Posts by Rapier

    Scuzati deranjul, inca am nevoie de un raspuns din partea staff-ului daca se poate mai exact.

    Cred ca singura posibilitate pe care o ai in acest moment este sa cumperi inelul urmasului cu care poti trece breasla pe alt caracter de pe alt cont si apoi sa schimbi regatul. Sunt in aceasi situatie cu tine si cred ca asta e singura varianta la acest moment (dar presupune sa cheltui MD pt inel)

    Sunt multi codati pe care i-am speriat putin :)) . Unu a recunoscut ca are 15 conturi la bob si ca vezi domne nu are ce sa ii faca ca isi schimba ip , dar el nu stie ca se da ban pe email . L-am intrebat daca are toate conturile pe 1 email si a zis ca da , dar nu i-am zis ca il raportez :)). Sa vezi surpriza ce o sa aibe ca daca ii baneaza 1 cont le baneaza pe toate :D

    Si uite asa, daca nu stia ca se da BAN pe mail, tocmai i-ai spus. Sa vezi surpriza ce vei avea tu cand o sa iti dea PM sa iti multumeasca ca l-ai avertizat si ca a apucat sa isi mute itemele si yangul :)

    Cred ca ati inteles gresit sensul frazei. poate numarul sau amplasarea virgulelor o fac mai greu de asimilat. Half a vrut doar sa spuna ca nu s-a specificat nicaieri faptul ca in cazul in care cineva nu vrea sa joace pe noul server, va fi fortat sa o faca. Cu alte cuvinte FIX invers decat ati interpretat

    Daca transformi otel +9 nu pierzi bonusurile si pietrele si nici nu are sansa de a esua...DOAR DACA IL TRANSFORMI la Amiralul Angmur.


    La ce arme beta ai pierdut tu bonusurile? Si la acelea e ca si la armuri, daca transformi arma de 90 +9, are sansa de 100% si pastreaza bonusurile si pietrele (trebuie sa mergi pt asta in vale la Seon-Peyong)


    Daca cumva ai mers sau incerci sa transformi atat arma cat si armura la Jae-Seon-Kim atunci poate esua si pierzi bonusurile.

    Probabil ca s-a scos dropul de costum de 365 zile cu bonus pentru ca in alte topicuri lumea se plange de existenta costumelor cu bonusuri si cere scoaterea acestora pt ca sunt prea multe aparari si damage-ul dat este prea mic. Acum puteti sa va hotarati? Ba se doresc costume...ba nu se doresc...

    ce prostie...si totusi celelalte pot avea bonusuri? ca voi ziceti ca doar cele de 1 an aveau iar pe wiki arata ca toate au bonusuri

    Ramane ca drop din cufar ce arata pe wiki mai putin costumele/coifurile cu bonus de 365 zile. Vor ramane cele cu/fara bonus pe 15 sau 30 zile si cele fara bonus pe 365 zile. Depinde de fiecare daca considera rentabil sa cumpere cufarul si sa riste sa se aleaga cu costum/coif fara bonus. Posibil sa nu se bage alt fel de costume un timp indelungat si cei care au bonusuri bune si vor sa le prelungeasca sa cumpere totusi ca nu au alta alternativa.


    P.S. si nu uitati ca aceste costume/coifuri NU sunt negociabile.

    Tin minte bataile de atunci si eu as fi PRO. De ce'?
    1. Ar fi batai mai multe si mai animat jocul...o sa iasa bataie continuu la ea, acum rar mai sunt batai in alta mapa decat map1
    2. Unii ar face mii de chei...si aici vorbesc de cei care in mod normal farmeaza la chei prin V4...si un lucru pozitiv ar fi ca asta ar lasa loc celor care nu au loc in mod normal sa farmeze si ei. Ma gandesc ca dupa ce unii ar face mii de chei la Vaduva, dupa ce ar fi scoasa sau chiar si pe timpul cat este nu ar farma in continuare asa incat ar putea si altii sa ia chei.
    3. Daca chiar se doreste, va putea fi batuta de catre jucatori mai usor. In trecut cand a fost introdusa, nu exista alchimia si itemele de acum. Totusi as propune daca se introduce, sa existe si un drop la ea gen cum este cel de la bossii mari ...de ex sa dea cufere cum da Jotun

    Eu sunt PRO, cred ca am propus si eu ceva asemanator la un moment dat. Propunerea este la fel ca si in cazul armelor si armurilor STRICT si NUMAI de aspect. NU este vorba de acele skin-uri cu bonus ci de acea capabilitate de "transformare" unde dai 50kk ca sa faci itemul sa arate ca altceva. De ex la arme pui un triton pe FMS si ai un FMS care se vede ca un triton, nu ii da nimic in plus ca bonus. Uite mie mi-ar fi placut sa pot pune pe ceva acea "freza" ca un coif de indian cu penele alea ( a fost impreuna cu costumul de faraon parca in shop)


    Born4Fight este FIX acelasi lucru si acum daca gasesti o armura care iti place si are pe ea ca aspect o...rochie. Ce faci? Daca nu iti place ce are deja pus ca aspect, la fel ca si in cazul armelor/armurilor, se va putea inversa transformarea si sa aduci obiectul la aspectul original.

    gather, nu mai fii asa suparat ca nu ai de ce. Jocul NU a fost facut sa il joci singur, asta e alegerea fiecaruia. Ba mai mult, multe din implementarile din Metin2 sunt facute special pentru a fi facute in grup (si nu ma refer aici la Templul Zodiac), iar la inceputurile jocului imi amintesc de cat de active si importante erau breslele si ce puteai face impreuna cu breasla ta si cat de bine era sa te simti ca faci parte dintr-un grup. Daca tie iti place sa joci singur ca si cum traiesti ca pustnicul in padure este alegerea ta, dar pentru multi, jocul in grup este mai placut. Nu am nevoie sa stie lumea ca bat dragonul sau nu stiu care boss de unul singur...unii chiar nu sunt facuti sa ii bati de unul singur. Vrei sa fii individualist? OK atunci fa ca in video-ul acela de la turci in care a batut cineva Meley de unul singur....aaaa, nu esti ATAT de bun? OK atunci lasa individualismul si incearca impreuna cu altii.


    Joc pe acelasi server si in acelasi regat cu tine si iti pot spune ca la noi in breasla se face Meley destul de des...sunt convins ca si in altele. Daca nu ai gasit cu cine sa faci Meley de grup este pentru motivul ca, pur si simplu pe NIMENI nu intereseaza pietrele alea pe care le primesti ca recompensa (sau le au ca premiu saptamanal pt breasla care are record) si majoritatea vor sa faca Meley de breasla nu grup. Poti sa mergi si pe alt server dar te asigur ca rar vei gasi si acolo pe cineva sa faca grupa cu tine. De ce? Pentru ca si in cazul in care cineva vrea sa faca Meley de grup, isi alege persoanele din grup dintre cunoscuti si dau toti cautare grup ca sa formeze acel grup. Foarte rar se iau necunoscuti pt ca nu stii cat de bun e respectivul si daca il faci sau nu boss-ul in conditiile astea.


    Referitor la sugestia ta cu grupul "multiregat" ...este cam imposibil de implementat in forma actuala a jocului. In primul rand daca in grup sunt jucatori din regate diferite, damageul dat de fiecare va fi resimtit si de cei din celelalte regate care s-ar afla langa. In plus ar interveni orgoliile si certurile existente intre jucatori, bresle etc si ar putea intra jucatori din alte regate cu simplul scop de a se bate cu tine sau de a iti strica run-ul. Si nu in ultima instanta...de ce sa fac eu un boss cu cei din alt regat? Il fac cu cei de la mine. Daca nu ai gasit si nu te-ai integrat, posibil ca locul tau sa nu fie aici iar sfaturile primite de a schimba regatul sau serverul pot fi potrivite.

    Salut!
    O intrebare legata de noul update mai precis de noile arme, am observat ca toate caracterele au arme din cianit, mai putin razboinic aura care se pare ca va fi obligat de joc sa foloseasca arma din cianit 2 maini. As dori mai multe lamuriri de ce nu foloseste si sabie ceea ce ar fi normal pt razboinic aura, multumesc.

    Decizia celor care dezvolta jocul, a fost sa poata fi evoluate (transformate) doar armele specifice fiecarei clase. Arma de care spui, adica Inscriptionata, NU este specifica niciunei clase ea putand fi folosita de War, Sura, Ninja si in concluzie Inscriptionata nu poate fi evoluata in alta arma. War-ul are posibilitatea sa foloseasca arma de doua maini indiferent ca este aura sau mental.


    Discutiile legate de asta sunt lungi si s-au purtat in diverse topicuri pe serverul BETA. Multi au spus ca este dezavantajos atat pt sura AM cat si pt War aura care folosesc inscriptionata, dar pozitia celor de la Webzen a fost clara...Inscriptionata nu se va evolua. De ce? Cum? Cine? etc...sunt intrebari irelevante si nu cred ca vei primi alt raspuns decat cel pe care ti l-am oferit deja. Impaca-te cu ideea de a juca cu arma de 2 maini sau cu Inscriptionata existenta fara a o evolua

    sabia de care zici se va face din arma de bm de lv 105 dinte de dragon din pacate pentru majoritatea razboinicilor si surelor am

    Aceasta sabie nu poate fi folosita DECAT de sura, nu si de razboinici

    @zaluska nu vreau sa consideri ca te atac sau ca as avea ceva cu tine (sau cu oricine altcineva) dar atata timp cat iti dai osteneala sa corectezi si sa tii lectii de gramatica altora, poate vei observa ca in contextul "2-nu sa facut nici macar o aluzie la inteligentul "proverbul"care nici macar nu este un proverb" , "sa facut" se scrie "s-a facut" (cu cratima). O pun nu pe seama necunoasterii pentru ca sunt 100% convins ca stii foarte bine cum se scrie, ci doar pe seama rapiditatii scrierii sau a unei tastaturi cu probleme (mi se intampla si mie uneori). In niciun caz nu ai putea face si tu o greseala de gramatica de clasa a 5-a...nu? Totusi daca esti atat de critica cu altii, ar fi indicat sa recitesti ce postezi si sa fii mai indulgenta


    Pe de alta parte, ca sa revin la tematica topicului, vad ca sunt atat de multi nemultumiti pentru ca e ceva diferit de ce asteptau. Si de fapt cam ce asteptati? IN FIECARE AN ati fost nemultumiti de evenimentele organizate, faptul ca anul acesta sunteti la fel de nemultumiti nu este o surpriza. Probabil daca ar fi fost introduse niste skinuri de arma+, lumea ar fi fost mai vesela. M-ar amuza nespus sa nu se bage deloc skinuri de arma sa vad la ce cote poate ajunge nemultumirea :) (cu riscul sa imi expire si mie)

    .....


    A,si inca o intrebare. Mi se pare mie sau s-a eliminat complet critica pe skill in PVP ? Fiindca, animatie de critica apare,dar dmg-ul e acelasi,normal.

    Nu s-a eliminat complet dar in PvP critica nu mai este 2x normala ci undeva cu 10% peste normala (de ex daca normala dai 10,000, critica dai 11,000) si atunci este greu sa vezi diferenta. Doar in PvP critica a ramas 2x normala