Posts by Qteq

    Va salut.
    Ma gandesc sa ma apuc si eu de alchimie si am o intrebare in legatura cu upgrade-ul de clasa : Daca fac upgrade de claritate la pietrele brute opace , pentru a le face excelente , si le combin , va rezulta un taiat cu clasa superioara sau tot unul cu claritate opaca?

    Nu stiu tu , dar eu cu un sura de lvl 75 la etajul 8 cu manusa de 3 ore + iteme 20% drop (bratara + cercei -> 40% dublu drop iteme) am strans in jur de 100 de cufere in 1 ora jumate.


    Cred ca poti strange 100-150 daca ai rabdare.Poate chiar mai mult , cine stie.

    Salutare. Am un scut vultur+9 imun 5hh 6str 6blocare 20animale pe care il folosesc in pvp. Ar merita sa il vand si sa cumpar 2 cu urmatoarele :
    1. imun 15blocare (in jur de 800kk)
    2. imun 10hh (in jur de 1.5kkk)
    sau ar fi ok sa raman cu acesta? Multumesc :thumbup:



    Pastreaza-l pe cel care il ai , 6 str = 2-3% hh + 6 blocare care se simte impotriva raselor care dau hit.Daca combini cu o eschiva si coif de 60 e perfect.

    E o nesimtire totala ceea ce se face pe comunitatea metin2 , nu doar la noi , peste tot.Gameforge au niste sv limitate , nu pot sustine cantitatea de playeri si boti.De 4 ani se tot chinuie sa opreasca botii , mai nou opresc inregistrarile.Ceea ce mi se pare total aiurea este ca toti se descarca pe echipa noastra de GM.Sincer , nu inteleg ce treaba au ei cu toate astea.Nu sunt ei capabili sa opreasca botii.Gameforge trebuie sa faca asta.Toti moderatorii spun sa facem ticket.Ha ha.Ajuta la ceva ? NU.Poti sa le scrii cat vrei , nu vor rezolva nimic.Ar fi o idee sa nu mai joace oamenii o vreme si sa se opreasca donatiile , sa vezi cum muncesc nemtii.Dar cu totii stim ca asa ceva nu se va intampla niciodata.Dar asteptam.Suntem romani.Macar la asta suntem priceputi , sa rabdam.


    -are sangerare,care e un fel de otrava,foarte foarte utila in pvp -> iar eu am otrava.Da , si el are otrava , dar pana da el otrava din hit il omor de 5 ori.Avantaj reciproc.(desi cred ca otrava are dmg mai mare decat sangerarea)
    -are 2 skilluri cu critica care dau dmg multiplu,fara aparari esti mancat ( iar eu o sa am vreo 3 ca war corp , 4 mental , 3-4 restul raselor.Niciodata nu calcula fara aparari , cand se bag apararile se vede dmg-ul real , nu facem test dmg )
    -are skill de stun ( toti avem skil de stun , unele 100% altele mai putin , nule toate cand ai aparare impotriva necunostintei)
    -are buff de atac foarte bun,deci se poate foarte bine bate si din hituri cu el,desi nu cred ca e cazul cand ai asa skilluri (da corect , are buff bun , dar la ce sa le foloseasca , nu e in stare sa dea 2 hit-uri fara sa cada , skilurile lui impotriva la niste aparari sunt slabe )


    La o adica , fiecare cu parerile lui.Eu unul spun ca nu merita sa bagi bani ca sa joci pe el drept caracter principal.Incearca , dar nu cred ca vei ramane pe el.

    Cine spune ca lycan nu este bun in pvp cred ca viseaza,sigur nici macar nu a incercat sa intre pe unul.
    Ieri era map1 un lycan de 75 cu skillurile m2-m4 si un ninja de 92 cu P-uri iteme full ..e.tc si ghici...lycanu la batut mar.
    La lycan este foarte important sufletul lupului rosu cu status pe int macar jumate este mai ceva decat o aura sau tais.
    Dupa sufletul rosu fa dintele si dupa skillurile cu critica.


    Off: Fara suparare , e la mintea cocosului sa bata un Lycan cand pe sv nu sunt implementate sau nu erau bonusuri anti lycan si pietre.Peste 2-3 luni o sa ajunga cel mai slab caracter , te asigur.O sa faca lumea caractere doar pt buff-ul care il da.


    On: Eu unul sunt de parere ca este un caracter facut din necesitatea de a face ceva.In loc sa imbunatateasca si ei grafica , au mai trantit un lup schiop cu niste atacuri penibile , care nu poate avea o tactica stabila din cauza acestora.Daca vrei sa joci pe el de distractie , n-ai decat.Dar eu , in locul tau , mi-as face un razboinic sau orice altceva.Acum cu fenomenul "Lycan" gasesti tot mai ieftin cand vine vorba de alte caractere.Toti se concentreaza pe Lycan.E o fereastra destul de buna sa faci alt caracter.Sa nu uitam de eventul de Craciun care a ieftinit ss-urile.


    Concluzia : joaca daca vrei , dar nu te astepta sau nu ramane cu parerea ca daca acum bati pe cineva cu multe nivele peste tine si cu skiluri mai bune ca ale tale , de alta rasa , ai un caracter bun.O sa ramai suprins ce se va intampla cand se vor da drumul la bonusuri anti -Lycan si pietre.


    Spor la joc !


    EDIT : Era sa uit , cand vine vorba de PVM , si un ninja arc netransformat bate mai bine.Iar sulitele alea , au un dmg mai mic decat pumnalele.

    Numele obiectului : Bratara de aur alb+9
    Serverul : Virgo
    Nivelul respectivului obiect : 42
    Plus cât este : +9
    Bonusuri : Full bonus , 10 semi om , restul nu sunt importante.


    Cat ar costa asa ceva ?


    Multumesc.