Posts by LHqentin1

    Salutare,


    Nu stiu daca si voua vi se intampla ca in unele harti, daca ai alchimie Mitica, sa ai un damage mult mai mic, undeva la 3-4k mai scazut decat daca ai avea alchimie legendara.


    Iau drept exemplu camera de la Beran Setaou, unde pe un cont am alchimie mitica, iar pe celalalt legendara. Desi in metine avem un damage apropiat, adica undeva la 20-21k, in dragonul albastru, cu caracterul pe care am alchimia mitica dau 8k si cu cel cu alchimia legendara, ajung la 14k.


    Nu mai zic de faptul ca am cumparat cu Monede Dragon (65 MD) Piatră putere Elemente, in speranta ca voi avea un damage mai mare, conform descriereii acestui obiect: Este un element special care, atunci când este folosit, oferă 10% putere elementară împotriva tuturor celor 6 elemente. Nu mica mi-a fost mirarea sa constat ca in loc sa imi creasca damage-ul, a scazut la acelasi nivel cu caracterul pe care am echipat alchimia mitica, adica, de la 14k, am ajuns sa dau intre 7 si 9k


    Mi se pare absurd ca dupa atata timp de la update, nu s-a rezolvat aceasta eroare.

    Daca totusi nu este vorba de o eroare si asta s-a dorit, consider aceasta schimbare o nedreptate, pentru ca in primul rand nu este mentionat pe obiectul respectiv ca nu functioneaza sau are un efect invers in anumite harti.


    Totodata, consider neplacut faptul ca au ales sa schimbe regulile in timpul jocului. Nu ma refer in special la mine, ca poate alchimia aia pe care am echipat-o eu, nu e ea cea mai scumpa, dar sunt altii, care au alchimii si mai bune, care au acceptat pana la urma adaugarea alchimiei mitice, au facut eforturi sa evolueze, iar acum afla ca pentru unele harti, efortul lor a fost degeaba.


    Sper totusi ca lucrurile nu vor ramane asa, si ca este vorba de o eroare de sistem.

    Ce bine ca au aparut informatiile astea inainte ca mai bine de jumatate de comunitate sa isi asocieze unei adrese de email conturile prietenilor sau ale fratilor sau mai stiu eu ale cui...
    E bine ca informatia ajunge la noi in timp util. In cazul asta evitam situatia penibila de a lasa un om fara un cont la care a muncit si a investit bani si timp asa fara nicio informatie, fiindca practic nu primesti niciun mail ca ti-a fost schimbata adresa de mail a contului.
    :hail:
    Bine ca n-am apucat sa facem toate astea ca era tragic...

    Salutare,


    Astazi a fost adaugata noua posibilitate de a lansa clientul Metin2. Foarte ingenioasa pana la un anumit punct.
    Dupa ce am adaugat un cont in aceasta platofrma, nu il mai pot sterge, iar in cazul meu, cum joc cu cineva pe cont, cealalta persoana nu poate accesa contul pentru ca este blocat de mine.
    Va rog remediati problema. Nici nu am fost informati de aceste aspecte. Nu stiu daca asa s-a dorit, sau e vreo eroare.
    Cert este ca cealalta persoana cu care joc nu isi mai poate accesa contul fiindca este blocat pe adresa mea de mail.

    Salutare,


    Pe mine m-ar interesa unde este formularul GDPR, unde mi-am dat eu consimtamantul ca acest program poate rula in pc la mine. Pentru ca este manipulat de un operator care poate stoca datele din joc. Chiar si faptul ca eu sa zicem as folosi W7 sau 8.1 in loc de 10 este considerata ca fiind o informatie personala.
    Eu inteleg ca trebuie sa fie adaugat un program care sa tina la distanta persoanele care folosesc programe ilegale, dar chiar cheat blocker asta este in sine ilegal, neavand un consimtamant al consumatorului.



    Pentru ca la celelalte protectii avute in trecut, aveam o fereastra in care puteam citi termenii si conditile acelui program. Si puteam sa le accept sau nu, bine... daca refuzam sa dau acceptul acelui program sa ruleze nu puteam sa mai joc, doar ca acolo stiam macar despre ce e vorba. Din cate am vazut cand a fost adaugat acest program, nu mi-a aparut nicio fereastra cu informatii, iar la 3-4 zile distanta nu imi pot accesa conturile in care am investit destul de mult timp si bani, pentru ca trebuie sa ii ofer acestui cheat blocker dreptul de a stoca datele din joc fara sa stiu despre ce e vorba concret.


    In calitate de consumatori, avem dreptul de a fi informati cu privire la tot ceea ce se adauga si este de natura sa ne afecteze integritatea fizica si morala.


    In consecinta, o sa astept un raspuns al echipei jocului pana sa permit acestui program sa ruleze.
    Sper ca acesta sa vina cat mai curand.


    Multumesc!


    LHKnight.

    Salutare,


    Am si eu aceeasi problema. Clasa de IP este restrictionata pentru abuz. De mai bine de 2 luni am aceasta problema, personal am folosit camera de chat doar pentru a afla cand a fost gata mentenanta. Mentionez ca am folosit comanda specifica informatiei doar o singura data pe saptamana sau pe luna in trecut, fiindca nu frecventez camera de chat prea des. Si cand foloseam comanda o foloseam dupa cateva ore dupa ce lua sfarsit mentenanta. Pentru ca nu eram acasa sa particip la discutiile "interesante" care au loc intre jucatorii acestei comunitati in timpul mentenantei.


    Am facut tichet, iar la tichet mi s-a raspuns ca am clasa de IP restrictionata pentru incalcarea repetata a regulilor camerei de chat. Se poate verifica foarte usor de cate ori am folosit acea comanda. Totusi ca sa pot folosi iar camera de chat trebuie sa accept doua conditii, acestea ar fi legate de contul de pe joc.


    Cu alte cuvinte ar trebui sa accept faptul ca daca se mai intampla sa fiu sanctionat pe camera de chat, sa primesc sanctiouni si pe contul de pe joc. Cum as putea fi de acord cu asta cand nu am facut nimic contra regulamentului. Daca se intampla situatia asta eu as avea sanctiunea si pe joc, ceea ce nu mi se pare corect. Adica abia sunt sanctionati jucatorii care injura ca la usa cortului si pe noi ca scriem de 2-3 ori o comanda sa aflam o informatie ne restricioneaza accesul la camera de chat, iar mai apoi primim si sanctiuni pe joc.


    Daca acea comanda a fost pusa la dispozitia jucatorilor, iar acum se considera ca acestia abuzeaza de ea, propun sa fie scoasa si sa se posteze in topicul specific ora la care a luat sfarsit mentenanta pentru a evita problemele astea. Sper sa se rezolve cumva situatia aceasta.


    Toate cele bune.

    Pro!
    Consider ca acest eveniment va oferi sansa tuturor sa faca rost de chei rasucite, care sunt in momentul asta la mare cautare. De asemenea va aduce si putina actiune, fiindca lipseste cu desavarsire. Batai pe o anumita recompensa nu am mai vazut de la bataile pe Vrajitoarea de gheata. Cred ca e nevoie si de asa ceva.
    In momentul asta cei mai frecventati sefi sunt in mape izolate, unde nu exista actiune. Consider ca este nevoie si de asa ceva, chiar daca pe o perioada limitata, doar de aia jocul este atat Pvp cat si Pvm.