Posts by cuntan17

    e mare teapa.


    NU e corect deloc fata de jucatorii care au investit timp, bani si nervi in serverul Sol pentru a aduce un caracter nivel campion pe serverul principal.

    Nu mi se pare logic sa nu poti sa-l negociezi, plusezi sau depozitezi. E cam inutil.. eu unul l-am sters ca n-aveam ce face cu el.

    Pana la urma este o recompensa iar pentru yohara ai nevoie de mai mult decat un talisman +10 care nu se poate negocia.


    Dar nu este teapa pentru cele de mai sus, este o teapa pentru ca nu a fost anuntat ca nu poate fi negociat. Nu era greu sa scrie " nu se poate negocia, depozita sau imbunatati".


    Nu e nici macar cazul ala unde scrie mic intr-un colt detaliile "naspa" ... pentru ca nu a scris niciunde informatiile respective.


    Daca se stia din start ca nu se negociaza, unii nici nu se apucau de serverul ala.

    Dpmdv este o modificare proasta, ar fi trebuit modificat dar sa fie de la lvl 30. Sunt enorm de multe caractere de lv 50-61 create special pentru asa ceva.

    Solutia pentru a mai elibera din SD3 la un eveniment de genul, ar fi fost sa schimbe mai multe harti, de ex: cum au facut la giganti.

    Ar fi putut sa modifice in v3 sa fie mai multe camere cu golemi/yeti sau sa modifice si in mapele beta unde se fac cioburi doar in Gautama iar dropul la CL/Okey/Prada rege/etc. e mult mai slab decat in sd3 din cauza ca e diferenta mare de mobi, in Gautama ai 1-2 locuri, in SD3 ai 16 locuri unde sa bati


    Acum o sa fie full in catacomba unde locul e mult mai mic decat in sd3 iar respawn-ul la mobi e dezastruos.


    Probabil o sa mai apara modificari la anul pe baza feedback-ului colectat in timpul asta..

    ce zic baietii, mai sus, ca nu e corect fata de cei care au crescut pana acum manual, nu-i chiar fair-play dar, va reamintesc ca, inainte, o carte insotitor tip 3 (d-aia verde) era 500kk iar apoi au fost adaugate in dropul la oua magice de la eventul de paste iar pretul a scazut aproape de 50kk sa nu mai vorbim de cei care au dat sume enorme pentru carti berserker (pe care acum lumea le arunca pe jos).


    Schimbarea se poate face si intotdeauna e spre bine. Atacul automat pe carpathians este un lucru obligatoriu.

    Salut.


    De acord cu atac automat, te ajuta NU NUMAI SA FACI CARACTERELE DE MELEY ( aici ar trebui sa vorbeasca numai aia care au facut conturi 90 pe carpa) ci si sa iti pui si tu ca tot omul licorile verzi/move criticele/patrunzatoarele si de ce nu site-uri/fulluri sa se bage automat.


    Nu sunt de acord cu transferul caracterelor si nici nu cred ca se va baga asa ceva. A mai fost bagat o data si a distrus serverul efectiv, au venit playeri pe carpa full pvp/pvm care au adus woni la inceput de server si au stricat piata cumparand orice lucru mai de valoare. Nu sunt de acord cu transfer de caractere pe alt server si din privinta plecarii/aducerii banilor. Iteme se pot face, ele se vand daca nu tii pretul ridicat asa cum fac 99% din cei care se plang ca nu se vinde nimic. + ca zicea baiatul de mai sus un adevar, nu se vinde yangu pe carpa, las ca il vand pe TR/Romania, mare adevar:) asa ca inca un argument pentru care nu as dori introducerea acestor tickete de transfer.


    WB este o sursa prin care se pot procura monede tigru - nu se poate face exploit pe el asa ca este doar un add-on care ar fi un plus pentru server. + ca se mai elibereaza locurile de farm atunci cand apare WB, stii ca n-ai nimic pvp nu te duci la WB. DPMDV sunt pro pentru WB.


    Propun si reintroducerea urielului inapoi, era parte din server si nu vad de ce a fost scos. Tiger Ghost a evoluat mai mult decat Carpa avand atac automat+uriel+flower power, caracterele au crescut si inca are activ si uriel si flower power. E ca si cum ai cumpara o masina si dupa 10k de KM vine producatoru si-ti zice ca nu mai ai a 6-a treapta de viteza ca iti ajung si 5.


    Cand auzi flower power auzi carte comandant cu + care NU INTELEG DE CE NU EXISTA IN ITEM SHOP. Ori flower power ori sa bage cartea in item shop cu MD/JD sau si si.

    Buna,


    Nu am jucat niciodata pe serverele temporare si nu stiu exact cum functioneaza acestea, astfel chiar daca am citit in intregime descrierea serverului temporar de ajutor Yohara nu stiu daca merita jucat pe acesta. De asemenea, nu stiu daca trebuie cumparat accesul pe acesta sau este la liber? Se deblocheaza transferarea nivel I doar dupa ce atingi level Campion? Daca nu atingi level campion poti cumpara transferul level I sau nu? Pe ce server ar merita transferat un caracter de pe serverul termporar de ajutor Yohara, daca eu joc in principiu pe Carpathians dar nu sunt multumit de drop si evenimente?


    Va multumesc!

    Buna,


    Cel mai probabil, se va baga un sistem gen battle pass (asa a fost in trecut) iar la un anumit nivel de exp deblochezi gratuit transfer nivel 1, daca vei cumpara premium atunci vei avea la acelasi nivel de exp si transfer bonus 2.


    Merita pentru itemele pe care ti le ofera. Nu cred ca va fi conditie lvl 1 campion dar gasesti pe cineva cu care sa faci o hydra si sa ajungi lv 1 campion:)

    Succes

    e clar discriminare! asa cum pe ruby se cumpara acces, asa si pe tiger se cere acces. Una e cu bani, alta cu miloaga. Nu inteleg de ce n-ai putea sa-ti transferi caracterul pe serverul ruby... atat timp cat ai cumparat accesul.

    Salutare,


    Ca si in situatia mentionata mai jos, intampin eroare "A aparut o eroare" atunci cand incerc sa creez un nou cont.

    Am incercat si sa generez o alta adresa de mail, noua, si intampin aceeasi eroare.

    Se poate sa primesc cateva detalii sau o solutie?

    s-a limitat crearea conturilor la 3 conturi la 24 sau 48h

    Ciudat e ca nu are nimeni rezolvarea nici macar stafful nu vine cu ea

    pentru ca situatia nu tine de ei. Situatia in cauza este generata de platforma GF (nu de clientul metin2).


    Am intampina problema asta pe 15 ian, dupa 24h de si-a revenit, in conditiile in care celelalte platforme mergeau, am facut ticket in ziua cu pricina, 15 ian. Pe 17 vine raspuns de la AlienA2, membru al paginii(platformei) de support gameforge, in care zice asa

    "We are glad to see that since January 16th 2022, 09:43:21 CET you are being able to access the account with no issues."


    Toate bune pana in 19, cand primesc eroarea din nou, am dat reply la acelasi ticket, spunand ca am problema asta din nou. Primesc doua raspunsuri copy-paste la aceasta sesizare, unul de la AlienA2 si unul de la Cassandra, cu urmatorul mesaj


    "we can tell you that the situation you're experiencing is the result of several causes: we have evidence that this account was using external software that automates fully / parts of the game "

    Este acelasi tipar de raspuns tip Copy-Paste, pe care-l abordeaza si echipa metin2 ro( doar cu ei am interactionat, din echipele de support metin2). Nu am sa ma cert, pentru ca nu rezolv nimic, doar voiam sa-mi spun "oful" aici, deoarece consider ca sunt multi in pozitia mea.


    Am trimis, totusi, un raspuns, sa cer explicatie, cum am fost "iertat" data trecuta iar acum nu:)). Vorbim aici de conturi de tombola si cioburi pe care faceam shopuri pe timpul noptii, nu mai vreau explicatii, imi ajunge cea primita ca raspuns, pe care o s-o las si mai jos:


    "During the last weeks, we have monitored the activity of the account [adresa de email a platformei] and we have solid evidences of the connection of the account with the use of external software that automates fully / parts of the game"

    Personal nu o sa mai joc jocul, il jucam de ceva ani, lucru pe care va sfatuiesc sa-l faceti si voi. Se intampla sa se repete istoria cu valul de banuri din cauza sistemului anti-cheat "99.99% accurate" [Denis - Echipa GF- pe serverul oficial de discord].


    Have fun!

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="752081" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="%3Cp%20class%3D%22messageFooterNote%20wbbPostEditNote%22%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fboard.ro.metin2.gameforge.com%2Fwcf%2Findex.php%3Fedit-history%2F%26amp%3BobjectType%3Dcom.woltlab.wbb.post%26amp%3BobjectID%3D752081%22%3EThis%20post%20has%20previous%20versions%20that%20are%20saved.%3C%2Fa%3E%3C%2Fp%3E" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    cel putin mie, eroarea respectiva imi apare daca am doua (sau mai multe) cliente deschise iar la unul dau iesire joc ( in timp ce primul client este la selectare server/ch). Daca nu iau crash sau nu dau iesire joc, nu am probleme.

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="751780" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Contul a fost cumparat cu 5w, plata dupa 5 zile, azi fiind a 6-a zi am ramas fara el.

    Respectivul a zis ca nu e la el sa facem tichet, email-ul la sters pentru rollback...

    ai luat teapa, putea sa faca un printscreen, pe care sa-l salveze ulterior, si tie sa-ti arate ca a sters mailul.

    Daca ti-a mers sa creezi alt cont GF pe mailul respectiv, inseamna ca ti-a fost luat contu. Fa ticket, vezi ce poti rezolva. Cauta si prin mail sa vezi daca poti da rollback sa-l iei inapoi.

    salutare, incearca sa schimbi parola contului GameForge de pe telefon, am patit si eu asa si nu imi trimitea codul de pe telefon.

    ~Sper ca ai rezolvat intre timp

    Salutare, am facut si eu ticket, inca nu am primit raspuns. Cat despre incercat, am resetat router/schimbat reteaua/schimbat dispozitivul si tot aceeasi eroare primesc pe anumite platforme GF.

    Se pare ca au inceput din nou cu magarii, nu stiu cat o sa ne mai prinda pe aici, las un link de yt mai jos sa vedeti.