Posts by fantasy88

    1. Contra Atac-automat.

    2. Pro si Contra transfer caracter.

    3. Pro pentru World Boss.

    Inca nu s-a inteles ca sunt mai multe tipuri de servere. Fiecare server are caracteristicele lui. Asta in incercare de a veni pe placul tutoror- o chestie frumoasa din partea celor de la GF.A venit asta dupa ce si-au luat hate la toate nivelurile dupa lansarea serverului special Rubinum ( sper sa nu gresesc).Daca doresti anumite caracteristici te duci si joci pe serverul ala care iti place.Atac automat...hm... nu prea pare corect pentru aia care au stat cu orele sa bata pentru a face ceva pe acel server...Transfer server a fost bagat candva dar s-a renuntat la idee cand au observat ca depopuleaza toate serverele. Desi mi-ar palcea sa te poti muta pe ce server doresti...nu ar fi prea frumos.Ar creea haos.

    Numai la noi pot aparea astfel de plangeri...suntem campioni la ” sa ne plangem ” .Este jocul lor, au voie sa deschida sute de servere noi daca asta vor.Daca sunt clienti care isi doresc un server nou, mai usor, cu plata, care e problema voastra? Dupa descriere pare un server super frumos cu multe facilitati care te ajuta sa te ridici repede...si acum asta cu 5 euro pe luna...serios?...5 euro?Asta este pomana, sau aproape gratis...aaa...sunt cativa care si-au facut si ei breasla de meley/cont de hydra si cand sa produca de un strat mai gros de pateu pe paine vin astia de la GF si deschid servere noi exact cum am cerut noi tot timpul.Din 2012 toti cer un server cat mai apropiat de private, a venit acel moment si...soc si groaza. 5 euro...averea noastra...nici nu bagam pe un rahat de server fara nimic cate 100 euro...pe asta de 100 euro joc 20 de luni si fac si mult mai multe.Va astept pe server.

    Nu este fara jucatori neaparat din cauza faptului ca trebuie sa platesti. Daca acest server aparea inaintea serverului Carpathians/Rubinum ( nu mai stiu sigur) ar fi avut un succes urias.Nu prea iti vine sa incepit de la zero cand tu deja ai un cont in care ai investit timp si bani pe un alt server.Lipsa jucatorilor pe aceste servere noi este data si de nepasarea celor de la GF- 1% inclusiv a dorintei lor de a mulge la playeri cat mai mult - 99%. Au, din pacate, persoane care nu prea stiu mentalitatea jucatorilor de metin.Am cont acolo de lvl 113...m-am lasat.Nu ma plang, m-am distrat destul de bine.Defapt am conturi pe fiecare server deschis...

    Prefer, in loc de servere nou deschise, sa schimbe evenimentele pe cele existente si sa lase tichetele de transfer intre servere.

    Eu iti recomand serverul Kirin...ai evenimente in fiecare zi din saptamana, drop, atac automat serverul este relativ nou ( piata este inca la nivel de incepator- vei putea sa-ti vinzi itemele de inceput foarte repede.) Unde mai pui ca poti sa-ti faci iteme relativ repede din cauza evenimentului de pescuit care are loc miercuri -12 ore si sambata, sambata poti dropa pet care aduna timp de 1 zi, eveniment cufere clar de luna....ai de toate...Observ ca numarul playerilor creste constant. Nu ai hackeri din cauza faptului ca se plateste intrarea.Piata pe celelalte servere este prea sus pentru un incepator.

    Serverele RUBY - Noutati despre Joc - Game News - Metin2 RO (gameforge.com) ...citeste putin aici sa intelegi mai multe...Poti face multe cu o investitie relativ mica...50 roni cat costa biletul de intrare...poti cumpara cu vouchere de pe alte servere.

    Nu inteleg de ce serverele ruby nu intra in atmosfera Craciunului...mai ales ca jucatorii de pe aceste servere au platit accesul.Sper sa se revina asupra deciziei.Nu-mi plac discriminarile...este urat din partea conducerii GF sa excluda playeri dintr-un eveniment.De ce nu ma pot bucura si eu de acest server eveniment?

    Plus ca nu-mi este clar daca obiectele din Battle Pass se vor duce pe distribuie sau in inventarul magazinului de obiecte.Macar sa stim o treaba daca se merita...

    Daca nu se face nimic ce ne ramane de facut?...abandonam serverul si ne mutam pe altele...mai ales cand vad ce recompense frumoase se dau si ce server se anunta...E prima data in 12 ani de metin cand vad asta la GF...nu tentativa de teapa - aruncarea la gunoi a playerilor de pe ruby, asta e ceva normal la ei... serverul de Craciun frumos realizat.

    Fiecare server are/nu are farmecul sau.Din cate vad GF a luat la cunostinta de preferintele diferitelor grupuri de jucatori de metin2. Au deschis servere cu diferite aspecte unice.Fiecare alege pe ce server sa joace.Daca se va face cum spune/propune cine a facut acest topic serverul Carpathians va deveni pur si simplu arhiplin iar pe celelalte va bate vantul.Cand venim cu o sugestie trebuie sa avem in vedere si aspectele care nu ne convin sau nu le convin celorlalti.Pentru jucatorii de pe Carpathians ar fi foarte benefic...mai ales pentru o anumita categorie---mai multi clienti...Prin urmare imi mentin parerea de Contra.

    #neverlucky

    Sigur va fi asa...in 2022 nu prea mai foloseste lumea forumul.Slabe sanse sa obtinem ceva in acest mod.Mai ales ca ceri acest lucru unor romani...stiu multi care sunt fericiti ca se pun bete in roate celor care fac Hydra si vand yangul obtinut.Poate 10% te vor asculta dar restul 90?....Scaderea aia a veniturilor din metin2 obtinute poate parea o mica fluctuatie care va fi corectata prin introducerea unor ore vesele de 50%....oferte de nerefuzat gen altar wayne de 30-60 zile in IS, nazar, set costum cu bonus 15 mobi, costume aura si lista poate continua.Multi care asteapta aceste oferte de 6-10 luni crezi ca vor fi deacord sa rateze?..

    #deja-vue

    Au fost initiative mult mai puternice pentru lucruri mult mai importante in metin ( banare fara motiv, bara rosie, implementare alchimie mitica, diminuarea unor evenimente, lipsa unor evenimente..) Acum sa faci ditamai protestul pentru reducerea nr de ch-uri de la 9 la 6 mi se pare fara rost.Sincer.

    Cel mai sigur vor deschide un server nou asemanator Carpathians sau Tiger Ghost cu un eveniment permanent ceva mai bun ( probabil au ajuns la concluzia ca ce au deschis pana acum este un esec total). Avand in vedere ca doar ei stiu acest lucru au gandit ca se vor mai elibera de playeri serverele respective.Majoritatea se vor duce pe noul server.Acesta ar fi un motiv clar pentru reducerea nr de ch-uri.

    Sau poate vor sa baneze jumatatea din playeri pe motiv de cb sau alte minunatii---aberez si eu.


    Daca se va deschide un server nou as fi deacord cu reducerea de ch-uri deoarece serverele respective isi vor pierde din playeri. Doar sa fie un server bun care sa atraga playerii....altfel va fi trist doar.

    Este cel mai ciudat server temporar de evenimente.Sincer nu cred ca se va inchide acest joc asa repede....urmeaza un al update destul de interesant....asta inseamna ca evolueaza.Cel mai sigur, asa sper eu, se va lasa cu unele demisii din partea celor care iau aceste decizii care sunt total in dauna profitului lor.Sper din tot sufletul ca la butoanele jocului sa vina cineva cu experienta jocului de astazi si nu cel de acum 14 ani.

    Cine sa se trezeasca....serverul este pentru cei ca Parfy care baga 5k euro in joc...nu e pentru muritorii de rand.Acest server nu are nimic de a face cu un eveniment....este total pe langa.Pur si simplu se mulge vaca la GF.....Sincer m-am lasat de noul server.Gata.Imi ajunge.Nici nu am loc sa cresc.

    Daca ar implememnta tot ce a spus Barth s-ar merita si chiar ar fi un server EVENIMENT ( presupun ca de asta se deschide). De servere noi cu diferite setari suntem satui.Serios...mie mi-a ajuns si din cum observ ca evolueaza Lyncirium si multor altora.Dar e greu cu GF...e foarte greu.Aia nu au nici o treaba cu metinul....cei care iau decizii....probabil au jucat metin in 2010 si gata...s-au oprit.Daca acest server eveniment se deschidea in perioada 2010-2014 ar fi fost pomana....in 2021-2022 este bataie de joc.

    Eu nu sunt sigur ca intelegi ce inseamna promovare.Luigi a facut o prezentare a noului server eveniment.Poate cu ajutorul partenerilor de imagine GF se poate schimba ceva.Prea a devenit pay to win.Pana acum era voalat dar cu acest server este evident.Poti sa-ti faci un caracter de Yohara pe joc in 3 luni daca joci 50 ore pe zi, fara sa cumperi cu bani reali iteme din IS.

    Cine ia aceste decizii?....Ce stiu oamenii respectivi despre modul de joc?....Mi se par cel putin hilare deciziile luate. 2 ch-uri in conditiile in care nu au reusit sa puna la punct hack-erii. Fara arme tineri eroi avand in vedere nivelul incercarii 2.Recompensele primite in raport cu investitia de timp si bani ( sa faci 50 ore intr-o zi e ceva - va dati voi seama cat de posibil este).


    Deschizi server eveniment temporar ( este server eveniment de Craciun) mai dificil decat alte servere permanente.Asta spune tot.


    In acelasi timp desi observ pe live-uri youtube ca toti se plang, aici pe forum sunt foarte putini care isi spun parerea.Ne meritam soarta.

    Este jale....nu imi pot scoate din cap alea 5 pergamente binecuvantate....Daca ar fi fost pergamente cu sansa de reusita 100% zici ca s-ar merita.Dar...2.5kk un premiu ca ai terminat jocul...


    Acum daca ar face ca acest server sa fie permanent cu event okey/trio/prinde regele/ permanent si tot ce au zis ei ar merge de minune.Dar vise frumoase.


    Oare este cineva de parere ca este un server eveniment bun? Sunt sigur ca Half a trimis parerea noastra.De ce nu se ia in seama?...

    O parere nu prea buna.

    Nu mi se pare chiar cel mai frumos eveniment.E cam dificil sa poti bate in Yohara in doar 3 luni.Acolo ai nevoie de diferite seturi de iteme pe care le vei pierde deoarece tu vei purta doar unul.Pur si simplu sa bag bani in iteme si sa le arunc?Recompensele sunt cel putin ciudate in raport cu efortul depus.Avem doar 2 canale ( este foarte greu sa faci p-uri destul de repede fara sa bagi cateva mii de md-uri).Fara arme tineri eroi....asta pune capac la toate.Se va creste destul de greu...


    Exista o sansa de 1% ca evenimentele sa fie destul de generoase, prada aia de la metine sa ajute destul de bine si ma rog sa fie graduala- in functie de nivelul metinului/boss-ului.Eu asa sper.Ar salva destul de mult din acest event.Eu asa sper.Dar in aproape 10 ani de metin vad ca este din ce in ce mai rau.Nu stiu ce strategie au cei care iau decizii dar clar nu stau bine la capitolul marketing.



    OFF: Ma....care iei decizii la GF....cum sa-mi dai tu premiu 5 bless pentru ca-ti termin jocul in 3 luni cumparandu-ti md-uri si prin asta platindu-ti locul de munca.Serios? Chiar la nivelul asta este gandirea ta?

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="751304" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]