Posts by lucianvalcea

m-am lasat dar inca urmaresc forumul sa vad cat o mai duce. Si feritor la ce am citit pe aici pai clar ca pe ei nu ii intereseaza decat banii si atata timp cat banii vin poate sa 'mearga si asa' mai dam niste banuri in masa ca se apuca iara a dea cu portofelu si iara daca banii vin e ok. NUMAI atunci cand veniturile or sa scada foarte mult atunci o sa se ocupe de playeri de buguri etc.

Dao-n ... de treaba si de joc de ceva timp toata ziua te freaca la cap cu eroarea 'jocul indisponibil' cand iti e lumea mai draga joaca daca poti,merge 10 20 minute iara eroare iara merge iara nu merge si tot asa de se duce de rapa pana la urma. Faceti frate ceva,vreti bani (Item Shop) pai da da daca nu ne putem juca la ce dumnezo mai tineti item shop sa va bateti joc de playeri?

Clientul nou este plin de BUGURI! Poti pune cont GF pe mail care are deja inregistrat alt cont de GF insa nu mereu in unele cazuri spune ca nu se poate ca are deja mailul cont GF inregistrat dar cateodata te lasa si cum ai 2 conturi de GF pe un mail la mai multe logari o sa iti apara cand conturile de metin ce le aveai deja facute acolo cand cele de pe noul cont GF bagat peste cel vechi =) Ciudat este ca daca reusesti sa te loghezi pe cel nou si il muti iara pe alt mail ala vechi dispare si el pe mailul si mai vechi (asta daca si el la randul lui l-ai schimbat in cel cu pricina de care vorbim aici) e o amestecatura aiurea azi am facut greseala asta si am stat 2 ore sa le dau de cap! :lol:

uTanGaming un canal dedicat Metin2ro cu continut interesant si de calitate! Va astept cu drag :* *edit by Bebe.Strumph

*Deocamdata acest topic este la sugestii. Deci este o idee. Nu ceva stabilit care se si pune in practica. Te rog sa astepti pana oferi informatii despre canalul tau*

Stiu eu ce vrei sa zici insa repet nu am activat nici un 3d secure,stiu ce inseamna aceasta,eu joc din UK iar cardul este de la o banka din UK bineinteles.

Am spus ca numai aici pe IS imi face figura in rest pot cumpara online fara probleme,inca o data repet eu am achizitionat monede nu de 3 ori de 15 20 ori pana in acest moment si dupa cum am spus facea figuri cu acea eroare dar mai rar,cand imi aparea eroarea incercam a doua zi si mergea. Acum nu mai merge...

Tot am incercat in ultima vreme sa bag MD.uri insa nu mai pot deoarece dupa ce apas la final butonul PLATESTE in cateva secunde imi apare acest mesaj!
    -A aparut o eroare in timpul autentificarii cardului cu 3D Secure, sau ai anulat personal procesul de autentificare.

Folosesc Windows 7 64 bit,IE 11... Oricum nu are treaba cu acestea din moment ce cumpar de pe alte site.uri fara probleme doar aici mi da aceasta eroare! ! Am incercat sa fac plata din browsere diferite sau de pe telefon... acelasi rezultat si nu am cont 3d secure sau parola! Imi este si frica sa tot incerc! ROG rezolvati rapid!!!

EDIT: Pana acum o saptamana mai mergea din cand in cand nu imi aparea acea eroare insa acum nu mai merge deloc am pierdut si orele vesele de 35 si 50 :(

M-am reapucat de joc de asta data cu un AM l-am crescut am investit timp si cel mai important foarte,foarte multi bani acuma cand mai am un pic si 'il trec pe pvp' voi imi luati risipa mai raman cu degetu' :rofl2:- :fie: - :pillepalle: wtf? E o chestie aiurea ma intreb cine a avut acesta idee stupida,absurda etc iara se face o dezechilibrare maine iar si tot asa o sa ramana doar NPC-urile pe metin sa vorbesca singure intre ele :lol:

EDIT: Cand am auzit treaba cu risipa... primul gand a fost sa ma las de sura sa ma apuc de vechiul warr! Pacat de banii investiti si timp!

Am vazut azi ca s-au bagat costumele cobra in IS,zic bun hai sa imi iau,eu luand de fiecare data costum cand apare in IS! Intru IS acolo vad ca e mai scump decat de obicei insa in descriere spune 'Costumul si frizura' deci zic hai sa fie insa in depozitul IS nu mi-a aparut decat costumul! Deci care e faza cu frizura??? 'Costumul si frizura' 'Cate 1-3 bonusuri fiecare' ... deci?
    :lol: Rezolvati problema VA ROG!

Pentru cei care au probleme de colectare,nu pot naviga prin IS sau nu le apar tombola,roata sau toate butoanele/obtiunile!

1. Asigurativa ca aveti updatat INTERNET EXPLORER (la cei cu XP sa aveti cel putin versiunea 8,cautati si descarcati/instalati in cel mai rau caz)

2. Si cel mai important intrati in Internet Explorer si apoi clik pe Tools , Internet options , Advanced , Restore Advanced Setting , Apply si Ok !

:dash: Dupa multe ore si nervi in care m-am impotmolit in tot felul de setari,updateuri si etc acesta a fost singurul :lol: mod in care am reusit sa navighez prin IS fara probleme! <folosesc XP>

OFF: Dupa parerea mea vechiul IS era cu mult mai practic,cel putin din punct de vedere vizual!

O sa fac cateva completari pentru ca majoritatea vad ca sunt in ceata :pinch:
    Sigiliul Cal Negru Nobil il primiti daca duceti minim 5 fructe si maxim 28. La 5 fructe va da sigiliu de 7 zile iar daca duceti 28 va da sigiliul de 2 luni! Daca duceti mai multe de 28 o sa vi le ia pe toate(maxim 99) dar tot de 2 luni o sa primiti sigiliul! Timpul sigiliului se duce doar atunci cand il calariti,asta da GRATUITATE de la GF sa nu se mai planga nimeni ca nu i se da nimic gratis :D acuma o sa vezi tot poporu' cu sigilii :lol: .

ATENTIE! Istoricul se va afla map1 pana in data de 20.07 dupa care va disparea conform Wiki!

Chiar asa,ce e cu eventul asta? Bine ca nu m-am grabit sa arunc cu banii :lol: ca din ce am inteles de la voi costumele nu sunt negociabile desi spune acolo ca sunt,platourile sunt exagerat de scumpe asa ca mai bine iei direct vrajeste ca iesi mult mai ieftin si cireasa de pe tort :puke: din Cufar Binecuvantat iti pica NoName :rofl2: ce o fi nu se stie dar nu foloseste la nimic!!! Deci event de pomina zic eu si pana se rezolva astea deja mi-a disparut cheful! Sa fiti iubiti si fara frica! :lol:

Dupa ce toata ziua am insistat la un moment dat un SGM imi da pm si ma intreaba de problema pe mirc. Nu dau nume ca nu are rost puneam print dar la sfarsitul conversatiei imediat ma dat afara si a disparut si continutul de acolo. Dicutia a fost cam asa:

*conversatie editata
    TRAGETI VOI CONCLUZIA :puke:
    Cum a zis cineva mai sus SE PARE CA VRETI SA SCAPATI DE NOI :stick: o sa reusiti pana la urma!

Oricum o sa intru pe forumul GERMAN,stiu germana din fericire sau din pacate :D ,sa imi fac cont acolo,sa vad de ce pe RO trebuie sa stau o zi pe forum irc si nu sunt bagat in seama,si nici dupa o zi nu primesc un raspuns concret! Ca am vazut la alti playeri multe intrebari fara raspuns aici rezolvate in 1 minut acolo!

//Avertisment pentru nerespectarea regulamentului. Nu este permisa postarea de orice fel de discutie personala si privata, fara consimtamantul tuturor partilor implicate. Mademoiselle.Shiro