Posts by Enrique

    1. CONTRA

    2. CONTRA

    3. CONTRA


    Când s-a deschis acest server era unicul server special, așa cum ai spus-o și tu, server ce avea să fie singurul cu drop mărit la absolut orice item dropabil, evenimente zilnice și să nu mai zic că aveați de câteva ori pe lună drop la vrăjește și adaugă dar și eveniment cl. Pai ia gândește-te domnule Sebastian, noi ăștia de pe celelalte servere, cum ne simțeam când vedeam jucătorii de pe actualul Carphatians că la sfârșitul unui eveniment clar de luna făceați și cate 4000 de cl-uri? Eu sunt de părere că dropul mărit și evenimentele pe care le aveți zilnic compensează lipsa atacului automat. Părerea mea este că așa trebuie să și rămână, fară atac-automat pentru că d-asta îl face special.

    Sau poți folosii 70x intrare templul dragon. Se poate intra de 6 ori pe zi la dragon, o dată cu chei răsucite și de 5 ori cu itemul pe care l-am specificat în prima propoziție

    Alooo! Domnilor, ce facem cu această situație? Avem costume, amulete, mănuși pe care nu le putem folosi datorită serverelor voastre foarte "funcționale". Chiar vă bateți joc așa pe fața? Ne băgați oră vesela ca să vă mai alimentăm conturile bancare, deja e a 4-a zi de când lag-ul persistă și nimeni nu a venit cu vreun anunț. Cum am zis și în primul comentariu, dacă ar fi existat vreun bug care ar fi favorizat jucătorii, ați fi oprit serverele în secunda doi fară a anunța și ați fi ținut serverele oprite până problema era rezolvată

    Problema cu serverele este raportata deja catre cei care pot verifica si/sau rezolva acest aspect. Suntem constienti ca reprezinta o neplacere insa nu avem noi cum sa o rezolvam noi. Si noi asteptam si nu este ceva ce ne face placere, mai ales sa vedem atatea nemultumiri si/sau oameni care ne acuza crezand ca putem rezolva ceva pe plan local.
    Nu avem, deasemenea, puterea de a spune daca acest downtime va fi compensat cumva ori nu, de vreme ce acest lucru se intampla peste tot, nu doar pe .ro
    Cand si daca vom avea noutati despre o posibiliba compensatie, atunci o vom discuta, dar acest lucru va fi cel mai probabil cel devreme Marti.

    Vă mulțumim că vă pasă de noi, jucătorii care cumpără MD-uri și investește în jocul vostru "stricat". Dacă era în momentul de față un bug, cum a fost cel recent cu "dublatul de iteme" , opreați instant toate serverele și rezolvați problema. Cum lag-ul și nefunctionarea serverelor în parametrii normali, nu va afectează pe voi cu nimic, vă doare în cot de noi. Ne mințiți de azi pe mâine că rezolvați problema, că se știe de problemă, că se așteaptă rezolvarea s.a.m.d. Gândiți-vă că ulciorul nu va mai merge de multe ori la apă și că jocul vostru se va sfârși curând. Voi în loc să faceți un joc mai bun și optimizat, deschideți câte 2-3 servere pe an, că să mai stoarceți jucătorii de bani. Foarte profesionist de altfel din partea voastră.

    Oameni buni, și când se anunță mentenanță voi nu sunteți informați. Vreți un joc mai îmbunătățit dar tot voi sunteți cei care intrați în "sevraj" în tot acest timp cât jocul este oprit pentru lucrări asupra rețelei.

    Eu mă plâng că s-a schimbat rata de drop la oul magic la ultima mentenanță, niciodată nu am spus că nu am prins metine sau că dropul până în ultima mentenanță era slab. Dar încă odată, nu faci un inventar de ouă magice intr-o zi, asta dacă nu stai 12 ore pe joc. Trebuie să și știi când să intri să cauți metinele, cum se spunea mai sus, nu are rost sa intri in orele de vârf când toți sunt pe joc.

    Păi stai puțin.. vorbim de 405 deschideri dar nu ai idee in cât timp farmezi acele 3 inventare de ouă. Ținând cont că pe Țara Românească este mai mereu plin de farmeri la acest eveniment și din 24 de metine/h prinzi 6-7, maxim 8. Iar acum că băieții veseli din conducerea GF s-au hotărât să micșoreze șansa de drop la oul magic este și mai greu sa farmezi un inventar de ouă magice. In momentul de față am spart 86 de metine și am d-abia 39 de ouă magice, pănâ in mentenanța de ieri, din acel număr de metine sparte făceai lejer 55-60 de ouă magice.

    Dropul ouălelor magice este jalnic. Din 3 inventare de ouă magice, adică 405 deschideri, am luat doar 9 vrăjește, 5 transfer bonus costum și restu sunt cam neimportante, cel puțin pentru mine. Eu mă așteptam să iau cel puțin 20 de vrăjește, dar.. problema este că tot ai speranță că o să ieși bine din evenimentul ăsta, dar la sfârșit dacă calculezi timpul pierdut și dropul din ouă mai bine farmezi la meley, razador s.a.m.d

    După mentenanța de ieri, țin să menționez că dropul ouălelor magice a scăzut drastic. Adică dacă până în mentenanța de ieri reușeai să iei din 30 de metine paște 20-25 ouă magice, după mentenanță de ieri, din 30 de metine paște iei maxim 12-13. De ce mereu GF se gândește la mijocul evenimentelor să micșoreze dropul?

    Cat ma bucur ca acum nu toata lumea isi va permite stiicla, totusi nu credeti ca exagerati un pic, 20 lei pe luna va ajung pt sticla lunar. asa saraci sunteti de nu va permiteti cativa lei pentru un must item?

    Nu e vorba cât costă, este vorba că jocul ăsta nu produce nimic în favoarea jucătorilor. Tu nu vezi că orice update este gândit doar în favoarea dezvoltatorului și a distribuitorului. Orice joc care se respectă și are o istorie în spate (vezi WoW) își respectă jucătorii, ăștia de la Gameforge sunt în stare să bage și licorile în item-shop. Pe lângă asta, mă faci să cred că tu ești genu ăla de jucător care ar plati un abonament lunar să joace jocul, pe lângă achizițiile din item-shop

    Metin2 e printre singurele jocuri multiplayer la ora actuală unde poți achiziționa ceva și nu te alegi cu nimic. În anul 2022 să cumperi, de exemplu adaugă bonus și să iți eșueze 3/4 la rând, mi se pare o hoție curată. Nu mai zic că pe jocul ăsta nu mai există plăcere de 7-8 ani, jocul este dus într-o direcție unde doar să genereze cât mai mulți bani cu investiții minime din partea distribuitorului. Eu am renunțat de mult în a mai cumpăra MD-uri pentru altceva în afară de strictul necesar (mănușă, a 3-a mână etc). În curând voi renunța de la a mai juca acest joc "parazit"

    Ma intreb daca esti "normal" la cap. Joc pe acelasi server si esti un jucator foarte slab, stai cu seturi pe tine pentru ca tu n-ai auzit de set de generala. Intrebarea este, de ce te autointitulezi "regele campion" cand tu defapt esti "regele cersetorilor"?

    Jocul asta o sa ajunga si mai rau datorita gestionarii pe care acesti oameni incapabili ne-o arata. Eu spre exemplu am ales sa nu mai cumpar nici macar 1 moneda datorita acestui fapt. Asta ar fi singurul lucru care le-ar atrage atentia ca ceea ce fac in prezent cu jocul nu e bine. Daca macar jumatate din comunitate decide sa nu ii mai sponsorizeze, va spun eu ca lucrurile o vor lua pe o cale putin mai buna.

    PRO, sincer si eu as vrea sa ma mut pe Carphatians pentru evenimentele care au loc in fiecare zi. Efectiv pe Tara Romaneasca nu mai pot plusa nimic pentru ca nu mai am pergamente dragon din simplul motiv ca vedem un eveniment cl de Craciun si Anul nou.