Posts by Adryan1900

    Esti bine, amice? Cum ai facut?:))) Pentru prima data esti si tu deacord cu persoana care face un topic? :)))) Pripasule :)) Aaaaa, da.... Stai poate nu intelegi cuvantul si poate crezi ca te jignesc asa ca te scutesc de un search:))

    PRIPÁS, pripasuri, s. n. 1. (Înv. și pop.) Pui de animal domestic. 2. (Pop.; în loc. adj.) De pripas = a) (despre animale domestice) care rătăcește de colo până colo, fără stăpân; p. ext. luat drept zălog, drept garanție (până la recuperarea pagubei produse în semănături străine); b) (despre copii) părăsit, abandonat; p. ext. nelegitim; c) (despre oameni) venit din altă parte; străin, venetic. 3. (Reg.) Despăgubire plătită pentru o vită care a produs stricăciuni în semănături străine. – Din sl. pripasŭ.

    :lol: eu il sustin pe legion desi are multe comenturi gen gica contra, are si argumente si nu mi se pare ca posteaza doar sa ii enerveze pe altii sincer .

    Totusi e si o ironie pe acolo, ca nu se inghesuie lumea la armele sarpe , mai sunt ani distanta pana acolo, iar ninja din ce vad nu e asa jucat yohara. Faptu ca s-au lasat de ninja din cauza la nor,hidra, si foarte probabil meley care il vor strica in viitor asta inteleg, adica oricum trebuie nerfat si meleyu ca nu se mai poate.

    Credeti ca au ajuns sa faca fuziune ca s-au trezit peste noapte ca sunt putini jucatori ? sigur nu, nu le pasa ca nici pana acum, e vorba de costurile reduse pt servere de aia le fuzioneaza, iar pe restul reduc nr de ch, ce e asa greu

    nici mie nu mi-a mai picat la metine, cred ca au mutat-o doar in IS.

    Orice lucru bun de care se pot bucura jucatorii la eventuri este redus sau scos.

    Eventul trio monstru era super bun , l-au scos definitiv si au lasat ramasitele astea de "eventuri" care sunt doar in IS. Se folosesc de eventuri doar cu numele sa mai bage ceva in IS.

    Salut, vreau sa stiu daca mai are cineva aceeasi problema ca mine.

    Specificatii pc 16gb ram,ssd,CPU (ca pe asta ruleaza metinul si nu pe placa video ca orice alt joc normal) ryzen 5 2600 cu 3.4ghz 6 core 12 threads.

    Problema e urmatoarea dupa ce se blocheaza shopurile (chiar si pe ch2) ,desi resursele sunt 50% folosite, pc-ul se ingreuneaza atat pe alte jocuri, cat si pe metin pe caracterul principal, gen cand merg pe manny la fiecare 5 secunde are un freeze de 0.5 secunde.

    Am rotit imaginea pe shopuri, am facut overclock la 3.9 si nici o schimbare.

    Am avut problema asta si pe alt pc si am mai auzit pe cineva plangandu-se fix de aceeasi treaba.

    Care e rezolvarea ?

    Astia au vreo raspundere legala totusi ? E server oficial.

    Unii au bagat bani in ragalia asta de joc pt eventul de azi special si uite ca nu e nici un event.

    Cumva itemul de dropeaza azi este foarte scump si i-au redus sansa de drop ? Ar fi normal sa anunte treaba asta. Inca o bila neagra, rusine.

    Avand experienta cu vechile servere trebuiau deja sa stie ca vor fi fuzionate mai devreme sau mai tarziu, si greseala e ca le-au facut diferite. Trebuia unul singur cu eventuri si unul singur hard . E 100% logic ca jucatorii vor fi nemultumiti de o asemenea fuziune intre servere diferite. Nici sa fiu fuzionat de pe server hard pe unu easy nu-mi place fiindca nu mai au aceeasi valoare itemele si ce am muncit.

    Cum faci sa cresti vanzarile in IS ? Aduci un val nou de jucatori. Cum ? Deschizi srv nou...mai multe chiar.

    Iar apoi jucatorii fuzionati pe srv aiurea care sunt nemultumiti ce se intampla cu ei ? Pai nimic..raman cu experienta neplacuta si timpul pierdut lasandu-se de joc unii.

    Treaba asta o vezi si pe alt joc gladiatus tot de la gf . Unde am ajuns sa fiu atacat de jucatori de pe alte servere ce au dezvoltare mai rapida si sa nu mai pot sa ma dezvolt efectiv. De acel joc m-am lasat, acum pe metin sa vad cum va sta treaba, n am avut pana acum ghinonul sa fiu fuzionat cu vreun alt server diferit.

    Mai citesc forumul dar deseori ma abtin sa mai postez,fiindca e risipa de energie. Doar ne turam nervii si timpul degeaba ca nu se face cum vor jucatorii si cum ar fi normal defapt. Banii vorbesc, si cand jocul se va inchide pt ei va fi doar o afacere care nu a mai mers.

    S-au deschis servere SPECIALE si din inactivitate le-au bagat in aceeasi oala, apoi deschid altele noi.

    Pe zi ce trece devine tot mai unfriendly clientul,platforma, care o fi logica lor, vor sa ne lasam de joc ? Chiar si cand alegi contul trebuie sa dai mai multe clickuri pe sageti sa vezi toate conturile

    Salut,aceeasi problema am observat-o si eu.

    Chiar si cu numele inchise si jocul NEbagat in bara, dupa ceva timp incepe sa ingreuneze pc-ul.

    Am ryzen 5 2600 , rx 480 si 16gb ram.

    Plus ca se deschide foarte greu clientul de cand cu mizeria de cheatblocker, insa restul vadca s-au obisnuit cu treaba asta si nu-i mai deranjeaza atata timp cat inca le merge jocul.

    Ne ocupa sloturile ca mai apoi tot noi sa platim pentru ele,iar asta reflecta imaginea companiei.

    Nu e ca si cum nu s-au facut sugestii pentru remediere pana acum,dar suntem tratati cu indiferenta si oferte zilnice in IS.

    Cu treaba asta pe mine m-au pierdut ca si client IS.

    ti-ai dori sa-l preaia acum o alta companie care nu are experienta cu jocul asta si ar putea sa-l duca intr-o directie neplacuta?

    Cu siguranta l-ar lua tot o firma de jocuri cu experienta, nu o firma de facut pantofi.

    In situatia actuala unde sunt buguri de lasa impresia ca jocul nu a iesit din varianta beta,itemshopul are prioritate,codatii joaca linistiti si anti cheatul da banuri random, crezi ca se poate si mai rau ?

    Treaba asta nu se va schimba doar ca vor jucatorii, cand nu vor mai avea vanzari in itemshop atunci vor pasa jocul mai departe.

    Pe tara Romaneasca unde sunt doar si doar romani, s-a anuntat pe chat ca a inceput eventul metin haos intr-o limba straina (nu stiu ori poloneza ori alta)

    As fi inteles ca treaba asta sa se intample pe un server gen corundum sau carpatians, insa chiar si acolo trebuie anuntat in fiecare limba in parte. Aici nu mai e vorba de erori tehnice , ci de greseli umane si lipsa de interes...dupa cum ne-au tratat pana acum.

    Toti sunt dezorientati pe chat si nimeni n-a gasit nici-un metin.

    Cu ocazia asta mi-au intarit si mai tare convingerea ca nu merita sa folosesc itemshopul.

    Daca au ajuns sa faca economie la host si sa fuziuneze unde nu era necesar.

    Spor la mancat de sub unghii in continuare


    Din 12 servere (cele vechi) s-a ajuns la 2 servere in prezent (excluzandu-le pe cele de evenimente).

    Cu pasi mici se va apropia si fuziunea globala, apoi va trebui sa ne reorientam catre alt joc.

    Salutare,

    Am un war lvl 82 G9 aura M7 restul , am 66 diavol 92 fulger si 22k pv, alchimie nu am si nici talisman (as prefera sa nu cumpar)

    Imi puteti spune unde il pot lasa sa bata pentru lvl 90 pe auto,am incercat camera 13 dar consuma exagerat de multa mana , bat mobii destul de greu si primesc stun in prostie (am imun),HP-ul in schimb nu misca.


    Multumesc!

    Salut, nu poti bate cu M-uri in v4, iar alchimia si talismanul sunt necesare.Cat despre imun, in nici o alta mapa nu iei stun des ca in V4

    Buna

    1. Relogheaza-te pe cont dupa ce ai cumparat manusa site.

    2. Stiu ce zici, nu degeaba se numeste clar de luna,unii jucatori se transforma in varcolaci :)) Si la mine a fost aceeasi situatie, cu camera ocupata din timp s-a bagat peste mine ca vroia 3 camere.Nu se va rezolva treaba asta,din cate vezi si pe sv Romania de maine se ridica restrictia pvp in sd3.

    3. Se pare ca ai facut cunostinta cu itemshopul si sansele lui. :thumbsup: