Posts by Asche

    Sincer majoritatea jocurilor nu mai ofera suport pentru Windows XP, suntem totusi in 2019, o licenta de windows e foarte ieftina si un pc decent poti lua si cu 500-1000 lei, dar totusi problema e noul client care va bloca vanzarile de conturi...

    Numai feeback-uri pozitive Doamne ajuta la cati playeri au mai ramas pe Rubinum de la noul update sper sa nu se lase si fieraru si negustoreasa..macar licori sa avem de unde sa luam

    :))) lasa ca ei sunt profesionisti si testeaza tot inainte sa implementeze, mai si intreaba jucatorii, respect GF !

    Stiu ca GF nu sustine vanzarea de conturi pe yang dar totusi facea parte din joc, nu imi convine sa stau 6 luni sa fac un cont 90+ cap coada cu biolog , P-uri si toate cele cand pot farma 2-3 saptamani si sa il iau cu yang de la cineva care nu mai are nevoie de el. Din cauza asta se vor lasa foarte multi.

    Problema majora a acestui update este lipsa comunicarii,l-au implementat fara sa aduca informatii concrete.Ni s-a dat un videoclip din care s-a inteles ca o sa se schimbe modul de logare si cam atat.Aici nu este vina lui Half sau a stafului pentru ca probabil nici ei nu stiu mai multe,este vorba doar de o proasta organizare.Inteleg expresia ''descopera singur'' dar atunci cand este vorba de un update ce implica strict jocul.
    In esenta ideea este foarte buna,se incearca eliminarea hakerilor si iti ofera functia de schimba ch,plus descurajarea impartirii contului cu x,y,z.Acest update ar fi avut un real success daca inainte de implementare se venea cu un video infromativ,lucru pe care l-am si cerut dar nici un raspuns.In schimb s-au pierdut sute de conturi,cu intentie sau fara,depinde de caz,plus sute sau poate mii de tichete pentru o echipa si asa prea mica.Toate aceste lucruri ar fi putut fi evitate atat de usor.
    Sper ca cei din conducerea GameForge sa inteleaga ca lipsa comunicarii cu jucatorii o sa duca jocul doar in jos si sa ia atitudine cat mai repede.

    Nu bro, problema e ca nu testeaza nimeni ce se baga, macar 10 oameni cu probleme la cap daca ar fi testat inainte ar fi gasit evidentele probleme, eu nu inteleg cum sa fii asa incompetent ca firma, imi dau seama ca le pasa tot mai putin, sa se faca tot pe buget minim, daca e bine ramane asa, daca is probleme rezolvam dupa si le bagam la astia un event de consolare...deviza lor.

    Asta chiar e cea mai mare mizerie posibila din ultima perioada, de ce a fost necesara chestia asta ? Daca ramane asa se mai lasa un sfert din putinii jucatori care erau :).

    Da adevarat Ca toti strangeam si vindeam toate itemele dropate ( Arme , evantaie etc ) + toate misiunile pentru a obtin yang + la lvl 20 bateai ala albastru de la Amazoane CAre dropeaza licori si umpleam caractere, de CAre cei ce joaca acuma habar n au insa da jocul a evaluat. Eu personal m am reapucat de vreo 2 saptamani dupa pauza de 4 ani , cumpar tot ce doresc din Is fara probleme insa mi se pare prea mare diferenta , ok eu cumpar acadea day cutie bijuterii CAre imi ofera 30/40% dmg plus altele, serios? Pai asta e o diferenta URIASA intre mine si altul CAre nu o are , daca ar fi un bonus de 10 15% ar mai fi ok , fara diferente URIASE intre playeri si cu toate astea tot ar beneficia se avantaje cei CAre folosesc IS ul .


    Din faptul ca tu ai spus ca nu vrei Sa te intorci la vandut ghetari + 0 am dedus ca Nu ai trecut v1 Si chiar daca nu ai fi facut o nu ar fi o rusine, cine isi cumpara 1 bilet v2 se numara prin cei 5% playeri de pe toata comunitatea ce intra v2 pe vremea aceea sau poate un procentaj Si mai mic .

    Sa nu mai zic de afacerea cu "vand red si blue v2", cine intra in v2 pe vremea aia statea si o saptamana sa nu consume alt bilet :))



    Da si lui tataie ii este dor sa scrie la lumanare dar din pacate pentru el s-a inventat de mult curentul electric csf... pe bune? De ce ai vrea ceva de genul? Ai uitat ca inainte, pe vremea de care vorbesti tu, cei de lv mic rar se tineau de joc, adica sa-si continue cu iteme, nivel etc pentru ca era foarte greu, vrei sa spui ca iti facea placere ca nu aveai din ce sa faci yang, doar sa vinzi ghetar+0 si sangeroasa+0 cand acum de la lv 1 ai o arma care deja te ajuta cu mult si pe langa asta de la lv 30/35 deja poti sa te ocupi de alchimie si fragmente , nu mai zic de finisaje ca pe vremea aia nu prea aveau valoare insa acum pe o lacrima se ia 2kk/bucata , deci faci yang si din minerit + cufarul ucenic cu fel de fel de chestii care te ajuta la crescut etc.
    Stiu ca o sa-mi iau mult hate pentru asta dar serios acum probabil ca nu tu, dar altii sigur care au mai avut ideea asta, probabil ca abia au trecut de mapa beta si ce gandesc ca "ah sa ma duc mai departe e greu, lasa ca mai bine o iau de la 0 sa vand ghetari +0" .


    Da, la joc mai trebuie lucrat, nu a zis nimeni nu dar, pe bune, trebuie sa evolueze intr-o directie buna asta insemnand ca daca un om face o investitie sa aiba ceva de castigat sigur, sa-si atinga telul ptr care a investit, ca jocul sa aiba parte de mai multe evenimente, vorbim de serverele vechi, sa se imbunatateasca sansa de reusita si multe altele mai sunt, dar in nici un caz nu se vor rezolva problemele daca toata lumea se intoarce la vandut ghetari +0 sa fim seriosi ...

    Nu zic ca era super bine in perioada aia, dar nici acum nu imi convine sa joc un joc decis de cine baga cele mai multe md-uri sa aibe khan, acadele, costume, alchimie etc., deja itemele au tot mai mica relevanta in jocu asta...

    Game Forge trebuie sa invete de la altii cum ar fi Blizzard care dupa 15 ani au lansat Wow clasic care este acealsi joc de acum 15 ani si e in capul listelor de popularitate cu mult peste Fortnite. Impresionant nu? Nu as fi crezut ca o sa vad ceva mai popular decat fortnite. La fel si Metinul, vrem serverul de acum 10 ani, asa cum era metinul atunci, fara tot felul de bazaconii in item shop, ala e metinul de care ne-am indragostit. Tocmai pentru ca nu aveai nimic ce sa cumperi, tocmai de aia ne concentram sa ne distram in joc cu mult pvp si mai multa actiune. Acum jocul este in item shop. Pacat

    Un server cu vechiul metin chiar ar fi caterinca si super jucat zic eu, imi e dor de "party la bo" cand ne strangeam 8 oameni cu sulite +6, riburi +5/+6 pgm 10 si bateam la gramada in timp ce ne facea un ninja lure. :))

    Samanul dragon este foarte bun pvm si pvp , desi nu multi il iau In considerare atinge cote maxime pe abele parti fara sa aiba nevoie de ajutorul altora ( aicea vorbesc de lvl mare ) atata Ca ai nevoie de o investitie generoasa In md .


    Pvp la ce spui tu acolo toti cu toate la fel pai depinde de strategia fiecaruia de exp : 1 ninja arc te poate bate cu o sabie din hituri in 5 secunde , un ninja lama poate Sa iti prinda dmg 40k+ pe ambuscada folosind o sabie, un saman te poate bate cu clopotul fara a folosi skiluri tot in 5 secunde, aicea depinde de strategia fiecaruia dar daca ar fi sa nu se foloseasca strategii as spune Ca toti sunt la fel pvp daca se folosesc aceleasi seturi si alchimie diferenta facand-o sansele : necunostinta/ otrava/ sangerare/ critica/patrunzatoare

    Astea cu schimbatul armei in duel sunt tactici murdare dar foarte bune :))

    Doua intrebari extrem de simple.
    pvp in general caracterele de magie (datorita penetrarii magice) dar sura BM e in top - pentru ca PROTECTIE INTUNECATA.
    pvm - sura AM - nu cred ca ca trebuie sa mai justific de ce!


    PS. O sa auzi tot felu de teorii, mai ales la pvp. Nu ai sa vezi niciodata un sura BM full (echipat) sa piarda. Din contra o sa bati caractere mult mai echipate decat tine, chiar si cu o alchimie opaca, poti bate clase echipate cu alchimie perfecta in sus.


    Jocu asta e teribil la pvp mai ales in perioada asta. Iti pot spune ca nu exista pvp, nu exista un echilibru la duele. Spre ex nu ai sa bati niciodata cu un aurar un sura bm sau saman (echipati corespunzatori de 1 v 1). Sanatate si spor la joc!

    De lycan ce parere ai ? Mie mi se pare foarte bunicel pvm si pvp mai ales ca nu are lumea aparari / scut.

    Am si eu o curiozitate, si as vrea sa vad parerea mai multor persoane. Dupa voi care e cel mai bun caracter pvp ? Dar pvm ? Si de ce ? Asta presupunand ca avem acelasi set de iteme si aceeasi alchimie cu totii.