Posts by BlackDemon

    Lăsând la o parte că au vopsit camera Lordului, de la maimuțele experte, în galben, mă întreb de ce dau DMG cu 30% mai mic în maimuțe?De la 1,1k hit dau 750-800?Am remarcat și la lista de bonusuri "tare versus metin", încă nu am fost să testez, dar sunt cam sigur ce au făcut și aici: bonusul "tare versus monștri" nu va mai avea efect la metine, repet, încă n-am testat, dar mă aștept la o asemenea prostie, oricum așa ne-au obișnuit.

    L.E: Am confirmat și în catacombe DMG-ul redus cu vreo 30%, se pare că, cel mai probabil, au scăzut DMG-ul cu vreo 30% în orice mob din joc.Felicitări, Gameforge, și vă mai mirați de ce vă luați atât hate.

    L.E 2: DMG-ul mic se datorează faptului că niciun bonus "tare împotriva..." nu mai funcționează, tocmai am testat în catacombe, cu 70% vampiri pe mine dau 1,1k hit, am dat jos tot acest bonus, am rămas cu 0%, surpriză, DMG-ul este la fel.Dacă nu este un bug, nu știu cât mai rezistă jocul ăsta.

    Salut, după ultima mentenanță a apărut un bug la Sistemul Card Monstru, când dau click pe "Deschide colecția lumii" sau "Colecție temniță" prima oară, apare așa: https://i.postimg.cc/HsNXwC56/CM-bug.jpg

    Altă chestie, astea nu știu dacă sunt buguri sau așa au făcut sistemul, dar la cât de greu ajungi la 3 stele sau la 5, ar trebui să beneficiem de toate opțiunile unui mob.Atunci când ne putem transforma ar fi trebui să avem toate skill-urile acelui mob, nu doar atacurile de bază, care sunt 1-2.Orcul Șef nu are skill-ul ăla prin care aruncă, Îngerul cu Coasă la fel, urmează să fac 3 stele și la Rege Demon, Țestoasă, 9 cozi, Fantoma Tigrului, Regele Focului și încă câțiva și ar fi păcat să nu existe skill-urile fiecăruia prin care poți arunca mobi/jucători, DMG-ul oricum e unul mic, simbolic pot să spun.Iar chestia cu 5 stele, am reușit să ating asta la mobul Lykos și credeam că îl pot chema, așa cum e numele butonului de acolo, doar că, surpriză, e inactiv: https://i.postimg.cc/W3rTHgfD/1025-135122.jpg

    Ar trebui activate și implementate toate aceste funcții, măcar aia cu skill-urile tuturor mobilor disponibili în sistem, oricum 5 stele faci extrem de greu la un mob, eu fac carduri de când s-a implementat acest sistem, 2 august 2016, aproape zilnic și abia acum am ajuns la 5 stele cu mobul Lykos, în rest, vreo 30 cu 3 stele și vreo 9 cu 4 stele.

    ...fierarul în cap.
    Să nu-i deschizi ușa...

    Ăsta era topicul meu preferat de la Spam, n-ar merge să-l reînviem?Îmi continui eu fraza scrisă acum 2 ani. :))

    Să nu-i deschizi ușa celui care vrea să-ți facă FMS-ul+9. :)) Continuați voi cu "De prea multe ori...".

    Nu folosesc și nici n-o să folosesc clientul domnilor de la Gameforge, chiar nu e nevoie să avem un lanț de nu știu câte cliente până să intrăm într-un joc, sper doar că n-o să ne bage pumnul în gură celor care nu-l folosim, gen să blocheze conturile neasociate până când alegi să le asociezi :dash: .În rest, dacă ei cred că nu se mai vând conturi sau nu va mai fi hackul funcțional se înșală, tot ce trebuia făcut era să lucreze cu niște companii serioase de securitate informatică, să facă odată un anti-hack care să țină la distanță bobu și ce mai există pe "piață" și să readauge schimbă canal, atât.Astea-s soluții de barieră, nu țin mult și nu sunt convenționale, e ca și cum la intrarea într-o clădire îi pui pe oameni să o ia printr-un tunel subteran să ajungă în interior, și nu pe intrarea normală, pentru că un etaj poate să se prăbușească oricând, păi repari etajul atunci, nu faci asta.În fine, nu mai sper la nimic bun din partea lor, din 2016 au creat doar nemulțumiri, nu m-aș mira să treacă și la multe alte chestii sinistre, pe care eu le bănuiesc, dar nu le voi spune aici, poate le dau idei. :shit:

    Orice extra client ar băga ei, nu au cum să te împiedice să accesezi un joc cu fișierele lui originale, alea nu au cum să nu existe, pentru că dacă n-ar fi, jocul nu ar putea să ruleze.Nu înțeleg de ce se complică cu prostia asta, au mai băgat prin 2014 Gameforge Live, l-au scos după câteva luni (oricum, și atunci tot așa accesam jocul, prin fișierul principal de rulare).Și de data asta va fi la fel, să vedem a 3-a oară ce idee le mai vine. :)) Ei în loc să învețe din greșeli...le repetă. :thumbdown: