Posts by Wildwood

    Atunci, baietii mei, sa da nu mai dati din cioc in viitor cand se vor face update-uri de 2 bani.

    Luati-le pe nemestecate!

    OFF Topic pentru baiatu' ce a scris juma' de roman ca sa imi demonstreze de donatii nu este = plata.

    Era vorba de cumparare in sine a MD-urilor, care in randul jucatorilor se mai numeste donatie, plata, aruncat bani pe fereastra, spune-i cum vrei. Nimeni n-a donat nimic pentru GF, stai linistit.


    Va las cu mostenirea lui Brancusi, citez:

    “V-am lasat saraci si prosti, va gasesc si mai saraci si mai prosti”

    Rog T.C.!

    E vorba de decizii luate gresit ce nu ajuta comunitate, ci mai mult o revolta.

    Orice conteaza, iar daca nu vom fi uniti atunci va trebui sa inghitim la nesfarsit.

    Ai zis de forum in 2022. Aici se anunta evenimentele, deci lumea intra. Si poti face promovare.


    Ori alba, ori neagra, voi alegeti cum vreti sa jucati.

    Cu bocancul la jugulara sau nu.

    #desteptarea

    #MartieZeroDonatii

    Salut comunitate metin2!

    Se pare ca oricat am scrie aici, nu are niciun efect asupra implementarilor in joc. Oricat si oricati de nemultumiti am fi de proastele decizii ale mai marilor jocului, tot se implementeaza, netinand cont de parerea/rile noastra.


    Ati vrea sa ne facem auziti?


    Ce spuneti de un protest care cu siguranta va ajunge la “urechile” GF?


    Martie FARA DONATII !!


    Cat mai multi, pentru ca toti ar fi imposibil, sa nu bagam niciun ban in joc in toata luna Martie! Absolut nimic, ca semn de protest, pentru toate mizeriile din ziua de azi.

    Fi-ti constienti ca e singura modalitate prin care ii putem sanctiona.
    Distribuiti si promovati ideea, abtineti-va de la a cumpara MD-uri si asa o sa ne facem auziti!
    Altfel, vom fi tratati cu acelas dispret din nou si din nou si din nou..


    #manifest

    #Martiezerodonatii

    Salutare!
    Tot vad pe yt ca majoritatea celor ce fac live-uri pe metin ori posteaza video-uri despre joc, vorbesc despre un nou server deschis de GF, insa numai pe baza de invitatie.

    Cum e? E scam sau e ceva oficial?

    Ms!

    :stick:

    Da, dar eu nu mai pot sterge caractere. Am cele 2 pagini de depozit extins pline cu Elixire de la Baloanele de aur. Am caractere cu Medalia Dragonului, cu Carti comandant. Ce sa fac cu ele? Ca daca ar fi precum binecuvantarile, as scapa de ele in 2h, le-as folosi.

    Lumea oricum isi va cumpara extinderi, oamenilor! Faceti lucurile cum trebuie!

    Tot ce dropeaza Cuferele Lumina Lunii, Cufara Peste Auriu, Balon de aur ar trebui sa se poata vinde la NPC. Altfel doar va bateti joc de noi.

    Voi chiar va bateti joc de noi???

    Ce event e asta cu drop de bless care nu se poate suprapune cu alte blessuri, nu se poate negocia? Imi ocup 10-20-50 de spatii in inventar cu bless ca sa ce?

    Voi ganditi cand faceti lucrurile astea? Sau doar le faceti pentru a cumpara Extinderile de inventar?

    HalfOp tu ai idee ce se petrece in jocul asta?

    Voi aveti idee cate spatii am blocate din cauza unor obiecte pe care, din motive doar de voi cunoscute, nu le pot vinde/negocia/arunca?

    Exemple:

    -Medalia Dragonului - nu se pot suprapune, nu se pot arunca, nu se pot vinde;

    -Binecuvandarea Dragonului - nu se pot suprapune, nu se pot arunca, nu se pot vinde;

    -Binecuvantarea vietii - nu se pot suprapune, nu se pot arunca, nu se pot vinde;

    -Sigiliu Cal Negru Nobil - nu se poate vinde, nu se poate arunca;

    -Cartea comandantului - - nu se poate vinde, nu se poate arunca;

    Si multe multe altele!!

    Vreau sa vad si eu un raspuns din partea stafului, ce fac eu cu obiectele astea mai sus mentionate, cum scap de ele?


    Bai! Toata lumea si-a dat seama ca sunteti o capusa si sugeti cat mai mult din cardurile noastre!! Toti! Dar daca tot actualizati IS-ul ala zilnic, mai faceti ma si ceva in folosul jucatorilor.


    Rusine!!

    Nu stiu de ce unii va tot duceti spre chestia asta cu biolog/carti. Aici e vorba de asa ceva? Despre asta se discuta? Sau despre chestiile cumparate din Item Shop?

    Evrra, te rog sa mai citesti inca o data despre ce am deschis acest thread.

    Aici nu e vb de costume cu timp de joc nu calendaristic, aici nu e vb de cei care doresc sa joaca fara a baga un leu, aici nu e vb de somn si altele.

    Pur si simplu daca ti se opreste netul saptamanal si cateodata de mai multe ori intr-o saptamana, iti suni furnizorul si-l iei la rost! Asta daca iti pasa de banii tai!

    Acest thread nu e un pool unde sa votati “ pro” sau “contra”.

    Eu am expus aici o problema ce trebuia semnalata de mult.

    Daca unora va place sa traiti cu capul plecat toata viata, treaba voastra! Insa e dreptul meu sa aduc la cunostinta derapajele si sa-mi cer drepturile.

    Eu vreau sa joc cu manusa si a 3-a mana, khan si costume. E alegerea mea si nu doresc sa-mi fie irositi banii!

    Pentru ca sunt cumparate din IS, nu cu vouchere.

    Aici e vorba strict de cei care baga bani in joc.

    “Teoretic pierzi intr-un an echivalentul a 74 MD.”

    Practic pierzi intr-un an echivalentul a 5€.

    Practic suntem sute de jucatori in situatia asta.

    Practic GF ia cu japca cateva sute de euro. Si macar de i-ar reinvesti in folosul jucatorilor..

    E mai bine acum? :)

    Toate lumea intelege!

    Asta se poate rezolva in 2 moduri:

    -fie opresc timpul itemelor pe durata mentenantelor;

    -fie facem ticket fiecare si sa primim compensatii pentru timpul platit si pierdut. (Aici sa vezi frumusete la calcule)

    Pe mine nu ma avantajeaza cu nimic evenimentele de dupa mentenanta. Poate sunt la munca, poate chiar vreau sa fac altceva decat ce mi se ofera drept compensatie, eu platesc pentru drop mai bun nu pentru xp, s.a.m.d.

    Oprirea timpului sau MD-urile inapoi! Scurt si la obiect!

    Avand in vedere cat de “pay to play” a devenit jocul, ma simt indreptatit sa va spun cele mai sus enumerate.

    #cazinoulmetin2 :shit:

    Am ales-o chiar foarte bine! Pentru ca nu e o sugestie atata timp cat ma simt furat.

    De asta postarea mea e aici si nu la “Sugestii”.

    GF poate intrerupe si tine jocul off ori de cate ori vrea si are nevoie, dar cum am zis mai sus, nu pe banii mei!

    Pentru ca mai totul este platit din buzunarul meu.

    Pai ce facem baieti si fete? Voi faceti mentenata peste mentenanta, dar timpul costumelor, manusii, petului si a altor chestii pe care eu le-am cumparat din Item Shop cu MD-uri, mie cine mi-l da inapoi?

    Ca v-am dat bani pe ele, nu mi le dati gratis!

    Doresc oprirea timpulul tuturor itemelor al caror timp se scurge pe durata mentenantelor!Si apoi puteti tine serverul off cat vrea muschiul vostru, dar nu pe banii mei!

    Doar asa, intr-un an de zile se pierd 52h doar pentru mentenanta saptamanala.


    :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

    Degeaba cereti aici sa se schimbe ceva, schimbare trebuie sa vina de la noi. Daca voi ati inceta sa mai cumparati obiecte din IS, atunci o sa se vada o diferenta ceea ce indica ca exista o problema si nemulturi la nivelul jucatorilor. Dar cum sunt jucatori care baga intr-o saptamana cateva sute de euro, de ce i-ar interesa pe ei sa faca o schimbare cand le merge bine asa. Tine-ti minte, schimbarea trebuie sa vina de la noi.

    Si nu ar fi interesant sa facem o campanie in care nimeni sa nu doneze nimic timp de 30 de zile?

    Aici trebuie discutat cu youtuberii, pentru ca esti sunt vocea. Stabiliti un interval de timp si hai sa protestam!

    Cel mai sigur e asa! In felul asta nu ai cum sa nu te faci auzit.

    Si sunt multe, nu doar costumele. Foarte mult obiecte adaugate in IS iar pretul/item a ramas neschimbat, ba chiar a crescut(vezi cazul voucherelor)...

    LHqentin1 subscriu la cele spuse de tine!
    Insa am si o nelamurire, in prima faza nu a fost vorba de niciun virus, dupa mentenanta am jucat bine-mersi, fara ca antivirusul sa detecteze ceva. Cum se face ca acesta a aparul la cateva zile dupa implementarea cheat blockerului?


    #noapteacahotii

    Unii nu vedeti padurea de copaci..
    Nu e vb de schimba ch in mod special, putea sa fie orice altceva, idee e nepasarea staffului si a Gameforge legata de problemele noastre.
    Pur si simplu jocul devine pay to play!
    Au schimbat alchimia dupa un feedback negativ, n-au tinut cont de faptul cu unii au investit timp si bani sa faca excelentele alea, ca acum sa faca altele, repede daca se poate si cu multe MD.. :(
    Scot lucruri benefice care le-ar diminua profitul pentru ca un farmer eficient devine un donator ineficient. E simplu!
    Introduc 2-3 lucruri noi care nu echivaleaza cu raul facut anterior..


    Incotro se indreapta metin2? Probabil au atins apogeul, acum doar vor sa scoata cat mai mult profit intr-un timp cat mai scurt. Jocul este depasit pentru anul 2019 si ei sunt constienti de asta.


    Si acum pentru cei care au facut o pasiune din a linge oase, va rog, lasati-ne sa ne spunem oful!


    Cheers!