Super event,ouale nu se gasesc usor dar nici greu.Pana acum is multumit,daca nu ma credeti aveti video aici ![]()
Posts by goinadacian1
-
-
Prima zi de event:
10 oua magice
18 oua normale
Un event reusit,si asta e doar prima zi.Poza aia de pe virgo nu e chiar ceva impresionant,de exemplu pe aries azi s-au strans in oaza sa faca greva,mie sincer imi place eventul.
Cand am 15 magice le desfac. -
Nu e niciun bug si nu va mai plangeti.Pe Aries tot chatu injura.Nu va inteleg.Eu pana acum am luat 3 oua magice si 3 oua simple si sunt multumit.Metin ou=ou magic si ou simplu.
-
Abia astept eventul.Asa cum a spus Half ouale simple pica la metine/bosi.Paginile de Metin2Wiki care sunt facute anual pornesc de la cele anterioare.Acea pagina cu Easter 2014 a inceput cu informatii de la Easter 2013 cand ouale simple picau la mobi.
-
Aici ai un ghid despre locatia metinelor.Daca dai mai jos la pagina de la linkul care ti l-am lasat vei gasi locatia metinelor ou.
-
Display More
Salutare,
eventul este exact la fel ca pe toate celelalte comunitati. Daca voi aveti impresia ca ceva e diferit, asta nu inseamna ca asa si e. Nu credeti? Mergeti linistiti si testati.
drop-ul la Ouale Magice, nu include costum. Nu stiu ce scrie pe forumul la turci, cert e, asa cum am mentionat : este la fel peste tot.
Drop-ul este conceput din: Yang, Boabe Zen, Suc de Rodie, Minereu fier magic, Cartea Comandantului, Marmura, Medalia Dragonului, Perla alba/albastra/visinie, Citit concentrat, Intareste obiectul, Vrajeste obiectul, Minereu de cupru magic, Elixir Soare/LunaData la care se va finaliza eventul nu am anuntat-o pentru ca nu este finala. Da, poate fi 27, dar este doar informativa. Cand va fi finala, o sa fie anuntata.
Nu va fi ploaie, metinele vor aparea aleator, pe harta de level - concomitent cu metinele normale, pe toata durata eventului.
Nu, ouale normale nu vor mai pica la mobi. Vor pica asa cum am precizat, la metinele normale+bosi. Recompensele pentru ele sunt impartite pe categorii de nivele (nu sunt cunoscute, imi pare rau). Lvl 1-18, 19-30, 31-52, 53-74 si 75+. Cu cat mai multe oua, cu atat recompensa mai buna.
Nu este cunoscuta durata sigiliilor (fiind noi). Probabil 30 de zile.
Bonusurile pentru Moa difera in functie de categoria lui.
Nivelul basic, nu iti da niciun bonus.
Nivelul avansat, iti da: +3% tare impotriva monstrilor, +3% EXP, +250 HP, +50 Aparare, +30 Atac
Nivelul expert, iti da: +5% tare impotriva monstrilor, +5% EXP, +500 HP, +150 Aparare, +100 Atac
Cred ca am raspuns in mare, la majoritatea intrebarilor. O sa astept acum sa fie repetate

Nu voi comenta pe baza acuzatiilor si sau a rautatilor, pentru ca este evident ca de fiecare data este perceputa la fel, si comentariile sunt facute degeaba. Tot ceea ce doriti se intelege, indiferent de natura explicatiilor oferite.
Numai bine,
HalfOp.Asta confirma ca eventul nu va fi slab.Poate oul se deschide doar o singura data dar are drop mai bun ca in restul anilor.
Cat despre tombola nu zice-ti de acum chestii gen ca nu va incepe.Tombola de craciun a fost anuntata chiar in ziua in care a inceput,si anul trecut tombola de pasti a inceput prin 29-30 aprilie.Azi suntem in 10,deci daca va fii tombola mai sunt 2 saptamani pana va fi anuntata.28 ore pana la event!!! -
Intrebare:Unde gasim metine de pasti?
GYLDA//Avertisment pentru posthunt. -
Cel mai frumos event,de nota 10.
Drop:
-metine: cc aura,ambuscada,armura vrajita,corp rezistent,forta,2x iures,3x dud,graba+3,multe pietre de finanj,cartea transformarii,2x ss,1x bless,3 lic mov
bossi:20 lazi,2x ss,4 mingi,25 med(am batut in vale si desert la bossi)
Un event reusit,n-au fost multi playeri deci au fost multi bossi pt mn,n-au fost hakeri.Dupa dropul scazut de la sf valentin a urmat revansa.Nu se compara cu 1.000 de eventuri eventul asta,de nota 10
LA MULTI ANI METIN2!!!!!! -
Salut,
Inscrierile sunt deschise pana pe 22.02 ora 15;00
Numai bine,
HalfOpDeci azi se vor incheia inscrierile.Luptele(warurile) cand vor avea loc?S-au urmeaza sa fie anuntat?
-
Toti vorbiti de simulare,am noroc ca is clasa a 7-a.
Si am ghinion ca peste un an dau si eu iar voi ati scapat
-
Toti am intrebat si am raspuns despre caracterele cu nume la fel.Dar am uitat ceva:ce se va intampla cu breslele cu nume la fel?Cea cu mai multe puncte isi va pastra numele sau cum?
-
Cred ca fuziunea va fi in curand,adica in Martie sau Aprilie.Iteme se vor ieftini deci va fi bine.
-
1.Iti place Faire Tail sau doar personajul Gray?
2.Te mai uiti si la alte anime? -
SnowBall imi place poza de la semnatura ta
,si eu ma uit la animele alea. -
Stateam pe fb si am gasit poza asta:
https://www.facebook.com/photo…1688440344&type=1&theater
Daca ii pica cuiva asta ia 10 100% -
Am aflat ca fuziunea se va face pe 5 Martie. Stiu 100% sigur pt ca am un prieten pe UK care se ocupa cu fuziunile de pe toate comunitatile!! :X:X
Abia astept, chiar vreau sa vad daca va fi ceva benefic pt jucatori sau nu.#Edit HalfOp:
Doar atat pot spune: :)))
si cred ca am spus tot..Serios?Chiar va fi pe 5 martie?
Bine ar fi sa fie asa,daca da atunci mai sunt 21 zile pana la fuziune(3 saptamani).De obicei ceva de genul asta se anunta cu 1-2 saptamani inainte deci cred ca in curand vom fi anuntati. -
Un event frumos,chiar daca nu pot participa macar sa privesc.Daca inscrierile vor incepe in 15 atunci cand se vor desfasura warurile?Prin 20 sau cand?
-
Drop cufere(2 cufere Milon si un cufar al Atenei)
Cont principal:boaba zen
Samanca:Citit concentrat
Farmer:Elixir de pm
Sunt destul de multumit,inca cateva zile si vine dropul la cufere albastre si roz. -
Primul cufar milon:Boaba zen
-
Akastus stiai ca semeni cu Smiley(cantaretul)?Serios,acum am observat,semeni putin cu el.