Posts by Darky9

    Pacat.... nu cred ca cineva o sa ia atitudine in privinta asta... acum vor aparea aia care joaca pe servere de evenimente cu " CONTRA " ca asa fac mereu :))

    "Contra"...serverele vechi au ox-ul ca eveniment specific iar celelalte sunt pentru serverele de evenimente....ipocrizie

    Acum lasand deoparte comportamentul romanesc eu unul cred ca acele evenimente nu trebuiau sa dispara de la bun inceput mai ales cel cu, cl pergamentele fiind indispensabile pentru itemele 90+. Cat despre monotonie eu am inceput sa o simt si pe sv carpathians deci ce sa mai spunem despre celelalte...

    PRO

    In primul rand alchimia:

    De preferat, alchimia sa fie mitica pentru a nu mai avea nevoie de 5 talismane ci doar de 1 cu rezistenta pamant si gheata

    Prima harta (peninsula) are 3 tipuri de mobi:

    Gnoli (animale si rezistenta pamant )- partea stanga a mapei

    Talhari (semi-oameni si rezistenta pamant )- partea dreapta a mapei

    Manticore (animale si rezistenta vant)- partea de sus in dreapta

    Nephrite

    Talhari (semi oameni si rezistenta pamant )- partea dreapta a mapei

    Tritoni si crustacee (diavol si rezistenta gheata)- in partea stanga a mapei

    Thunder

    Talhari (semi oameni si rezistenta pamant )- la inceput

    Ciclopi (orci si rezistenta fulger)- la mijloc

    Giganti (orci si rezistenta pamant)- la sfarsit

    Gautama

    Ciclopi (orci si rezistenta fulger)- la mijloc in stanga

    Lemuresi (diavol si rezistenta vant)- in mijloc

    Capcauni (orci si rezistenta pamant) in dreapta

    Ca sura cu p tais si p teama ai nevoie doar de talisman cu rezistenta pamant si rezisti la metine dar ca war ai nevoie de multa rezistenta si abs pv

    Mai revin cu o intrebare ca sa numai deschid alt topic....

    Stie cineva cate fructe trebuie duse pentru calul negru si la cine sa le dam? Multumesc.

    5-10 fructe -> 7 zile

    11-24 fructe -> 15 zile

    24-27 fructe -> 30 zile

    28-99 fructe -> 60 zile

    Poti sa duci fructele incepand cu data de 23 mai la istoric

    Din 10 paini si un platou din item shop rezulta acea mancare pe care o dai la schimb unui npc pentru acel cufar

    In fiecare zi primesti un fruct daca vizitezi acel npc fruct pe care poti sa il schimbi pe cal negru

    Salut, am un war de 75 g2aura restu M, intrebarea mea e cu 60 fulger si 40 diavol as putea sa fac 90? Si daca da unde? Niste sfaturi in ce camera sau ce itm sa mai pun? Precizez ca nu am granat echipat am doar rubin si onix legendare..

    Fara 100 fulger nu razbesti in camerele decente de crescut. Acum cateva zile am crescut un sura cu g3 tais si daca dezactivam alchimia care da 6 fulger dmg primit sarea de la 30 la 200 si la cati mobi sunt acolo te doboara imediat. Singura varianta e sa iti iti faci toate itemele cu 15 fulger sa iei costume si un granat mitic

    Salut! La ce se refera propozitia "jucatorii au un anumit timp pentru a da curs fuziunii"?? Ce ar trebuii mai exact sa fac?

    Se presupune ca dupa fuziune ai o anumita data pana cand poti "activa" conturile prin logarea pe noul server data anuntata pe forum. Am spus "se presupune" pentru ca si la fuziunea trecuta a fost aceeasi problema dar din cate imi amintesc acel anunt nu a aparut pana in ziua de azi.

    Totusi e bine sa finalizezi fuzionarea pe toate conturile pentru a nu avea vreo surpriza neplacuta

    Va salut! In cazul in care itemele de pe un cont depasesc cele 5 inventare din item shop,ce se va intampla cu celelalte iteme care nu vor intra?

    Acel depozit are doar 5 inventare vizibile dar el este infinit (sau cel putin nimeni nu a bagat destui bani cat sa il umple) Tot ce trebuie sa faci este sa faci loc (astfel incat sa iti apara alte obiecte) prin inchiderea depozitului

    Intrebarea cea mai mare este: in urma fuziunii serverul "carpathians" o sa ramana un server de evenimente sau o sa ajunga un server normal?

    Ps: cei de pe serverele tinta o sa primeasca si ei itemele in depozit sau o sa ramana asa cum sunt

    Salutare,


    Astazi a fost adaugata noua posibilitate de a lansa clientul Metin2. Foarte ingenioasa pana la un anumit punct.
    Dupa ce am adaugat un cont in aceasta platofrma, nu il mai pot sterge, iar in cazul meu, cum joc cu cineva pe cont, cealalta persoana nu poate accesa contul pentru ca este blocat de mine.
    Va rog remediati problema. Nici nu am fost informati de aceste aspecte. Nu stiu daca asa s-a dorit, sau e vreo eroare.
    Cert este ca cealalta persoana cu care joc nu isi mai poate accesa contul fiindca este blocat pe adresa mea de mail.

    ai incercat sa ii dai direct contul gameforge?

    Ce s-a intamplat cu "• Au fost adăugate pe verticala și orizontală locuri suplimentare ale sloturilor din inventar, pentru a te asigura că există suficient spațiu liber pentru toate obiectele." ?? nu cred ca au fost adaugate.. ar fi de mare folos sa se mareasca inventarul, am deschise toate 4 inventare si tot nu am loc.
    La versiunea 19.5 am primit noua interfata de rafinare care este superba si o asteptam de mult timp, nu trebuie sa mai dai mii de clickuri sa faci ape si roua.
    Misiunile zilnice sunt bune si le fac zilnic dar sunt zile cand nu pot sa le termin pe toate din cauza unei misiuni.. sa omor un jucator pe campul de lupta ?? daca este vorba de a omori un jucator in zona de razboi, pe Romania nu pot intra si nu imi convine. sper sa se rezolve. ;(

    A fost o greseala la traducere, in acel punct era vorba despre regula "geniala" care ne impiedica sa deschidem cufere daca nu avem cel putin 2 spatii pe verticala

    ••••••••Piatra magica••••••
    •••••••••••••••|••••••••••••
    ••••••••••••••\/••••••••••••
    Eu------> :wbb: <------ curea cu mobi+9

    Salut
    Cateva modificari pentru wiki:


    La Cerceii rubin, Cerceii granat, Cerceii smarald si Cerceii safir la fiecare finisaj trebuie adaugat cate 1% din cel de al 3-lea bonus (rezistenta la paguba abilitatii/medie si paguba medie/abilitatii

    Eu chiar nu va inteleg pe unii, tot anul va plangeti ca nu sunt evenimente, ca jocul este pay to win, iar cand apare un astfel de eveniment va plangeti ca este slab doar pentru ca toti pot profita de el sau pentru ca trebuie sa va dati interesul pentru a realiza ceva in cadrul acestuia.
    Nu imi amintesc sa fi vazut plangeri despre modul cel mai eficient de a completa jocul in timpul evenimentului okey sau prinde regele dar cum nu va convine ceva brusc orice factor extern devine "iritant" si ilegal
    Cuferele de argint sau aur se pot face si fara astfel de metode dar sa te astepti sa ai aceeasi productivitate e ca si cum te-ai astepta sa poti taia un mar cu lingura in acelasi timp in care il tai cu un cutit
    Parca vad ca data viitoare cand o sa mai fie acest eveniment nu o sa mai poti utiliza acea indicatie si atunci o sa curga plangerile ca jocul e greu si sunteti luati in bataie de joc... exact ca la babilon cand "faceau baietii prea multe magice"

    la costumul aura am observat ca poti absorbi sansa de nunconstinta de la scut.
    intrebarea e daca acest bonus de pe costum aura 'sansa de necunostinta', se comporta la fel ca bonusul de pe scut sau e ca si cum nu ai avea imun?


    la esarfe poti anula bonusurile absorbite,dar la costum aura cum anulam bonusurile absorbite?

    Daca e sa o luam logic, nu este acelasi lucru
    Dupa cum stim, toti cei care am batut in v4, bonusul "aparare impotriva necunostintei" nu este 100% sau nu este un bonus "perfect" De dragul exemplului putem spune ca sansa este de 70-80%, deci pe costumul aura o sa primesti doar 25% (la lvl 250) din acel 70-80%, ceea ce functioneaza bine ca si adaos, dar nu si ca înlocuitor
    Ps @HalfOp noi de ce nu primim/primim cu lag informatii precum cea de mai sus de pe forumul DE?