Posts by WolfSoul

    Momentan este in mentatanta https://board.ro.metin2.gamefo…?postID=734299#post734299 dar daca vrei sa nu iti mai apara eroara aia incearca sa dezinstalezi metin2 din pc sau sa dezactivezi windows firewall, sa inchizi de tot metinul si din task manager dupa care dai click dreapta pe launcher, run as administrator iar apoi sa il lasi sa isi faca treaba, normal eroarea aia apare cand un fisier nu s-a instalat ori din cuaza ca nu i-a permis windows firewall ori tu ai facut ceva cand ai instalat jocul si trebuie sa il reinstalezi.

    Te bagi cam mult in seama, problema persista de cativa ani SI TREBUIA REZOLVATA pana acum, CLAR! Nu am facut spam si nu am jignit pe nimeni pe mIRC, dar am vazut cum se dau warn-uri si kick-uri acolo, dar cand o sa stai o data 5-6 ore cu tab-ul deschis pe mIRC ca sa ti se raspunda (desi esti primul la rand sau al doilea) atunci sa vorbesti. Cand foloseam eu mIRC in 2010-2011 pt a lua legatura cu staff-ul probabil nici nu stiai sa intri pe server, probabil nici nu stii ce inseamna IRC, asa ca nu ma invata tu pe mine cum sa intru pe mIRC si unde sa postez, bug-ul este unul foarte vechi si vad ca nu s-a luat nicio masura si suntem in 2019.
    Pe alte comunitati ale altor jocuri cum SE POATE? La noi de ce NU SE POATE? De ce?
    Stiti cum se desparte GameForge in silabe? DE-ZIN-TE-RES

    IRC=Internet Relay Chat restul comentariilor ma prefac ca nu le-am citit.O traducere si in chineza in caz ca nu intelegi
    互聯網中繼聊天

    Normal ca primesti warn-uri daca faci ce faci si pe forum, mai bine dai coordonatele, nume server, etc. si iti continui treaba nu stai acolo si astepti sa iti cada din cer un metin ou, stai linistit ca nu vine nimeni sa il sparga, stie un GM ce sa faca atunci cand se intampla asa ceva si cred ca ai observat ca nu ti se pune direct langa tine piatra metin ci dispare.Cel putin eu de fiecare data cand am facut o reclamatie nu mi s-a dat warn stii de ce? Pentru ca am asteptat sa mi se raspunda si nu am inceput sa jignesc fara rost si sa fac spam cum presupun ca faci tu.Iar bugurile se raporteaza prin sistemul de tickete, pe mIRC sau exista o sectiune speciala pentru asa ceva ciar aici Bug-uri - Bugs prima data documenteaza-te dupa care poti sa comentezi cat doresti tu si sa faci orice afirmatie vrei pe baza a ce te-ai documentat. Succes in continuare si cred ca ai merita o atentionare pentru asta dar asta v-a decide staff-ul.

    Locul de farmat ti-l alegi in functie de ce vrei sa farmezi, poti sa afli si singur plimbandu-te prin mape, te uiti, vezi unde este mai aglomerat si testezi si tu unde este drop-ul mai bun, fiecare are parerea lui despre locul cel mai bun de farm dar cel mai bun loc este acela care e benefic pentru tine si poti face un sacrificiu sa iti lasi contul cateva ore intr-un anumit loc sa vezi ce drop ai si faci un calcul, nu e asa greu sau te uiti pe wiki si vezi ce mobi dropeaza iteme care au valoare mare si cauti acei mobi si vezi unde au respawn mai bun.


    Cei care intampinati aceasta problema incercati sa dezinstalati Metin2 si sa stergeti toate fisierele care apartin de metin2 din calculator dupa care instalati din nou jocul, daca intampinati din nou aceasta problema raportati bugul prin sistemul de tickete si in 48 de ore o sa primiti un raspuns sau contactati un membru al staff-ului pe mirc.



    Iar daca vrei sa raportezi un bug pe forum [Ghid] Raportare BUG-uri! aici ai un ghid care trebuie respectat. Succes

    Parerea mea este ca orice schimbare are un scop in acest joc, am vazut ca va dati in spectacol si va credeti mari jucatori de Metin dar daca stam sa ne gandim putin daca vi s-ar mari dropul, vi s-ar face zilic cate un eveniment cu drop 100% si vi s-ar da totul pe tava ce placere ar mai fi? Cui nu ii place poate sa se lase, nu va obliga nimeni sa bagati bani sau cum zicea cineva ca va forteaza sa bagati bani, nu va forteaza nimeni sa bagati bani, intr-adevar dupa ce faci level 120 daca vrei sa ajungi in top sa fi cel mai bun in pvp trebuie sa bagi bani dar la level mic de ce va plangeti cand gasiti orice in shopuri plus ca mai gasiti si vouchere, vi se pare greu pentru ca voi vreti totul pe tava, vreti sa va cada direct iteme +9 full bonusate, ar fi mai usor asa nu ar trebui sa munciti, tocmai asta e scopul micsorarii dropului sa jucati de placere nu sa bagati banii in joc, de placere inseamna sa joci fara sa te gandesti ce iti cade, fara sa te uiti ca celalalt are iteme bune si tu nu ai jocul de placere inseamna sa il joci pentru tine pentru distractia ta adica sa cresti, crescand iti mai faci un item, mai cade una alta mai vinzi la shop asta e placerea de a juca nu ce faceti voi, ce faceti voi se numeste invidie si cred ca luati prea personal lucrurile.Voua nu va place nimic, nu va place ca vi se fac evenimente pentru ca ziceti ca se transforma in privat, daca vi se micsoreaza dropul nu va convine pentru ca trebuie sa munciti prea mult ca e greu sa stai pe scaun si sa te joci parca ar trebui sa mergeti sa ridicati tone de bolovani.

    Citesc aici numai despre drop scazut la manusa. De ce nu spuneti si partea buna sau nu o stiti? Daca combini manusile (manusa metin, manusa site, manusa cufar ucenic) in 15 min ai facut cele 5 coruri. In loc sa se anuleze se aduna manusile deci drop 300. Eu prefer sa ramana asa pentru ca am posibilitatea sa cresc sansa la drop.

    Ei nu vad decat defectele, lucrurile bune nu le spun, asa se intampla de obicei la orice schimbare, trebuie sa se gaseasca cativa care sa vorbeasca fara sa stie si deja toata comunitatea se ia dupa ei, bine nu chiar toata dar undeva la 80% pentru ca aici functioneaza instinctul de turma.

    Cred ca este logic de ce s-a facut un eveniment mai diferit anul acesta avand in vedere cati jucatori abuzau de anumite programe ilegale si farmau cu boti, oricum acest eveniment a fost unul reusit si oricine a putut sa avanseze doar cei care nu se joaca deloc pot sa spuna ca nu a fost in folosul lor acest eveniment si in plus cate evenimente au fost pe serverul noel pentru a putea sa te dezvolti si sa iti faci caracterul dupa cerintele impuse de ei, sa fim seriosi de data asta chiar nu mei este motiv de "hate".

    HalfOp cand deschid launcher-ul imi da eroare ca si cum as avea trojan pe metin2client.bin https://imgur.com/a/obAs8WP

    Trebuie sa dezactivezi firewall sau sau daca ai un alt antivirus sa ii dai permisiunea sa ruleze pentru ca ti-l vede ca un virus deoarece el face niste modificari in calculatorul tau, adica se face update si atunci cand se face un update antivirusul detecteaza o actiune straina si ti-l blocheaza.

    Salut, caracterul ideal e acela care iti place tie si simti ca te reprezinta, in pvp orice caracter poate deveni bun cu itemele potrivite daca vrei sa iti alegi un caracter prima data le testezi pe toate dupa care te gandesti care te-ar reprezenta si care ti-e mai potrivit tie, caracterul ideal e caracterul preferat al fiecaruia nu exista un caracter bun sau unul mai slab, fiecare caracter are o slabiciune la alt caracter.