Posts by ApaPlata

    Exact asta face, iti goleste contul, iti deschide usa de la intrare din casa, si apoi iti fura si PC-ul cu totul. Ca in general asta e definitia unui cal troian. Si ai grija cu mouse ala ca exista posibilitatea sa ti-l goleasca de baterii.


    Verifica de curiozitate, cate chestii mai ai la Exclusions.

    In acest caz cei de la gameforge ar trebui sa-si asume asta. Sau sa scoata acest anti-cheat si sa-l lase pe cel vechi.
    Nu am decat folderul acela.
    Pana azi nu mi-l detecta ca virus, dar la ce sa te mai astepti, cred ca am incetat de mult sa mai fim suprinsi(eu cel putin) de tot ce implementeaza.

    Salut,


    La comoara babilon am ajuns la nivelul7, și mi-a căzut elixir roșu,deșii sus la premii erau trecuti:mini executor,panda blindat,cufar carte însoțitor.Poate îmi explică și mie cineva,că nu mai înțeleg nimic.Sper să nu primesc un răspuns gen:Citește regulamentul sau alte prostii.Multumesc!
    X(X(X(

    Ce iti apar tie acolo sus sunt premiile de top, adica cele mai valoroase pe care le poti primi. Pe lange cele de sus la fiecare lvl poate pica si altceva mai putin valoros.

    Jocul e facut in asa fel incat tu, ca player, daca vrei sa nu stai sa te chinui, donezi si recuperezi, daca nu ai posibilitatea sa donezi, farmezi in joc, de aceea e free-to-play jocul, si de aceea este partial pay-to-win. Dar, ei cu update-ul asta, sau gandit sa micsoreze usurinta jocului. NU cred ca voi, fara alchimie, esarfa, curele, costume,energie si chestii beta, puteati duce nu stiu cati bosi, cate camere V4, si alte alea deodata, sa lasam vrajala asta, ca nimic nu poate fii prea usor, au scazut damage-ul, pentru ca avand esarfa de exemplu care iti ofera 130-150 atac si 8 medie, si un rubin cu 180 atac si 8 medie, plus o otravita cu medie 50, dai un damage incredibil in PVM, si chestia asta trebuia echilibrata. Ori dau mobii mai tare, ori dai tu mai putin, si am facut putin din ambele.

    Jocul in momentul actual este pay2win. Daca ,ca simplu jucator vrei sa joci fara sa donezi in 2 ani nu faci nimic, unul care doneaza 2 luni ,a facut tot ce ai tu in 2 ani poate si mai bine. Uitati si voi evolutii pe Dragon intr-un timp atat de scurt. Stai sa faci esarfa, alchimie, set pvm, pet etc sa dai un dmg decent, acum baga talismane sa doneze prostii iar la greu, pentru a putea avea fix acelasi dmg si pentru a rezista ca inainte de "dezechilibrare". TOTUL ESTE FACUT DOAR PENTRU BANI, de cativa ani. O sa stoarca din jocul asta pana la ultimul jucator ramas. Pentru ca asta doresc marile companii PROFIT, nu conteaza prin ce mijloace.

    Am si eu o nedumerire, de ce doar cu costumul albastru poti primi acel bonus de 100% exp? De ce ,cu costumul auriu nu poti primi acel bonus? avand in vedere ca este tot set ? Pentru a primi bonusul, nu mi convine sa schimb costumul+casca, de ce nu s-a facut un al 2-lea sigiliu ? soparla de foc sau ma rog...nu mi se pare in regula, ca eu daca am costumul auriu sa nu pot beneficia de acel bonus, ma rog, strategii de marketing, ce pot face...inghit in sec si aia e.

    Echilibrarea, sau ma rog, noua versiunea clar nu se va anula, sau schimba momentan, si nu cred ca se vor face nici retusuri sau ajustari in pvm, ca de pvp sigur nici nu se pune problema. E adevarat, de la mentenanta de vineri, nu s-au schimbar prea multe in ceea ce priveste patrunderea de la mobi, in mapa beta tot 1k iau patrundere. As putea sa incep sa ma plang, dar stiu ca nu se va schimba abosolut nimic, de ce s-ar schimba acum? cand au fost n versiuni si tot nu s-a tinut cont de ceea ce au spus jucatorii, indiferent de trimiterea feed-back-u-lui sau nu, tot ce-au vrut ei au facut. Metin2, a devenit de mult un joc doar pentru profit, desi e free2play. Eu unul, de iarna trecuta de cand m am reapucat, n am mai vazut un jucator nou, ci din contra serverul din ce in ce mai nepopulat.


    Evolutia jocului, este din ce in ce mai proasta, si se indreapta spre colaps incetul cu incetul. Si totusi, unii dintre noi sunt si vor ramane aici, cat timp? vom vedea. Mi-ar fi placut, ca noul up-date sa aduca o noua revitalizare jocului de care are atata nevoie, dar din ce observ eu(parerea mea personala) ,cu fiecare versiune nou implementata gameplay-ul se strica tot mai mult, din asta rezultand si disapritia jucatorilor.

    Ti se pare ca la lvl 40 faci mare pvp? Serios? La ce batai generale sa asisti la nivel 40? Pt tine e normal sa nu fie nimic schimbat, inainteaza in lvl, apoi o sa vezi.

    Durata skill redusa la binecuvantare ; 40% redus din forta dragonului + critica/patrunderea pe hit scoasa ; bufful care acum se foloseste doar in grup ,mai completati si voi pentru ca sunt sigur ca lista continua.


    Iar samanul leac, dupa ce ca avea atacul fortat praf, au facut si accelerarea un skill si mai inutil, acum ridicandu-ti durata skill-ului. Cum sa gandesti asa ceva? Nu era de ajuns 1 skill inutil? hai sa fie 2 , ca nu strica.

    Nu ne incalzeste cu nimic ca in pvm au ramas la fel ,sti bine ca la lv mare pvm inseamna bossi facuti cu breasla sau crescut care si asta e modificat pt ca ne baga fortat crescutul in grupa cu saman. Dar in pvp modificarea patrunderii si a criticii pt un sura arme si war corp e prea de tot,practic au luat singurul nostru avantaj,macar sa ignore apararea si rezistenta la sabie ,maini s.a. Acum in pvp o sa domine sura bm si ninja arc.Nu sunt singurul cu parerea asta si SPER sa vada staff-ul pt a trimite un feedback.
    Sa vedem ce mai o fi de miercuri.

    Celor care jucam sura AM sau war corp ne mai ramne o optiune, sa ne depreciem abilitatile si sa ne mutam BM sau MENTAL, ce ar mai fi? :))

    Eu cred ca ai tradus corect, pentru ca se auzise de asta de mai mult timp. Pe scurt o tampenie. Si nu cred ca sunt singurul care doreste ca risipirea magiei sa ramana la fel. Credeam ca numai unii dintre romani faci lucruri stupide, dar vad ca si germanii fac. Oricum ,degeaba imi rup eu degetele, sa scriu aici nemultumirea mea legata de acest aspect, pentru ca tot se va implementa cum vor ei. Sper doar sa nu se lase cei care joaca pe AM cum s-au lasat cei care joaca pe lican.

    Buguri rezolvate : Caracterul Sura Arme-magice nu va putea folosi competenţa „Risipirea magiei” decât pe caractere de un anumit nivel ,de cand risipirea magiei la sura in functie de nivel este un bug? Din tot update-ul anuntat, care suna foarte bine, asta este cea mai mare prostia pe care puteau s-o mai scoata oficialii GF, te gandesti dupa 10 ani de metin, ca risipirea magiei la AM trebuie sa aiba si restrictie de lvl? serios? ma bucur ca v-a luat 10 ani sa va ganditi tocmai acum la asta. Dupa ce ca s-a stricat de atatea ori echilibrarea claselor, mai schimbati si la sura ,apoi dupa 1 an sa mai faceti inca odata echilibrarea ,ca de se cauta echilibrul perfect intre acestea. Daca prin modificarea acestui skill inseamna echilibrare va felicit. Marginalizati cel mai important skill pvp la AM cu restrictia voastra. In loc sa faca modificari la atac fortat, care este un skill penibil si ineficient pt 55 atac ,ei pun restricite la risipa.


    Si inca un lucru, defapt o intrebare, de ce sabia zodiac de 105 are cel mai mic atac dintre toate armele?