Posts by joepushtiu

    L-am construit corect. 2 Int, 1 Vit.

    Iteme +6 am doar armura. MI-au esuat multe armuri si arme pana acum. Nu mai zic de celelalte iteme. Esueaza mereu, banii se duc, asa ca le tin la +3, ca sa nu esueze, sa nu mi le mai strice fierarul.

    Constientizez ca pentru a avea minim+6 la toate itemele trebuie sa mai bag mai multi bani in joc.

    Sunt obiectele acelea constra cost de pe site numite Imbunatateste obiectul si vrajeste obiectul si inca unul, pachet de 4, sa adaugi bonusuri pe el. Dar toate astea costa si mai mult. In bani reali. Merita sa le cumpar?

    Nu,deocamdata n-ai de ce sa investesti pentru vrajeste.Daca chiar stai atat de rau cu yangul incat sa nu reusesti armura,scut si coif +6,du-te prin hattile mai mari si gaseste metine sparte de alti playeri si vezi daca lasa arme pe jos,pe care apoi sa le vinzi la mag general.O sa faci ceva yang asa.

    Cand faci level 40,o sa primesti din cufarul ucenic 3 adauga bonus si 3 vrajeste care merg doar pe arme si armuri de lv40 sau mai mic,ai sansa sa prinzi ceva pv pe armura asa.Grabeste-te spre level 30 macar,cumpara un tarnacop si incepe sa mineresti.Sunt cautate finisajele lacrima,abanos si la mine pe server o lacrima finisata e in jur de 5kk si abanosul 2.5-3kk.

    Insista...startul e mai greu.Succes!

    Prima si prima data,esti sigura ca ai construit corect caracterul?Saman zmeu sau saman leac?

    Daca esti zmeu,statusul la fiecare level 2int si 1vit daca nu ma insel,Ajutorul Drsgonului primul skill M,apoi Răgetul.In plus,te ajuta Arma eroi tineri pe care o primesti din 10 in 10 nivele.Pe langa arma,daca ai si niste iteme +5-6,chiar si fara bonusuri,ma indoiesc ca nu poti sa bati in map2.

    Clar glaive.Cred ca si daca glaiva ar fi +8,ar intrece otravita.La +9 nici nu se pune problema.

    Singurul dezavantaj e atunci cand nu bati calare,esti mai lent cu arma de 2 maini.

    Buna ziua ce iteme imi trebuie pentru razboinic de nivel 64 tip aura pt a creste bine in v2-sd3 pana la 70-75???

    Dupa lv61 cand poti echipa scutul,devine foarte usor sa bati in v2.Echipeaza scut lv61 +9,40-50% rezistenta la foc si dai mantie lejer si fara licori rosii probabil in v2 in regenerare(unde apropo,cresti cel mai rapid,sd3 e mai bun pentru drop)

    A fost o problema cu clientul si se pare ca s-a facut o mentenanta despre care nu s-a spus nimic pe forum.Half a anuntat ca problema e rezolvata,dar ca si in cazul meu,daca primiti "date incorecte",ati fost blocati de catre client ca si masura de siguranta impotriva celor care incearca parole sa fure conturi.In cazul asta,lasati clientul in pace 1-2 ore pentru ca de fiecare data cand mai incercati,perioada de asteptare se prelungeste.

    Ok, multumesc. Ar trebui sa optez pentru map2 sau orci?

    Ai putea sa ai in vedere si templul hwang,pica bine cioburile la esoterici si daca faci rost de ceva iteme cu vant si eso,bati lejer chiar si prin ultimele camere.Daca nu ai asa multi bani de investit,cel mai ieftin cred ca iesi daca stai si bati in map2

    Mai pe scurt,efortul care trebuie depus de jucatori este prea mare in raport cu recompensele puse la bataie.Efort mai ales financiar,pt ca yohara nu-i chiar asa simpla.

    Dar degeaba intram aici si ne vaitam,"vai ce naspa o sa fie serverul temporar",daca la start fugim toti acolo gandindu-ne ca ceilalti au renuntat la idee.

    Cel mai simplu raspuns ar fi sa gaseasca pe serverele temporare doar hackerii care sunt nelipsiti de ceva vreme.Fac pariu ca ei se vor descurca excelent si fara arme ucenic.

    Spor la treaba tuturor!

    Daca inca ai item-ul premium activ,du-te in bazar pe ch-ul pe care ai pus shop-ul,deschide fereastra magazinului din inventar,undeva in dreapta papucilor,apoi apasa pe butonul "Administreaza" si vei putea lua itemele inapoi.

    Daca nu mai ai shop premium activ,presupun ca le vei putea lua data viitoare cand il vei activa,la fel ca in cazul lazilor de depozitare

    • Numeroase îmbunătățiri la efectele vizuale (monștri, abilități, echipament etc.)
    @HalfOp efectele vizuale pentru echipament de exemplu vor fi doar pentru cele noi sau si pentru cele vechi gen otravita+9 lama zodiac+9 etc ?

    Presupun ca pentru cele noi,dupa ce le treci de +9

    Asa cum am anuntat deja, top 500 misiuni.


    --------
    Cat despre cupoanele de la misiuni: va rog sa tineti cont ca au valabilitate pana pe 16 feb., atunci cand s-a oprit rank-ul! Daca le pierdeti pentru ca nu le incasati, veti ramane fara ele si fara ramburs!

    Si premiile pentru top 500 au valabilitate limitata?
    Daca nu distribui premiile,timpul de pe itemele consumabile(azrael,costume,etc) va scadea oricum?

    putin exagerat, aprob si eu....

    Nu v-ati prins?Va ajut eu.
    Unde se invarte moneda aia jos langa pv,gasesti un Bonsai de 30 de zile care aduna itemele de pe jos ca si liliacul si o "schema" care se cheama atac automat(poate si manusa talharului si a treia mana).In combinatia asta,faci fanioane sa donezi si la saraci.
    Vatz prins? :rofl2:

    Cu misiunile am fost ranking 240 prin urmare in top 500.Din ce raspuns am primit pana acum am inteles ca trimiterea recompenselor este un proces de durata deoarece sunt mai multe servere cu mii de playeri.Nu-i mai pun pe aia care au facut conturi cu 20-30 misiuni pentru amuleta.Dura 30 minute un astfel de cont.Asa ca trebuie sa asteptam.Cat?...Nu stiu...cert este ca le vom primi.Sper!

    Cine a facut 30 de conturi pt amuleta le-a facut degeaba.Codurile pt recompense au valabilitate 30 de zile

    Sa vezi si pe orion cum e padurea fermecata,3 jucatori pe cap de monstru,faci o misiune pentru piatra sa intri la jotun intr-o ora si asta daca stai atent sa prinzi metinele la respawn :rofl2: .
    Nu mai joc asa des oricum si sincer nu-i asa rau.E greu sa mai trezeasca interesul jucatorilor...de jucatori noi nici nu se pune problema

    Spuneti si voi ordinea aia la care se iau recompensele... in ultimul post al lui Half, el a inceput cu 80 si tot in jos, m-am gandit ca mai logic ar fi primul cod - misiunea 20, al doilea cod - misiunea 30 si tot asa... dar daca am vazut cum a postat el, am luat-o asa si am luat amuleta degeaba :(. Tristut... asta e, de acum.

    mai bine nu te apuca sa revendici codurile,e un bug la ele
    eu deja am fost banat...si multi altii