaza in rau.- Aici nu ma pot pronunta ca si eu sunt sceptic in privinta unor update-uri facut de Gameforge cum ar fi alchimia dar eu o vad ca pe o sursa profitabila de facut yang mult.
    Jocul devine bazat pe donatii: Orice joc este facut sa faca profit dar nici unul nu iti baga mana in buzunar, aici depinde de tine ca jucator daca iti permiti sa donezi sau daca nu si de mentalitatea fiecaruia ca sunt jucatori care o vad ca pe un ajutor si unii care o vad ca pe ceva ciudat si hilar si zic "da cum sa bagi ma bani in jocuri" desigur sunt multi care doneaza pe metin2 dar in comunitatea RO sunt putini care isi permit sa isi faca iteme la care altii viseaza si deobicei categoria asta care doneaza nu lucreaza in romania pe 900 de lei si sa bage 500 de lei pe luna.





    Un jucator care doneaza nu se compara cu unu care nu donaza: E lafel ca in viata reala gandeste-te la un om care locuieste intr-o garsoniera si nu are bani si la unu care locuieste intro vila si are bani, Pana la urma cine isi permite isi permite si nu cred ca exita vreun joc chiar in care nu se percep donatii. Totul depinde de tine daca vrei sa bagi sau nu.





    Escrocheriile facute de staff: Aici nu ma pronunt ca nu stiu dar suntem Romani si nu m-ar mira...oricat ii dau romanului tot nu ii ajunge, deasta suntem codasii europei.


    Acuma chestiile cu Lycanu, mapele beta, armurile si lv mare or fi copiate dar este o chestie sa atraga jucatorii de acolo obisnuiti putin cu lvl-e mari si iteme mai evoluate ca pe un joc care se vrea clasic...adica este o competitie ca astia nu pot ramane chiar coada cu o medie de varsta de 15-16 ani (zic estimativ)... acuma eu sincer nu cred ca Gamforge vor strange atat de multi playeri sa ii trimita in turnee.... cel putin nu daca tin serverele inchise si este un joc relativ simplut asa... adica nici cerinte mari nu are, nici ceva wow nu este din punct de vedere a graficii si au si multe servere deci au de unde alege fiecare unde vrea sa joace. Desi daca as fi in conducerea GF as propune sa se faca servere in functie de zona. (stiti voi la ce ma refer). Faza cu berseker este misto ca si caracter si lafel se specula cu lycanu ca e prea SF si uite-l ca l-au bagat intai in server beta apoi in jocul final. Adica faza asta mie mi se pare super sa aduci caractere noi pe un joc dar sunt cam SF pentru metin cel putin lycanu nu se "asorteaza" cu atmosfera de pe metin2, nici nu arata ca un om macar berseker-ul este om da asta e caine.


    Se lasa jucatorii: asta e vin altii noi, care e problema ca se lasa si eu m-am lasat o vreme si m-am reapucat... na te mai plictisesti dupa un timp. Si faza ca vine unu de 55 cu P-uri si iteme smechere. Dupa mine aia sunt niste ..... na nu pot sa jignesc dar am vazut si eu cateva specimene mie (imi place sa le zic "imitatii ieftine") si daca e vreunu din asta care vede postarea sa nu imi sara in cap ca asa este. Totu a portnit de la Blaise, Ulisse si Luigi dar diferenta este ca aia trei au avut iteme bonusate si mult mai valoroase decat astea de acum pentru ca pe acea vreme nu erau cuferele astea de la lv 20 cu bonusuri si schimbatoare si asta mi se pare o prostie ca s-a bagat pentru ca acum toti copii au "iteme smechere" dar nu ca alea si este greu sa prinzi bonusurile care le aveau baietii aia, cel putin Blaise avea un fms 55 medie 20 vampir si 12 putere daca imi aduc eu aminte bine. E irelevant sa il compari pe unu care a donat intr-o vreme cand toti umblau la lv 60-70 cu aura M ca erau aurele 3-4kk si ss-urile 10-12kk cu unu care acum isi cumpara aure si ss-uri la un pret de nimic. Oamenii aia au facut niste recorudir greu de doborat pentru "imitatiile ieftine" de acum.


    //Avertisment pentru offtopic. Mademoiselle.Shiro

    Cam ce apărare iti trebuie ca mobii din DT de la Etaj 7 să nu mai dea dmg in tine și mă refer la cei din cameră nu de la metin,să zicem că mutăm mobi cu un caracter de lvl 95-105 in coltu opus metinului de 70 si băgăm clientu in bară,ar rezista caracteru să stea 5 ore fără să-și primească dmg(fara nimic activa,corp/armura/teama/buff,etc) ??? :superman:

    Sa il las 5h far sa ii activezi corpu intre timp?... e cam mult pentru un cont chiar si de lv 105 mental cu o posedata +9 sa zicem si 60% sageti. Odata ce s-a dus corpu e cam pa si ala dupa 10-15 minute doar daca nu ai elixir

    Înţeleg că jocul trebuie să evolueze. Cu rezolvarea bug-ului la acadele sunt de acord. Foarte foarte multi profitau de el.
    Dar de ce iar sisteme noi,mape noi,lv mai mare? :dash: Introducerea lycanul-ui , sistemul de eşarfe si ultimele update-uri sunt îndeajuns pt o perioada mare de timp. Mulţi dintre cei de lv mare vor fi daţi peste cap. Iarăşi un nou set pvm, mulţi nervi si mulţi bani investiţi in joc pt a te putea menţine in top..
    De ce nu se ţine niciodata cont şi de părerea jucătorilor? Pâna la urmă noi suntem cei care joacă si jocul trebuie sa fie pe placul nostru. Poate cei de la GF se vor mai gândi si la noi , jucatorii nu doar la profitul lor. :thumbdown:

    Pnetru ca sunt foarte multi de lv 105 care si-au terminat itemele si cum cei de la Gameforge nu vor sa piarda jucatori trebuie sa vina cu ceva nou...

    Depinde pentru ce anume il iei. Pentru farmat la etajul 7 sau la nisipuri de cuart clar as alege sura arme dar daca il iei pentru pvp atunci mergi pe mental ca daca ii fai P-urile rupe