Posts by RunAway

    Buna ziua,asa cum este optiunea de "Nu mai afisa pentru azi" la aceste ferestre Pop-Up de la Invazie Sung-Ma/Battle Pass etc propun implementarea a doua noi optiuni si anume "Nu mai afisa pentru 7 zile" si "Nu mai afisa pentru 30 zile",personal as merge pe a 2-a varianta dar oricare din cele 2 ar fi bine venita.Fac aceasta propunere deoarece mi se pare agasant si enervant sa imi arate de luni de zile aceeasi fereastra Pop-Up,si chiar daca ar fi ceva nou,am citit,am inteles despre ce este vorba,nu trebuie sa imi reamintesti asta in fiecare zi cand intru pe metin.

    In loc sa cereti drop marit pe toate serverele, mai multe metine in padure, si nu numai voi veniti cu propuneri care va avantajeaza exclusiv pe voi? Pe cine intereseaza ca bati tu pe sec.. Vrei sa cresti un cont, creste-l.

    Nu am venit cu nici o propunere,asa cum am mentionat eram curios daca jucatorilor de metin le place acest update.Mi-a placut opinia lui Sayabuse,adica e posibil sa fie un factor pozitiv in ceea ce priveste pvp-ul pe servere in general si daca se muta toti jucatorii in catacombe si in fermecata sa farmeze la aceste evenimente sunt sanse mari sa fie un update bun pentru cei carora le place partea de pvp.

    Buna ziua tuturor,dupa cum bine stiti s-a anuntat ca dropul la evenimentele okey de vara/iarna o sa fie incepand de la 70+,sunt curios ce parere au jucatorii despre acest update.Mie mi se pare total exagerat sa pui lvl asa mare pentru aceste evenimente,nu inteleg care este ideea din spatele acestui update,vor sa farmam 5 jucatori pe metru patrat in catacombe?Eu unul si sunt sigur ca si multi dintre voi aveti farmeri pentru sd3 unde se dropeaza cel mai bine la aceste evenimente si s-a pus problema ca este mapa de crescut,pai eu unul imi cresteam caracterele acolo de fiecare data cand mai era un event okey/prinde rege etc ca sa nu bat pe sec cum s-ar zice si sa mai fac ceva in plus pe langa faptul de a creste un caracter pentru ca oricum este plictisitor.Sigur,poate o sa fie alternativa sa farmezi in taram giganti pentru ca au pus mai multi mobi dar nu cred ca o sa fie comparabil dropul cu sd3/catacombe.

    Putea sa se puna cel putin lvl 50+ sa ne folosim totusi de farmerii de sd3 pentru aceste evenimente.Nu au reusit sa faca in atatia ani o mapa pentru cei de lvl mare unde sa se dropeze la fel de bine CL/Okey si alte obiecte ce tin de evenimente si mai nou scoatem si drop din mapele deja existente.Cred ca este o solutie foarte buna sa faci 80/90% din server sa bata in catacombe la aceste evenimente.

    1. Contra pentru Atac-Auto pe serverul Carpathians deoarece cum a mai zis cineva pe discord,poate unii au ales sa joace pe acest server tocmai pentru ca nu exista acest atac automat.Cine a ales serverul Carpathians stia de la inceput setarile lui cand s-a apucat,ati fi putut sa alegeti un server vechi cu auto atac cum este TR si actualul Ro dar presupun ca acel drop in plus de la server(cred ca este cel mai bun) + evenimentele lunare anuntate de la inceput au inclinat putin balanta in decizia de a alege acest server.

    Imaginati-va ca s-ar implementa atac auto pe acest server,cate sute de mii de cufere s-ar face cu acest drop in plus de la server pe auto atac?Adica personal am vazut ca la un event CL un jucator de pe Carpathians face si 5k+ CL in 4h/Pe Romania si TR face maxim 1.2k-1.5k.Mai nou vad ca nimeni nu se plange de ce beneficii are serverul respectiv si de faptul ca te ridici de 3 ori mai repede fata de un jucator de pe TR sau Ro,pentru ca la lvl mare ai nevoie de zeuri la toate itemele,cioburile la fel se fac in 3-4 minute pe cand pe un server vechi stai cateodata si 15 minute pentru 5 coruri.

    2. Pro pentru transfer server cu conditia de a se realiza aceste transferuri doar cu alte servere speciale.

    3. Pro si pentru World Boss,cum ai zis si tu,poate ar anima putin pvp-ul.

    Contra,din punctul meu de vedere este perfect asa cum l-au facut acum.Cooldown de 24h este mai mult decat ok tinand cont ca inainte nu puteai intra aproape deloc.

    Sa se introduca o optiune sa putem selecta noi daca vrem sa ne conecteze automat sau sa bagam noi datele contului.Nu au putut sa rezolve schimba ch si au bagat prostia asta?Inainte pierdeam maxim 10 secunde sa intru pe alt cont si acum trebuie sa pierd un minut sa deschid alt client ca sa intru pe altul,really???


    Cand o sa fie eventul cu mingi o sa deschidem 50 de cliente nu?Nici acolo nu au fost in stare sa anuleze restrictia aia fara sens de a face un balon la 24 ore.Nu e ca si cum le-am face oricum doar ca pierdem noi mai mult timp pana ducem atatea caractere in map2.Si asta este considerata a fi evolutie a jocului...

    Mare prostie cu noul client,in loc sa rezolve schimba ch s-au gandit la acest nou client care mai mult ingreuneaza.Bun,acum cand selectezi un ch te conecteaza automat dar trebuia sa existe cumva o optiune daca vrei asta sau nu.Daca ai mai multe conturi si vrei sa citesti o carte sau ai altceva de facut pe ele trebuie sa deschizi cate un client pentru fiecare in parte.Si nu stiu cum este la voi dar la mine un client se deschide dupa 40-50 secunde,asta dupa ce s-a facut un anumit update cu ceva timp in urma,inainte mi se deschidea imediat.

    Devotament in legatura cu update-urile care vin,nu o sa se ceara niciodata parerea jucatorilor pentru ca ele sunt create cu scopul de a crea profit companiei GameForge.


    Si la faza beta de testare a alchimiei mitice s-a observat cel mai bine ca parerea jucatorilor nu conteaza.Peste 75% din jucatorii de pe toate comunitatile au fost impotriva ei.Ca urmare se amanase temporar,iar apoi peste 4 luni s-a revenit la adaugarea ei cu mentiunea ca s-a analizat mai bine situatia si ca s-a luat in considerare feedback-ul jucatorilor si ca se vor putea schimba bonusurile pe ea.Dar care feedback?in acel topic de pe forumul beta au fost doar vreo 7 persoane care au mentionat ca ajungi la acelasi punct din care ai plecat,adica un excelent gol.Dar celelalte sute de jucatori care au lasat feedback au fost impotriva introducerii ei nu pentru ca nu se putea schimba bonusul pe noua alchimie ci pentru ca distrugea alchimia veche.
    Pe de o parte da,au dreptate cei de la GameForge cand au spus ca parerea jucatorilor s-a luat in considerare,doar ca s-a luat parerea acelor 7 persoane si nu a celorlalti 100+ care au fost impotriva.
    Este trist ca s-au sters toate acele topicuri de pe forumul beta,altfel ai fi putut sa observi singur.

    Imi amintesc ca a fost un interviu din partea GameForge in care se zicea ca o sa aiba grija ca itemele jucatorilor sa nu-si piarda valoarea.Dupa update-urile care au fost facute pana acum rezultatul este urmatorul:


    1)reducerea criticii in pvp - itemele cu critica s-au pierdut valoarea
    2) aparitia noii alchimii - alchimia veche si-a pierdut valoarea
    3)Reducerea dropului de yang din catacombe - itemele cu drop de yang si-au pierdut valoarea
    3)Posibilitatea de a prinde imun pe costumul aura->Sa inteleg ca daca un scut cu imun 10hh 12 putere/dex/int valora peste 30 won acum o sa valoreze mai putin de 5 won?


    Felicitari!!!

    Prefer sa joc pe noul server timp de 6 luni metin de calitate decat sa frec menta pe serverul actual facand aceleasi lucruri pe care le fac de 3 luni incoace.cioburi, farm metine, farm iteme de up in templu, poate un meley, razador daca sunt colegii de breasla on.

    Sincer mie mi se pare foarte amuzanta aceasta fraza,deci sa inteleg ca pe noul server sunt alti bosi,nu mai este alchimie si nici metine sa le farmezi?Nu inteleg ce altceva poti sa faci in plus fata de ce faceai pe vechiul server,cu exceptia evenimentelor evident.



    Intradevar,acel eveniment cu sistemul spirit ruland permanent este chiar impresionant,adica aproape iti dubleaza dmg.In orice caz cred ca o sa fie un server de succes dar este trist totusi ca serverele vechi sunt lasate de izbeliste,in afara de evenimentele internationale altele nu prea mai sunt.

    Cateodata si eu ma gandesc daca oare chiar se lucreaza zi de zi la repararea bugurilor sau sunt lasate deoparte.Si aici nu fac referire la acest event,ma refer la schimba ch.Este scos de anul trecut si nici pana in prezent nu a mai fost reintrodus.Imi e greu sa cred ca se poate ajunge pana la 1 an pentru a se reusi rezolvarea unui bug.Eu sunt de parere ca rezolvarea bugurilor este lasata pe plan secund,probabil prioritatiile fiind altele.


    Cat despre acest event,am inteles de la cei care au reusit sa participe ca dropul este foarte bun,deci chiar daca dureaza 2 sau 3 zile cred ca o sa fie un event reusit.

    De aceeasi parere sunt si eu. Multi de aici nici nu stiu cine sunt echipele astea.

    Intradevar,multi nu stiu nici ca Liverpool are cel mai bun antrenor din lume sau ca a eliminat pe Barcelona cu 4-3 la general dupa ce a pierdut la Barca acasa cu 3-0.
    Din punctul meu de vedere este un meci echilibrat,o finala englezeazsca in care ambele echipe se cunosc destul de bine,ambele au sansa lor dar Liverpool este clar favorita datorita stilului de joc,probabil si cel mai frumos.Nu sunt fan Liverpool cat sunt fan Jurgen Klopp.