Posts by sergiu130805

    Am citit postarile mai vechi de aici, nu am inteles daca la vindecator en-tai este corect bonus rezistenta magie , asa cum e pe wiki.ro:


    https://ro-wiki.metin2.gamefor…hp/Vindec%C4%83tor_En-Tai


    sau poate ca trebuie bonus de sageti (rezistenta si evitare) cum mi se pare normal ( ca sa fie diferit de druizi ,care au magie) si cum este descris pe wiki UK sau Germania :


    https://en-wiki.metin2.gameforge.com/index.php/En-Tai_Healer

    https://de-wiki.metin2.gamefor…php/Starker_En-Tai-Heiler

    Daca tot s-au unit serverele din Europa, nu ar trebui sa fie peste tot la fel , adica fie sageti, fie magie ?

    Din experienta voastra de pe joc , deci ce ar fi corect : sageti sau magie?

    Intrebare la costum aura :

    - daca pun un item pe costum si se absorb bonusurile , iar pe viitor daca ma razgandesc si doresc sa scot aceste bonusuri si sa pun un alt item pentru absorbtia altor bonusuri se poate ?

    Daca da, cum se procedeaza ?

    E ceva in item shop sau pur si simplu exista posibilitatea sa se absoarba peste cele vechi ?

    Cautand pe wiki o fereastra nou aparuta (descoperita intamplator la meniu insotitor) <Invie Insotitorul>, care este acum imediat langa cea cu Insotitor magic , neintelegand despre ce este vorba , am cautat si am am aflat pe :


    https://ro-wiki.metin2.gamefor….php/Doze_Proteine_Divine


    cam ce ne asteapta.


    Stie cineva mai multe despre acest subiect? Sper ca nu are de gand Gameforge sa ne puna sa achitam in itemshop 179 MD x n (care depinde de level insotitor) de fiecare data cand , prinsi cu treburile zilnice, uitam un element extrem de important - sa hranim insotitorul , care evident moare . Ori poate ne-am bucurat prea mult de eventul cu Bashido .


    Deocamdata am reusit sa il reinviu cu biscuit cu proteina , dar eu stiu pe viitor ….


    Daca stie cineva mai multe , rog info aici.

    Ati facut careva misiunea "Trezirea talharilor rosii" , de lev 94, unde pica Mantia Conducatorului ?

    Pe wiki la noi apare :

    https://ro-wiki.metin2.gamefor…ndex.php/Lista_misiunilor

    , observati in link ca dupa "conducator rosu" (cu link pe misiune) apare si cuvantul brutal, nu e clar deci daca trebuie ucis Conducator Rosu sau Conducator Rosu Brutal.

    Cu toate ca am sesizat suportul , nu s-a corectat pe wiki, astfel incat sa fie clar ce trebuie facut, mi s-a raspuns verificand tot pe wiki ca ar fi ambele variate corecte.

    Ar trebui Game Admin sa verifice in sursa program sau , daca nu are acces , sa intrebe la Gameforge, cum a fost programat.

    Am ucis mai mult de 250 conducatori rosii si nimic , vreau sa ma lamuresc , sa nu mai bat degeaba.

    Pe wiki Germania apare Conducator rosu brutal , pe wiki UK apare Conducator rosu.


    Ma poate ajuta cineva , poate si din staff?

    In noua versiune apare ca :
    Rezistențele monștrilor TR: Suveran En-Tai, TR: Bagjanamu, RX: Suveran En-Tai și RX: Bagjanamu au fost transformate în rezistență la vânt.


    Insa
    Pe wiki la bagjanamu trebuie : Diavol , Rez. pag abilitatii


    La suveran En - Tai trebuie : Diavol, rez. gheata


    Eu stiam ca de fapt trebuia orci si rez. pamant.


    De fapt ce trebuie la acesti bossi ca nu mai inteleg ?

    Buna ,
    Ce parere aveti , care este mai puternic :
    Var 1 - Autorizatie - Aparare + 150 sau
    Var 2 - Sigiliu Leu Luptator - aparare 10%


    Ex . un character, mental 103, cu alchimie, corp resist activat ,talisman etc (fara sa calaresc) apare : aparare 1247 si la detalii valoarea apararii 3, valoarea apararii 533
    Var 1 - echipand auto - se modifica astfel : aparare 1406 si la detalii valoarea apararii 3 , valoarea apararii 683
    Var 2 - echipand mount leu luptator - se modifica astfel : aparare 1247 si la detalii valoarea apararii 13 , valoarea apararii 533



    Nu inteleg cum se aduna aceste aparari , adunand simplu at trebui ca auto sa fie mai bun ca mount , dar urcand in padure imi pare ca rezista mai bine pe mount.


    Deci care varianta este mai buna, de ce ?
    Ms

    Eu am patit la fel, in timp ce jucam mi s-a restartat PC-ul , apoi mi-a aparut eroarea la restart. Ar trebui ca cineva (GM/Game Admin, etc.) sa confirme aici repede daca e troian sau nu , daca trecem la excluderi folderul pentru a putea juca pana rezolva ei problema cu cheat_blocker .

    Inteleg sa dedicam timp acestui joc (uneori si ceva monezi) care ne-a oferit de-a lungul timpului satisfactii si multi prieteni. Ca sa evoluezi este insa acum neaparat sa faci cioburi pentru alchimie , dropul a scazut simtitor la acestea (cu manusa de la metine mai ales), devenind demotivant pentru majoritatea dintre noi .Practic cu cioburile care le fac reusesc cu greu sa re-alimentez alchimia echipata, sa fac alte legendare sau mistice e deja SF, mai am si alta treaba , altfel adio monezi . Cei care gandesc altfel nu sunt jucatori de metin , ci postaci angajati. Sau incepatori ....
    Concluzia este ca dropul la ciob trebuie crescut la fel ca inainte, se aude undeva ? Altfel ...... bafta.

    Exact, asta este problema. Daca exista un pic de bunavointa , va propun urmatoarea rezolvare :
    - cei care au pierdut jetoane sa faca tichet
    - sa se verifice conturile sesizate cu tichet de catre Game Admin si sa se faca diferenta intre numarul de jetoane inainte de bug si dupa bug
    - unde se verifica ca exista diferenta sa se dea inapoi jetoanele


    Se poate?

    Stimati Domni care administrati jocul , pierderea de jetoane = inselaciune a consumatorului care utilizeaza jocul , nu este vina jucatorilor ca ati venit cu o tombola programata gresit. Sunt niste reguli care tin de protectia consumatorului, intrucat jetoanele le-am facut cu monezi , adica s-au investit niste bani. Rog sa interveniti sa acordati inapoi jetoanele pierdute, vina va apartine in totalitate, daca nu asta e , e la libera alegere a fiecarui "consummator" ce va decide sa faca.