Posts by RedEagle

    Eu unul mi am pierdut orice speranta in a recupera contul deja ma gandesc sa incep pe alt cont de la 0 am niste won stransi pe un shop care din fericire nu e restrictionat as putea sa imi iau niste iteme decente de inceput,, si sa accept ca am pierdut contul ...

    Poti sa iti trimiți itemele cu grad negativ (Dacă nu îți sunt personalizate) dar n-are rost, se va rezolva problema

    Normal daca vindeti yang/cumparati yang sau produceti yang ilegal, noi care jucam corect nu avem asemenea probleme, sau au fost norocosi ca nu am cumparat iteme sau facut negot cu trisori

    N-am cumpărat nici un cont sau iteme si n-am vandut nimic (pentru asta se ia ban btw, nu restrictionari).

    Am absolut toate conturile pe acelasi email, jumate au fost restrictionate iar jumate nu.

    Ce pot sa zic... spor la folosit macro.uri :)))) in sfarsit GF 1 - 0 Codati :D . Voi va plangeti si cand nu se iau masuri contra Codatilor si cand se iau...


    PS: Cn nu mai poate interactiona cu NCP, Shop, Playeri ati folosit cel putin Macro.uri ( Logitech cum zic unii :))) ).

    Chiar din contra cei care folosesc macro-uri n-au patit nimic, numai cei nevinovati.

    cica nu e bug, uite ce anunt au dat pe forumul nemtesc:


    Dragi jucători,



    Astăzi, unele conturi au fost restricționate sau blocate, deoarece ar putea fi detectate încălcări ale termenilor și condițiilor noastre (utilizarea software-ului extern).


    Printre altele, jucătorii afectați nu vor mai putea interacționa cu alți jucători sau NPC-uri. Acesta nu este un bug.


    Dacă aveți întrebări suplimentare, vă rugăm să contactați asistența.



    Echipa dvs. Metin2 "

    Parerea mea este sa nu mai dati sfaturi aiuristice si fara temei, ca la urma sa vina astia peste voi si sa va traga la raspundere ca merge la fel sau chiar mai rau decat cu ce avea inainte. fiecare decide ce este mai bine ptr el. eu nu recomand deloc acest sistem ptr ca depaseste cu mult cei 1000 de lei fara sa mai punem la socoteala si placa de baza pe care nu a mai mentionat-o si care are si ea un pret. si ptr viitor tot un sistem slab va ramane.

    Fara suparare dar eu zic ca tu esti ala care da sfaturi aiuristice si fara temei, din moment ce eu am acest sistem(cel mai probabil ca tu nu il ai) si pot sa spun ca functioneaza ok.

    Placa de baza e de la 250 lei+, Procesoru e 450 lei, si o pereche de rami 2x4 gb 3000mhz cl15 e 240 lei, ete na pc de 1000 de lei care ruleaza metinu binisor.

    Sursa, carcasa si hdd/ssd-ul le poate folosi pe cele de la sistemul vechi (daca are).

    Nu pot sa cred ca am amanat atata timp asocierea conturilor.

    M-am luat dupa comentariile de pe aici si am crezut ca o sa-mi mearga mai prost/deschida mai greu clientele dar...

    chiar din contra jocul e mult mai bine optimizat:

    -mi se deschide un client in 5 secunde max 10 (inainte al 4-5lea client dura vreo 20 scunde)

    -shopurile imi consuma 7-10% procesor per client (inainte imi cosuma 25-30%)

    -jocul e mult mai stabil, nu mai da atatea crash-uri si merge mult mai fluid. Pot baga 10 shopuri fara probleme:))


    Pentru cei care sunt interesati componentele pc-ului meu sunt:

    Amd Ryzen 3 2200g (are si procesor video, cu unu d-asta iti faci pc de 1000 de lei care ruleaza perfect metinul)

    Amd RX480

    8gb Ram 3000mhz cl 15

    un amarat de ssd 256gb.

    Personal mie unul mi-a placut acest event cu bune si cu rele ale lui, oricum se pare ca nu o sa il mai avem in acest format sau cine stie, din ce a postat HalfOp,in cel mai apropiat viitor sau daca va mai fii adaugat nu vom mai vedea noi butonul ''Indicatie''.
    Scopul evenimentului a fost de strategie de marketing ne-au dat Magice ''chinezesti'' ca sa urce cumparaturile din item-shop si sa scada inflatia de yang de pe servere.


    GG Gameforge, n-ati dat cu o mana ne luati cu 2 ca intotdeauna.


    Spor la joc tuturor!

    e ok, si fara butonul indicatie la faci pe toate argint+ cateva aur

    Mie pe IRC mi s-a spus ca este vina la PC-ul meu, ba ca am PC slab, ba ca nu il intretin blablabla, totusi ca INAINTE DE UPDATE imi aparea clientul inainte sa dispara bara anticheat si acum stau cam 10sec pana apare... si am cunostinte de informatica cu brio incat sa imi intretin PC-ul si multe altele. Las un gif de cum imi incarca inainte de update din video.


    >>>>>>>>>>>GIF DE CUM INCARCA ACUM (video accelerat)>>>>

    n-are rost sa pui intrebari sau sa ceri ajutor staffului de pe aici, sunt incompenteti in comparatie cu celelalte comunități, mai bine ceri ajutorul altor useri.


    Si mie după ultimul update imi intra in joc cu vreo 10 20 secunde mai tarziu.l




    GYLDA//Avertisment pentru insulta.

    Salut,
    Foarte frumos ai realizat semnatura, dar cum a zis si Bebe Strumph mai ai de lucrat la imbinarea dintre background si persoana, in rest e ok! :thumbup:
    Te astept si cu alte lucrari.