Posts by SmiteNemesis

    Gf si Webzen isi bat pl de noi inca de la inceput in care au pus vrajeste si adauga in item shop ( nu stiu daca ati observat dar negustoare de obiecte are 2 casute goale acolo ar fi trebuit sa fie vrajeste si adauga pt yang, dar ei le-au scos ai pus in item shop), degeaba se bate lumea cu pumnu in piept ca ei nu au bagat 1 leu in jocul asta dar au iteme bonusate care 100% nu au fost facute cu schimba si adauga de la joaca gratis, tot sa gasit un fraier care a muncit de iau sarit flocii pe pereti ca sa bage md-uri, toate itemele bonusate din jocul asta sunt facuti cu md-uri asa ca luati cu gem la webzen
    *Bebe.Strumph: Avertisment pentru nerespectarea regulilor. Faptul ca pt tine este ok sa vorbesti asa, nu inseamna ca toti utilizatorii acestui forum trebuie sa fie martori. Te rog sa te controlezi cand postezi pe forum si sa o faci in mod civilizat.

    acuma chiar ca as vrea sa fie un tur al cladirii si o prezentare a developerilor de la gf .. zic ca ar fi ok sa alegem cativa jucatori sa fie trimisi pe cheltuiala gf la ei in vizita sa "impartaseasca" cate ceva din viata unui jucator de metin casual care din 20 de cutii cu pui ia mumu (branza din aia cu stafide ) .... altii au ajuns la sume astronomice ce se traduc in aproape sute de ore de joc sau in alte cazuri chiar sume frumusele pt a obtine un puiut un calut un mumu(t) sa poate folosi contul pe care si l-a construit plus alte neajunsuri incluzand un pret pe forum si alt pret la obiecte pe joc etc etc etc .. in legatura cu subiectul si anume 6/7 am incercat odata sa bag bonusurile asta o fost inainte de mentenata aia fantastica si banuiesc ca era aproape logic sa nu intre .. ca na sansa destul de mica plus bugul care aparent consta in faptul ca nu iti intra bonusul .. oricat de multi bani ai fi bagat .. dar partea buna ii ca mai avem o roata .. a 5 a roata de la caruta ... sper ca in 2 luni sa ma pot lasa de jocul asta infect

    am rugamintea sa respectati anunturile de pe forum .. amuleta nazar de la 79 md la 159 ?
    pai scriem una si alta facem ... cum vine asta .. sau ii vreo smecherie pe undeva si ati "gresit" pretul din nou ?

    deci se *ajusteaza dropul yangului din catacomba nu ?.. bun .. de dragon nu se zice nimic inca .. mai asteptam mult pana se se *ajusteze rata dropului de yang si pentru acel monstru din moment ce se cunoaste situatia lui dinaintea yangului din catacomba .. sau macar sa se ajusteze damage-ul dat de el sa nu poate fi facut asa de usor din ora in ora

    off topic: @HalfOp momenan nu ai cum sa vorbesti din experienta unui jucator de rand si nici nu ai sa intelegi frustrarea de a avea un item cu bonusuri maxime care odata cu implementarea unui update constati cu stupoare ca obiectul respectiv nu mai are nici un sens .. nici o valoare .. ai muncit 2 3 luni sa ti-l faci(cu sau fara ajutor financiar de pe card) ai asteptat sa faci rost de iteme de up .. zeci de esuari sau chiar sute de esuari la +9 si cand apuci sa faci profit de pe urma lui ca doar de asta l-ai facut in primul rand ii nul .. ii mai putin folositor decat hartia igienica ..
    on topic: posibil sa fie un update ok si favorabil pentru playerii noi aparuti(ceva foarte rar intalnit pe metin) sa faca fata unui jucator mai vechi
    cu eventul asta banuiesc ca o sa fie o fiesta la fel ca si celelalte de altfel (un joc intr-un joc) ceva banal .. probabil dropul la acele carduri va fi la fel ca si cel al cartilor okey ... "urmand ca pe viitor sa fie ajustat intrucat sá constatat o eroare si cartile erau dropate in urma unui bug ce a afectat ... bla bla bla " tipic gf .. ps : nemesis tot 6 ch-uri are , conducatorul intunecat din templu nici dracu nu il bate desi este un boss nu dropeaza nimic .. portalul ala fantoma din map 1 tot nu stim ce face .. mapa de farmat pt playerii mici tot asteptam din moment ce metinele din padurea fantoma is doar de design ... nimic mai mult + alte lucruri fara valoare pe acest mirabolant joc

    Pro ... de la 95 in sus ai nevoie de o investitie uriasa ca reusesti sa bati un metin ou .. ma refer la cele din padure .. daca tragi linie sa vezi ce cheltuieli ai si castigul pe care il ai din oua magice (10 20 30 40 50 100 k) ma indoiesc ca merita

    explicati-mi si mie asta va rog ?
    mai intru si eu pe site-uri dubioase dar nu cred ca imi infecteaza fix metinul .. hai sa fim seriosi .. poate cineva din staff ma poate indruma ce sa fac sa mearga metinul fara trojan .. in rest numa bine .. daca nu salut si sanatate .. mai sunt si alte jocuri .. si asa in ultima vreme mi sa luat de metin in stil barbar

    pai ne bucuram foarte tare de trojan-ul din client care ne da antivirusurile peste cap si inclusiv sistemul de firewall de la windows .. gen ii mai usor sa ii furi de bani decat sa ii muncesti .. plus sa nu mai zic de cufarul acela magnific .. care surprinzator sa scos cu cateva ore bune inainte decat trebuia .. in rest eventul cl foarte ok .. mi-a placut

    Pe scurt totul trebuie sa evolueze .. deci nu asteptati ca totul sa ramana la fel .. in viitor poate fi mai bine poate fi mai rau ..ce ii drept ii ca orice joc Metin 2 trebuie sa produca .. asa ca mult dintre plangerile pe care le aveti de cele mai multe ori nu isi au rostul .. cum ar fi ca tu patron la o firma de 2 mill de euro sa tii cont de parerea unui angajat care matura pe jos si iti zice tie cum sa iti conduci firma ?

    as testa cu mare drag dar din nefericire nu am acces la un talisman cu vulnerabil sabie sau orice altceva ... saracia persista :))


    Daenerys // Topic inchis pentru inactivitate.

    eu intreb daca se aplica in pvm .. dupa cum stiu ca monstrii au rezistenta la anumite arme la fel ca pleyerii .. spre exemplu testoasa nu o poti bate cu sabia

    bonusul de vulnerabil(ex: sabie ) din cate stiu eu iti mareste atacul impotriva adversarului daca ai tipul de arma echipata cu cea de pe talisman .. te bati cu un inja tu fiind war aura ai talisman cu 5% vulnerabil sabie deci tie iti creste damage-ul pe care il dai in ninja cu 5 % .. asa am inteles ca functioneaza ... acuma bonusul asta merge si in pvm ?

    cum sa spun asta fara sa jignesc :whistling: GF = sh!t
    sa cumperi cutii cu pui de 2 ori .. sa iti arate tranzactia in istoric .. nu iti ia md-urile si nici cutiile nu ti le da
    una peste alta sa nu mai zic ca 90% din timp erau delay destul de mari .. pretul era "refreshed" dupa 15 20 secunde .. sa nu mai zic de cartea vanatorului care sa "TOPIT" in cateva secunde dupa ce pretul a scazut sub 1k md .. am dat sa cumpar una si ce sa vezi "LOADING" 10 secunde mai tarziu "mu!uca"

    in acel video am observat 1 pet nou si 1 mount nou totusi nu le vad in noutati mountul va fi autorizatie? sigiliu ? ca inca nu-s lamurit ... si ar fi fost un update interesant sa putem folosi inelul de cununie in interiorul grotei ca ii destul de frustrant sa fac ceva iteme de rezistat si pt buff :lol:

    OFF : Da in legatura cu incompetenta stafful face voluntariat asa ca ai putea sa zici macar multumesc ca tia dat un sfat putea la fel de bine sa te trimita la plimbare asa ca invata sa apreciezi ceea ce primesti
    ON : aceeiasi problema si la mine :chainsaw: