Posts by 1939

Salut. In data de 15.02.2022 a fost ultima data cand am intrat pe cont si totul era in regula. Dupa vreo saptamana am primit un email cum ca mailul de pe contul meu a fost schimbat iar daca nu eu am cerut asta sa intru pe linkul catre gameforge, dupa 2 saptamani de tichete am reusit sa recuperez contul pentru ca cine imi furase contul activase autentificarea cu 2 factori si a trebuit sa o scoata stafful. Problema este ca tot stafful imi spune ca ei nu inapoiaza iteme iar conturile mele sunt complet goale. Nu consider ca este vina mea pentru ca nu am introdus niciunde si nu am spus nimanui datele mele de logare. Poate a mai avut cineva problema asta va rog spuneti-mi Cui sa ii mai scriu ca sa imi recuperez itemele? Multumesc.

lasa ca nu ai pierdut nimica, mai bine fara metin.

total pro

Nimeni nu o sa poata face bonusuri perfecte cu asa ceva. Au comentat multi pe tema asta, da nu isi dau seama ca asa ceva e atat de improbabil, incat ai mai mari sanse sa castigi la loto. Cum a zis si baiatu, poate dropezi o zodiaca cu medie mare, 50 de ex, si vrei 6/7 si iti pica otrava pe ea, nu te dai cu capul de masa? :)) cu totii o sa intelegeti cand ajungeti acolo. E ok ca itemul de scoatere bonus sa coste nush... 500 md, atunci nimeni nu poate face iteme perfecte, numai cei care deja le au, pt ca, cu banii pe care i ai baga intr un item ti ai cumpara tot setul.

Tu nici zodiaca nu ai, ce visezi la 50 medie? Daca ai avea zodiaca stiai ca otrava si sangele te ajuta si cu cat mai mult cu atata mai bine. Dar la orci unde bati tu te incurca otrava.

FireStart3R: Atentionare pentru nerespectarea regulamentului!

Te rog sa lasi userii sa isi spuna punctul de vedere fara a corecta tu fiecare persoana si fiecare opinie.

Pro doar sa scapam de topic, cei care administrati forumul nu vedeti ca nimeni nu vrea aceasta propunere decat cel care a propus-o. In fiecare saptamana primesc notificare ca acest domn corixil a scris bump are deja vechime pe forum.

FireStart3R: La fiecare topic se poate da UP la fiecare 10 zile. Asa ca nu vad nicio incalcare a regulamentului. Poate da UP inca o infinitate de ani daca se va da la 10 zile. OffTopic!

Ai primit o atentionare!

Oare in 2022 o sa tot susti propunerea?

Acuma daca prinzi sange si otrava pe iteme ii un lucru bun, pentru ca s-a schimbat mult metinul.

FireStart3R: Se permite ridicarea topicului doar in momentul in care ultimul post din acel topic are minim 10 zile vechime. + OffTopic!

Ai primit o atentionare!

Dacă joci pe poly ar trebui sa te abții la comentarii care nu aparțin de sv pe care joci. Nu știu ce înțelegi tu prin pvp și nu țin sa aflu, sa știi ca chiar cresc manual în v5 și îmi place asta, e unul din punctele pentru care m-am apucat de acest server, nu poți cere WB atâta timp cât inclusiv jucători de lvl mare au folosit hack pentru punctaj maxim de dmg la el ca să nu specific de toți jucători de lvl 40, 50 care au ieșit pe primul loc în numerar rânduri. Hai sa nu deschidem "răni vechi" despre hack și bobari și sa înțelegem cu toții ca un sv special are anumite condiții pentru a rămâne la fel. Un WB nu atrage neapărat pvp ul... Trebuie regândit situația jucătorilor care doar farmeaza meley și hydre și vând yangul pe euro șamd. Banii aia care nu circula, aia trebuiesc investiți în pvp nu adunați și vânduți mai departe.

Jocul este monoton pentru ca toți nu puteți decat sa faceți meley și hydra, mai ieșiți din map1.

Serverul Carpathians are evenimente zilnice, WB trebuie adăugat pe sv sărace. De asta sunt mereu contra sugestiilor prost gândite.

Deci am inteles nu esti in stare sa iei top la un world boss si de aceea nu vrei sa il bage. Pe Poly nu sunt codati la wb cand au fost am vorbit cu gm si au venit. Un player care trage la clasament nu o sa foloseasca hack-ul, ca intra 2 boaberi in top si primesc ban la 5 minute nu ii o problema asa mare. La world boss chiar se face pvp, nomal ca nu o sa faca pvp toti farmeri dar din cei care vor sa faca pvp o sa mai ramana cativa.

Topicul este despre world boss dar tu vorbesti despre meley si vandut yang, normal ca este o problema dar daca vrei o rezolvare vii si faci o sugestie pe forum. Dar tu in loc sa propui ceva tu tot spui ca esti contra la orice sugestie si vii cu explicatii idioate, daca eram doar eu care sa iti spuna asta era ok dar toti de pe forum iti spun ca bati campii.

Desi joc pe Polyphemos sunt pro, mi se pare ca ar trebuii sa fie permanent pe toate serverele. Pe poly poate sa ramana cate 4 wb pe zi, iar pe celelalte sa fie cate 1 seara.

Doar BlackLegion are parte de pvp pe carpathians in rest toti playeri spun ca nu exista pvp, oricum el ar trebuii sa mearga sa creasca in v5 manual nu sa stea pe forum sau la pvp.

Asta ii o scuza penibila sa folosim 2Fa, nu o sa opreasca hack-eri. Puteau sa ceara ca fiecare plaforma sa fie legata la un nr de telefon iar daca un cont a folosit hack sa primeasca ban automat toate plaformele care sunt legate la acel numar. Daca esti la meley cu mai multe plaforme si te scoate ii super anevoie sa bagi repede toate plaformele folosind 2fa. La cate bug-uri sunt pe joc sa tot folosesti 2fa din 5 in 5 minute ii bataie de joc.

Din pacate nu ii o solutie pentru hack-eri doar o sa enerveze jucatorii.

Is alta firma fata de cea care administreaza ro-ul, teoretic ar putea sa le cumpere anti cheat-ul daca chiar exista doar ca nu vor.

Trebuia sa fie 9 ch-uri macar 2 luni cei de pe Poly o sa ii bata pe cei de pe Baltyka si nu o sa aiba unde farma. Nu poti compara conturi de 3 luni cu conturi de doi ani. Daca erau 9 ch-uri aveau unde sa fuga :)) sa mai gaseasca cateva metine la side-events.

Chiar este foarte enervant sa te plimbi prin yohara. Pergamentele nu rezolva problema, pentru ca ocupa loc in inventar. Din cauza noilor iteme, up-uri, flori nu prea mai ai loc sa pui lucruri in inventare. Ar putea fi introduse noile mape pe inelul de teleportare sau sa se faca inel special pentru yohara care sa pice din cuferele cu comori yohara.

Nu stiu daca metinele din yohara au sansa de drop mai mica la side-events dar sigur faci mai multe in fermecata la metinele de 120 decat in yohara.

BlackLegion  

Iara nu ai mai gasit metine in map2 si ai venit sa iti dai cu parerea esti un fel de dayanus doar ca pe forum.

Inainte sa scri ceva incearca sa citesti propunerea sa o intelegi.

3 Ce argumet este acesta??? Vorbesti de drop iar dupa ne ne spui cate metine si bossi sunt in fiecare mapa, drop-ul este rata la care pica lucrurile de la side-events, degeaba sunt multe metine daca ai drop mic. Ne spui ca nu dropam pentru ca probabil sunt multi care farmeaza deci tu nu stii cati farmeaza dar ne spui ca este drop. Atata timp cat nu ai fost la side-events in yohara te rog sa iti ti gura inchisa pentru ca nu poti vorbi despre ceva atat timp cat nu ai testat.

Am peste 100 de Natanani si Kao batuti la side-events si inca nu am dropa la ei.

5 II deja un turc care a facut level 30 si l-a facut pe auto. Doar pentru ca tu joci pe Carpathians si nu ai atac automat asta nu inseamna ca noi dorim sa batem la mana o viata intreaga pentru a face level. Spor pe Carpathians noi poate nu ne-am apucat acolo din cauza lipsei atacului automat.

Jocul oricum cere foarte mult timp si bani tie ti se pare normal sa stam mi de ore ca sa facem level 30.

Iti dau un sfat nu mai pierde vremea sa scri pe forum si baga mare sa faci level 30 la mana dupa ce faci sa ne anunti sa iti dam un premiu, primul cont level 30 facut la mana .

2. Vorbesti despre faptul ca profitam de inelele hydran, da facem exploit la inele hydran. 9 Jd-uri este foarte mult tie nu ti se pare dar daca imi cumpar 10 pergamente deja am stricat jd-urile de un site. Ce fac im tin 2 rand-uri in inventar cu pergamente? Tie ti se pare normal pentru ca te duci la zile mari si daca te duci rar nu ii asa un chin, dar daca vreau sa bat bossi dintr-o mapa iar dupa vreau sa ma teleportez in alta sa bat bossi din acea mapa stric consum multe pergamente.

Bonusul este bugat faceti si voi teste si o sa va convingeti ca nu functioneaza, multa lume crede ca este vorba de drop si de aceea este foarte cautat acest bonus.

Daca nu ma credeti pe mine ia ce scrie pe wiki it "The exact function of the Double Object Chance Bonus is currently unknown. It is not even known if the Bonus is buggato: in fact, there are no serious tests that prove its usefulness without leaving room for doubt.

It is almost certain that it does NOT increase the drop rate, i.e. the probability of droppare objects in general (so it cannot be combined with the Thief's Gloves as it has a different effect)." Possibilità di far cadere il Doppio degli Oggetti - Metin2 Wiki (gameforge.com)

Degeaba va uitati la 2 3 influenkeri care va spun ca este un bonus util ca nu ajuta este bugat. Mai demult metinul avea un alt sistem de drop care a fost schimbat si poate atuncia functiona dar acuma este bugat.

Se poate da tc.

De luna viitoare o sa avem pergamente la side-events, asta asa pentru hateri care au comentat pentru ca nu aveau ce sa faca.

Sper ca pergamentele sa fie luna de luna, altfel o sa postez iara 😂!

Pacat ca nu am avut parte de parerea a unui membru din staff.

Salut,

Fiind un server cu spirite unele clase sunte dezavantajate fate de alte clase, cel mai slab pe un server cu spirite este aurarul. Pe un server fara spirite un war este foarte bun si la run-urile de jos pentru ca se poate transforma, glaiva are foarte mult dmg fata de o sabie. War-ul este foarte bun calare dar trebuie echipat cu o glaive nu sabie. Daca te duci cu un sura la un dragon, razador sau orice run unde poti bate calare nu o sa faci niciodata dmg-ul facut de un war cu o glavia, iar cu cat dai mai mult dmg cu atata te incarci mai mult de pe abs pv. La asta ii bun war-ul sa bata calare stiu ca sunte multe run-uri unde nu poti bate decat de jos dar asa ii jocul, fiecare clasa trebuie sa exceleze undeva. Pentru yohara un war are nevoie de multa absorbita si refacere, daca treci de 35 abs se simte ca un tais. Un sura are nevoie de foarte mult pv pentru ca nu are puncte in vit, daca nu pui puncte in vit pierzi 3k pv brut cea ce ii destul de mult.

Ce va mai place sa comentati unde nu este cazul, este fix acelasi server doar ca unul ii pe vest si unu est. Ambele servere au aceleasi setari, avem eveniment cu spirite si noi doar ca noi trebuie sa cumparam de pe site pergamente pe Azrael pica la metine.

Acum cateva luni picau si la noi dar le-au scos de la side-events.

Asa ca inainte sa postati ca cersim incercati sa va documentati, nu scrieti doar sa nu faceti altceva.