Posts by Apophis

    spre taramul din Moria plin de gnomi unde va trebui sa invingem Kraken-ul :love: Item nou: Manusile, continuarea unui biolog, perfectionarea skillurilor mai sus de P sau cresterea nivelului la cal pana la 30

    Pro la propunere pentru doar pentru sv Carpathians pentru ca este ceva foarte normal ca jucatorii de pe sv vechi sa aiba o singura sansa sa isi transfere contul si sa joace pe un sv special asa cum s-a permis atunci altora

    jucatorii de pe Nemesis si Orion erau obisnuiti sa aiba loc pentru ca erau putini jucatori pe server dar trebuie sa inteleaga ca asta este normalitatea in care cei de pe vechiul Romania si Rubinum au jucat si joaca de peste 1 an, deci plangerile astea sunt in zadar pentru ca asta este normalilatea. obisnuiti-va

    ca jucator nou.. nu vad de ce te ai apuca sa joci pe serverul acesta cand sunt disponibile Corundum si Carpathia.. pline de evenimente si unde poti sa te dezvolti mai usor. Posibil sa apara niste recompense dar vor fi doar pentru cei care doneaza cel mai mult.. ca intotdeauna. Cred ca o sa fie un server fantoma

    daca te uiti pe metin2 wiki vezi ca metinele de 100 nu au drop.. asa sunt ele facute, bune de crescut pe ele, sparge metine de 120 pentru drop ca nu e asa mare diferenta de dificultate. la 105 cu manusi nu ai cum sa faci asa greu cioburile daca bati pe platou in gautama sau si in fermecata pica destul de repede

    cred ca evenimentul de halloween cu dovleci si cu jack O`lantern era prea infiorator si cineva s-a gandit sa il schimbe cu un event care nu are nici o legatura cu halloweenul, costumele sunt oribile si nu mai sunt ce erau odata (probabil urmeaza cufarul orange in is).. mountii si petii sa zicem ca sunt cat de cat.. lipsa mare de inspiratie in echipa jocului si cred ca au nevoie de ajutor .

    Atata timp cat poti sa faci cate conturi vrei chiar nu are nici un temei ceea ce spui tu acolo. clientul nu s-a bagat sa se scape de hack. Ar trebuii sa te gandesti in primul rand la cei care jucau pe XP si sunt inca multi care latra asa cum spui tu ptr ca sunt obligati sa-si ia alte PC-uri care suporta windows 7, 8, 10, si poate ca nu toti au un buget preconizat ptr asta, deci.....ori iau pc nou ori nu mai joaca. Ar mai trebuii sa te gandesti ca fiecare client foloseste aproximativ 30% din CPU si chiar si cei cu I3 deabia pot rula 2-3 cliente, Ar mai trebuii sa te gandesti ca daca ai nv sa cauti materiale de up si ai mai multe conturi iti ia 1-2 ore in functie de cate mailuri ai ca sa gasesti ce cauti, bineinteles si in functie de cate conturi ai. Iesi de pe un mail te conectezi la altu astepti 3-4-5 minute si tot asa. Sunt multe minusuri ptr care multi latra dar voi vedeti doar partea cu hack-eri care sigur vor fi si in continuare fara doar si poate ptr ca nu ptr ei s-a ajuns la acest client si dupa cat pricep eu s-a bagat pe repede inainte urmand o surpriza si mai mare cat de curand )) Spor la joaca !

    ma faceti sa rad. Nu am mai vazut asa ceva.. O companie de jocuri sa se uite la 2 3 de pe un forum care nu au bani de windows si sa nu mai faca ei updateuri din cauza lor. Citesc forumurile metin2 din mai multe tari si doar pe.al nostru vezi niste comentarii sentimentaliste de zici ca comunitatea de pe forumul din Romania a inventat metinul.

    ba da.. te poti loga cu contul GF pe mai multe pc.uri
    Daca ti se sparge contul si este cu adevarat al tau il poti recupera.. te ajuta stafful si sansa sa ti se sparga un cont este sub 1%
    Nu conteaza pe ce pc faci asocierea atat timp cat asociezi pe contul tau de GF
    Pe viitor o sa poti dezasocia un cont


    Daca te lasi o sa fie o comunitate mai placuta pentru ca raman oameni de calitate si pentru tine a fost doar jocul copilariei.. pentru cei care raman este jocul vietii

    Dupa parerea mea majoritatea celor care nu sunt de acord cu noul client sunt cei care folosesc hackuri si se poate observa cat de multi sunt dupa cate postari cu nemultumiri sunt. Este un update bun. La cat mai multe updateuri de genul asta!!!! :werderw:

    daca pun mai multe conturi de metin pe un email gameforge. Nu pot conecta contul gameforge pe doua pc.uri diferite ?? Cred ca am pierdut shopul pe care l tineam pe un laptop

    de ce nu imi da doar o misiune din cele 4 ? Cand aduc 10 bucati din ceva in cere altceva dupa???


    Edit: cand ai cele 10 bucati trebuie sa le pui pe altar, nu sa deschizi misiunea

    Ce s-a intamplat cu "• Au fost adăugate pe verticala și orizontală locuri suplimentare ale sloturilor din inventar, pentru a te asigura că există suficient spațiu liber pentru toate obiectele." ?? nu cred ca au fost adaugate.. ar fi de mare folos sa se mareasca inventarul, am deschise toate 4 inventare si tot nu am loc.
    La versiunea 19.5 am primit noua interfata de rafinare care este superba si o asteptam de mult timp, nu trebuie sa mai dai mii de clickuri sa faci ape si roua.
    Misiunile zilnice sunt bune si le fac zilnic dar sunt zile cand nu pot sa le termin pe toate din cauza unei misiuni.. sa omor un jucator pe campul de lupta ?? daca este vorba de a omori un jucator in zona de razboi, pe Romania nu pot intra si nu imi convine. sper sa se rezolve. ;(

    eu zic ca stafful pastreaza un echilibru intre servere. serverele vechi au facut mii de cufere de aur cu atac automat cand pe Romania s-au facut mai putine din lipsa atacului automat. Daca s-ar baga evenimente zilnice pe sv vechi.. le-ar dezavantaja pe cele noi

    Contra. Nu putem schimba conceptul jocului doar pentru cativa jucatori de pe un server care nu farmeaza in mod normal si fac lucrul asta de care zici tu . Trebuie sa mergem in map1 din celelalte regate pentru shopuri, batai generale, alchimisti si unele misiuni